Telewizor LG50PA6500

Pchel

New member
Jak powinna wyglądać karta gwarancyjna ? Ja mam tylko taką książeczkę jak poniżej. Natomiast w Neonecie sprzedawca powiedział, że powinienem mieć jakiś różowy czy czerwony blankiet. Mimo wszystko podbił mi to co miałem, ale nie chce sytuacji w której serwisant się zawróci bo nie przedstawię mu odpowiedniego kwitka ://
 

Attachments

  • 6_1215365291.jpg
    6_1215365291.jpg
    25,2 KB · Wyś: 655

siwybialy

New member
Witam

Uwaliłem boczne gniazdo HDMI ( mocowałem się z przewodem wieczorem i tak mocno wciskałem kabel że gniazdo cofneło się do srodka ). Mam pytanie czy jest to do uratowania, czy boczne gniazdo jest mocowane bezposrednio do PCB czy może jakąś przejściówką, może ktoś wie jak ta płyta wygląda.
 

Pierniczeq

New member
Witam
Telewizor ten zakupiliśmy w grudniu bądź listopadzie tamtego roku, wyciągnęliśmy z pudełka i postawili na szafce. Od tamtego momentu telewizor nie był ruszany, może raz dwa podnoszony żeby wytrzeć pod nim. Wczoraj oglądaliśmy TV wieczorem i słyszeliśmy "szczyrk", ale zignorowaliśmy i poszliśmy spać. Rano okazało się że telewizor ma pękniętą szybę (zdjęcie w załączniku). Czy da się to jeszcze uratować w ramach gwarancji i jak obchodzić się teraz tym telewizorem, żeby nie było jeszcze gorzej podczas transportu do serwisu? :neutral: Po włączeniu obraz jest nienaruszony, sama matryca wygląda na nieuszkodzoną.
 

Attachments

  • V__2548.jpeg
    V__2548.jpeg
    28,2 KB · Wyś: 574

Piomakusz

New member
Zadzwonić do serwisu, zgłosić problem a serwis i tak przyjeżdża do domu. Chociaż taką usterkę będzie ciężko udowodnić, że stała się sama... Ale zadzwonić trzeba, wymiana szyby przez serwis to ok. 40 minut.
 

hellhammer

New member
Panowie może ktoś podpowie jak rozwiazac dana sytuacje?
Mam osiedlowa kablowke, w której jest anologowa tv z kablówki ale oprócz tego sa udostępnione muxy. jak wezme skanuj antena wyszukuje mi muxy na kanalach 10,12 i 16. ale chce mieć tez te kanaly z kablówki wiec wybieram szukaj tv kablowa inni operatorzy niż upc, pelne skanowanie, tylko kanaly niekodowane, i daje szukaj, niesety jak to zrobie znikają te kanaly z muxow :( jak zrobić żeby były te i te? Skanowanie reczne? bo biore automatyczne. i jak to później przelaczac? czy np. trzeba mozolnie odac wszystkie kanaly do ulubionych i potem zrobić drugie skanowanie i tez do ulub?
 

hellhammer

New member
A drugie moje pytanie jak do LG 42PN450B podłączyć zewnętrzne głośniki poprzez rca(chinch) lub mini jack? niesety nie posiadam w glosnikach ani ampli z coloxialem :(
 

akslow

New member
Zakupiłem 50PB5600 w tych pieniadzach (1666zł) raczej cieżko o godnego konkurenta.
Szkoda, że 60 nie chodza taniej bo pewnie zdecydowałbym sie na wiekszy.
 

MatriX84

Banned
Zamierzam kupić jakiś TV 50 " A naczytałem się o tych LCD o podświetleniu kolorach czerni itp. To LCD to krok do tłu trochę na nie do przodu.

Wiadomo że panasonic plazmy są najlepsze.
Ten jest super ale za drogi zdecydowanie dla mnie Panasonic TX-P50VT60E - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Ja szukam plazmy 50" do 3 tys nie wiem czy są plazmy od 46 do 48 bo tez taka może być.

Jaka w kolejności po panasie jest firma w plazmach? LG Samsung

Taką sobie upatrzyłem.
LG 50PB690V plazma 3D model 2014/15 (4655315533) - Allegro.pl - Wi

Co sądzisz? Wiadomo że plazm nie produkują już od roku chyba ale są nowe modele do kupienia.
 

digitalus

Banned
Witam
Bardzo dobry telewizor.W przypadku kupna plazmy przez internet trzeba sprawdzic w obecnosci kuriera czy panel nie jest zbity.W sklepie tez otwieramy karton i sprawdzamy czy panel nie jest uszkodzony.Plazme przewozimy w pozycji pionowej.Najlepiej ostroznie jak z noworodkiem:)
 

astw

New member
Kwestia, czy to jest bardzo dobry telewizor jest dyskusyjna. Słaba czerń i brak filtra ekranowego to istotne wady. Jaki telewizor plazmowy z filtrem oferuje LG?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ma filtr tylko nie jest on tak dobry jak w topowych modelach Panasonica czy Samsunga. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak wygląda panel plazmowy bez żadnego filtru to szukać x60 Panasonica.
Co do słabej czerni to niestety się zgodzę. Co prawda można to zmienić ale kosztem gwarancji.

Sent from my GT-I9300
 

WiTT

New member
Bez reklam
1. Panasonic w serii ST ma lepszy filtr antyodblaskowy od LG.
2. Każda plazma na przeciw okna będzie odbijała, czy to LG czy Panas.
3. Panasonic w serii ST kosztuje 2 (słownie dwa) razy LG, lub jak kto woli w cenie 50" Panasa mamy 60" LG.

Wybór pomiędzy LCD vs. Plazma oraz Plazma Panas vs. LG pozostawiam każdemu, niech to będzie jego świadomy wybór.

Tylko jedno ale.. może nawet nie takie małe.. przestańmy porównywać plazmy LG z serią ST Panasa. Jak już, to z serią X Panasa, bo to jest pułap cenowy do porównań. Jak kogoś stać i ma ochotę, niech bierze Panasa ST za 3,5k. Jak ma budżet 2k, to niech porównuje LG z serią X Panasa.

Ja wybrałem LG. Dlaczego, to opisałem dokładnie gdzieś w tym temacie.

Nie ma jednego najlepszego TV. Inaczej by nie było "wojny" na otwarciu biedronki o LCD Philipsa... ;)
 

pierwszyy

Member
ad. 1. zgadzam się.
ad. 2. Każda plazma na przeciw okna będzie odbijała, czy to LG bez filtra czy Panas z filtrem.
ad. 3. zgadam się.


jak widać na powyższym video filtr antyodblaskowy w panasonicu wg mnie nie jest jakimś szczególnym argumentem, dla którego powinniśmy wybrać plazmę panasonic (z resztą problem sam się rozwiązał bo plazm panasonica już nie ma), a wiele osób na tym forum używa argumentu filtra jako coś za co warto dać 2x więcej za tv... otóż tak nie jest.


Poza tym problem braku filtra można dosyć łatwo wyeliminować odpowiednim ustawieniem/rozstawieniem tv i oświetleniem w pomieszczeniu.
 

astw

New member
1. Panasonic w serii ST ma lepszy filtr antyodblaskowy od LG.
2. Każda plazma na przeciw okna będzie odbijała, czy to LG czy Panas.
3. Panasonic w serii ST kosztuje 2 (słownie dwa) razy LG, lub jak kto woli w cenie 50" Panasa mamy 60" LG.

Wybór pomiędzy LCD vs. Plazma oraz Plazma Panas vs. LG pozostawiam każdemu, niech to będzie jego świadomy wybór.

Tylko jedno ale.. może nawet nie takie małe.. przestańmy porównywać plazmy LG z serią ST Panasa. Jak już, to z serią X Panasa, bo to jest pułap cenowy do porównań. Jak kogoś stać i ma ochotę, niech bierze Panasa ST za 3,5k. Jak ma budżet 2k, to niech porównuje LG z serią X Panasa.

Ja wybrałem LG. Dlaczego, to opisałem dokładnie gdzieś w tym temacie.

Nie ma jednego najlepszego TV. Inaczej by nie było "wojny" na otwarciu biedronki o LCD Philipsa... ;)

Jaki odpowiednik Panasonica ST, GT, VT oferuje LG?
 
Do góry