Telewizor LG50PA6500

Kadajo

New member
Bez reklam
W takim razie proponuję abyś to opisał "łopatologicznie" w celu rozwiania wątpliwości jak działa cinavia.
Może czegoś istotnego nie wiemy :)

Wszystko mamy opisane tutaj:
Cinavia - Wikipedia, the free encyclopedia

Cinava siedzi w części AUDIO naszego pirackiego filmu, wystarczy "usunac" te dane a przestanie dzialac, oczywiscie skoro nie slyszymy tych danych nie usłyszymy tez jak zostana usuniete, na tym polega paradoks tego zabezpieczenia. Mowiac krotko jesli mamy dobre zrodlo filmow, Cinava nigdy nam nie zagrozi.
Posiadam BD Sony od prawie roku, który ma Cinave i tylko raz natknąłem się na problem podczas odtwarzania filmu ze ścieżką DTSHD MA, dodam ze inna kopia tylko już z samym rdzeniem DTS chodziła bez problemu.
Tak ze Cinava nie jest taka straszna jak się ja opisuje, a jeśli nawet trafimy na kopie która nie została pozbawiona tego zabezpieczenia to po prostu szukamy następnej, a znalezienie tego jest banalne w sieci.
 

Piomakusz

New member
Koledzy chciałbym kupić dysk zewn. do tego TV możecie w tej sprawie coś doradzić. Jaki kupić (pojemność, model) aby dobrze współpracował z telewizorem.
 

Piomakusz

New member
Witam

Chyba będę musiał wezwać serwis bo zauważyłem zacieki wewnątrz matrycy - jakby szyba była brudna. Niby widać tylko jak słońce przyświeci na tv no ale to chyba wada i powinna być ona objęta gwarancją. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?
 

Attachments

  • CAM00063.jpg
    CAM00063.jpg
    656,6 KB · Wyś: 75

Piomakusz

New member
Nie standardowe domowe (pokojowe) użytkowanie. Kupiłem go w grudniu po przywiezieniu ze sklepu ok. 3h odstał i hula do dziś. Wcześniej tego nie widziałem bo oglądam tv dopiero wieczorem a zauważyłem to w święta jak człowiek miał trochę więcej czasu.
 

Bucek

Banned
Witam

Chyba będę musiał wezwać serwis bo zauważyłem zacieki wewnątrz matrycy - jakby szyba była brudna. Niby widać tylko jak słońce przyświeci na tv no ale to chyba wada i powinna być ona objęta gwarancją. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

czy czasem nie masz "salonu" polaczonego z kuchnia w formie aneksu?

a do tego TV stoi blisko okna?
 

Piomakusz

New member
Witam

Wcześniej nie miałem możliwości zaglądnięcia na forum. Powyższą wadę zgłosiłem do serwisu :blagam:LG. Jak już rozmawiałem z konsultantem wspomniałem również o czerwonym pikselu (chociaż wg normy niby nie podlega to reklamacji). Pani kolsuntant przyjęła zgloszenie i dodatkowo powiedziała (co mnie zaskoczyło), że w plazmach problemy z pikselami to trochę inna sprawa niż w tv Lcd...
Na drugi dzień zadzwonił właściwy serwis i pytał o te defekty. Stwierdził, że zostanie zamówiony nowy panel, który rozwiąże te dwie usterki. Teraz czekam na wizytę serwisu. Żeby tylko się nie rozmyślili
 

hellhammer

New member
:eek:k:

Czy wymiana panelu jest dla nich opłacalna? .......... na pewno dadzą Ci nowy TV z serii PN6500 z gwarancją na następne 24 m-ce :) Tak miałem ze swoim PA, wymiana na PN :) Jest:eek:k:

A mi sie wydaje ze to zaciek jest miedzy matryca a szklem zewnetrznym, czyli moga wyjac calosc zobaczycz czy da sie to wytrzec i po klopocie :) Bo tak to wyglada. A jesli amtryca uszkodzona, to bedzie tak jak mowisz. Bo to zupelnie nieoplacalny interes wymieniac matryce.
 

Piomakusz

New member
Też mi się wydaje że to zaciek między matrycą a szkłem. A gdzie była kontrola jakości w LG? - chyba myśleli o podwyżce. A tak na marginesie niech zrobią tak aby miało to ręce i nogi (wszystkie opcje dopuszczalne, choć najlepsza wersja to wymiana całego tv:lol: mniej kombinowania), wkońcu chce mieć pełnowartościowy towar.
Mimo tego defektu nie żałuję, że przesiadłem się z lcd na plazmę (jedno i drugie LG).
 

przemusntm

New member
Witam

Zwracam sie do was bo mam pewien problem...otóż LG PA6500 mam juz od ponad roku i osobiscie nie miałem z nim problemów aż do teraz - Używam media playera na USB i nie czyta mi wiekszosci prostych divixów nie mówiąc juz o 720p bądz 1080 .....z tym że kiedys używałem jakiegoś kingstona 2.0 16GB a teraz mam ciarape 2 gb i to pewnie USB 1.0 (Firmy Krzak) Powiedzcie mi ze to wina Pamięci a nie TV.....Z góry dzieki i czekam na odpowiedz od was
 

maxan

New member
Bez reklam
A mi sie wydaje ze to zaciek jest miedzy matryca a szklem zewnetrznym, czyli moga wyjac calosc zobaczycz czy da sie to wytrzec i po klopocie :) Bo tak to wyglada. A jesli amtryca uszkodzona, to bedzie tak jak mowisz. Bo to zupelnie nieoplacalny interes wymieniac matryce.

nie wiem czy to nieoplacalny interes -w sumie wiem ze nie (obudowa, glosniki, zasilacz tez kod=sztuje a wymiana matrycy przez serwisanta to 10-30min)- w wiekszosci przypadków wlasnie wymienija matryce -chyba ze nie maja juz takich na stanie wtedy f=dadza inny tv (nowszy) w tym samym segmencie :p
 

Piomakusz

New member
Witam
Jestem po wizycie serwisanta. Pstryknął foty spisał papiery i pojechał...
Czekam teraz na decyzję (jak on to rzekł) "z góry". Powiedział, że w plaźmie spotkał się z tym pierwszy raz. A na dodatek jak patrzyliśmy się na tv to po drugiej stronie jest także zaciek tylko mniej widoczny. Gdzie oni je trzymali w stodole?
Uzbrajam się w cierpliwość i czekam - tylko to pozostało a i jeszcze dziś nasi grają ze szwedami
 

lm648

Banned
Czy macie już wypalenia innymi słowy "stałe powidoki" po TVN 24 na swoich TV PA/PN 6500 ?
:D Nooooo ja już mam :eek:k: :D .... pilnowałem i walczyłem z tym zjawiskiem .... a jednak nic to nie dało i są :)
 
Ostatnia edycja:

jozekp3

New member
Witam mam 50pn6500 tv i mam problem z otwarzaniem filmów mkv z napisami(napisy oddzielnym pliku srt txt). Otóż zawsze w nich występuje opóźnienie 5-10s napisów. Ktoś też tak ma.(filmy na kompie za to prawidłowo wyświetlają napisy)

Telewizor posiadam od tygodnia. Wcześniej kupiłem używke co się zepsuła po 3 godzinach używania model 50pa650t to model na ameryke, w pl -50pa6500
Co ciekawe podłączyłem antene i obraz zgasł. Oddałem tv do sklepu i czekam na zwrot kasy(wysłałem rezygnacje niezgodnosc towaru...)w sklepie coś mówili o tym że podświetlanie mogło sie zepsuć i na gwarancji zrobią.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
W opcjach podczas ogladania powinna byc funkcja synchronizacji napisow z dzwiekiem.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry