Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

Zastanawiam sie między 3 modelami Samsunga , chyba że polecacie coś innego ( są też droższe modele , ale po vacie wyjdzie +/-4k , więc ciutkę droższe tez mogą być byle zamknąć się w okolicach 4000zł bez vatu )
Samsung :
-qe65qn85B
-qe65qn90B
-qe65q80B
Czy tu nie jest przypadkiem forum o TCL? Może na forum Szajsunga?
 

luck76

Well-known member
Zastanawiam sie między 3 modelami Samsunga , chyba że polecacie coś innego ( są też droższe modele , ale po vacie wyjdzie +/-4k , więc ciutkę droższe tez mogą być byle zamknąć się w okolicach 4000zł bez vatu )
Samsung :
-qe65qn85B
-qe65qn90B
-qe65q80B
proponuję znajdź inny albo załóż nowy wątek - tu rozmawia się o lepszym sprzęcie, chyba że rozważasz TCL C845 - wówczas powiem Tobie w tajemnicy.... te samsungi się chowają, zwłaszcza qn90...
 

stadcom

Member
Witam. Niestety tv nie ma obecnie w żadnym pobliskim sklepie i nie jestem w stanie sprawdzić. Jak wygląda przewodnik po programach w tcl c845 ? Czy nadal występuje brak polskich znaków jak to miało miejsce w zeszłorocznych modelach ? Czy wyświetlają się wszystkie programy od razu, czy jest tak jak w Samsung, że za każdym razem trzeba wybrać przynajmniej po jednym programie z danego mux by wyświetlił się cały program dla wszystkich kanałów ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Polskie znaki są normalnie, widocznie ktoś nie umie korzystać ze sprzętu w myśl zasady "trochę techniki i się gubimy...."
Wyświetla całość
 

stadcom

Member
A jak ma się kwestia poprawności działania hbbtv ? W komentarzu jednego użytkownika czytałem że hbbtv nie działa. Czy wszystko działa poprawnie ? Dopytuje gdyż w innym chińskim tv Hisense miałem problem z hbbtv jak: bardzo często nie działała 7 dniowa historia, a jak już działała to załączały się nie te archiwalne treści które się wybrało.
 
No i ten film chyba odpowiedział na wszystkie moje pytania, i C845 pewnie za jakiś czas pojawi się u mnie w pokoju :)

Na temat tego filmu, testu wypowiem się poniżej, komentując jednocześnie to co napisał @kiki

To jest potwierdzenie opinii tych co kupili.
To świetny model.dostał pięć gwiazdek.

Czy Ty @kiki w ogóle oglądałeś ten test? Śmiem podejrzewać, że nie. Co więcej jestem tego prawie pewny. Dlaczego? Bo rekomendację to on dostał ale jako stosunek ceny do jakości. Natomiast jeżeli chodzi o obraz to ma dwa poważne problemy
1. Źle działające lokalne przyciemnianie
2. Problemy z jasnością i kolorami w trybie HDR.

Ad.1. Problem bardzo widoczny na tle pokazywanego obok samsunga. Zwłaszcza pasy na górze i na dole które były szara zamiast być ciemnymi. Problem częściowo rozwiązywała zmiana opcji Local Dimming na High ale generowało to inne problemy.

Ad.2. Nie udało się ustawić TV tak aby utrzymywał dobrą jasność na różnych materiałach HDR. To dlatego, że algorytm podświetlał różne materiały z różna siłą. Nawet kalibracja nie pomogła.

Wniosek był taki iż testujący ma nadzieję, że problemy te rozwiążą poprawiając firmware. Ale z tą nadzieją jest jak z ikoną "mute". Jak już w TCL wciśniesz mute to pojawi się odpowiednia ikonka na TV. I zostaje ona dopóki nie zwiększysz głośności. Zmniejszenie niestety na nią nie działa. I tak to już jest w TCL'ach do kilku lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będę Cię obrażał bo nie widzę takiej potrzeby, ale zawsze znajdą się inni którzy mają to w naturze swojej.
O telewizor testowy też się nie martw.
Otrzymał w naszym teście Pięć gwiazdek, na innych portalach w Europie też .
https://eisa.eu/awards/tcl-65c835/ - otrzymał tytuł najlepszego w Europie -wybrany przez 52 dziennikarzy z całego świata
Ale gdzież tam Oni specjaliści - przy Twojej specjalizacji.

Więc daruj sobie ataki personalne !
Czytaj regulamin.
A na temat telewizora możesz pisać co chcesz - to tylko Twoja ocena.
Inni którzy kupili , a jest ich setki , a może tysiące - są bardzo zadowoleni i sami przysyłają swoich znajomych wydając im własne rekomendacje.
Jak zawsze - w klasie cenowej
Na podstawie testu, testów, opinii, rekomendacji - śmiało można polecać właśnie w klasie cenowej.

Jeśli ktoś liczy, że ten telewizor "Krawaty wiąże, usuwa ciąże, tańczy, śpiewa, recytuje ..."
To jeszcze się taki nie urodził , który by wszystkim dogodził.
To jest mini led a nie OLed. W swojej klasie - godny polecenia.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Masz bladą wiedzę na temat wartości EISa
Skąd wiesz jaką mam wiedzę?Nie znasz mnie.
Akurat jeśli chodzi o to "towarzystwo wzajemnej adoracji " zwane EISA, to miałem jakieś dwa lata temu okazję porozmawiać na ten temat z osobą ,która uczestniczyła w tych "wyborach". :ROFLMAO:
I pierwsze skojarzenie jakie nasuwa mi się po rozmowie, to porównanie nagród EISA do testów telewizorów robionych przez Philipsa ,w których wygrywa tv Philipsa.🤪
Prawda jest taka ,że za takimi "nagrodami" idą duże pieniądze.A tam gdzie w grę wchodzą duże pieniądze niczego nie zostawia się przypadkowi.;)
A test C845 z "flatpanels"?
Na podstawie tego testu nigdy bym tego telewizora nie kupił.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś najpierw, że tanie - później , że duże pieniądze.
Więc człowiek zmienny jest.

Nikt nie kupuje - tak mi się wydaje - na podstawie testu , Ferrari, czy nawet łodzi.
Żaden test nie służy do tego.
Testy pokazują możliwości sprzęt , zalety i uwagi.
Każdy ma rozum swój i sprawdza różne opisy i opinie.
A może i tak kupić zupełnie co innego.

Ten model ma się dobrze, zbiera dobre oceny i opinie w klasie cena do jakości.
 
Do góry