Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

zabtcent

Member
Przecież nigdzie nie pisałem o Hisense tylko o TCL, trzeba czytać uważniej ;)
Mam 65C845 X2 od około dwóch tygodni. Disney+, Netflix, HBO. Gram na Xbox series X i jestem póki co zachwycony. Przesiadłem się z Samsunga 65QN85A który był najgorszym tv jaki miałem okazję posiadać jeśli chodzi o jakość obrazu i współpracę z konsolą. Samsungowe algorytmy strefowego wygaszania są tak agresywne, że seria QN85 jak i QN90 nie nadają się w ogóle do grania na konsolach, plus wygaszanie było tak powolne, że widać było jak w dynamicznych scenach Samsung nie nadąża wygaszać stref. TCL na razie sprawuje się doskonale. Jedyne co zauważyłem to Disney + z jakiegoś powodu potrafi restartować TV przy wznowieniu oglądania filmu, robił to całkowicie z czapy zaraz po uruchomieniu aplikacji. Wyłączenie trybu szybkiego startu TV usunęło problem. Druga rzecz to VRR. Gdy VRR jest uruchomione na konsoli to czernie dostają lekko i już nie są czarne jak smoła tylko lekko szare ale widoczne wyłącznie jak się gra w całkowitej ciemności. Naprawdę trzeba się doszukiwać :) Motion smoothing nie radzi sobie mocno gdy judder reduction jest ustawione powyżej 3. W dynamicznych scenach pojawiają się artefakty( włosy, liście itd). Nie jestem fanem upłynniania obrazu więc mam blur reduction i judder ustwione na 2. Nie zauważyłem problemów i artefaktów.
Dla porównania zdjęcie z Disney + i Frozen jak miałem jeszcze oba tv w domu. QN85A to ten tak pięknie świecący po prawej. Lokalne wygaszanie ustawione w obu na high. Jak coś więcej chcesz wiedzieć to śmiało pytaj. :)
Oczywiście aparat wyolbrzymia "świecenie" Samsunga i na żywo jest po prostu szarawy ale różnica obu tv postawionych obok siebie jest ogromna. TCL masakruje Samsunga czerniami.
 

Attachments

  • Frozen.jpeg
    Frozen.jpeg
    102,9 KB · Wyś: 149
Ostatnia edycja:

cola0760

Member
fajnie, że napisałeś
a jak z czarnymi pasami góra/dół i czy przy szybszych scenach występuje efekt "rwania"?
a i jeszcze mawiają, że z Dolby Vision sobie nie radzi
 
Ostatnia edycja:

zabtcent

Member
fajnie, że napisałeś
a jak z czarnymi pasami góra/dół i czy przy szybszych scenach występuje efekt "rwania"?
Nie zauważyłem przebicia na czarne pasy. Jak dla mnie są czarne jak smoła. Co do "rwania" to różnie bywa. Coś mi nie grało jak oglądałem MARVELowskie filmy na Disney +
Na pewno ustawienie judder reduction powyżej 3 powoduje artefakty. Osobiście nie znoszę efektu opery mydlanej więc mam wyłączone lub blur reduction i judder na 2-3. Wtedy jest wszystko jak trzeba. Brak artefaktów i "wygładza" rwanie. Dolby Vision IQ nie ma możliwości wyłączenia "motion smoothing" i pojawiają się artefakty w trudnych/dynamicznych scenach. Cięzkie sceny mam na myśli jak tłem jest las, powtarzające się wzory itd.
Dolby Vision dark/bright pozwalają wyłączyć motion smoothing i nie zauważyłem nic niepokojącego. Może ludzie mają to włączone w obu trybach i dlatego zgłaszają problem. Domyślnie oba są ustawione na 10 i faktycznie jest kaszana :)
 
Ostatnia edycja:

zabtcent

Member
No to zapytam bo nie mogę znaleźć.

Gdzie w menu QN85A jest opcja do zmiany wartości lokalnego wygaszania? 🤔
Ja zawsze menu mam po angielsku więc nie wiem jak się to nazywa po polsku w Samsungu. W zaawansowanych opcjach obrazu jest "local dimming" - low, standrad i high.
Screen z RTINGS dorzucam żeby było łatwiej. :)
 

Attachments

  • config-126-medium.jpg
    config-126-medium.jpg
    174,1 KB · Wyś: 38

zabtcent

Member
Jeszcze jedno zdjęcie TV robione w całkowitej ciemności, gdyby ktoś był ciekaw jak czernie oraz jak sobie radzi strefowe wygaszanie. Dead Space gdzie przez 99% czasu jest ciemno i nic nie widać. Niebieska strzałka wskazuje przycisk XBOX na konsoli stojącej obok TV. :D
 

Attachments

  • DeadSpace 2.jpeg
    DeadSpace 2.jpeg
    130,6 KB · Wyś: 139
Mam 65C845 X2 od około dwóch tygodni.
Czy ten model z X2 który kupiłeś ma dokładnie taki sam procek jak C805, czyli Pentonic 700 (MT 9653)?
Czy twój model posiada usb 3.0? Jeżeli tak, to czy jest tam funkcja nagrywania pvr? Jeżeli tak, to możesz sprawdzić, jak to działa? Czy jest to tylko na papierze, czy w praktyce nie ma żadnych problemów?
Byłbym za info bardzo wdzięczny.
 
Do góry