Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Math13

New member
Mam pytanie. Czy TCL C845 ma powłokę antyrefleksyjną, czy jej nie ma?
Przeczytałem wszystkie możliwe opinie i informacje dostępne na internecie, obejrzałem filmy recenzujące ten telewizor na YouTube.
Jedni piszą i mówią, że ma powłokę antyrefleksyjną (w odróżnieniu od modelu wcześniejszego C735, który tej powłoki nie posiadł).
Inni wskazują jako jedną z nielicznych wad tego telewizora (jeżeli nie jedyną), że nie posiada powłoki antyrefleksyjnej.
 

Math13

New member
Oczywiście, że ma powłokę, to widać jak masz go gdzieś do wglądu.
Dziękuję. Na Ciebie @kiki można jednak liczyć.
Zastanawia mnie jednak stwierdenie prezentera na poniższym filmie YouTube.
Przetestowaliśmy TCL 65C845 ...
Od ok. 9:00 minuty, mówi o słabych kątach widzenia.
A w 9:53 minucie nadmienia, że spowodowane jest to brakiem powłoki antyrefleksyjnej.
Dokładnie cytuję: ..." w tak wysokim modelu mogło by się TCL pokusić o zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej".
:unsure:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W wysokich modelach firmy stosują powłoki.
W tym modelu łatwo się przekonać porównując do modelu nawet TCL bez powłoki., Zapraszamy na pokaz.
 

luck76

Well-known member
łDziękuję. Na Ciebie @kiki można jednak liczyć.
Zastanawia mnie jednak stwierdenie prezentera na poniższym filmie YouTube.
Przetestowaliśmy TCL 65C845 ...
Od ok. 9:00 minuty, mówi o słabych kątach widzenia.
A w 9:53 minucie nadmienia, że spowodowane jest to brakiem powłoki antyrefleksyjnej.
Dokładnie cytuję: ..." w tak wysokim modelu mogło by się TCL pokusić o zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej".
:unsure:
w tym materiale sponsorowanym (brawo! - nie można się tego wstydzić i benchmark.pl, podobnie jak np. **********.pl wskazują to w swoich testach) wkradł się drobny błąd - relacjonujący test wskazał błędnie na brak powłoki antyrefleksyjnej, która zdaje się jest, natomiast prawdopodobnie chciał wskazać na powłoki stosowane w topowych produktach konkurencji opartych o matrycę VA, gdzie dodawana jest dodatkowa folia poprawiająca kąty widzenia (w sony nazywa się to x-wide). Jest to rozwiązanie obniżające poziom degradacji kolorów pod kątem, jednocześnie pogarszające kontrast, przy czym to pogorszenie widoczne jest jedynie w testach syntetycznych, w rzeczywistości nie wpływa negatywnie na odbiór.
 

luck76

Well-known member
Możesz spokojnie kupować
Nie potrzebuję kolejnego. Do moich potrzeb mam to co najlepsze w klasie - 75x95K w bardzo słonecznym pokoju powieszony na ścianie o orientacji północny zachód. Ekspozycja okien na: wschód, południowy wschód, południe i południowy zachód (powaga - vis'a vis ściany z tv jest w całości oszklony wykusz [połowa sześciokąta] a prostopadła ściana mocno wypełniona oknami - wszystkie okna od podłogi).TV często oglądam z leżanki z punktem położenia głowy odsuniętym od osi środkowej tv o ca 1/3 kąta prostego, tj 30 stopni. c845 przez brak rzeczonej powłoki ma w tym punkcie baaaardzo zdegradowane: jasność, odwzorowanie czerni (mocno wyprana - szara) oraz wypraną paletę kolorów. W takich okolicznościach ten TCL nie jest w stanie konkurować w kwestii kątów nawet z x85 moich rodziców :) Makówki do grania w 144hz nie wykorzystam - ba! do żadnego grania nie wykorzystuję - od tego jest konsola nie obsługująca tego odświeżania (max 120hz). Za to podłączam czasem kompa do TV żeby popracować na xls i wówczas dla czytelności tekstu ważna jest chroma YCbCr444, której TCL przy 120hz w 4k nie obsłuży.
Pomijam też kwestię słabego procka, który powoduje, że Google TV ws TCL miewa przycinki w przeciwieństwie do TPV (metkowany jako Philips) i Sony.
Tego TCLa zjada we wszystkich w/w kwestiach nawet odbiornik Sonego sprzed 2 lat, który też miałem, tj x95j.

Także dziękuję za uspokojenie, ale nie skorzystam :)

EDIT. Bogiem a prawdą, żaden TV (poza miniLED) nie równa się temu w jaki sposób prezentuje treści HDR komputer MBP 14. W nim miniLED to jest zupełnie inna klasa.
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
a ten dalej porównuje tv za 15 tysiecy z tv za 10 tysięcy. No brawo, że ci sie nie nudzi :p
Może przejedz się do salonu np. Skoda i nagadaj im tam że BMW wszystko ma lepsze. To nic że trzy razy droższe. ale lepsze,
wiec luck76 będzie chodził po świecie i oznajmiał wszystkim że ma najlepszy telewizor na świecie :)
Nie kupujcie nic innego niż luck76!!

btw kiki tekt o kupowaniu kierował nie do ciebie tylko do math13.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Luck 76 , nie zrozumiał że to nie do niego.
Sony mini LED 85 x95k też jest dobry ale wg mnie nie jest wart dopłaty 6000 zl
Każdy wybiera co chce.
 

luck76

Well-known member
Luck 76 , nie zrozumiał że to nie do niego.
Sony mini LED 85 x95k też jest dobry ale wg mnie nie jest wart dopłaty 6000 zl
Każdy wybiera co chce.
a gdyby to była różnica 2700? bo taką masz obecnie między najnowszą wersją 75x95L a tym TCL. Co więcej - jak dobrze poszukasz, a warto, to znajdziesz x95J 2000 PLN tańszy od tego TCL, o którym też pisałem i uważam że to odbiornik lepszy od x95K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze , że nareszcie napisałeś we własnym imieniu - "Uważam że "....
Inni uważają inaczej i to jest dobre pole do wymiany opinii.
 
Jakie są znaczące różnice w praktyce między TCL C845 od Hisense U8KQ oprócz większej ilości stref podświetlenia w tym drugim, dodatkowego USB 3.0 z funkcją PVR, innego systemu smart, lepszego zestawu dźwiękowego, słabszego Wifi i Bluetooth? Z tego co wiem, w wersji amerykańskiej przetwarzanie obrazu w amerykańskiej wersji jest lepsze w najnowszym Hisense niż w TCL.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie znam wersji amerykańskiej więc nie odpowiem .
Znam C845 i opinie tych co kupili w dużej ilości.
 

luck76

Well-known member
Jakie są znaczące różnice w praktyce między TCL C845 od Hisense U8KQ oprócz większej ilości stref podświetlenia w tym drugim, dodatkowego USB 3.0 z funkcją PVR, innego systemu smart, lepszego zestawu dźwiękowego, słabszego Wifi i Bluetooth? Z tego co wiem, w wersji amerykańskiej przetwarzanie obrazu w amerykańskiej wersji jest lepsze w najnowszym Hisense niż w TCL.
@kiki nikt nie pyta o wersję US (U8K) tylko EU (U8KQ) która jest dużo lepiej wyposażona z punktu widzenia typowego użytkownika. Jest oparta o układ Pentonic zapewniający duuuużo lepszą gradację w przejściach tonalnych, lepsze Wi-Fi (AX) i BT. Bije na głowę TCL również w responsywności systemu (m.in dzięki nowemu SOC i samemu systemowi VIDAA vs Google - ten w TCL dalej mierzy się z niedopracowaniem). Dźwięk ma też zdecydowanie lepszy oparty na 5 głośnikach. No i pilot bajka - chyba wzięli sobie za wzór Bang&Olufsena - robi pierońskie wrażenie - inna sprawa że pilot TCL to generalnie taki typowy chińczyk podobny do pchanych do każdego egzotycznego media playera na Google TV, także przy nim każdy pilot jest fantastyczny - nawet ten Panasonica :)
Pomijam też kwestię zarządzania strefami podświetlania, które zapewnia nowy procek.
Generalnie TCL wypada przy nim blado nawet w zakresie porównania cena/wyposażenie.
Co zapewne podkreśli @kiki , który uwielbia wspominać nt nagród EISA :) ten Hisense (65") dostał nagrodę dla najlepszego miniLED (TCL 65" też ale tylko w kategorii miniLED dla kina domowego, z pewnością dlatego, że nie radzi sobie tak dobrze jak Hisense i inne TV ze źródłami innymi niż 4K - znów to kwestia słabej mocy procka i niedopracowanego softu).
 
Ostatnia edycja:

wegner

New member
TCL C845 czy może jednak jakiś OLED w podobnej cenie - JVC LT-55VAO9200, Philips 55OLED707/12 lub 55OLED718/12 ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry