Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Będą nowe modele OLED JVC.
Właśnie dziś oglądaliśmy.

Znów to kwestia czasu kiedy kupujesz telewizor ?
 

wegner

New member
Nowe modele zawsze będą. ;)
Pytanie jak wypadają obecne ... widzę, że taki JVC LT-55VAO9200 jest w cenie jak C845. Podobno TCL ma dobry wskaźnik cena/jakość więc zastanawiam się czy taki OLED to też dobra opcja, czy jednak jest coś co stawia go na gorszej pozycji jak omawiany tutaj TCL?
 

wegner

New member
No właśnie widzę, że na C845 pierwszy raz chyba promka się pojawiła z obniżką koło 10%
Dodatkowo nowy (?) Philips 55OLED718 w rozsądnych pieniądzach, tylko nie mogę opinii o nim znaleźć, ale na zeszłoroczny (707) wielkich narzekań (prócz pilota) nie widziałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jakieś dodatkowe pytania na temat OLED 718 ?
Odpowiemy.
Tcl 845 masz w ofercie z pakietem gratisów dodatkowo .
 

wegner

New member
pytania mam dość ogólne, czy taki oled 718 będzie lepszym wyborem od TCL 845?
... priorytety to oglądanie transmisji sportowych, konsola, smart tv (vod dla dzieciaków głównie)
 
@kiki nikt nie pyta o wersję US (U8K) tylko EU (U8KQ) która jest dużo lepiej wyposażona z punktu widzenia typowego użytkownika. Jest oparta o układ Pentonic zapewniający duuuużo lepszą gradację w przejściach tonalnych, lepsze Wi-Fi (AX) i BT. Bije na głowę TCL również w responsywności systemu (m.in dzięki nowemu SOC i samemu systemowi VIDAA vs Google - ten w TCL dalej mierzy się z niedopracowaniem). Dźwięk ma też zdecydowanie lepszy oparty na 5 głośnikach. No i pilot bajka - chyba wzięli sobie za wzór Bang&Olufsena - robi pierońskie wrażenie - inna sprawa że pilot TCL to generalnie taki typowy chińczyk podobny do pchanych do każdego egzotycznego media playera na Google TV, także przy nim każdy pilot jest fantastyczny - nawet ten Panasonica :)
Pomijam też kwestię zarządzania strefami podświetlania, które zapewnia nowy procek.
Generalnie TCL wypada przy nim blado nawet w zakresie porównania cena/wyposażenie.
Co zapewne podkreśli @kiki , który uwielbia wspominać nt nagród EISA :) ten Hisense (65") dostał nagrodę dla najlepszego miniLED (TCL 65" też ale tylko w kategorii miniLED dla kina domowego, z pewnością dlatego, że nie radzi sobie tak dobrze jak Hisense i inne TV ze źródłami innymi niż 4K - znów to kwestia słabej mocy procka i niedopracowanego softu).
Dzięki za zainteresowanie. Czy mówisz o Hisense w wersji UE i amerykańskiej? Możesz mi podać źródło, że EU (U8KQ) jest lepiej wyposażony niż te z USA? Przynajmniej w mniejszych modelach nie udało mi się znaleźć różnic oprócz innego systemu, czy innych tunerów kompatybilnych z rynkiem amerykańskim.

Z tym prockiem nie wiedziałem, że jest to układ Pentonic. Ale czy to taka przepaść zważywszy, że z 4 HDMI nadal tylko 2 są pełne tak jak w TCL? Możliwe, że tak jak piszesz, przetwarzanie obrazu jest na lepszym poziomie w Hincense niż w TCL. Z tego co udało mi się dowiedzieć, jest to Mediatek MT9618, czyli Pentonic 700. Wydajnościowo są opinie, że jednak TCL jest niby lepszy. Obraz oczywiście jaśniejszy jest w TCL, kolory żywsze, kontrast, w Hicense za to więcej szczegółów, ale czerń jest bardziej szara niż czarna. Więc opinie są podzielone, który obraz jest lepszy.
Rozumiem, że Hicense lepiej nadaje się do oglądania w SDR? TCL pod tym względem nie zachwyca, ale czytałem opinie, że Hicense także. Weź bądź mądrym.
Może ktoś zna jakieś wiarygodne testy między tymi dwoma modelami telewizorów, bo pewnie większość jest opłaconych?

VIDAA uważam za wadę, nie zaletę pomimo, że Google w TCL nie jest do końca dopracowane jak mówisz. W jakim sensie Google jest niedopracowane? Co w nim jest nie tak? Nigdy nie byłem orędownikiem zamkniętych systemów. Nie zainstalujesz tego, co chcesz, wsparcie za 2 lata też się skończy, więc pozostanie później tylko kupić TVbox.
 

luck76

Well-known member
Dzięki za zainteresowanie. Czy mówisz o Hisense w wersji UE i amerykańskiej? Możesz mi podać źródło, że EU (U8KQ) jest lepiej wyposażony niż te z USA? Przynajmniej w mniejszych modelach nie udało mi się znaleźć różnic oprócz innego systemu, czy innych tunerów kompatybilnych z rynkiem amerykańskim.

Z tym prockiem nie wiedziałem, że jest to układ Pentonic. Ale czy to taka przepaść zważywszy, że z 4 HDMI nadal tylko 2 są pełne tak jak w TCL? Możliwe, że tak jak piszesz, przetwarzanie obrazu jest na lepszym poziomie w Hincense niż w TCL. Z tego co udało mi się dowiedzieć, jest to Mediatek MT9618, czyli Pentonic 700. Wydajnościowo są opinie, że jednak TCL jest niby lepszy. Obraz oczywiście jaśniejszy jest w TCL, kolory żywsze, kontrast, w Hicense za to więcej szczegółów, ale czerń jest bardziej szara niż czarna. Więc opinie są podzielone, który obraz jest lepszy.
Rozumiem, że Hicense lepiej nadaje się do oglądania w SDR? TCL pod tym względem nie zachwyca, ale czytałem opinie, że Hicense także. Weź bądź mądrym.
Może ktoś zna jakieś wiarygodne testy między tymi dwoma modelami telewizorów, bo pewnie większość jest opłaconych?

VIDAA uważam za wadę, nie zaletę pomimo, że Google w TCL nie jest do końca dopracowane jak mówisz. W jakim sensie Google jest niedopracowane? Co w nim jest nie tak? Nigdy nie byłem orędownikiem zamkniętych systemów. Nie zainstalujesz tego, co chcesz, wsparcie za 2 lata też się skończy, więc pozostanie później tylko kupić TVbox.
Maszyna Priv żeby nie było bana za wykraczania poza temat
 

Math13

New member
@kiki ... (m.in dzięki ... i samemu systemowi VIDAA vs Google - ten w TCL dalej mierzy się z niedopracowaniem). ...
Oferta programowa DVB-T jest niestety skromna, więc dla mnie platforma Smart TV ma ogromne znaczenie.
Dlatego porównując VIDAA vs Google widze ogromną przewagę po stronie Google.
Google jest wspierany od lat i na pewno pozostanie najdłużej wspieranym systemem. Aktualizacja jak i instalacja nowych aplikacji ze Sklep Play praktycznie bez ograniczeń.
VIDAA to stosunkowo nowa paltforma. Nie wiadomo jak długo będzie rozwijana i wspierana. Bardzo skromny wybór aplikacji dla polskiego użytkownika. Do tego głównym brakiem obecnie jest Player i HBO MAX.
Powolny system Google, będzie zawsze lepszy niż szybki VIDAA. Aktualizujemy lub instalujemy aplikacje raz na jakiś czas, więc kilka minut oczekiwania nie ma znaczenia.
Za to jestem pewny, że w Sklep Play zawsze znajdę to co mnie interesuje, a aplikacje będą zawsze aktualizowane.
 

luck76

Well-known member
Oferta programowa DVB-T jest niestety skromna, więc dla mnie platforma Smart TV ma ogromne znaczenie.
Dlatego porównując VIDAA vs Google widze ogromną przewagę po stronie Google.
content możesz odtwarzać na dowolnym playerze (Google Chromecast 4, Apple TV 4K)

Google jest wspierany od lat i na pewno pozostanie najdłużej wspieranym systemem. Aktualizacja jak i instalacja nowych aplikacji ze Sklep Play praktycznie bez ograniczeń.
patrz komentarz powyżej . Co więcej, wszelkiej maści odbiorniki z Android/Google TV na pokładzie po 3 latach zaczynają mulić, kiedy to prawie 6 letni Apple TV 4K Gen1 chodzi gładko jak po maśle
VIDAA to stosunkowo nowa paltforma. Nie wiadomo jak długo będzie rozwijana i wspierana.
na bazie czego takie przypuszczenia? 8-letni My Home Screen Panasonica jest wspierany dalej, co więcej przepisy dot wsparcia narzucają na producentów odpowiedni okres utrzymania wsparcia
Bardzo skromny wybór aplikacji dla polskiego użytkownika.
Czego Ci brak?
Do tego głównym brakiem obecnie jest Player i HBO MAX.
Patrz pierwszy komentarz
Powolny system Google, będzie zawsze lepszy niż szybki VIDAA. Aktualizujemy lub instalujemy aplikacje raz na jakiś czas, więc kilka minut oczekiwania nie ma znaczenia.
Za to jestem pewny, że w Sklep Play zawsze znajdę to co mnie interesuje, a aplikacje będą zawsze aktualizowane.
Miałem na myśli responsywność całego ekosystemu a dodatkowo tą w TCL (sterowanie tv, uruchamianie, przełączanie pomiędzy aplikacjami). Wystarczy porównać Google tv na TCL do tego na Philips czy Sony.....
 

Math13

New member
8-letni My Home Screen Panasonica jest wspierany dalej, co więcej przepisy dot wsparcia narzucają na producentów odpowiedni okres utrzymania wsparcia
To Ci zazdroszczę.
Mój 7 letni Panasonic nie obsługuje już nic. Brak Netflix oraz YouTube, nie wspominając o braku aktualizacji dla pomniejszych aplikacji.

Patrz pierwszy komentarz
To niby jak mam oglądać HBO Max oraz Player na tym Hisense? Bo nie rozumiem
 

luck76

Well-known member
To Ci zazdroszczę.
Mój 7 letni Panasonic nie obsługuje już nic. Brak Netflix oraz YouTube, nie wspominając o braku aktualizacji dla pomniejszych aplikacji.
Odniosłem się do wsparcia platformy a nie dostępności apek. W kwestii utrzymywania systemu up to date, masz zewnętrzne playery dostępne relatywnie za grosze vs cena tv
To niby jak mam oglądać HBO Max oraz Player na tym Hisense? Bo nie rozumiem
Tak ja wyżej - zewnętrzny player.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Odniosłem się do wsparcia platformy a nie dostępności apek.
Dobre :) Jeżeli jest wsparcie platformy, to powinno być też zapewnione wsparcie dla apek.
Co do zewnętrznych playerów to wiadomo że zawsze można coś wykombinować ale po co skoro można to mieć w tv?? Mam starego LG daaawno bez wsparcia i mam tam zewnętrzny player ale mam tez nowego philipsa czy soniaka na androidzie gdzie wszystkie te aplikacje są w tv i jest to o wiele wygodniejsze dla mnie. Żeby nie było że skreślam tv hisense ze względu na system vidaa, nic z tych rzeczy, sam wielokrotnie chwaliłem te tv za obraz. Jestem w stanie zrozumieć nawet brak aplikacji takich jak player czy cda ale żeby nie było HBO??
 

Math13

New member
Tak ja wyżej - zewnętrzny player.
Jeżeli do telewizora za 6 -7 tyś. PLN muszę jeszcze dokupić zewnętrzny player to ja dziękuję. Może i taki player kosztuje grosze, ale gdzie tutaj wygoda?
TV za takie pieniądze powinien w standardzie posiadać wszystkie użyteczne opcje dla użytkownika, ... i raczej jednego pilota, który obsłuży wszystko.
Podobno Hisesnse posiada rewelacyjny pilot (niby dużo lepszy od dajmy przykład TCL o którym tutaj rozmawiamy). Tylko w czym jest on lepszy, gdy nie obsługuje niektórych przydatnych dla polskiego użytkownika aplikacji?
Poza "lepszym" pilotem Hisesnse "podobno" ma też dużo lepszy obraz od TLC. Tyle, że nie we wszystkim lepszy. Fakt niektóre parametry ma lepsze w stosunku do TLC, ale tylko niektóre i do tego w bardzo niewielkim stopniu. Większość użytkowników po dostrojeniu obu TV nawet nie zauważy różnicy.
Na szczęście na bardzo znanym portalu internetowym można znaleźć najnowszy (z 18 sierpnia 2023 r.) bardzo dobry test Hisense 65U8KQ i porównanie m.in. z TCL C845.
Biorąc po uwagę główne parametry obu telewizorów, istotne w codzienny użytkowaniu oraz dla większości użytkowników, przewaga TCL C845 nad Hisense 65U8KQ wynosi co najmniej 60 do 40.
Dla mnie osobiście jest to 80 do 20. ;)
 
Do góry