Telewizor Philips OLED807: Panel Oled EX, P5 Gen6, Game Bar, DTS Pay-Fi, Imax Enhanced…

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem jak w Twoim zwyczaju .
Rozumiem , ze jeśli starasz się pomagać - to robisz to na złość pomagającemu.
To się różnimy.
Cokolwiek staramy się podpowiadać tu czy w działaniach np sportowych - to radość innych jest największym podziękowaniem - zawsze.
Widocznie odebraliśmy od rodziców inne wychowanie.

I tak już zostanie !
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak w Twoim zwyczaju
Masz rację ,nie wiesz.
Rozumiem , ze jeśli starasz się pomagać - to robisz to na złość pomagającemu.
Nie , nie rozumiesz. Robić na złość można osobie ,której się pomaga a nie pomagającemu.
To się różnimy
To akurat jest prawda.
Widocznie odebraliśmy od rodziców inne wychowanie.
Na pewno.
I tak już zostanie !
Nie wątpię w to.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
"specjaliści" z Philipsa nie ogarnęli tak "zaawansowanej" opcji w menu. We wszystkich urządzeniach na Android TV jakie mam, da się to łatwo zmienić, a tu NIE o_O
Jakbyś miał takie 2 TV w swojej sieci, to już się robi realny problem.
 

kambo12

New member
Panowie pytanie blachę, ale kto wie gdzie w 807 zmienić nazwę urządzenia na własną a nie całe i model.

Nazwę urządzenia można zmienić w dwóch miejscach. Pierwsza opcja jest w ustawienia, sieć, Wi-Fi, nazwa sieciowa urządzenia. Można też zmienić nazwę w ustawienia, ustawienia systemu Android, ustawienia urządzenia, informacje i klikamy w nazwa urządzenia. Pozdrawiam
 

nwzfenix

New member
Potrzebna rada tv pod ps5 PC i całą resztę do czego się wykorzystuje nowoczesny sprzęt tego typu 807 czy c2 w wersji 48 cali ?
 
Ostatnia edycja:

kambo12

New member
Panowie tv pod ps5 PC i całą resztę do czego się wykorzystuje nowoczesny sprzęt tego typu 807 czy c2 w wersji 48 cali ?
Moim zdaniem oba są dobre i podobne jeśli chodzi o jakość obrazu, z różnić to w philipsie masz 4 stronny ambilight, otwarty system android tv i lepsze głośniki (2.1 70W). LG zamknięty system WebOS (nie wiadomo jak długo będzie wsparcie aplikacji), pilot magic i głośniki (2.2 40W). Ambilight w grach robi świetna robotę, sam mam 55oled804 ze starszą generacją ambilight a do tego podpięte PS5.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma większe możliwości, otwarty system, ambilight który robi extra dodatkową atmosferę.
Na LG masz jeszcze tydzień Cashback 1000 zł
Czyli wyjdzie Ci 3999 zł z pakietem dodatkowych gratisów o wartości 500 zł .
Philipsa 48Oled 806 masz za 4299 zł z pakietem
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW - to CI wyślę kalibrację.

==============================
Oled 65 za 8999 zł z pakietem dla członków forum.
 

majedu

New member
Na moim nowym 65OLED807 nie mogę uzyskać przepustowości sieciowej większej niż 100Mb/s

Internet do domu mam po światłowodzie 1000/200 Mb/s
Pomiary wykonuję za pomocą Internet Speed Test (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rma.speedtesttv)
Przewodowo RJ45 (oczywiście switche i kable w sieci są gigowe kat 6) - osiągam max 97Mb/s (upload i download)
Bezprzewodowo WiFi rezultaty mam podobne (komputer w tej samej sieci WiFi spokojnie przekracza 100Mb/s)

Proszę o info czy w tym TV gniazdo RJ45 obsługuje 1Gb/s czy "tylko" 100 Mb/s?
Macie jakieś wskazówki do wykorzystania pełnej prędkości z Internetu?
Mariusz
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na moim nowym 65OLED807 nie mogę uzyskać przepustowości sieciowej większej niż 100Mb/s

Internet do domu mam po światłowodzie 1000/200 Mb/s
Pomiary wykonuję za pomocą Internet Speed Test (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rma.speedtesttv)
Przewodowo RJ45 (oczywiście switche i kable w sieci są gigowe kat 6) - osiągam max 97Mb/s (upload i download)
Bezprzewodowo WiFi rezultaty mam podobne (komputer w tej samej sieci WiFi spokojnie przekracza 100Mb/s)

Proszę o info czy w tym TV gniazdo RJ45 obsługuje 1Gb/s czy "tylko" 100 Mb/s?
Macie jakieś wskazówki do wykorzystania pełnej prędkości z Internetu?
Mariusz
W chyba wszystkich telewizorach są karty sieciowe 100 Mbps. Szybsze nie są potrzebne. Jeśli jednak z jakichś powodów zależy Ci na większej przepustowości (po co?), to pozostaje Ci połączenie WiFi ac (u mnie speedtest pokazuje 300 Mbps, net mam 600Mbps) lub zakup karty sieciowej 1Gbit na USB 3.0 i podpięcie jej pod USB 3.0 w TV.
 

majedu

New member
W chyba wszystkich telewizorach są karty sieciowe 100 Mbps. Szybsze nie są potrzebne. Jeśli jednak z jakichś powodów zależy Ci na większej przepustowości (po co?), to pozostaje Ci połączenie WiFi ac (u mnie speedtest pokazuje 300 Mbps, net mam 600Mbps) lub zakup karty sieciowej 1Gbit na USB 3.0 i podpięcie jej pod USB 3.0 w TV.

Połączyłem za pomocą WiFi i na speedtest też mam 300Mbps
Pytałeś "po co?"
Po to, żeby np. z YouTube uzyskać jeszcze lepszą jakość. Wcześniej osiągałem max 70-80Mbps, teraz np. 180+Mbps
Tę różnicę naprawdę widać na ekranie ;-)

1692882480700.png
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale w czym widać, bo na pewno nie w jakości obrazu.
Z resztą, dobrze to widać na zrzucie dołączonym przez Ciebie - połączenie ma szybkość 180Mbps ale karta sieciowa pobiera tylko bardzo małe paczuszki danych co jakiś czas i 90% czasu się "nudzi" (linijka niżej). Równie dobrze mógłbyś mieć połączenie 10x mniejsze.
Na jakość obrazu wpływa rozdzielczość i kompresja przesyłanego materiału (+ ewentualnie dodatki typu HDR itp jeśli są dostępne). Szybkość połączenia ponad wymagane minimum nie wniesie już nic więcej do jakości obrazu/dźwięku.
 
Do góry