Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

DarkHulk

New member
TCL 65C845 czy SAMSUNG 65QN91B ? Tylko szczerze. Zwróciłem już czwarty TV z racji widocznych pasów podświetlenia i dużego efektu DSE(2 razy SAMSUNG 65QE80B)oraz widocznej siatki podświetlenia i szwankującego systemu (HISENSE 65U7KQ oraz HISENSE 65U7HQ). Mam soundbar Samsung HW930 i korci mnie by wybrać Samsunga 65qn91b ze względu na q-symphony tylko nie wiem jak będzie wyglądało podświetlenie matrycy. Czytałem że obecne Samsungi mają duży problem z widocznymi liniami podświetlenia oraz duży efekt DSE. Boję się że TCL będzie świrował jak Hisense. TCL ma dolby vision, Samsung nie - ale po przygodach z dolby vision w Hisense uważam że więcej z tym problemu niż korzyści ( jak delikatne rwanie obrazu, ściemnianie/rozjaśnianie). Zaznaczam że OLED odpada bo przy moim użytkowaniu TV obawiam się wypaleń - TV chcę użytkować a nie zwracać uwagę na to co wyświetlam bo mogę wypalić tv. Czy są na forum użytkownicy tych dwóch powyższych modeli i mogą się wypowiedzieć ?
Dokładnie przed takim samym dylematem jestem co Ty @stadcom . I powiem Ci że ciężko się zdecydować. Jak już czytasz test że wszystko jest ok to znów za chwilę pojawia się komentarz, który mówi co innego. Ja też myślałem o Hisense ale zrezygnowałem i jak widzę to była dobra decyzja. Myślę że trzeba wziąść jeden z tych dwóch, przetestować do dwóch tygodni i samemu ocenić. Skłaniam się ku TCL ale decyzji wciąż nie podjąłem.
 

luck76

Well-known member
Dokładnie przed takim samym dylematem jestem co Ty @stadcom . I powiem Ci że ciężko się zdecydować. Jak już czytasz test że wszystko jest ok to znów za chwilę pojawia się komentarz, który mówi co innego. Ja też myślałem o Hisense ale zrezygnowałem i jak widzę to była dobra decyzja. Myślę że trzeba wziąść jeden z tych dwóch, przetestować do dwóch tygodni i samemu ocenić. Skłaniam się ku TCL ale decyzji wciąż nie podjąłem.
jak się wahasz, polecam ten test:
 

stadcom

Member
Dokładnie przed takim samym dylematem jestem co Ty @stadcom . I powiem Ci że ciężko się zdecydować. Jak już czytasz test że wszystko jest ok to znów za chwilę pojawia się komentarz, który mówi co innego. Ja też myślałem o Hisense ale zrezygnowałem i jak widzę to była dobra decyzja. Myślę że trzeba wziąść jeden z tych dwóch, przetestować do dwóch tygodni i samemu ocenić. Skłaniam się ku TCL ale decyzji wciąż nie podjąłem.
No mnie do Samsunga trochę ciągnie tylko z racji q symphony (mając soundbar tej samej firmy)
 

luck76

Well-known member
Sam soundbar tak, ale nie będę mógł słuchać dźwięku zarówno z soundbara jak i z tv - jak to jest w q symphony. Napewno nie uzyska się takiej synergii. TCL c845 ma system 2.1 a Samsung qe65gn91b ma 4.2.2
Ło matko! 🙀 TV razem z belką? To za jakie kanały co wówczas odpowiada? Ile przetworników ma ten telewizor?
 

stadcom

Member
Ło matko! 🙀 TV razem z belką? To za jakie kanały co wówczas odpowiada? Ile przetworników ma ten telewizor?
Ma 4 główne głośniki, 2 niskotonowe i 2 górne efektowe. Jak miałem Samsung qe65q80b to tam było 2.2.2 (dwa główne, 2 niskotonowe i 2 górne efektowe) i z belka Samsunga obsługującą q symphony brzmiało to genialnie. Niesamowita głębia dźwięku. Oddałem dwa egzemplarze bo był masakryczny efekt dse i widoczne pionowe linie podświetlenia. Może w najwyższym zeszłorocznym miniled Samsunga tego nie będzie. Początkiem lipca był ten tv w Mediaexpert w cenie 5999. Liczę na to że ta cena znów za jakiś czas się pojawi. Jak oglądałem film jak przelatywał śmigłowiec to miało się wrażenie że było go słychać tam gdzie był na ekranie ( funkcja dźwięk podążający za obrazem).
 
U mnie jest na sklepie w mieście więc obczaję na żywo w sklepie, bo klepnąłem kantem pilota o matrycę swojego Sama, w wyniku czego piękna poziomo krecha przez cały ekran (po tygodniu rozrostu). Na dzień dobry na sucho, to co z papieru, JEDEN port USB dla mnie kpina (i do tego 2.0)...
 

luck76

Well-known member
Jeśli szukać analogii w rynku automotive, to Samsung przypomina Kijankę, Sony RAVkę a TCL Dacie Duster. Niby dobrze wyceniona, buta na 4 koła ale jako rodzinne uniwersalne auto trudno to wziąć.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
luck76 czy ty miałeś go u siebie choćby na chwile ? może w sklepie widziałeś? w ogóle jakiś kontakt?
Czy wszystko co piszesz to wiedza z internetowych opinii też takich znawców co telewizora na oczy nie widzieli ale uważają się za znawców tego modelu?
Powiem ci, jako użytkownik modelu 85C845 od dwóch miesięcy że za te cenę lepszego TV nie kupisz.
85 calowe miniled Szamsungi i Sony są o 50% droższe, a tylko Sony jest lepsze w niektórych scenach i lepiej radzi sobie ze słabym źródłem.
ale -kto kupuje 85 cali żeby dvd oglądać? włącz 4K to zobaczysz co potrafi, a już i fullHD też jest bardzo dobry obraz. Po prostu duży ekran musi mieć dobry sygnał i tyle.
-a Samsung to dziwna firma- najpierw nie lubił OLEDów, Dolby tez nie lubi , zostaje w tyle aż wszyscy wdrożą nowości wtedy dopiero coś tam dogania,
-że zacytuję "To tylko pokazuje jaki to cud techniki." ;)
 
Do góry