Telewizor LG50PA6500

milewski81

New member
Dla mnie TV jest strasznie beznadziejny. Jedyny plus jaki widzę to wielkość reszta to porażka. Kupiłem ten TV w sobotę na próbę i płaczę. W firmie na M za 1999zł bez pudełka. W pokoju dziennym od strony wschodniej przy zakręconych żaluzjach wszytko się odbija. Wieczorem też *musiałem zgasić wszytkie lampki. Ostrość (a raczej jej brak) przy podłączeniu Lapa i PS3 to jakaś tragedia. Nie zdawałem sobie sprawy że aż tak tragicznie działają plazmy albo ta plazma :/ Jedynie barwy bardziej naturalne. Nie wiem dla kogo ten TV ale chyba dla ludzi którzy przesiedali sie wczesniej z CRT :/ i zachwycają się wielkością bo nawet jako mebel słabo się prezentuje (brzydki szary kolor wyłączonego tv = brak filtra) Jestem amatorem posiadam TV LG 42LD550,42LD465 oraz Samsung UE46b7000ww (Wszytkie WW modele deklasuja tego LG wszechstronnoscia a co do barw to do przeżycia) Polecam tak jak jak kupić, sprawdzic i na szczescie jest 7 dni na zwrot = kasę odzyskam! uffff
ZDECYDOWANIE NIE POLECAM - DUZY MEBEL DO OGLADANIA FILMÓW TYLKO W NOCY
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Skoro jesteś amatorem to weź na to poprawkę a nie winisz TV, masz pewnie kompletnie rozregulowany obraz i dziwisz się ze lipa, co do odbić to nawet nie komentuje, myślisz ze jak TV ma filtr to magicznie pochłania całe światło ?
Przy złym oświetleniu żaden filtr nie pomoże, najlepiej spisze się matowa matryca ale i ona cudów nie zdziała, na szczęście (lub nieszczęście dla ciebie) tych jest coraz mniej bo producenci nareszcie zrozumieli jak źle wpływa na jakość obrazu.
 

lm648

Banned
..................Jestem amatorem posiadam ....................

Bardzo dobrze zrobisz jak go zwrócisz :) bo to nie jest TV dla amatorów :)
A to co nawypisywałeś to jakieś Twoje "wymyślanki" lub wcisneli Ci jakiegoś "rozregulowanego lub uszkodzonego gniota" /jak bez kartonu i tylko za jedyne 1999 PLN/ :)
Szanowny Kolego, Twojego zdania w ocenie tego TV nie podzielam , posiadam go i wg. mnie ten TV w relacji jakość/cena rewelacja, nie jednego LED-a z wyższej półki może zawstydzić -nie jestem amatorem :)
 
Ostatnia edycja:

milewski81

New member
Ciekawa opinia "TV nie dla amatorow". Nie wiem jak trzeba być slepym żeby nie widziec ze to tani/słaby TV. Nie spodzeiwałęm się cudow ale ze aż taka lipa :/ A jeżeli że uważasz ze kupując TV nie potrafie go wyregulowac ... to chrzanic taki odbiornik ze po zakupie musze zamowic kalibracje za xxxzł. Nigdy nie miałem problemu z ustawianiem zadnego sprzetu.

PS: Samsung UE46b7000ww tez lustro i nic sie nie odbija :/ (LED). I ma ostrosc przy podlaczeniu kompa i ps3! Plazma tylko do filmow reszta to straszna padaka. Proponuje wziąć i sprawdzić ale był to moj najgorszy zakup ever ... Wracam do LED z uwagi na czeste podłaczenie LAPA i PS3.
 

milewski81

New member
A i jeszcze jedno. Rozumiem ze to tani/słaby TV ale przestańcie go tak zachwalać bo opinie o nim są zdecydowanie przesadzone!
 

lm648

Banned
Ciekawa opinia "TV nie dla amatorow". Nie wiem jak trzeba być slepym żeby nie widziec ze to tani/słaby TV. Nie spodzeiwałęm się cudow ale ze aż taka lipa :/ A jeżeli że uważasz ze kupując TV nie potrafie go wyregulowac ... to chrzanic taki odbiornik ze po zakupie musze zamowic kalibracje za xxxzł. Nigdy nie miałem problemu z ustawianiem zadnego sprzetu.

Co się tak "miotasz"??? :)
Wyraziłeś swoją subiektywną opinię i skończ na tym, po prostu nie krzycz.
Tym na pewno mojego zdania (i nie tylko) nie zmienisz.
Z mojej strony życzę przyjemnych wrażeń video/audio na TV LED (marka i seria do wyboru).

PS.
"Nie wiem jak trzeba być slepym żeby nie widziec ze to tani/słaby TV."
- w odpowiedzi - "A kto zabroni biednemu bogato żyć?"
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekawa opinia "TV nie dla amatorow". Nie wiem jak trzeba być slepym żeby nie widziec ze to tani/słaby TV. Nie spodzeiwałęm się cudow ale ze aż taka lipa :/ A jeżeli że uważasz ze kupując TV nie potrafie go wyregulowac ... to chrzanic taki odbiornik ze po zakupie musze zamowic kalibracje za xxxzł. Nigdy nie miałem problemu z ustawianiem zadnego sprzetu.

PS: Samsung UE46b7000ww tez lustro i nic sie nie odbija :/ (LED). I ma ostrosc przy podlaczeniu kompa i ps3! Plazma tylko do filmow reszta to straszna padaka. Proponuje wziąć i sprawdzić ale był to moj najgorszy zakup ever ... Wracam do LED z uwagi na czeste podłaczenie LAPA i PS3.

Po prostu nie odpowiada Ci obraz PDP, ciesz się ze nie kupiłeś VT50 za 8 tys. dopiero byś płakał.

Mi nie odpowiada obraz LCD (nie ważne czy CCFL czy LED) i nawet wysokie modele nie maja startu do PDP.
To kwestia gustu.
 

milewski81

New member
Z ciekawości zapytam: A na jakim sygnale telewizyjnym go oglądasz?


Ogladam na Neovision aka N, UPC MAX HD oraz BlueRay *Czasami Divix. I nei chodzi o to, że plasma mi nie odpowiada bo Panas zamiata dla mnie ten TV wiec dawanie rewelacyjnych opini jest mocno przesadzone. Samsung tez jest lepszy. Myslalem ze to jakas taka okazja w sensie dobry TV bez dodatkow takich jak 3D NET itp. (zdarzało się tak czasem w przeszłości w sprzecie AGD/RTV/PC) Ale to naprawde mierny TV. Moje skromne zdanie. Wszytkim którzy posiadaja ten TV życzę miłego użytkowania a nowym nabywcom proponuję sprawdzic dobrze przed zakupem. Wkurzony jestem poniewaz zasugerowałem się forum a tu taka lipa. ehhhh
 

digitalus

Banned
Uwazam ze negatywna opinia jest bardzo mocno przesadzona a kolega milewski81 moze ma uszkodzony telewizor lub nie ma tego telewizora.
przyklad, kolega kupil plazme LG najtanszy model czyli 42pt353 i jakosc obrazu jest bardzo dobra a LG50PA6500 to nowszy model i jakosc obrazu na pewno nie gorsza .Kolega ma dwa inne telewizory lcd full-hd ktore kosztowaly dwa razy tyle co 42PT353 i jakosc obrazu z tych telewizorow jest fatalna, szczegolnie widać to z analogowej telewizji kablowej .Nawet z cyfrowej telewizji dvb-t jakosc obrazu tez jest lepsza w LG.
Na ceneo mozna przeczytac podobne opinie , plazma lg jest lepsza od lcd
Telewizor LG 42PT353 - opinie, komentarze o produkcie
kilka opini o 50PA6500
Telewizor LG 50PA6500 - opinie, komentarze o produkcie
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ogladam na Neovision aka N, UPC MAX HD oraz BlueRay *Czasami Divix. I nei chodzi o to, że plasma mi nie odpowiada bo Panas zamiata dla mnie ten TV wiec dawanie rewelacyjnych opini jest mocno przesadzone. Samsung tez jest lepszy. Myslalem ze to jakas taka okazja w sensie dobry TV bez dodatkow takich jak 3D NET itp. (zdarzało się tak czasem w przeszłości w sprzecie AGD/RTV/PC) Ale to naprawde mierny TV. Moje skromne zdanie. Wszytkim którzy posiadaja ten TV życzę miłego użytkowania a nowym nabywcom proponuję sprawdzic dobrze przed zakupem. Wkurzony jestem poniewaz zasugerowałem się forum a tu taka lipa. ehhhh

Panasonic zamiata tego LG ? A skont to wiesz ? Też z forum które ci "poleciło" tego LG ? Analogia sama się nasuwa. A że Samsung lepszy to na jakiej podstawie wysuwasz to stwierdzenie ?
Zaczynam się zastanawiać czy ty miałeś w ogóle do czynienia z tym TV, bo wymyślasz na siłę. Opinie i testy wyraźnie potwierdzają ze to b.d. TV w tym przedziale cenowym a z twoich postów wynika chyba że kupiłeś wadliwą sztukę.
 

milewski81

New member
>A skont to wiesz ? hehehe dobre :)
> A że Samsung lepszy to na jakiej podstawie wysuwasz to stwierdzenie ? Postaw obok siebie i sprawdź (popytaj kogoś kto sprzedaje)
>Zaczynam się zastanawiać czy ty miałeś w ogóle do czynienia z tym TV, bo wymyślasz na siłę. Opinie i testy wyraźnie potwierdzają ze to b.d. TV w tym przedziale cenowym a z twoich postów wynika chyba że kupiłeś wadliwą sztukę > sztuka wymieniona i taka sama
>dziekuje za linki do rezcenzji ceneo ;)

Panowie skończcie ten najazd na mnie że nie mam itp. Wyrażamy tylko swoją opnienie i uważam że to słaby TV. Jedynie duzy i w dobrej cenie.

Poponuję wszytkim nabywcom porównać w sklepie bądź u kogoś w domu i nie sugerować się żadnymi opiniami. Bo stracicie tylko czas i pieniądze.
 

digitalus

Banned
Zrob zdjecie , moze byc nawet slabej jakosci wtedy uwierzymy ze masz ten model telewizora.
W sklepie nie ma dobrych warunkow aby przeprowadzic porownanie.W sklepie jest bardzo jasne oswietlenie i plazma prawie zawsze prezentuje sie gorzej.W domu jest odwrotnie lcd, led ma gorsza jakosc obrazu a tansza plazma, teoretycznie gorsza ma lepsza jakosc obrazu od drogiego telewizora lcd lub led .
przyklad,test video 1.
5946d1299504593-telewizor-za-4000-do-gier-i-mkv-ek-lcd_plazma_tab.jpg

Wieksza grupa klientow kupuje lcd bo bardziej odpowiada im przejaskrawiony ekran.
Wiele razy powielany byl ten przyklad i jak wynika z odpowiedzi czesc osob nie widzi roznicy lub bardziej odpowiada im led . Jesli obejrzemy film dokladnie to w telewizorze plazmowym widac wiecej szczegolow np w czasie zblizenia drzew .W led to jedna wielka jasna plama.
http://www.youtube.com/watch?v=I9srWo1Ikd0
 
Ostatnia edycja:

rybka1975

New member
Witam jestem od niedawna , użytkownikiem plazmy LG PA 6500.
Spróbuję odnieść się do pewnych jego cech , pamiętając że cena tego tv oscyluje w granicach 2,400zł w sklepach internetowych .
Uważam jest to moje odczucie subiektywne iż jak na taką cenę ten panel PDP spełnia oczekiwania osób ,które zdają sobie sprawę z wad i zalet plazm . Jeżeli ktoś szuka tv który nie buczy bardzo głośno ( przetwornica impulsowa ) , poszukuje dużego formatu -50 cali , nie oczekuje od tv wybitnej "multimedialności " ale bardzo przyzwoitej jakości obrazu , czerni, naturalnego koloru, ostrości i 2 wejść hdmi , tunera dvb-t powinien zastanowić się na tym modelem w tej kategorii cenowej .
Moje spostrzeżenia na źródle dvb-c sygnał SD/HD z odległości około 3m obraz przy ustawieniu normalnym -fabrycznym ja nie zauważyłem nagminnego migotania , efektu 50hz -czyli rozmazanych kontur postaci ,przy programach sportowych również nie występuje efekt " braku płynności " czy też nadpłynności tzw. efekt teatru . Przy sygnale HD obraz jeszcze bardzie czysty , szczegółowy , ale zbliżając się do niego blisko zauważymy dużo niedoskonałości ( bo nie jest to wina tv on sam się nie generuje zakłóceń )- artefakty kompresji sygnału MPEG na słabszych programach SD , dlatego piszę jeżeli to że obraz jest nieostry ,czy drży ,czy widać kompresję nie jest winą tego tv tylko jakości naszego sygnału , najlepiej testować na sygnale dvb-t ( brak kompresji dużo bardziej wierny sygnał ) .
żaden procesor obrazu czy skaler nie sprawi cuda jak to się niektórym wydaje .Co do czerni ,uważam iż jest wystarczająca i dużo lepsza niż w tanich led z podświetlaniem krawędziowym , mam 100% równomierne podświetloną matrycę ale niestety tv ten nie posiada filtra antyrefleksyjnego , dlatego przy tego typu tafli szkła - które nie jest matowa nie powinniśmy lokować na przeciwko tv np. lampek bo efekt refleksu świetlnego murowany , przecież ten tv kosztuje 2300zł mam 50 cali , cichy zasilacz i naturalne kolory , dobrą czerń jak na tv za 2300zł nie można mieć wszystkiego , jeżeli ktoś ma alergię na tzw. lustro niech dobrze się zastanowi nad LG PA 6500 , ważne jest też zapewnienie warunków przed słońcem . Więc nie jest to tv dla wszystkich to raczej dla osób które chcą się cieszyć dobrą głębią czerni ( jak na tv za 2300zł !) , naturalność koloru , płynność ruchu .
To prawda ten tv nie posiada "upłynniacz" typu IFC ( stosowany w panasonicu ),ale całkiem dobrze sobie radzi z sygnałem szybkim ruchu - tenis, piłka nożna , filmy .
Stylistyka jest dość klasyczna ,mnie się podoba . Na pewno nie jest to tv dla osób fanów "kino-maniaków " ,którzy oczekują trybu THX , czerni jak smoła i bardzo szybkich przejść tonalnych , to jest tv dla osób które nie mają wysokich oczekiwać ale chcą w odpowiedniej odległości oglądać tv, korzystać z BD, czy konsol , oczywiście z głową bo to PDP a nie LED ,gdzie nie musimy się przejmować statycznymi obrazami .
Jest też tryb ekspert jeżeli chcemy wydawać sądy na temat obrazu ,proponuję użyć trybu expert i skorzystać chociażby z " gotowych ustawień " proponowanych w tym wątku .Konkludując ja uważam iż LG PA 6500 jest wart swojej ceny fakt nie ma filtru , IFC, THX , DLNA, WI-FI ,ale jakość koloru, czerń rekompensują te parametry tym bardziej że jest to podstawowy model full hd .
Dla zobrazowania i jako punkt odniesienia porównałem model zanany i sławiony ( u znajomego ) panasonic 50g30 E i faktycznie obiektywnie trzeba stwierdzić ,iż dysponuje lepszą czernią , kontrastem i filtrem system THX i funkcjami multimedialnymi , cena wyższa ponad 3tyś , ale dla mnie niestety kłopot 50hz z sygnałem dvb-c , niestabilna płynność przy szybkich scenach i dość specyficzne bzyczenie sprawia iż jak nawet za cenę lepszej czerni i jakości panela , nie kupił by go wolę płynność i słabszą czerń i jasność panelu ale spokój bez bzyczenia i niedopracowanego układu 'IFC " w panasonicu . Pozdrawiam kolegów ,którzy z tego wątku pomogli mi wybrać tv ,z którego jestem zadowolony z wszystkimi jego wadami ja wybrałem taki kompromis , każdy powinien zastanowić się wybierając pod kątem swoich kryteriów ,cena, źródło sygnału , warunki lokalowe, potrzeby i akceptacja wad i zalet , pozdrawiam artur
 

sandecki

New member
rybka, trafiłeś w sedno, zgadzam się z Tobą w całości, ja jestem bardz zadowolony z tej plazmy (zadowolenie mierzone stosunkiem jakości do ceny) i myślę, że większość ma ma podobne zdanie. W oczekiwanie na igrzyska olimpijski na dużym ekranie, pozdrawiam, :)
 

sandecki

New member
ja nie podłaczałem, nie mam konsoli, wykorzystuje tylko do tv i filmów z playera. Jeszcze jedno odośnie jakości obrazu. Z moich obserwacji wynika, że wszystko zależy od jakości sygnału, ja korzystam z dekodera cyfrowego kablowej Mulitmedii i kanały HD mam bardzo dobry ale nie wszystkie tak samo ostre więc myślę, że jakość sygnału decyduje o wszystkim. Kanały SD, ujdzie w tłoku choć bez rewelacji przy takiej przękątnej telewizor musi być bezwzględny dla jakości obrazu, ale pewnie za jakiś czas większość kanałów i tak będzie w HD. Trochę doskwiera mi brak dekodowanie DTSu.
Powiem tak, to jest mój idealny telewizor w oczekiwaniu na tani OLED :).
 
Ostatnia edycja:
Do góry