Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

zabtcent

Member
Skąd wiedziałeś która to wersja? X2 dostałeś przypadkowo, czy musiałeś coś zrobić, aby właśnie tę wersję dostać?
Szczerze to jak zamawiałem TV to nie wiedziałem nawet, że jest X2. O istnieniu „odświeżonej” wersji dowiedziałem się jak już był w drodze. Na etykiecie na kartonie i tabliczce znamionowej model to 65C845X2
 

mkrek

New member
@kiki, ja czekam na swoją kolejkę z X2 -miało być w tym tygodniu a on się już kończy. Widzę w międzyczasie, że obniżyliście cenę na 65C845 dla forumowiczów, co miłe, tylko kiedy?
 
Może ktoś powiedzieć jak C845 sprawuje się podczas oglądania meczów piłkarskich w tv naziemnej czy w 4K? Czytałem opinie że tragicznie. Filmy tak, gry tak, ale nie mecze.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Szczerze mówiąc to prawda. Mecze wyglądają tragicznie.
Ale na szczęście tylko niektóre- szczególnie te gdzie gra nasza reprezentacja leniuszków bez wiary w wygraną.
W klubach grają jak mężczyźni a w reprezentacji jak dzieciaki na boisku orliku.
A poważnie to obraz podczas meczów jest OK- nie zauważyłem nic złego w jakości obrazu- możesz napisać czego szukać?
 
Szczerze mówiąc to prawda. Mecze wyglądają tragicznie.
Ale na szczęście tylko niektóre- szczególnie te gdzie gra nasza reprezentacja leniuszków bez wiary w wygraną.
W klubach grają jak mężczyźni a w reprezentacji jak dzieciaki na boisku orliku.
A poważnie to obraz podczas meczów jest OK- nie zauważyłem nic złego w jakości obrazu- możesz napisać czego szukać?

Tak, nasza reprezentacja, to nawet na Oledzie Sony będzie wyglądała tragicznie....;-)

Czytałem komentarze pod recenzją na YouTube i jeden koleś kupił najpierw C745, oddał do sklepu, bo nie było tego WoW, a kiedy właśnie oglądał mecz, to była tragedia. Więc wziął C845 i ten też oddał z powrotem, bo okazało się, że nie widzi w tych telewizorach na tyle dużej różnicy, aby przepłacać 1800 zł. Więc z powrotem czeka na dobrą okazję aby kupić C745. Blooming w C845 większy niż w C745, a jasność w tym pierwszym wypala oczy. Czernie też są niby lepsze w tańszym modelu (pewnie dlatego, że mniejsza jasność).
Ja też w sklepie kiedy oglądałem Hisense U8KQ, i szedł tam mecz, to tak, jakbym oglądał na ruskim Rubinie - kolory koszulek piłkarzy nie nadążały za postaciami i były rozmazane. Ale tam był tryb dynamiczny, może dlatego.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Nic takiego nie ma miejsca, wszystko gra i buczy. Żadnych rozmazań, artefaktow czy cos. jak juz to przyczyna moze byc że słaby sygnał, kablufka ze spadkiem sygnału czy cos.
No i Kalibracja- trzeba mu poświęcić troche czasu zeby pod swoje preferencje dostroić.
 
Dzięki. Dziś jeszcze pójdę do ME i porównam te 2 tv w trybie filmowym. Może będzie jakiś kanał z meczami.

Czym różnią się C745 od C870? Czyżby ten drugi to referesh z nowym Pentonic 700 i tylko tym?
 
Pentonic 700 vs Pentonic 1000 to taki Range Rover Evoque vs Range Rover albo Land Rover Discovery Sport vs Land Rover Discovery. Różnica jak między rencistą a rentierem :)
Tak, oczywiście, tylko że ja porównuje ze starym prockiem TCLa, choć tu przepaści też nie ma. A na Pentonic 1000 jak na razie się nie zapowiada. Philips też tak szumnie ogłaszał, że w tym roku wszystkie jego telewizory będą właśnie na tym chipie a okazało się jak zawsze. Mnie osobiście bardziej interesuje pvr w 700 i usb 3.0 do nagrywania, choć tu też widzę, że ta funkcja zostanie tylko na papierze.
 
Oleda nie chce, bo zwykła tv też będzie oglądana, a Oled do m.in. naziemnej się nie nadaje z powody wypalenia i żadne migotanie co jakiś czas nie pomaga i tak padają.

Edit. A co oledy majją wspólnego z pvr?
 
Do góry