Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawiamy tu o 845 i każdy może mieć własne zdanie.
Ale szczególnie z modelu 85c845 - jak zresztą powyżej opisał zibil79 - wszyscy są zadowoleni.
Bardzo dobry model w klasie .
I niech tak niech zostanie.
 

zibil79

Member
Nawiązując do poprzedniego posta, minusem tcl są kąty widzenia. Zdecydowanie najlepiej oglądać go na wprost, ponieważ odsunięcie się od środka powoduje widoczne pogorszenie się obrazu (kolory stają się wyblakłe).
 

cola0760

Member
@cola0760

Skoro to ustrojstwo na androidzie to obstawiam że to w większości poprawki zabezpieczeń czy update podstawowych aplikacji abndroida, ale to mój strzał i byćmoże ktoś kto posiada go obali. Jakoś mi się nie chce wierzyć że w iluś tam wersjach nie potrafią ogarnąć zgłaszanych podstawowych problemów związanych bezpośrednio z działaniem TV, chyba że soft ogarniają totalni amatorzy.
albo jest jakiś błąd konstrukcyjny, którego się softem nie da usunąć :(
 

luck76

Well-known member
Po ok. miesiącu użytkowania tcl 85c845 poniżej moje wrażenia w porównaniu do sony 65x95j:
  • jakość plastików w sony jest lepsza, natomiast tcl jest smuklejszy, przez co wydaje się o wiele nowocześniejszą konstrukcją,
Naturalna sprawa, im większy TV tym wydaje się, a nawet jest smuklejszy od swojego mniejszego brata. W przypadku C845 masz 7,4 cm w przypadku 85 cali vs 7,9 cm dla 65 cali, natomiast w przypadku x95j miałeś 6,6 cm głębokości (więc ten tv był prawie 1,5 cm chudszy od TCLa) a w przypadku 85 cali jest to 6,1cm. To że wydaje się smuklejszy wynika właśnie z tego, że stosunek wysokość/głębokość jest większy dla 85 calowego odbiornika niż dla 65 calowego. Duże odborniki są chudsze dlatego że łatwiej rzmieścić w środku całą elekronikę. Kolejna sprawa to technologia konstrukcji odbiorników. Nawet jeśli popatrzysz na dwa tv Sonego: nowe x90L i x95L, ten pierwszy będzie wydawał się smuklejszy. Dlaczego? Dlatego, że producent szuka oszczędności w ilości wykorzystanego materiału (czytaj np mniej metalu na bokach, mniejsze głośniki, mniej designerski projekt tylnej obudowy.
  • tcl android 11, sony android 10. Na chwilę obecną, w moim odczuciu w tcl o system działa lepiej (szybciej).
Nie wiem jak miałeś ustawiony profil Google - polecam sprawdzić tryb tylko aplikacje i wówczas odnieść się do responsywności menu.
Próbowałem jedynie szybkości działania menu ustawień (na dolnej belce) i to działało w moim odczuciu dużo lepiej.
  • Dodatkowym plusem dla mnie jest to, że na tcl aplikacja F1tv jest w standardzie, natomiast na sony musiałem bawić się w przerzucanie plików ze źródeł zewnętrznych,
Dziwna to sprawa, u mnie jest...
  • dźwięk jest porównywalny, z niedużą przewagą tcl,
w jakim kontekście przewaga? przestrzenność dźwięku np w dolby atmos?
  • obraz na netflix, hbo, prime jest naprawdę dobry na obu tv, chociaż materiały z youtube w dolby vision, czy hdr wydają mi się lepszy na tcl, szczególnie jak jest czarny obraz i pojawia się jasny przedmiot,
jak miałeś ustawiony local dimming? Masz na myśli czarne rozgwieżdżone niebo? Zobacz ile gwiazd widzisz na jednym a ile na drugim.
  • równomierność podświetlenia ekranu jest dużo lepsza na tcl,
Tu zgoda
  • obraz SD z cyforwego polsatu na tcl jest bardzo dobry, chociaż tylko oglądam TVN24 oraz sport. Ze sportu tylko siatkówka, piłka ręczna i nożna oraz snooker i jest dobrze, chociaż na sony wydaje mi się, że obraz jest trochę płynniejszy. Jeżeli chodzi o materiały gorszej jakości, to na sony też wyglądają lepiej,
otóż to
  • kupujac tv zależało mi żeby obsługiwał WIFi 6, przez co prędkość internetu na tcl jest dużo szybsza niż w sony (tcl 150-260 mb/s sony 20-130 mb/s). Ponadto w sony występuje częste rozłączanie wifi, w tcl na razie tego nie ma.
Nie wiem, oglądam głównie na Apple TV, na Bravia Core mam w PureStream więc w jakości BDUHD
Jeżeli chodzi o awaryjność, to o tcl nie mogę się na razie wypowiadać, chociaż na poczatku w niektorych sytuacjach słychać było piszczące cewki, natomiast musiały się juz chyba wygrzac, bo od dluzszego czasu przypadłość nie występuje. W sony denerwowało mnie ciągłe rozłączanie się pilota, przez co niemoglem sterować dekoderem.
Wymiana pilota, a w późniejszym terminie płyty głównej nie naprawiła dolegliwości.
to faktycznie było słabe
Ogólnie jestem z telewizora bardzo zadowolony w pewnych aspektach jest lepszy w innych gorszy w porównaniu do sony, natomiast niezaprzeczalną zaletą jest cena w odniesieniu do wielkości tv. Duży obraz naprawdę robi robotę.
No i super!
 

luck76

Well-known member
Luck76
Rozumiem, że Sony jest bardziej dopracowany, ale drażni mnie wywyższanie jednej marki ponad drugą patrząc ślepo tylko w jedną stronę.
Dobrze kiedyś zauważyłeś - robię to tylko po to, bo trzeba kłaść tamę wciskaniu ludziom kitu, że TCL jest najlepszy.
To trochę tak, jak przekonywać ludzi, że od naturalnej, wypalanej cegły albo naturalnego łupka lub piaskowca, lepsze będą ich cementowe albo gipsowe imitacje :)
Gdzie ten piekielnie szybki system w Sony, który zostawia w tyle TCL o którym wcześniej pisałeś?
Nie rozumiem co masz na myśli, możesz rozwinąć wątek?
Przetwarzanie obrazu w słabej jakości w Sony, od dawna wiadomo że jest tam lepiej, choć w TCL też jest ok.
Gdybyś napisał, że Sony ma lepsze od TCL, na to samo wyjdzie i będzie prawdą, ale można się tak dowartościowywać. Także spoko.
Ja dalej nie wiem jakie tam są procesory wizyjne w tym Sony o których pisałeś i nazwy nie podałeś, także innych szczegółów. Żeby tak było, Sony w swoich opisach umieszczałoby to jako jeden z głównych atutów swoich telewizorów. Myślę, że to papka marketingowa, a wszystko rozchodzi się o oprogramowanie.
TU masz różnice pomiędzy samym SOC Sony i i c845x1
a TU vs C845x2
co do kwestii czy to odrębny procek nie będę się spierał, bo wiemy i Ty i ja, że producent nie ujawnia tych danych. Trzeba by rozgryzać budowę PCB i tego co na nich :)
 
Dziś wreszcie dorwałem na szybki teścik ten TV w 55". Okazało się że po przebojach pomogło sformatowanie w starym FAT32 (lol nawet mój tablet na androidzie łyka exFAT). Niestety na ustawieniu jakie było aktualnie, nie wiem czy to był tryb sklepowy bo kolo z obsługi nie umiał się dokopać w menu żeby sprawdzić (swoją drogą lekki dramat jak to jest ogarnięte) ale jasność widziałem że offcoz na max. Generalnie jeśli chodzi o DSE spoczko, dużo lepiej niż Soniak 90K, jedynie miejscami niewielkie plamki na materiale testowym moim zdaniem przy normalnym użytkowaniu raczej niezauważalne. Fajnie wypadł trailer Sin City 2 (obraz czarno biały) i z nienajgorszą płynnością (porównywalnie jak u mnie na Samsungu w trybie wyraźny). Przy meczyku z mistrzostw świata w baskecie (720p) trochę mnie dobijał mocny blur i ogólna mocna pasteryzacja kolorów, na matrycy full hd to mój Sam skaluje rewelacyjnie no ale spo wiadomo matryca 4k więc więcej pikseli do ogarnięcia. Natomiast mam problemy z jednym materiałem, wrzuciłem na mediafire
jakby ktoś sprawdził u siebie na normalnych domowych ustawieniach. Przy ujęciach na zbliżeniach w ostrych zakrętach (np: ostatni przed metą) cholernie szarpie obrazem i ogólnie totalnie nie wyrabia. Nawet na moim Galaxy A8 PAD idzie bez czkawki. Nie wiem czy po prostu tryb sklepowy to powoduje, czy coś było namieszane, nie miałem czasu na zabawę ale wyglądało to SŁABO.
 

Marlo

Active member
Dziś wreszcie dorwałem na szybki teścik ten TV w 55". Okazało się że po przebojach pomogło sformatowanie w starym FAT32 (lol nawet mój tablet na androidzie łyka exFAT). Niestety na ustawieniu jakie było aktualnie, nie wiem czy to był tryb sklepowy bo kolo z obsługi nie umiał się dokopać w menu żeby sprawdzić (swoją drogą lekki dramat jak to jest ogarnięte) ale jasność widziałem że offcoz na max. Generalnie jeśli chodzi o DSE spoczko, dużo lepiej niż Soniak 90K, jedynie miejscami niewielkie plamki na materiale testowym moim zdaniem przy normalnym użytkowaniu raczej niezauważalne. Fajnie wypadł trailer Sin City 2 (obraz czarno biały) i z nienajgorszą płynnością (porównywalnie jak u mnie na Samsungu w trybie wyraźny). Przy meczyku z mistrzostw świata w baskecie (720p) trochę mnie dobijał mocny blur i ogólna mocna pasteryzacja kolorów, na matrycy full hd to mój Sam skaluje rewelacyjnie no ale spo wiadomo matryca 4k więc więcej pikseli do ogarnięcia. Natomiast mam problemy z jednym materiałem, wrzuciłem na mediafire
jakby ktoś sprawdził u siebie na normalnych domowych ustawieniach. Przy ujęciach na zbliżeniach w ostrych zakrętach (np: ostatni przed metą) cholernie szarpie obrazem i ogólnie totalnie nie wyrabia. Nawet na moim Galaxy A8 PAD idzie bez czkawki. Nie wiem czy po prostu tryb sklepowy to powoduje, czy coś było namieszane, nie miałem czasu na zabawę ale wyglądało to SŁABO
Trzeba pamiętać o cenie.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
czy ja dobrze rozumiem, że plików z Dolby TrueHD czy DTS HD MA ten TV nie odtworzy z dysku USB czy sieciowo np z NAS?
Otwiera wszystko ale nie koniecznie podaje dzwiek jaki ma plik do zewnetrznego ampli/soundbara. Przy dts problemów nie ma włącznie z :X Jesli natomiast odtwarzasz coś z True HD atmos to dostaniesz jedynie Dolby Digital i to bez atmos 😉
Dolby Digital plus atmos działa jak powinien.
 
@kiki wiem że nikt nie ogląda w trybie sklepowym ale ten tryb nie wpływa aż tak na obróbkę obrazu żeby wywalało ąz takie kweiatki, a kalibracja pomoże na odwzorowanie barw czy kontrast ale płynności to niby jaki ma mieć wpływ.
@Marla ten materiał ogarniają średniaki co ma do tego cena?

Prosiłbym żeby jakiś posiadacz puścił to u siebie i potwierdził bądź zaprzeczył, być może wynika to z ułomności upłynniacza który nie ogarnia wielu szybko przemieszczających się objektów w konkretnym otoczeniu a być może coś było namieszane. Jesli ktoś może poświęcić chwilę to będę wdzięczny.
 
Do góry