Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Z praktycznego punktu widzenia C805 zastąpił C745. Czy ktoś wie, czy na jesień planowane jest zastąpienie C45 nowszym modelem także z procesorem Pentonic 700? Mówi się o C845X2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
XC2 jest już w starych modelach 55C735 od ponad roku, 65 i 75C935 od ponad roku.
Nic im nie przybyło.
Będzie następca za rok 855, teraz są już wyższe modele i nazywają się C955 i X 955.
I są świetne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Procesor X2 jest na rynku e niektórych modelach starych już rok temu.
Nie jest to Jakieś specjalne panaceum na Obraz.
 

cinek

Member
Przeczytałem cały (serio) wątek i mam wyprany mózg...
Szukam przyzwoitego i w miarę "future proof" 85 cali do filmów i gier. Cena jest istotna, obraz jest istotny, dźwięk jest nieistotny (audio zewnętrzne).
Obecnie wg danych technicznych/opinii może to być bardziej C805 niż C845, bo nie chcę dopłacać za lepsze audio którego nie potrzebuję i parę dodatkowych nitów jasności.
Podsumowując to co wyczytałem w forum, mam dwóch faworytów:
TCL C8XX- super technologia matrycy, ale oszczędności na pozostałych elementach i niedopracowany soft
Sony X90 - starsza technologia matrycy ale lepsze procesory i oprogramowanie sterujące, w efekcie tuszujące część braków matrycy, mniejsze osiągi max ale przeciętnie obraz może lepszy i płynniejszy.
Jak chcę jedno i drugie muszę kupić Sony X95 i dać prawie 2x tyle co za miniled od TCL w tym samym rozmiarze.

Czy mam z grubsza rację?
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Nie warto przepłacać. Sony bardzo dobra firma ale stanowczo przepłacona, a TCLa jak sobie skalibrujesz/ustawisz obraz pod swój gust bedzie OK. Różnice w obrazie to niuanse, przy dobrym żródle praktycznie niezauważalne.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Już pisałem że to porównywanie TCL do dacii a Sony do merca to tylko pod względem finansowym można rozpatrywać.
-natomiast pod względem obrazu absolutnie nie ma takich różnic. Jakby postawić oba i skalibrować tak samo i zakryc logo pewnie wielu dałoby się oszukac który jest który.
 
XC2 jest już w starych modelach 55C735 od ponad roku, 65 i 75C935 od ponad roku.
Nic im nie przybyło.
Będzie następca za rok 855, teraz są już wyższe modele i nazywają się C955 i X 955.
I są świetne.
XC2 to Pentonic 700? Takie oznaczenie było na zagranicznych formach oznaczających następcę C845 z Pentonic 700. Rok wcześniej był gorszy procesor niż w tym roku?
To jak trafić z deszczu pod rynnę. Pentonic w wersji 700 to entry level w tej serii.
Dziwne. Z jednej strony chwalisz Hisense m.in. z powodu tego procesora w porównaniu do C45, z drugiej strony mówisz z deszczu pod rynnę.
Tak wiem, że to jest entry level, ale Pentonic 1000, to nawet Sony używa tylko w najdroższych modelach i z tego co wiem Philips, który nie ma miniledów. Za rok też nie spodziewam się, aby coś w tym temacie się zmieniło. Przynajmniej usb ma pvr.

Ktoś widział testy C805?
 

luck76

Well-known member
Dziwne. Z jednej strony chwalisz Hisense m.in. z powodu tego procesora w porównaniu do C45, z drugiej strony mówisz z deszczu pod rynnę.
Przeczytaj dokładnie w czym rzecz. Hisense jest na lżejszym systemie. Dzięki temu Procek może pozwolić sobie na więcej w obszarze przetwarzania obrazu. Co więcej, z czegoś się bierze wyższa cena Hisense 8k vs c845.
Tak wiem, że to jest entry level, ale Pentonic 1000, to nawet Sony używa tylko w najdroższych modelach
Dokładnie tylko w jednym a95L. To jedyny odbiornik na Google tv 12. Nie musiałoby uzywqc w ogóle bo robotę robi Procek wizyjny
i z tego co wiem Philips, który nie ma miniledów.
Ma miniledy inta sama akcja co w Hisense - lżejszy system. Ciekawe ilu z nas grało w gry w DV 120hz?
Za rok też nie spodziewam się, aby coś w tym temacie się zmieniło. Przynajmniej usb ma pvr.
Mega progres :)
 

cola0760

Member
ufff... przebrnąłem przez wiele recenzji i dyskusji na forach
większego mętliku być już nie może :(
ogólne wrażenie, jakie odnoszę, to takie, że ścierają się puryści vs "zwykli" użytkownicy
wiadomo, że puryści zawsze coś znajdą :) ...i mają w zwyczaju porównywanie telewizorów z dwóch różnych biegunów cenowych
jest też trzecia kategoria, w której znajdują się mędrcy forumowi oraz sprzedawcy ;) Ta grupa ciągnie linę w swoją stronę z zaciekłością jakby bronili niepodległości ;)

dlatego prosiłbym o wypowiedzi takich użytkowników, którzy posiadają ten telewizor i mają wyrobione zdanie na podstawie codziennego użytkowania

sam jestem posiadaczem 55" OLEDa LG 55CX3LA (sypialnia) i 65" LEDa SAMSUNG 65UE8002 (salon) i chciałem sobie zmienić na coś większego. Coś, co zrobi różnicę, a jestem pewien, że 85" zrobi efekt przeskoku i wrażenie WOW. Zacząłem się rozglądać i poszedłem tropem, że jak zmieniać to zmieniać nie tylko rozmiar, ale i technologię. Wiadomo było, że na OLEDa w tym rozmiarze, nie wydam takiej kasy, więc padło na miniLED.

Jednak im więcej czytam, tym bardziej głupieję. Przerażają mnie:

  • szare paski w filmach panoramicznych
  • sprane kolory i słaby kontrast w HDR w ciemnych scenach (w Dolby Vision też?)
  • problemy z ruchem (rozrywanie krawędzi? ghosting?) - naprawdę jest to możliwe przy panelu 120Hz? (oba moje dotychczasowe TV mają 120Hz i jakoś u siebie tego nie widzę)
  • podpowiedzi typu, by wyłączyć lokalne wygaszanie/zmniejszyć do minimum, to wtedy jest lepiej (jedna z dwóch głównych zalet tego TV, czyli pierdyliard stref wygaszania i mamy z tego nie korzystać, bo tak lepiej? Really?)

naprawdę, Drodzy Użytkownicy tego TV, macie tego typu problemy?

P.S. nie znam Firmy TCL i Jej zwyczajów (wyraźnie za krótko jest w mojej świadomości, bym miał zdanie na ten temat) Czy mają w zwyczaju wydawanie poprawek w postaci nowego Firmware, czy raczej olewają i wydają zamiast tego nowe modele?

Dziękuje i pozdrawiam!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto dać mu szansę.
wielkość robi duże wrażenie.
Nie tylko Ty mialeś wątpliwości, naprawdę dużo ludzi.
Zaufali, po doborze do opisanych warunków.
Warto właśnie zapytać ich, bo dopasowane do ich potrzeb.
 

Piterro7

New member
Cześć, witam wszystkich.
Śledzę ten wątek od dawna bo jestem na kupnie dobrego TV miniLED 65'.
Jak w każdej dziedzinie, każdy ma odmienne zdanie i gusta :)
Znane nam sieci RTV też wpychają klientom ciemnotę, ale takie są realia. Porównanie słabszego modelu jednej marki,ale skalibrowanego i podkręconego na max możliwości do wyższego innej marki bez ustawień lub na słabych parametrach wiadomo czxemu służy :)
Warto śledzić EISA'e a ewentualnie osobiście się przekonać i dobrać sprzęt wg swojego gustu i możliwości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cola0760b

Kwota - to wartość modelu w klasie.
Nikt na wyrost nie podaje ukrytych wartości.

Przecież każdy telewizor zawsze możesz oddać, zwrócić, zamienić , wymienić.
Masz być zadowolony.

========================================

Pietro7
Ludzie mają ambiwalentny stosunek do nagród.
Pokazuje one jednak zawsze kierunek wyboru i u masz rację.
Ale każdy ma inne potrzeby, warunki i oczekiwania , wg własnej wrażliwości.

Masz dziesiątki różnych informacji w internecie i nie każdy potrafi wyłowić dla siebie info do potrzeb.

Dobry mini led - którego szukasz, w jakiej ma być klasie cenowej i do jakich warunków ?
 
Do góry