Telewizor TCL C725 4K Ultra HD QLED, specyfikacja i aktualizacja cen.

pm199

New member
W 43 nóżki zmierzyłem, to mają około 82 cm. Nie nadaje się na komodę 80 cm. Mogę zasugerować model 43 Samsunga qled z tego roku. Powinien mieć nóżki węższe 10, 15 cm. Tak, daje się sortować kanały dowolnie (własne numery i nazwy), ale nie można połączyć w jedną listę np. naziemne i satelitarne.
 

goHARDbrah

New member
Panowie zamówiłem ten TV dla starszego znajomego w rodzinie gdzie ponad 90% to oglądanie TV (z CI+) + 5% w porywach ANDROID TV (YOUTUBE GŁÓWNIE).
Ma ktoś jakieś ustawienia które się sprawdzą dobrze na co dzień w oglądaniu tv dobrze?
Jutro mu go będę montował i chciałbym jakkolwiek to skalibrować chociaż tak na start, osoba ta nie ma kompletnie wymagań ale może ktoś ma jakieś fajne ustawienia takie na co dzień? ;-) Będę baaardzo wdzięczny.
 

Piotr 75

New member
witam,w jaki sposób skalibrować 50C725? w sumie był kaliborowany w sklepie, ale w domu kolory są ...no dziwne :) czytałem gdzieś że to może być wina dekodera. u mnie cyfrowy polsat PVR HD 700. zmiana kabelka hdmi nic nie dała. pozdrawiam :)
 

tees89

New member
Czy miał ktoś problem ze słabymi kolorami C725 w szczególności "zielonkawe" twarze?
Poleciłem bratu ten model a kolory są fatalne.
TV nie był kalibrowany a po moich poprawkach "na oko" brak większej poprawy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, był taki problem.
Telewizor jest do wymiany.
Kalibracja nie pomaga.
Wymienialiśmy już na tą wadę kilka sztuk.
 

hag

New member
Dzień dobry,
od wczoraj posiadam 43c725 i zauważyłem 2 niepokojące objawy.
1. Mikroprzyciecia na youtube (choć czasem ich nie ma). Net 150Mbit/s, statystyki utraconych ramek nie wykazują nic niepokojącego. Czy problem jest znany/jest jakieś rozwiązanie?
2. Problem ze współpracą z dekoderem polsatu (HD2000 i HD6000) - max rozdzielczość to 576p. Na necie spotkałem się z opisem tego typu problemów, ale nie znalazłem info czy jest rozwiązanie?

Mam najnowszy soft w wersji v277.
Pozdrawiam
 

klimu666

New member
Dzień dobry,
od wczoraj posiadam 43c725 i zauważyłem 2 niepokojące objawy.
1. Mikroprzyciecia na youtube (choć czasem ich nie ma). Net 150Mbit/s, statystyki utraconych ramek nie wykazują nic niepokojącego. Czy problem jest znany/jest jakieś rozwiązanie?

U mnie się to samo czasami zdaża, do tego w Netflix pojawia się opóźnienie między obrazem a dźwiękiem a w jellyfin co chwila przycina film. Pomaga zawsze restart z menu lub hard power off (przytrzymujesz przycisk power na pilocie dłużej). Ludzie piszą, że pomaga wyłączenie szybkiego startu. Ale jednak wolę raz na czas zrobić restart niż czekać za każdym razem aż się TV od początku włączy.
 

Judasz

New member
Witam kolegów. Zamierzam kupić TCL 43C725 dla młodej panny, która ogląda przedewszystkim filmy na netflix.Czy warto wybrać ten model? Podobno resetuje się podczas przełączania kanałów, czy to prawda? Dziewczyna mieszka w Niemczech, więc w razie awari będzie problem z dostarczeniem do serwisu. W związku z tym, wolałbym kupić nieawaryjny model ;).Doradzicie coś panowie? Budżet do 3tys. 43-50 cali.
 
Ostatnia edycja:

wonder

New member
To zależy na co trafisz. Mój 43C725 zakupiłem przed świętami, po 4 tygodniach zaczął się sypać wyskoczył martwy bad pixel oraz jakiś syf utkną pod podświetleniem matrycy musiał się dostać na linii montażowej, też gubił sygnał na wejściu hdmi oraz przy oglądaniu telewizji. Zgłosiłem rękojmię o wymianę na nowy bez wad, sklep wysłał na ekspertyzę do serwisu zewnętrznego. Jak na razie sprawa stoi w miejscu bo czekam na ekspertyzę.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Judasz :
Jeśli wybór do 3 tyś i jeśli mieści się 50" - to zdecydowanie brałbym większy.
- Philips 50PUS8506
- TCL 50C725
- Philips 50PUS9556
Masz je w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum i to z dodatkowym pakietem.

===================
Wonder a ile czekasz ?
Masz numer zgłoszenia ?
 

Judasz

New member
Judasz :
Jeśli wybór do 3 tyś i jeśli mieści się 50" - to zdecydowanie brałbym większy.
- Philips 50PUS8506
- TCL 50C725
- Philips 50PUS9556
Masz je w specjalnej ofercie dla niebieskich członków forum i to z dodatkowym pakietem.

===================
Wonder a ile czekasz ?
Masz numer zgłoszenia ?

Czy Philipsy nie resetują się podczas przełączania kanałów i nie zawieszają jak model 6008 z przed kliku lat, który do dziś posiadam ;) i niestety posiada w/w problemy.O działaniu smart tv nie wspomnę.A cóż to za model 50PUS9556, bo w sieci go nie ma?
 
Ostatnia edycja:

sourc

New member
Witam Szanowne grono,
ok. tydzień temu kupiłem TCL 43C725 i jak kolega " tees89 " mam problem z kolorami. Objawia się to " zazielenieniem " ciemnych/czarnych obszarów wyświetlanego materiału video lub degradacją kolorów. Nie ma znaczenia czy źródłem jest tuner tv naziemnej ( tu nie tylko zazielenienie ciemnych obszarów ale także degradacja kolorów ) czy smart tv/google tv w postaci amazon prime, yotube. Te same objawy występują po podłączeniu komputera stacjonarnego do omawianego telewizora. Wszelkie dema 4k lub HDR z jasnymi scenami prezentują się fenomenalnie za wyjątkiem wyżej opisanym.
Co w takim przypadku można zrobić ?
Pozdrawiam
 
Do góry