Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Piterro7

New member
Cola0760b

Kwota - to wartość modelu w klasie.
Nikt na wyrost nie podaje ukrytych wartości.

Przecież każdy telewizor zawsze możesz oddać, zwrócić, zamienić , wymienić.
Masz być zadowolony.

========================================

Pietro7
Ludzie mają ambiwalentny stosunek do nagród.
Pokazuje one jednak zawsze kierunek wyboru i u masz rację.
Ale każdy ma inne potrzeby, warunki i oczekiwania , wg własnej wrażliwości.

Masz dziesiątki różnych informacji w internecie i nie każdy potrafi wyłowić dla siebie info do potrzeb.

Dobry mini led - którego szukasz, w jakiej ma być klasie cenowej i do jakich warunków ?
Szukam coś dobrego do kwoty max 6k.
Więc raczej z tego co się zdążyłem zorientować i zobaczyć na żywo to TLC, HISENSE może PHILIPS.
Reszta powyżej przeznaczonego budżetu :)
 

cola0760

Member
@kiki Jasne, wszystko rozumiem ;)

podniosłem kilka tematów/problemów, a cały czas poruszamy się w kwestiach ogólnych z takim trochę laniem wody, zamiast twardymi danymi :)
Kiki, z tego co piszesz, sprzedałeś tych egzemplarzy trochę, rozumiem, że też widziałeś sporo tych paneli jak świecą i znasz ich bolączki i zalety.
Któryś z tych tematów poruszonych przeze mnie jest Ci znany? Jaka jest polityka TCL z wydawaniem poprawek?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL wydaje najwięcej up date - ale nie wiem czy to dobrze czy nie.
Każdy ma prawo mieć własne zdanie.
Dlatego dobrze jest sprawdzać na własne oczy, ale to i tak nie zawsze daje obraz odpowiedni w domu .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pietro 7
Masz bardzo dobry model w klasie cenowej z matrycą 144 Hz - czyli 85C735 za 5999 zł
Czyli mieścisz się w klasie.
 

cola0760

Member
TCL wydaje najwięcej up date - ale nie wiem czy to dobrze czy nie.
1) niedobrze, bo to oznacza, że wypuszczają niedopracowane coś, co trzeba łatać
2) dobrze, bo się do tego przyznają i nie olewają klienta, a wprowadzają poprawki

pytanie, czy te poprawki co wprowadzają, są tylko z nazwy, czy realnie wnoszą poprawę? Jak to było do tej pory z poprzednikami? Update poprawiał czy psuł, czy nic nie zmieniał?
Każdy ma prawo mieć własne zdanie.
oczywiście i dlatego zapytałem o Twoje zdanie w temacie zarzutów, wobec tego modelu, które wyczytałem na internetach
Dlatego dobrze jest sprawdzać na własne
oczywiście :)
ale to i tak nie zawsze daje obraz odpowiedni w domu
co masz na myśli?
czy to, że jak oglądniesz w sklepie, to nie jest to to samo otoczenie co w domu?
czy może coś innego?

wiadomo, że najlepiej byłoby wziąć TV, skalibrować u siebie w swoich warunkach i pooglądać przez 2tyg i wtedy podjąć decyzję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na sklepie nie sprawdzisz tak jak w domu we własnych warunkach na spokojnie i masz czas 14 dni.
Sam to najlepiej ująłeś.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i nie odniósł się do pytania. Standardowo...
Ja Ci odpowiem ze od softu 562 do 590 nie zmieniło się nic. A było 4 może 5 wydań po drodze. Czarne pasy w hdr jak nie były wygaszone tak nie są nadal. Więc jedyne co się zmienia to poprawki zabezpieczeń i numerek w info 😉
 

cola0760

Member
ja to się najbardziej boję, że będzie gorzej niż w moim Samsungu (w którym nie jest źle), a przecież nie kupuję tylko po to, by było większe, ale i jednocześnie lepsze
 
Dokładnie tylko w jednym a95L. To jedyny odbiornik na Google tv 12. Nie musiałoby uzywqc w ogóle bo robotę robi Procek wizyjny
Czytam o jakimś procesorze wizyjnym, ale jaki to procesor, możesz podać jakieś bliższe informacje? To tak jak z Yeti, są ludzi, którzy mówią że jest, ale nikt naprawdę nie widział ;-).
Jest procesor, jest zintegrowany układ graficzny taki jak w komputerze, w telefonach. Nikt nic nie mówi o dodatkowych procesorach graficznych.
Czy nie jest tak, że po prostu Sony ma bardziej dopracowany soft kontrolujący procesami w telewizorze? Dopracowane oprogramowanie jest tak samo istotne jak sam procesor a nawet często ważniejsze, bo ze złego procka wyciągnie więcej niż złe oprogramowanie z dobrego procka.
Ma miniledy inta sama akcja co w Hisense - lżejszy system. Ciekawe ilu z nas grało w gry w DV 120hz?

Tego to nie wiedziałem. Widzę, że to nowość i jakoś cicho o tym.
Ale czy tam siedzi Pentonic 1000 o którym bębnili przedstawiciele Philipsa, że do każdego telewizora w tym roku go włożą, to nie jestem pewien a na szybko ciężko znaleźć.
Z tego co wiem, Philips ma także Google, więc jaki lżejszy.
Zresztą, Google w Hisensie było w wersji za oceanem i myślę, że wielkich różnic nie było.
Progres jest patrząc na ubiegły rok, gdzie o wiele więcej ludzi narzekało, teraz więcej jest zadowolonych. PVR jest miłym dodatkiem, gdzie wiele marek z tego rezygnuje z nie wiadomo jakich powodów. Drugą kwestią, czy to co jest na papierze, będzie działało w praktyce.
 

luck76

Well-known member
Czytam o jakimś procesorze wizyjnym, ale jaki to procesor, możesz podać jakieś bliższe informacje? To tak jak z Yeti, są ludzi, którzy mówią że jest, ale nikt naprawdę nie widział ;-).
Jest procesor, jest zintegrowany układ graficzny taki jak w komputerze, w telefonach. Nikt nic nie mówi o dodatkowych procesorach graficznych.
Czy nie jest tak, że po prostu Sony ma bardziej dopracowany soft kontrolujący procesami w telewizorze? Dopracowane oprogramowanie jest tak samo istotne jak sam procesor a nawet często ważniejsze, bo ze złego procka wyciągnie więcej niż złe oprogramowanie z dobrego procka.
Odpowiem w stylu mistrza tego forum: tło już tu o tym pisane wielokrotnie :)
Z tego co wiem, Philips ma także Google, więc jaki lżejszy.
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem (nowe miniledy TPV pracują na autorskiej platformie a nie na Google).
Zresztą, Google w Hisensie było w wersji za oceanem i myślę, że wielkich różnic nie było.
Chińskie marki za oceanem pracują z reguły na innych systemach niż w EU.
Progres jest patrząc na ubiegły rok, gdzie o wiele więcej ludzi narzekało, teraz więcej jest zadowolonych. PVR jest miłym dodatkiem, gdzie wiele marek z tego rezygnuje z nie wiadomo jakich powodów. Drugą kwestią, czy to co jest na papierze, będzie działało w praktyce.
Nooo zobaczymy za pół roku jak będą wyglądać komentarze “zadowolonych”, o ile nie zostaną po drodze wycięte.
 
@cola0760

Skoro to ustrojstwo na androidzie to obstawiam że to w większości poprawki zabezpieczeń czy update podstawowych aplikacji abndroida, ale to mój strzał i byćmoże ktoś kto posiada go obali. Jakoś mi się nie chce wierzyć że w iluś tam wersjach nie potrafią ogarnąć zgłaszanych podstawowych problemów związanych bezpośrednio z działaniem TV, chyba że soft ogarniają totalni amatorzy.
 

zibil79

Member
Po ok. miesiącu użytkowania tcl 85c845 poniżej moje wrażenia w porównaniu do sony 65x95j:
  • jakość plastików w sony jest lepsza, natomiast tcl jest smuklejszy, przez co wydaje się o wiele nowocześniejszą konstrukcją,
  • tcl android 11, sony android 10. Na chwilę obecną, w moim odczuciu w tcl o system działa lepiej (szybciej). Dodatkowym plusem dla mnie jest to, że na tcl aplikacja F1tv jest w standardzie, natomiast na sony musiałem bawić się w przerzucanie plików ze źródeł zewnętrznych,
  • dźwięk jest porównywalny, z niedużą przewagą tcl,
  • obraz na netflix, hbo, prime jest naprawdę dobry na obu tv, chociaż materiały z youtube w dolby vision, czy hdr wydają mi się lepszy na tcl, szczególnie jak jest czarny obraz i pojawia się jasny przedmiot,
  • równomierność podświetlenia ekranu jest dużo lepsza na tcl,
  • obraz SD z cyforwego polsatu na tcl jest bardzo dobry, chociaż tylko oglądam TVN24 oraz sport. Ze sportu tylko siatkówka, piłka ręczna i nożna oraz snooker i jest dobrze, chociaż na sony wydaje mi się, że obraz jest trochę płynniejszy. Jeżeli chodzi o materiały gorszej jakości, to na sony też wyglądają lepiej,
  • kupujac tv zależało mi żeby obsługiwał WIFi 6, przez co prędkość internetu na tcl jest dużo szybsza niż w sony (tcl 150-260 mb/s sony 20-130 mb/s). Ponadto w sony występuje częste rozłączanie wifi, w tcl na razie tego nie ma.
Jeżeli chodzi o awaryjność, to o tcl nie mogę się na razie wypowiadać, chociaż na poczatku w niektorych sytuacjach słychać było piszczące cewki, natomiast musiały się juz chyba wygrzac, bo od dluzszego czasu przypadłość nie występuje. W sony denerwowało mnie ciągłe rozłączanie się pilota, przez co niemoglem sterować dekoderem. Wymiana pilota, a w późniejszym terminie płyty głównej nie naprawiła dolegliwości.
Ogólnie jestem z telewizora bardzo zadowolony w pewnych aspektach jest lepszy w innych gorszy w porównaniu do sony, natomiast niezaprzeczalną zaletą jest cena w odniesieniu do wielkości tv. Duży obraz naprawdę robi robotę.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lukas i tak nie uwierzy :ROFLMAO: jak pisalem ze juz w porownaniu do c825 obraz sony x95j ssie to sie smial...
Mialem oba kolo siebie! Ale co sie bede klocil.

Gratki zibil! Musowo kodi i RD+EN ;) chodzi to wysmienicie na ostatnich softach!
 
Po ok. miesiącu użytkowania tcl 85c845 poniżej moje wrażenia w porównaniu do sony 65x95j:
  • tcl android 11, sony android 10. Na chwilę obecną, w moim odczuciu w tcl o system działa lepiej (szybciej). Dodatkowym plusem dla mnie jest to, że na tcl aplikacja F1tv jest w standardzie, natomiast na sony musiałem bawić się w przerzucanie plików ze źródeł

Luck76
Rozumiem, że Sony jest bardziej dopracowany, ale drażni mnie wywyższanie jednej marki ponad drugą patrząc ślepo tylko w jedną stronę. Gdzie ten piekielnie szybki system w Sony, który zostawia w tyle TCL o którym wcześniej pisałeś?
Przetwarzanie obrazu w słabej jakości w Sony, od dawna wiadomo że jest tam lepiej, choć w TCL też jest ok.
Ja dalej nie wiem jakie tam są procesory wizyjne w tym Sony o których pisałeś i nazwy nie podałeś, także innych szczegółów. Żeby tak było, Sony w swoich opisach umieszczałoby to jako jeden z głównych atutów swoich telewizorów. Myślę, że to papka marketingowa, a wszystko rozchodzi się o oprogramowanie.

Borygo77
O co chodzi z tym kodi i RD+EN?
 
Do góry