Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

luck76

Well-known member
I to jest prawda, to szanuję. Ale nie szanuję tego jak ktoś wciska kit i próbuje ludziom wmówić, że (trzymając się poprzedniego przykładu) Ssangyong Musso to Mercedes G-klasa
 

duxdaro

New member
Heh... Ładny syf tu robicie... Ale się nie mieszam.

Dzisiaj przyszedł mój 55C845 i mam w związku z tym pytanka. Może i błahe, ale, kto pyta nie błądzi ;P

Pierwsze, to w związku z głośnikiem umieszczonym na tyle tv, mam problem z uchwytem ściennym, gdyż dociska mi on rzeczony głośnik, a według manuala powinno być min. 30mm luzu :/ Czy zastosowanie jakiś dystansów będzie bezpieczne? Lub jeżeli ktoś miał ten sam problem, to jak go rozwiązał?

Drugie ma związek z dźwiękiem po optyku. Wcześniej miałem dźwięk z tv, jak i z pc, podłączone optykiem do switcha i z niego do wzmacniacza Pioneer VSX-324K. Działało jak należy, lecz teraz dźwięk z tv nie przechodzi przez switch. Próbowałem różnych ustawień i nic. Jak podłączę optyka z tv bezpośrednio pod wzmacniacz, to dźwięk jest i wyskakuje info o formacie Dolby Digital, jak na poprzednim tv. Brak wsparcia Dolby Atmos i DTSX na switchu?

I jak najlepiej poustawiać opcje obrazu pod gry (PC, PS5) i filmy z apek (Netflix, itp.)? HDR oczywiście.
 

luck76

Well-known member
Pierwsze, to w związku z głośnikiem umieszczonym na tyle tv, mam problem z uchwytem ściennym, gdyż dociska mi on rzeczony głośnik, a według manuala powinno być min. 30mm luzu :/ Czy zastosowanie jakiś dystansów będzie bezpieczne? Lub jeżeli ktoś miał ten sam problem, to jak go rozwiązał?
Myślę, że są jakieś rozwiązania przygotowane pod te wynalazki, natomiast jeśli bedziesz miał odsłuch z zewnetrznego źródła dźwięku, to prawdopodobnie nie robi to różnicy jak zamontujesz

Drugie ma związek z dźwiękiem po optyku. Wcześniej miałem dźwięk z tv, jak i z pc, podłączone optykiem do switcha i z niego do wzmacniacza Pioneer VSX-324K. Działało jak należy, lecz teraz dźwięk z tv nie przechodzi przez switch. Próbowałem różnych ustawień i nic. Jak podłączę optyka z tv bezpośrednio pod wzmacniacz, to dźwięk jest i wyskakuje info o formacie Dolby Digital, jak na poprzednim tv. Brak wsparcia Dolby Atmos i DTSX na switchu?

Dźwięk binauralny nie pójdzie po optyku. Maksymalnie puści 5.1 (DD, DTS)
I jak najlepiej poustawiać opcje obrazu pod gry (PC, PS5) i filmy z apek (Netflix, itp.)? HDR oczywiście.
Sprawdź czy nie masz np Netflix calibrated mode. W Sony po włączeniu filmu w apce wbudowanej w TV samo się włącza domyślnie ino raz jest ciekawszy (m.in. zmiękczony, wygaszanie strefowe zminimalizowane)
 

duxdaro

New member
Dźwięk binauralny nie pójdzie po optyku. Maksymalnie puści 5.1 (DD, DTS)
Znaczy dziwi mnie, że jak puszczę po optyku bezpośrednio do wzmacniacza, to dźwięk jest, a przez switch już nie. Switch to model JL-SP0301 i to pewnie jego wina. Może ktoś zna coś lepszego? HDMI ARC mi niestety odpada, bo wzmacniacz jest jakiś walnięty pod tym względem :ROFLMAO:
 

luck76

Well-known member
Znaczy dziwi mnie, że jak puszczę po optyku bezpośrednio do wzmacniacza, to dźwięk jest, a przez switch już nie. Switch to model JL-SP0301 i to pewnie jego wina. Może ktoś zna coś lepszego? HDMI ARC mi niestety odpada, bo wzmacniacz jest jakiś walnięty pod tym względem :ROFLMAO:
Jaki masz wzmacniacz?
 

duxdaro

New member
To trudno abyś miał info o dźwięku obiektowym na wzmaku nie obsługującym dźwięku obiektowego. On nie ma nawet wyjścia na górne głośniki.
Niezbyt czaje co to ma do tego, że dźwięk po optyku bezpośrednio do wzmacniacza jest, a przez switch już nie, ale mniejsza z tym ;P Zamówiłem jakiś nowszy switch do optyka i zobaczymy czy to coś zmieni. Jak nie, trzeba będzie pomyśleć o nowym wzmacniaczu.
 
Ostatnia edycja:

luck76

Well-known member
Niezbyt czaje co to ma do tego, że dźwięk po optyku bezpośrednio do wzmacniacza jest, a przez switch już nie, ale mniejsza z tym ;P Zamówiłem jakiś nowszy switch do optyka i zobaczymy czy to coś zmieni. Jak nie, trzeba będzie pomyśleć o nowym wzmacniaczu.
switch nic nie zmieni a wzmacniacz owszem, przy czym do tego konieczne będą dodatkowe głośniki
 

marcinob

New member
Mam pytanie, czy ten C845 TV w standardzie nie jest optymalnie ustawiony? Tzn wszystkie "polepszacze" obrazu są nieaktywne? Ponoć to wymogi energetyczne UE tak narzucają że podczas pierwszego uruchomienia ma być EKO a później to już mają gdzieś :). Czy ktoś mógłby podrzucić jak najlepiej poustawiać ten TV?
 

duxdaro

New member
Ponoć to wymogi energetyczne UE tak narzucają że podczas pierwszego uruchomienia ma być EKO
No i tak jest ;) Sam musisz sobie poustawiać. A nawet przy zwykłym zwiększeniu jasności dostajesz ostrzeżenie o zwiększeniu zapotrzebowania na energie xD A co do ustawień, to sam bym chętnie jakieś przygarnął ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież każdy ma własną wrażliwość.
Ustawienia Eco - dotyczą modeli które nie spełniają norm - tak jak 8K.
Dlatego dobrze mieć skalibrowany telewizor.
Podaj maila na PW - to Ci wyślę.
 
Do góry