Telewizor Philips OLED807: Panel Oled EX, P5 Gen6, Game Bar, DTS Pay-Fi, Imax Enhanced…

rafaello79

New member
Witam.
mogę prosić o aktualną wycenę :
-Philips 55Oled 856
- PHILIPS 55OLED707
Czy jest w ogole sens zakupu TV z 4 stronnym Ambilight-em, jezeli telewizor nie bedzie powieszony na scianie a będzie stał na szafce RTV?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Moim zdaniem mógłby równie dobrze być zerostronny. To jedna z pierwszych rzeczy, jakie wyłączyłem po uruchomieniu nowego TV (OLED807). W oglądaniu filmów/seriali bardzo rozprasza i przeszkadza.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Jak wolisz oglądać kolorowe migające światełka na ścianie zamiast filmu, to ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Migające światła... to widać ,że komuś miga coś ale nie ambilight.
Ambilight świeci a nie miga.
I ma kilka ważnych funkcji.
Philips 55oled707 za 5299 zł z pakietem
Philips 55Oled856 za 5500 zł z pakietem.
Polecam faktycznie świetna jakość a amblight dodaje mnóstwo radości.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Migające światła... to widać ,że komuś miga coś ale nie ambilight.
Ambilight świeci a nie miga.
I ma kilka ważnych funkcji.
Philips 55oled707 za 5299 zł z pakietem
Philips 55Oled856 za 5500 zł z pakietem.
Polecam faktycznie świetna jakość a amblight dodaje mnóstwo radości.
Może ty statyczne obrazy oglądasz, ale na moich filmach/serialach bywają dynamiczne sceny a wtedy ambilight napier.... kolorami.

Koala1 jedyne Ambilight jakie widział to w domu na choince :) co się dziwić , że nie ma o tym pojęcia.
A ty masz jakąś amnezję, czy może jesteś zdania, że OLED807 nie ma ambilight?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ambilight zabija "kinowy" klimat i jednak rozprasza (miałem go z 10 lat).
No dobra,może fajnie wyglądają sceny z pochodnią w Avatarze,mieczami świetlnymi w Gwiezdnych wojnach,czy dema z błyskawicami.
Animacje też są ok.
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Koala 1 pomyliłem Ciebie z Gitarą sorki, a wracając do Ambilight fajnie że masz wybór kiedy chcesz możesz wyłączyć lub dostosować intensywność do treści.
 

rafaello79

New member
jeszcze takie pytanko odnosnie tych modeli OLedow 856/ 707: nowy zakupiony TV nie będzie podłączony pod dekoder 4k od vectry a przez moduł CI+ Vectra, w takim przypadku wydane te 5,5k bedzie dobrą inwestycją? czy może nie będzie większej róznicy w odbiorze kanałów(dodatkowo Netflix/ viaplay) przez ten moduł na TV Oledzie a innym Philipsie 55 cali z Ambiligtem za 3,5k-4k? 58cali raczej nie wchodzą w grę(blisko wysokie komody po obu stronach przy szafkce rtv)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Czy jest w ogole sens zakupu TV z 4 stronnym Ambilight-em, jezeli telewizor nie bedzie powieszony na scianie a będzie stał na szafce RTV?
Powiem o swoich odczuciach - miałem z 3 stronnych teraz mam z 4 stronnym i jest różnica na korzyść 4stronnego a tv stoi na szklanej szafce RTV i jak dla mnie jest super. Ja oglądam z ambi 2 lata i nic mi nie przeszkadza, nic mnie nie rozprasza wręcz przeciwnie...
jeszcze takie pytanko odnosnie tych modeli OLedow 856/ 707: nowy zakupiony TV nie będzie podłączony pod dekoder 4k od vectry a przez moduł CI+ Vectra, w takim przypadku wydane te 5,5k bedzie dobrą inwestycją? czy może nie będzie większej róznicy w odbiorze kanałów(dodatkowo Netflix/ viaplay) przez ten moduł na TV Oledzie a innym Philipsie 55 cali z Ambiligtem za 3,5k-4k? 58cali raczej nie wchodzą w grę(blisko wysokie komody po obu stronach przy szafkce rtv)
Tutaj to już nie bardzo rozumiem... Różnica miedzy oledem a innym philipsem będzie taka sama nie ważne czy podłączysz dekoder czy moduł CI.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie patrz na to - tv kupujesz przyszłościowo to raz a dwa masz platformy streamingowe gdzie obraz jest też w 4k.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
chodzi mi o to, ze TV Oled/ LEd jest 4k, dekodery vectra ma w swojej ofercie 4k a ten moduł CI+ jest tylko HD
Moduł CI zajmuje się tylko obsługą karty dostępowej (dekoduje sygnał przy pomocy klucza na karcie) i nie ingeruje w rozdzielczość czy jakość obrazu.
 

kazzmij

New member
Czy jest w ogole sens zakupu TV z 4 stronnym Ambilight-em, jezeli telewizor nie bedzie powieszony na scianie a będzie stał na szafce RTV?
Ambilight jest tak naprawdę podstawowym powodem dla którego kupuję Philipsa.
Natomiast mając 65" LED z 3 strefami i 55" OLED z 4, nie widzę szczególnej różnicy między nimi (oba stoją na drewnianych szafkach).
Być może dlatego, że ustawienia Ambilight są bardzo neutralne, a delikatny biały jest dominujący.
W sumie najistotniejsze są boki i góra, gdzie przy zdecydowanych kolorach w korespondujących fragmentach obrazu (np niebo u góry, zieleń po bokach), barwy są przenoszone na białą ścianę za tv.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie widzisz różnicy ponieważ stoją na drewnianych, gdyby stały na szklanym stoliku to byś widział różnicę bo widać jak świeci za nim. Zresztą wystarczy wyłączyć w menu dolna listwę i widać jaka to jest różnica. Zapewniam że jest duża.
 
Do góry