Telewizor TCL C725 4K Ultra HD QLED, specyfikacja i aktualizacja cen.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Była taki problem w kilku przypadkach. Zwróć się do serwisu z prośbą o wymianę telewizora na nowy bez wad.
Mieliśmy trzy takie przypadki, wszystkie z wymianą na nowy.
 

Lysy_

New member
Czerwone przebarwienia na styku ciemnych i jasnych elementów podczas ruchu

Dzień dobry, cześć.

Od tygodnia posiadam telewizor TCL C725 w wersji 43 calowej. Zauważyłem, że w pewnych momentach pojawiają się czerwone cienie, czerwone poświaty, sam nie wiem jak to nazwać. Pojawiają się one w scenach ruchu na styku czegoś jasnego z czymś ciemnym. Zauważyłem, że jeśli w ustawieniach zwiększę "poziom czerni", czyli obiekty ciemne będą mniej czarne, problem się zmniejsza lub przy wysokim ustawieniu suwaka znika. Niestety nie mogę dodać linków które to pokazują.
Moje pytanie brzmi czy jest to normalny efekt w tych telewizorach czy jest to jakaś wada (jestem dość mało obeznany w tematach TV).



Z gory dziękuje za odpowiedź
 

Lysy_

New member
Specjalnej kalibracji (w sensie, że ktoś przychodzi i to robi) nie miałem. Próbowałem zmienić ustawienia jakie znalazłem w internecie. Czyli ustawienia bieli 2 i 20 punktów głównie, plus wyłączenie wszelkich ulepszaczy. Jednak na każdych ustawieniach było to samo. Jedynie suwak czerni jeżeli dam na maksa problem się zmniejsza/znika ale obraz wtedy wygląda jak za mgłą. Stąd pomyślałem, że może to kwestia jakiejś wady. Byłoby lepiej dla mnie gdyby to tylko ustawienia ale zaczynam w to wątpić.
 
Ostatnia edycja:

mayster666

New member
Witam
Posiadam starszy model TCL z AndroidTV na pokładzie. Niedawno kupiłem nowszy c725 z GoogleTV. Nic a nic nie podoba mi się ten Google (rzecz gustu, może sprawa przyzwyczajenia). Stąd moje pytanie: czy w c725 można jakoś przejść z GoogleTV do AndroidTV? Pobuszowałem w opcjach TV ale nigdzie nie widzę takiej możliwości :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie powinno być problemu.
Musisz mieć soft serwisowy.
Napisz na PW dostaniesz kontakt - kolega Ci pomoże.
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Czy ktoś bawił się firmware pod GoogleTV i AndroidTV na tym TCL C725? Chodzi mi o stabilność i jakoś obrazu firmware pod konsole xbox (taki by zamiar przy zakupie). Ale wachlowaniem softami u dziecka już mnie dobijało i stoję na V8-R51MT02-LF1V267. Jakie macie doświadczenia?
 

pawol

New member
Jakie jest znaczenie ledow pod logiem tcl? sa am ze 4ry diody? wszystkie jak świeca to wyciszony mikrofon.a teraz swieci mi sie jedna i nie wiem co ti znaczy
 

pawol

New member
To inaczej. W ATV11 była mozliwość konfiguracji diód po znaczkiem TCL - te od wyciszenia mikrofonu. Czy w GTV11 tez to jest? Coś nie moge znależć.

No i jaka jest idea tego mirofonu bo tez nie moge tego rozkminić. Z pilota działa voice assistant ale z tego mikrofonu nie za bardzo
 

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, mam od niedawna ten model i nie podoba mi się jego podświetlenie, pytanie czy też macie takie przebicia jasnej poświaty na górnej krawędzi i na dole szczególnie po rogach, nie wiem czy widać to dobrze na zdjęciu ale w rzeczywistości wygląda to słabo, czy w tej klasie cenowej "tak ma być" czy to raczej wada fabryczna ?
 

Attachments

  • 1652791457147.jpg
    1652791457147.jpg
    20,6 KB · Wyś: 42
  • 1652791457418.jpg
    1652791457418.jpg
    45,4 KB · Wyś: 37
  • 1652794051824.jpg
    1652794051824.jpg
    41,5 KB · Wyś: 38

pawol

New member
na marginesie doszedlem co matolki mialy na mysli w menu "ruch" "film przyrodniczy" czy jakos podobnie.
Po przełączeniu na angielski wyjasnilo sie czyli "Natural cinema". Zatem mamy "Naturalne kino". Chyba google translator nie jest tak zdolny jak TCL
 

lukastob

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie mikrofon w tv też nie działa, a 4 diody to faktycznie ciekawostka czasem jedna świeci na niebiesko raz chyba była zielona, wtf?
Do tego jak zrobiłem reset shop to przy konfiguracji nie mogłem pominąć logowania do google, jak już się zalogowałem to wróciło na pierwszy ekran wyboru jezyka i brak reakcji na piloty i przycisk zasilania, jedynie przełacznik mikrofonu pokazywał na ekranie statusy. Po resecie zasilania ponownie konfiguracja i już z możliwością pominięcia logowania.
 

pawol

New member
Jako zwiazany z branza IT stwierdzam, ze dewelopment oprogramowania w tcl to przedszkole. Nic nie jest zrobione ze sztuka a ich support to jakas parodia.
Wysmarowalem do supportu tcl polska maila z lista bugow znalezionych w 2 dni to nawet nie potwierdzili odbioru
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie muszą potwierdzać, zapewne są "po cichu" - CI wdzięczni.
Napisz na PW listę to skieruje ją do właściwych rąk.
 

bigtoy

Member
Niestety ten tv jest strasznie niedopracowany, problemy są duże, począwszy od HDMI arc, poprzez podświetlenie, błędy w odwzorowaniu kolorów szczególnie na twarzy, do nie zoptymalizowanego ATV. Dużo by o tym można pisać, chętnie bym się go pozbył. Taniość wyższa mi bokiem.
 

pawol

New member
na google tv w wersji v427 jest w miare ok. arc zaczyna dzialac gdy wylaczysz szybki start i wymusisz dzwiek pcm.
Ale fakt , nie testuja tego planowo w ogole a regresja nie istnieje
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Co do kalibracji to poslugujac sie patternami z rtings wychodzi ze:
nasycenie koloru 45
kontrast 100
poziom czerni 45
podswietlenie 75-85
plynnosc ruchu-redukcja migotania 5
temperatura koloru -4
ostrosc 30
odszumiacze 0
kontrast dynamiczny off
kolor dynamiczny off
gamma 0
rozszerzanie czerni niskie
przestrzeń kolorow uzytkownik
dynamiczne mapowanie tonow off
zastosowac do wszystkich zrodel i pamietac ze osobno trza to ustawiac dla hdr, hlg i dolby vision
 
Ostatnia edycja:

pawol

New member
Jeszcze wracajac do ARC to jak pisałem trzeba zawsze ustawic PCM w dzwieku. I właśnie sprawdziłem na v427 i ARC dziala tu nawet w trybie szybkiego startu.

Na v443 wymaga normalnego startu.

Także podsumowując GTV v427 robi co ma robić względem mega kulawego v443
 
Do góry