Telewizor TCL C845 4K Ultra HD: Mini LED OD10, QLED, 2000 nitów, HDR10+, Dolby Vision/Atmos, 144 Hz i Google TV - wszystko co musisz wiedzieć.

DCU

New member
Witam, jako że nie doczekałem się na testu na tej stronie (ogólnie to jakaś dziecinada, wiarygodność tego pana spadła u mnie do zera i nie dałbym mu sobie doradzać nawet kupując telewizor z kineskopem).

Bazując jednak na forach zagranicznych zdecydowałem się kupić ten TV więc gdybyście mieli jakiekolwiek pytanie to chętnie odpowiem.

Pierwsze wrażenia po trzech dniach są bardzo zadowalające, trochę musiałem się pobawić ustawieniami żeby było dobrze ale wg mnie warto było.
Jak tv sprawdza się w grach ? czy jest taki dramat w trybie game jak piszą na zagranicznych forach?
 

Matt Walzer

New member
Więc tak: 4999zł w media expert, na miejscu pracownik przy mnie otworzył, sprawdził, włączył nawet TV naziemną. Jeśli chodzi o podświetlenie strefowe to nie zauważyłem jakichś konkretnych bugów. Na forum były poruszane tematy że YouTube wygląda fatalnie, otóż nie, nie wygląda, nawet naziemną da się oglądać. Na wp pilot obraz o dziwo żyleta, Polsat box go to samo, netflix bajka i to wszystko w trybie film. Sport w tym trybie zaś to jak dla mnie nie koniecznie da się oglądać. Lepiej wybrać dynamiczny i zmniejszyć jasność. Co do jasności to lepiej wyłączyć automatyczną regulację bo jak walnie jasna scena to tv myśli że ktoś włączył światło i się przyciemnia. Kąty widzenia też nie są jakieś tragiczne jak pisali na zagranicznych forach. Po prostu dużo zależy co oglądamy, nie ma co oczekiwać że obraz będzie taki sam przy każdym źródle. Telewizor jest jasny, to prawda, czy kolory są wyprane przez to? Nie powiedziałbym. Można to zawsze zmienić w ustawieniach. Mi zajęło jakieś 45 minut żeby to dobrze ogarnąć, ale trzeba pamiętać że każdy ma inne oko i każdemu pasuje inny obraz. Powiem na koniec, że kumple przyszli wczoraj na mecz Rakowa i stwierdzili że obraz jest lepszy niż w kinie a jak włączyłem nowego Avatara na disneyu to dosłownie szczęka opada. Jednak najbardziej jestem zadowolony z faktu, że po zmianie ustawień praktycznie NIE WYSTĘPUJE chamska gradacja kolorów (w sensie kolory płynnie przechodzą jeden w drugi i nie widać granic) co chyba najbardziej mnie od zawsze denerwowało we wszystkich ekranach z jakimi miałem do czynienia.
 

Marlo

Active member
W Japonii już ruszyło przyjmowanie rezerwacji na TCL C955 ,cena około 980 000 jenów , C955 ma mieć. 4 razy więcej stref przyciemniania od C845.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przyjmować rezerwację można i w Polsce. Ale nie ma jeszcze konkretnej wyceny.
Na prepaid będzie jak zawsze specjalna cena.
 

Przemolbtz

New member
Miałem kupić 845 i byłem zdecydowany, ale postawa Kiki i ta dziecinada z testem mnie zniechęciła bardzo skutecznie. Takiej antyreklamy dla siebie, sklepu i produktu już dawno nie widziałem. Ciekawe czy pomoc w problemach jest tak szybka jak wydanie testu? Kupiłem samsunga qe65s95b w promocji. Pozdrawiam forumowiczów.
 

DarkHulk

New member
@Przemolbtz a dlaczego pomijając ten fakt o braku testu postanowiłeś kupić tego Samsunga skoro byłeś zdecydowany? Pytań bo sam chcę kupić 845. Wczoraj oglądałem go na żywo w ME i jestem "prawie" zdecydowany.
Myślałem jeszcze nad PHILIPS 55OLED707a i po przeczytaniu Twojego postu poczytałem też o tym Samsungu qe65s95b. No i teraz znów myślę intensywnie jaki model/ markę wybrać 🤷🏻‍♂️
 

Przemolbtz

New member
(y).Tak z ciekawości,ile zapłaciłeś?

@Przemolbtz a dlaczego pomijając ten fakt o braku testu postanowiłeś kupić tego Samsunga skoro byłeś zdecydowany? Pytań bo sam chcę kupić 845. Wczoraj oglądałem go na żywo w ME i jestem "prawie" zdecydowany.
Myślałem jeszcze nad PHILIPS 55OLED707a i po przeczytaniu Twojego postu poczytałem też o tym Samsungu qe65s95b. No i teraz znów myślę intensywnie jaki model/ markę wybrać 🤷🏻‍♂️
Widziałem na żywo samsunga i jakość obrazu mnie powaliła. Ten ekran nie jest idealny ale głębia obrazu jest niesamowita. Martwię się tylko o żywotność
 

DarkHulk

New member
Widziałem na żywo samsunga i jakość obrazu mnie powaliła. Ten ekran nie jest idealny ale głębia obrazu jest niesamowita. Martwię się tylko o żywotność
No właśnie, ja też mam obawy o żywotność. A na mnie znów ten 845 zrobił wrażenie. I wciąż się zastanawiam. Mini led na pewno ma dłuższą żywotność a i w tym modelu obraz nieźle wygląda tylko czy posłuży długo. No jak się nie kupi i samemu nie sprawdzi to można się tylko zastanawiać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zapraszam na pokazy i porównanie z Oled TV również. Możesz zawsze zwrócić jak się nie wkręca ...
 

duxdaro

New member
No i ten film chyba odpowiedział na wszystkie moje pytania, i C845 pewnie za jakiś czas pojawi się u mnie w pokoju :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

stadcom

Member
TCL 65C845 czy SAMSUNG 65QN91B ? Tylko szczerze. Zwróciłem już czwarty TV z racji widocznych pasów podświetlenia i dużego efektu DSE(2 razy SAMSUNG 65QE80B)oraz widocznej siatki podświetlenia i szwankującego systemu (HISENSE 65U7KQ oraz HISENSE 65U7HQ). Mam soundbar Samsung HW930 i korci mnie by wybrać Samsunga 65qn91b ze względu na q-symphony tylko nie wiem jak będzie wyglądało podświetlenie matrycy. Czytałem że obecne Samsungi mają duży problem z widocznymi liniami podświetlenia oraz duży efekt DSE. Boję się że TCL będzie świrował jak Hisense. TCL ma dolby vision, Samsung nie - ale po przygodach z dolby vision w Hisense uważam że więcej z tym problemu niż korzyści ( jak delikatne rwanie obrazu, ściemnianie/rozjaśnianie). Zaznaczam że OLED odpada bo przy moim użytkowaniu TV obawiam się wypaleń - TV chcę użytkować a nie zwracać uwagę na to co wyświetlam bo mogę wypalić tv. Czy są na forum użytkownicy tych dwóch powyższych modeli i mogą się wypowiedzieć ?
 
Do góry