Telewizor LG50PA6500

hellhammer

New member
Witam mam 50pn6500 tv i mam problem z otwarzaniem filmów mkv z napisami(napisy oddzielnym pliku srt txt). Otóż zawsze w nich występuje opóźnienie 5-10s napisów. Ktoś też tak ma.(filmy na kompie za to prawidłowo wyświetlają napisy)

Telewizor posiadam od tygodnia. Wcześniej kupiłem używke co się zepsuła po 3 godzinach używania model 50pa650t to model na ameryke, w pl -50pa6500
Co ciekawe podłączyłem antene i obraz zgasł. Oddałem tv do sklepu i czekam na zwrot kasy(wysłałem rezygnacje niezgodnosc towaru...)w sklepie coś mówili o tym że podświetlanie mogło sie zepsuć i na gwarancji zrobią.

Pierwsze pytanie skad scigasz napisy? Napewno wersje dopasowane do swojej? Najlepiej to srt, txt czesto krzacza. Polecam scigac napisy z chomika do danego dilmu lub z napisy.info a nie przez napiprojekt.

Czy macie już wypalenia innymi słowy "stałe powidoki" po TVN 24 na swoich TV PA/PN 6500 ?
:D Nooooo ja już mam :eek:k: :D .... pilnowałem i walczyłem z tym zjawiskiem .... a jednak nic to nie dało i są :)
Ile godzin dziennie ogladasz? Jaki konktrast masz ustawiony?Radze zmniejszyc do 40-50 Masz wlaczona na stale funkcje ism orbiter? jak nie to wlacz. ale przed tym najpier na czyszcznie kolorow na jakies 2-3godziny.
Radze tez jednak uaktualniac fw do tv, bo jak rozmawialem z serwisantem znajomym pracujacym wlasnie w lg, mowil ze czesto cos robia w kierunku poprawy tych funkcji zeby wypalnia byly jak nazadsze :) boisz sie cinavii a tv padnie wczesniej od powidokow i wypalen :D taka ta Twoja obrna przed nowym fw :D
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
........ taka ta Twoja obrna przed nowym fw :D

... powidoki i aktualizacja fw nie mają nic ze sobą wspólnego, gdyż fw nie ma wpływu na jakość matrycy PDP :) ..... ustawienie kontrastu na 40-50 mija się z celem gdyż nie będę oglądał TV w tzw. "piwnicy" ..... funkcję ism orbiter mam włączony na stałe od nowości :) .... czyszczenie kolorów stosuję z fabrycznego menu TV a ponadto mam spec. filmiki do tych celów, które też stosuję (sesje 1-2h)..... TVN 24 oglądam tyle ile się da (śr.2-3h) :) ... jednym słowem TV w technologii PDP to jest jednak spora lipa do współczesnej TV gdzie wyświetlana jest spora liczba info, loga i inne śmieci:) .... wymaga wielu wyrzeczeń i ograniczeń w użytkowaniu (tylko filmy i to cało ekranowe, gdyż wypali pasy :) ) .... stosowania "szamańskich chwytów" w celu utrzymania TV w znośnej kondycji ..... jedyny plus, który przemawia za tym, że kupiłem plazmę to b.dobra jakość obrazu i jej niska cena.... nad problemem nie ubolewam, gdyż wydanie 2 k. PLN na TV 50" nie stanowi jakiegoś wielkiego nadwyrężenia finansowego w moim domowym budżecie.... traktuję go jako model przejściowy do TV 4K w 70-80" .... a tobie hellhammer proponuję nie napinać się tak nt. mojej sceptycznej opinii ws. aktualizacji fw..... z drugiej strony jestem zadowolony, że nie jest to "Pasikonik" któremu temat powidoków w ver. 30 i 50 a także i 60 :) też nie jest obcy (opinie użytkowników na forum) a jest kilkukrotnie droższy..... stąd moje pytanie jak u was wygląda w rzeczywistości problem wypaleń/powidoków w TV LG?
 
Ostatnia edycja:

jozekp3

New member
Pierwsze pytanie skad scigasz napisy? Napewno wersje dopasowane do swojej? Najlepiej to srt, txt czesto krzacza. Polecam scigac napisy z chomika do danego dilmu lub z napisy.info a nie przez napiprojekt.


Ile godzin dziennie ogladasz? Jaki konktrast masz ustawiony?Radze zmniejszyc do 40-50 Masz wlaczona na stale funkcje ism orbiter? jak nie to wlacz. ale przed tym najpier na czyszcznie kolorow na jakies 2-3godziny.
Radze tez jednak uaktualniac fw do tv, bo jak rozmawialem z serwisantem znajomym pracujacym wlasnie w lg, mowil ze czesto cos robia w kierunku poprawy tych funkcji zeby wypalnia byly jak nazadsze :) boisz sie cinavii a tv padnie wczesniej od powidokow i wypalen :D taka ta Twoja obrna przed nowym fw :D
telewizor oglądam 2-3 godzi na dzień.Przewaznie do jakiegoś filmu z pendrive lub pod xboxa 360
Telewizor nowy wiec wątpie by były jakieś aktualizacje a nie bede aktualizował jako pierwszy bo troche poczytałem ten temat.
Napisy jak mówiłem krzaczą choć na kompie są ok.i co chwile trzeba je ustawiać bo zmienia sie czas opóżnień w trakcie filmu
Co to cinavia.na razie zadnych powidoków nie widzialem,zawsze wyłaczam tv a nie pauzuje obraz,
Gdzie jest funkcja ism orbiter -chodzi o tryb ekonomiczny?
i w którym miejscu jest czyszczenie kolorów i po co mam to zrobić jak obraz jest jak żyleta.
 

hellhammer

New member
... powidoki i aktualizacja fw nie mają nic ze sobą wspólnego :) ..... ustawienie kontrastu na 40-50 mija się z celem gdyż nie będę oglądał TV w tzw. piwnicy ..... funkcję ism orbiter mam włączony na stałe od nowości :) .... czyszczenie kolorów stosuję z fabrycznego menu TV a ponadto mam spec. filmiki do tych celów, które też stosuję ..... TVN 24 oglądam tyle ile się da :) ... jednym słowem TV w technologii PDP to jest jednak lipa do współczesnej TV :) .... wymaga wielu wyrzeczeń i ograniczeń w użytkowaniu (tylko filmy i to cało ekranowe, gdyż wypali pasy :) ) .... stosowania "szamańskich chwytów" w celu utrzymania TV w znośnej kondycji ..... jedyny plus, który przemawia za tym, że kupiłem plazmę to b.dobra jakość obrazu i jego niska cena.... nad problemem nie ubolewam, gdyż wydanie 2 k. PLN na TV 50" nie stanowi jakiegoś wielkiego nadwyrężenia finansowego w moim domowym budżecie.... traktuję go jako model przejściowy do TV 4K w 70-80" .... a tobie hellhammer proponuję nie napinać się tak nt. mojej sceptycznej opinii ws. aktualizacji fw..... z drugiej strony jestem zadowolony, że nie jest to "Pasikonik" któremu temat powidoków w ver. 30, 50 i 60 też nie jest obcy a jest kilkukrotnie droższy..... stąd moje pytanie jak u was wygląda w rzeczywistości problem wypaleń/powidoków?

no ja glownie ogladam tvp sport,eurosport,discovery,tvn i tvn turnbo, tvn24 sporadycznie, powidoki sie pojawiaja ale wystarczy ze przelacze na inny kanal, i pogra 3-4 minuty i juz ich nie ma. Ogladame 6-8godzin dziennie tv, Kontrast ustawiony a 70. A co fw to powiem Ci tak boisz sie czegos innego niz tego co powinienes wlasnie powidokow a glownie wypalen. A mylisz sie fw ma wspolnego cos z wypalniami. nowe fw wprowadza zmiany, a co za trym idzie nowe funkcje, a co za tym idzie porpawe nawte takie ism jak robiter itp. Moze bezposrednio fw nie ma nic wspolnego z powidokami ale posrednio poprzez ustawienia ism oraz innych rzeczy juz ma wplyw.
Tv mam od czerwca 2013. Na weekendach ogladam po 12-14 godzin czasem tv, czesto tez ogladam w formacie 4:3 seriale stare z usb. Takze jak narazie powidoki powstaja szybko ale szybciutko znikaja.

@jozekp jak masz byc pierwszy przeciez to nie jest jakis nowy tv juz :D juz sporo osob uaktualnialo tv i nic im nie ejst :D napewno nic Ci nie zablokuja :D nie martw sie.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Koledzy, a czy wiadomo Wam coś więcej w temacie plazm na 2014 rok od LG? Kiedy, jakie ceny etc.? No i w związku z tym, czy są do przewidzenia jakieś wyprzedaże dotychczasowych? Czy miało to miejsce w poprzednich latach? :)

In addition to the four PDP (plasma display panels) introduced at CES, LG will also continue to support its PN4500 PDP model line that was introduced last year.

The new 60-inch flagship PN6900 will feature a native 1080p resolution and will also be the only 3D-capable plasma from the South Korean company to be introduced this year. The company will also introduce step down 1080p sets with its PB6600 and PB6500 models. The former is available in 50- and 60-inch screen sizes, while the latter is available as a 60-inch model. The company will also continue to support the entry level market with a 50-inch 720p model: the PB560B. In addition to the four PDP (plasma display panels) introduced at CES, LG will also continue to support its PN4500 PDP model line that was introduced last year.
LG_FLEXIBLE_OLED1.jpg



http://www.redorbit.com/news/techno...netflix-streaming-010714/#B5xM7zSUgyWpVbIO.99
 

lm648

Banned
hellhammer a może ty nie wiesz w którym miejscu i jak je zobaczyć? ... przy normalnej eksploatacji (kanały TV, filmy itp.) są nie widoczne lub prawie lecz momentami zauważalne przy jednolitej barwie całego ekrany np. żółte boisko ME w piłce ręcznej(i właśnie tu zobaczyłem po raz pierwszy :) ), start TV przy włączeniu ten pierwszy czarny/szary ekran.
U siebie mam tak, że lewy dolny róg z logo TVN 24 oraz pasek na dole ekranu już są w tych określonych sytuacjach lekko widoczne. Tobie też proponuję dobrze się przyjrzeć, byłem pewien że ich nie mam, gdyż oglądam różne programy sportowe, motoryzacyjne itd a tu masz "babo placek" TVN 24 zapisał się prawie na stałe. Tu nie chodzi o to że jeden jest lepszy drugi gorszy lecz o stwierdzenie podatności TV na to zjawisko i nie oszukiwaniu się wzajemnym. Jeżeli takie sytuacje występują to niech ludzie wiedzą o tym i ewentualnie tym się sugerują przy zakupie plazmy. :)
 

hellhammer

New member
hellhammer a może ty nie wiesz w którym miejscu i jak je zobaczyć? ... przy normalnej eksploatacji (kanały TV, filmy itp.) są nie widoczne lub prawie lecz momentami zauważalne przy jednolitej barwie całego ekrany np. żółte boisko ME w piłce ręcznej(i właśnie tu zobaczyłem po raz pierwszy :) ), start TV przy włączeniu ten pierwszy czarny/szary ekran.
U siebie mam tak, że lewy dolny róg z logo TVN 24 oraz pasek na dole ekranu już są w tych określonych sytuacjach lekko widoczne. Tobie też proponuję dobrze się przyjrzeć, byłem pewien że ich nie mam, gdyż oglądam różne programy sportowe, motoryzacyjne itd a tu masz "babo placek" TVN 24 zapisał się prawie na stałe. Tu nie chodzi o to że jeden jest lepszy drugi gorszy lecz o stwierdzenie podatności TV na to zjawisko i nie oszukiwaniu się wzajemnym. Jeżeli takie sytuacje występują to niech ludzie wiedzą o tym i ewentualnie tym się sugerują przy zakupie plazmy. :)
Wiem kiedy zobaczyc :) wystarczy np tv wylaczyc :) a potem wlaczyc i doskonale powidoki widac zarowno na czarnym jak i innym tle :) Ale znikaja momentalnie przynajmniej u mnie. Zjawisko wystepouje i je widze przynajmniej na moim modelu, na modelu moich rodzicow ciezko wogole zauwazyc zeby robily sie jakies powidoki, natomiast u mnie wystarczy 10 minut statycznego obrazu albo wlasnie logo mocniejsze lub pasy 4:3 i juz widac powidok. W oglaaniu nie rpzeszkadza ale wiem ze tam jest :) bo wiem jak szukac i wychwyci go :) moja dziewczyna mowi ze jestem przewrazliwony i bzika na tym punkcie bo ona nic nie widzi :)
Tak samo jak "mrowienie"
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Koledzy, a czy wiadomo Wam coś więcej w temacie plazm na 2014 rok od LG? Kiedy, jakie ceny etc.? No i w związku z tym, czy są do przewidzenia jakieś wyprzedaże dotychczasowych? Czy miało to miejsce w poprzednich latach?

No ale zdjęcie zarypał żeś z 4K OLED :) ...... wyprzedaże są cały czas ... do 2 k PLN za plazmę PN6500 w 50" to chyba już jest wyprzedaż :) ... lepszego TV w tej cenie i w tym rozmiarze nie kupisz :) ... o przyszłości plazm LG na 2014 nic mi nie wiadomo, czekam na 4K LCD :)
 

lm648

Banned
...........moja dziewczyna mowi ze jestem przewrazliwony i bzika na tym punkcie bo ona nic nie widzi :)
Tak samo jak "mrowienie"

... i właśnie jedynie ona ma spojrzenie zdroworozsądkowe w tym temacie :D ... dałeś jedynie 2 k PLN a jakości prezentacji obrazu oczekujesz za 20 k PLN :)

.... w sprawie powidoków dodam jeszcze, że przez 14 m-cy używałem PA6500 (padła matryca dostałem w ramach gwarancji PN) i takiego zjawiska jak wypalenia nie zauważyłem, natomiast PN6500 użytkuję 7 m-cy i już są .... czyli co? PN ma gorszą matrycę od PA a wydawałoby się, że to ten sam model trochę "zmodernizowany" o minus 1 szt HDMI i inną podstawkę oraz gorszego pilota:)
 
Ostatnia edycja:

hellhammer

New member
... i właśnie jedynie ona ma spojrzenie zdroworozsądkowe w tym temacie :D ... dałeś jedynie 2 k PLN a jakości prezentacji obrazu oczekujesz za 20 k PLN :)
Bo dopoki nie zauwazysz tego to obraz idelanie wyglada :) to tak samo jak u moich rodzicow plazme kupili i bylo wypalnie i nikt tego nie widzial, przyjechalem i dojrzalem i potem wszscy widzieli, naszczescie raban w skelpie zrobilem i nowy tv dostali.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No ale zdjęcie zarypał żeś z 4K OLED :) ...... wyprzedaże są cały czas ... do 2 k PLN za plazmę PN6500 w 50" to chyba już jest wyprzedaż :) ... lepszego TV w tej cenie i w tym rozmiarze nie kupisz :) ... o przyszłości plazm LG na 2014 nic mi nie wiadomo, czekam na 4K LCD :)
Dlatego dałem cytat z CES2014 o przyszłości PDP od LG :)
A o cenach aktualnych to ja wiem, co nie oznacza że jeszcze coś nieoczekiwanego może zdarzyć się ;)
A co do zdjęcia - że też akurat na OLED uwagę zwróciłeś na tej fotce :D ;)
 

lm648

Banned
Bo dopoki nie zauwazysz tego to obraz idelanie wyglada :) ....e i nikt tego nie widzial, ..... potem wszscy widzieli .........

Masz rację oprócz mnie z domowników nikt tego nie widzi:D ..... a nic im nie mówię :D.... czekam na reakcję kiedy zobaczą :D ( i chyba sie nie doczekam).... ale dostrzegam już jedną zaletę tego zjawiska :D .... dla żony, .......... gdyż może to być w przyszłości wymówką na zakup kolejnego, lepszego???, większego 4 K TV:eek:k: czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :D
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
Ja mam ustawioną jasność chyba z 62 i kontrast coś koło tego. TVN24 nie oglądam wcale i w domu jest "zakaz włączania" tego kanału. Staram się unikać pasów poz. i pion. przez zoom. W satrym lcd-eku nie musiałem tego robić ale jakość obrazu w plaźmie potrafi wynagrodzić kombinacje. Znaczek TVN turbo też potrafi zrobić szybko powidok ale równie szybko znika. Jestem typem człowieka "kanałującego" reklama pstryk zmiana kanału, siadło tempo meczy pstryk zmiana kanału. Szczęście, że baterie do pilotów nie są drogie.
 

Piomakusz

New member
Moi rodzice też mają plazmę LG 42" ale hd ready, ma chyba ze trzy lata. Nie zwracają uwagi na logo, pasy itp. Jak stacja nadaje tak oni oglądają. I nie zauważyłem u nich powidoków. Nasuwa się refleksja, że chyba kiedyś wszystko robili lepsze i wytrzymalsze. A teraz kupujesz po gwarancji ma się zepsuć potem znów kupujesz... i tak w kółko - niestety. :-(
 

prez8s

New member
Obecnie u mnie czysto, nawet jak cos sie utrwali po paru godzinach ogladania i widoczne jest nadal po ponownym wlaczeniu nastepnego dnia, to i tak jest to tylko czasowe i samo znika po paru godzinach ogladania innego kanalu. Tez sie tego kiedys obawialem i na poczatku mocno zwracalem na to uwage, a teraz to dla mnie bez znaczenia. Generalnie teraz powidoki nawet mocne bez problemu da sie "wyleczyc" po prostu oglądaniem czego innego, a uszkodzone piksele w lcd/led juz nie. Nie wiem czemu ludzie nie chca kupowac plazm, jakoscia obrazu biją na łeb wiekszosc lcd/led i są przy tym tańsze.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ja u siebie PV350 uzywam juz 4 rok i zero wypalen, oczywiscie powidoki powstaja, ale szybko znikaja. A gdy chce "wyczyscic" ekran, najlepszy jest do tego bialy szum analogowy. O wiele lepszy od wybielania czy innych tego typu wynalazkow.

P.s. kontrast mam na 100

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jozekp3

New member
Pytanie mam u was też kiepski jest zasieg pilota? Musze go kierować w strone diody by załapał.
Drugie jak powiekszyć obraz jak puszczam film z pendrive-mkv by nie bylo widać pasków? naciskam przycisk ratio i nie ma zoom?
 

lm648

Banned
jozekp3
...... w sprawie pilota wszystko się zgadza, ten model tak ma :)
...... w opcji odtwarzania filmu z penadraka niestety zoomu nie ma :) ten model tak ma ... zoom jest tylko z TV a także z zewnętrznych odtwarzaczy po HDMI, nie ma również ustawień obrazu expert 1,2
Niestety z tym wszystkim trzeba się pogodzić :)
 
Do góry