Telewizor Philips 65PUS7601 - firma TP Vision prezentuje go w Berlinie .

barburian

New member
Bez reklam
Ks

Seria KS miała dla mnie kiepskie kąty boczne, w porównaniu do DX7. Nie zauważyłeś tego? O kolory specjalnie bym się nie martwił - oba ekrany trzeba by skalibrować na miejscu. Jedyne, co można by sprawdzić to puścić film UHD na obu, włączyć i wtedy zobaczyć, czy czy Panas ma na tyle dużą przewagę w rozpiętości palety kolorów nad Philipsem, że warto, pomimo - jak zauważyłeś - slabszej czerni w tym pierwszym. 7601 tez chyba słabiej swieci.

Fakt, Samsung wydawalby się Ok, tylko podświetlenie pionowe kuło mnie w oczy no i te kąty boczne... Poza, tym, seria KS800 jest 2k droższa od średnio wykonanej KS7000.

Ps. W jakim sklepie w Gdyni oglądałeś oba tv?

Co do KS to fakt podświetlanie pionowe i strefy trochę drażni oczy, dlatego uważam że skoro nie ma różnicy w obrazie między KS7 a KS9 i KS8 to nie ma sensu przepłacać i jak już ktoś rozpatruje Samsunga to seria 7 jest najsensowniejsza ( tylko trzeba sprawdzić czy się nie rozłazi tył )
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam sorry dla mnie są różnice w obrazie, moim zdaniem jak najbardziej jest sens dopłacić do KS8000. Oczywiście jak kogoś na to stać...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor Philips 65PUS7601/12 moim , skromnym zdaniem jest wart "grzechu " zakupu .
Jak cena jego ukształtuje się w granicy do 8k , to może się okazać hitem firmy TP Vision/Philips .
Co mnie w nim przeszkadza , to te dwie jego "podstaweczki":| , szkoda , że nie ma praktycznej podstawy
centralnej(np. jak w telewizorach firmy Sony )Gdyby tak było
to już prawdopodobnie teraz bym go kupił po cenie promocyjnej(stary na nowy) w Media&Markt , w jakiej obecnie jest , tj. 8.7k . Lecz pośpiech jest niedobrą cechą .
Obraz jaki pojawia się na ekranie tego telewizora , odpowiada obrazowi jaki preferuję , po dokonaniu odpowiedniej korekty ustawień obrazu .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
Myślę że na święta a tym bardziej po w promocji może kosztować poniżej 8k.

Ale test chyba nie wyszedł bo kiki go nie wrzuca i nic nie pisze
 

WuMike

New member
Bez reklam
Witaj, w MM oglądałem. Co mi się jeszcze w oczy rzuciło to brak szczegółów w obrazie podczas jego przetwarzania. Nie wiem z czego to wynika dokładnie, ale nie miałem tyle czasu by w sklepie wszystko poustawiać i to wyeliminować na Philipsie. Odtwarzałem przez USB film w FHD 1080p Taipei NY2008
W nocy wybuchy fajerwerków - na SONY XD85 i XD93 oraz Panasonicu było widać w szczegółach wybuch każdej racy i praktycznie każdą spadającą drobna iskrę światła, na philipsie przy wybuchu
była zlana plama światła bez takiej szczegółowości ,wyglądało to tragicznie.
Dzięki. Wygląda na to, że muszę się do nich pofatygować wkrótce, odnaleźć jakieś sensowne ustawienia na sieci, wprowadzić je i wtedy sprawdzić.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Może po prostu oczekuje na nową dostawę telewizorów Philips 65PUS7601/12 . :|
Ja raczej ciekaw jestem , czy aktualizacja systemu operacyjnego Android , który jest obecnie w wersji 5.1.1 do nowej wersji
6.0.1 w tym telewizorze , będzie jeszcze w 2016 r. , czy czasem się jeszcze bardziej opóźni i będzie dopiero w 2017 r.
Chociaż OLED Philips 55POS901F powinien już mieć wersję 6 . Ma być dostępny w grudniu 2016 r. , ale też może być opóźnienie .( w TP Vision/Philips nic do końca nie jest pewne)



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

moto2004

Member
8601 posiada procesor 6-rdzeniowy, natomiast 8901 i 7601 mają 4-rdzenie. Czy biorąc pod uwagę szybkość działania aplikacji, oraz stabilność systemu model posiadający więcej rdzeniów jest w przypadku filipa lepszym wyborem ? Chodzą mi po głowie właśnie te dwa modele. Czy skaler do 4K jest równie fenomenalny jak w starszych modelach 7600/8700 ? Dzięki.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Pojawił się kolejny test tego modelu, tym razem na portalu avforums.com.

https://www.avforums.com/review/philips-7601-65pus7601-uhd-4k-hdr-tv-review.12505

Jak widać, dobrze wypadł, ale nie jest bez wad. Tymi są absolutna konieczność kalibracji, bo fabryczne ustawienia są fatalne oraz nienajwyższa jasność, a także dosyć kiepskie pokrycie barw rec.2020. Nie podali kątów bocznych. Input lag 38ms, czyli w normie, ale bez szału. Bardzo równe podświetlenie, to też na plus.

Wyglada zatem na to, ze w tej klasie cenowej jest bardzo przyzwoicie oraz potwierdza się, że KS7000, DX750 ani PUS7601 nie odskakują i idą łeb w łeb - każdy z nich ma wady i zalety, więc dopiero złożenie ich trzech dałoby bardzo dobry ekran, niemal bez wad.

Może zatem modele przyszłoroczne będą lepsze? Osobiście, najbliżej mi do DX750, ale brakuje strefowego wygaszania i ciut większej jasności.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dx750/780

Pojawił się kolejny test tego modelu, tym razem na portalu avforums.com.

https://www.avforums.com/review/philips-7601-65pus7601-uhd-4k-hdr-tv-review.12505

Jak widać, dobrze wypadł, ale nie jest bez wad. Tymi są absolutna konieczność kalibracji, bo fabryczne ustawienia są fatalne oraz nienajwyższa jasność, a także dosyć kiepskie pokrycie barw rec.2020. Nie podali kątów bocznych. Input lag 38ms, czyli w normie, ale bez szału. Bardzo równe podświetlenie, to też na plus.

Wyglada zatem na to, ze w tej klasie cenowej jest bardzo przyzwoicie oraz potwierdza się, że KS7000, DX750 ani PUS7601 nie odskakują i idą łeb w łeb - każdy z nich ma wady i zalety, więc dopiero złożenie ich trzech dałoby bardzo dobry ekran, niemal bez wad.

Może zatem modele przyszłoroczne będą lepsze? Osobiście, najbliżej mi do DX750, ale brakuje strefowego wygaszania i ciut większej jasności.



65 cali DX jest ponoć direct led, w specyfikacji niżej tez jest opisany jako direct led :

64.5" Panasonic TX-65DX750 - Specifications

Rozmiary poniżej 65 cali są EDGE Led.
 

asfaltowz

New member
Jako ciekawostke warto podkreslic, ze dzisiaj 3 sztuki pus7601 staly na stoisku HDTV na PGA. Moze dlatego jest takie parcie na nie tutaj ;) Byly tez tydzien temu na WGW. Natomiast nie wypowiem sie, jak graja na zywo - mam za slaba wiedze z tego tematu
 

WuMike

New member
Bez reklam
65 cali DX jest ponoć direct led, w specyfikacji niżej tez jest opisany jako direct led :

64.5" Panasonic TX-65DX750 - Specifications

Rozmiary poniżej 65 cali są EDGE Led.

Niestety, podświetlenie bezpośrednie jest, fakt, ale brakuje stref lokalnego wygaszania. Gdyby chociaż można było wygasić dół i górę, podczas odtwarzania filmów w formacie szerokoekranowym. Tak, czy owak, 65DX750 raczej na pewno ma równiejsze podświetlenie, aniżeli mniejsi bracia 58 i 50".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie brak modeli do testu wszystkie obecnie są zajęte. Kolejna dostawa produkcyjna ( i tak jest zapisana kolejka) ma być za 10 dni.
Na targi zapraszamy PGA w Poznaniu.
Panasonic też ma specjalną cenę dla niebieskich i też jest z kalibracją gratis.
 

Salah Ad-Din

New member
nie ma co testować bo już testów sporo wyszło i potwierdzają to że ten philips do HDR się nie nadaje ! KIKI pisałeś że Ci co robili testy PUS7601 dostali popsute egzemplarze bo wyniki testów nie mogą być aż takie złe ! Jednak jak się okazuje to nie były popsute egzemplarze ,na domiar złego są zgodne ze specyfikacja i założeniami PHILIPSA. Po tym jak już cały świat przetestował i wiadomo ze nic nie polepszysz swoimi testami to widzę uskuteczniasz tezę że HDR jest ZŁY i szkodzi ZDROWIU podobnie jak wcześniej mówiłeś o 3D ! bez obrazy !!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie gniewaj się ale opowiadasz głupoty, które sam wymyśliłeś.
Od pierwszego kontaktu z pierwszym telewizorem i pierwszym w Europie pokazem HDR twierdziłem dokładnie, że to jest w nocy ból oczu. Ustawienia są na maxa, kto chce niech sobie już dziś podkręci 100 kontrast, 100 jasność więc będzie miał pierwsze spostrzeżenie.
Więc nie wciskaj swoich mądrości i teorii rodem z jedynej słusznej partii wodzowskiej.
Nie pisz też głupot bo nie miałeś tego uszkodzonego modelu, który zwróciliśmy do Philipsa, więc nie wciskaj innym swoich teorii o których nie masz pojęcia.
Telewizor został zwrócony bo był uszkodzony.
Nie sprawdziłem osobiści Nitów ani w tym, ani w innych telewizorach, bo urządzenia badawcze zamówione dostaniemy w listopadzie.
A na telewizor czekamy, bo produkcyjne są na zapisy, a testowe były na targach PGA w Poznaniu i jadą na Audio-Show do Warszawy.
Więc jeśli czegoś nie wiesz to nie pisz i nie podgrzewaj atmosfery.
Wszystkie modele telewizora Philipsa bez wyjątku, które dotarły do użytkowników są wysoko oceniane.
I proszę nie jątrzyć nie sprawdzonymi informacjami bo to nie jest zgodne z regulaminem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No wybacz kiki ale niesprawdzone informacje Ty tutaj też zamieściłeś.
Napisałeś, że konkurencyjny portal testował zepsuty egzemplarz TV. Do tej pory ani Philips ani tamten portal nie potwierdzili tej informacji. Portal konkurencyjny nawet w dosyć niewyszukany sposób kategorycznie jej zaprzeczył. Gdyby Philips miał najmniejsze przypuszczenie, że wysłali im do testów zepsuty TV to niezwłocznie by za to przeprosili i poprosili o ponowny test sprawnego modelu. Więc...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

żagiel75

New member
HQ150 zgadzam się z Tobą w pełni. Jeśli na testy - jakby nie patrzeć mocno opiniotwórcze - firma daje zepsuty egzemplarz, no to powinna być reakcja. A tu cisza, ... nawet z testem tego tv na tym forum?!
 

barburian

New member
Bez reklam
Nie ma co robić więcej testów tego TV bo wszystko zostało powiedziane,
telewizor ten ma swoje wady i zalety . Albo chcemy mieć TV z FALD za 9 tyś
i na te wady przymykamy oko ,albo kupujemy DX900 lub ZD9 jeśli chcemy mieć prawie idealnie w LCD.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No zostało powiedziane też coś więcej. Że te poprzednie testy były złe bo zrobione na zepsutych egzemplarzach. Wystarczy tylko sprostować to oświadczenie i już tak jak piszesz nowe testy są zbędne.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak sprostować, skoro KIKI mówi że tamte TV były uszkodzone to znaczy że były uszkodzone i nie ma co tu robić jakiś dywagacji czy innych komentarzy
rzucających złe światło. Były wadliwe koniec i kropka Philips dał ciała i straciłem szacunek do tej marki bo jak można do testów wysłać uszkodzone
odbiorniki, brak profesjonalizmu i brak szacunku dla firm testujących.
 

Domely

New member
Ja straciłem szacunek do tej marki po tym jak tak wychwalany ponad 3 lata temu model PFL6008 okazał się w większości przypadków okrutnym bublem a serwis Philipsa żenująco podchodzi do reklamacji i klientów, którzy wydali na TV po kilka ładnych tyś. PLN.
 
Do góry