Telewizor LG50PA6500

jozekp3

New member
Szkoda, bede musiał przez xboxa puszczać filmy, to strata prądu i xboxie wiatrak szumi , boje się prowidoków. Musze go trochę dotrzeć -wygrzać.
Choć jestem ciekaw ile godzin ma przepracowane bo z mediaexpert go kupiłem i stał włączony. Upuścili za to cene do 1900
 

Piomakusz

New member
Dzonili do mnie z serwisu. Czerwony piksel nie podlega wymianie, a co do zacieków to serwisant powiedział, że przyjadą i wymienią jakiś filtr bo on najprawdopodobniej jest uszkodzony. Ale jaki filtr? oleju czy powietrza;)
 

prez8s

New member
Już zaczynają kombinować. Tam nie ma żadnego filtra, to jest jednolite szkło. Powołaj się na niezgodność towaru z umową, niech wymieniają na nowy albo zwrot kasy. Jak kiedys kupiłem LCDka LG 47cali i zauważyłem jeden martwy piksel to odrazu zawiozłem spowrotem do sklepu (MM - nie dla idiotów) i po ostrej wojnie dali mi nowy. Jedz do sklepu, najlepiej z kimś.
 

berni1985

New member
Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem 50pn6500. Telewizorek super jak za takie pieniążki. Denerwuje mnie tylko jedna sprawa. Nie wiem jak wyłaczyć sztuczny dopalacz ekranu w nim. Podczas oglądania filmów na kanałach HD występuje efekt teatru co mnie bardzo denerwuje. Nie mogę znaleść w opcjach wyłącznika tej funkcji. Mam też led Toshiba i tam bez problemowo da się wyłączyć - nazywa się to Clear Scan a w tym nie mogę znaleść takiej funkcji.
 

Piomakusz

New member
berni spróbuj w ustawieniach wyłączyć realne kino.
SETTINGS ➾ OBRAZ ➙ Tryb obrazu ➙ Opcja obrazu ➙realne kino
Ja osobiście mam wyłączone wszystki "ulepszacze"
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Wylacz trumotion. To funkcja lg odpowiadajaca za interpolacje klatek, czyli potoczny "efekt teatru".

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Piomakusz

New member
Koledzy mam małe pytanko - chodzi o mje zgłoszenie do serwisu tych zacieków. Czy ktoś oreintuje się ile LG ma czasu na naprawę usterki - bo już mnie to wszystko zaczyna wnerwiać:evil:. Dzwoniłem 10 styczna do głównego biura obsługi LG i zgłosiłem wadę, Pani przyjęła zgłoszenie. Zaraz 13 w poniedziałek odezwał się już właściwy ( u mnie opolski ) serwis LG. Kazali czekać na serwisanta i zjawił się on 21 stycznia, spisał "protokuł" i pojechał. 24 stycznia (piątek) poinformował mnie serwis, że wada jest jakiegoś filtra i go wymienią w tym tygodniu. Dziś jest piątek 31 i nikogo nie było, więc dzwonię do nich. Pani w opolskim serwisie na to, że pamiętają, że część nie przyszła a na dodatek serwisanci byli cały tydzień na szkoleniu i najprawdopodobniej następny też. Czyli może przyjadą w w pierwszy tydzień lutego a już napewno w drugi.
Czy to jest normalne czy mnie ktoś że tak brzydko napiszę najzwyczajniej "dyma". Myślę, że zrozumiale to napisałem ale jestem trochę zdennerwowany.
 

lm648

Banned
pkt.5 ogólnych warunków gwarancji LG mówi:
"Wady ujawnione w okresie gwarancji usuwane będą bezpłatnie, w możliwie krótkim terminie, nie przekraczającym 14 dni, licząc od daty przyjęcia sprzętu do naprawy."

.... czyli masz odpowiedź co dalej robić :) .... domagaj się wymiany na "gancenówke" z powodu nie dotrzymania warunków gwarancji przez LG (na piśmie) :)
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
czyli te 14 dni to od chwili zgłoszenia ( 10 styczeń) czy od chwili stwierdzenia przez LG co nawaliło (24 stycznia ) pytam bo nie chcę popełnić gafy jak będę do nich znów dzwonił. Tylko Tv przez nich nie został zabrany mają to naprawić u mnie w domu.
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
... no właśnie.. szkoda, że nie zabrali do serwisu wówczas i sprawa była by łatwiejsza do interpretacji .... a teraz nie wiadomo co brać za datę początkową .. chyba tą kiedy serwisant obejrzał/zdiagnozował uszkodzenie tj. 24.01 ... jeżeli w ciągu 14 dni tego nie naprawią to oprócz dzwonienia pisz pismo ... papier jest papier a nie rozmowy telefoniczne, których w razie czego się wyprą
 

Piomakusz

New member
więc poczekam sobie spokojnie jeszcze do 7 lutego ( 14 dzień od zdiagnozowania usterki ) i wówczas będę robił "raban". W sumie to tv jest ok tylko ten zaciek i aż ten zaciek
Tylko tak sobie myślę o tej częśći -że jeszcze nie doszła- skąd ona "idzie" z Koreii... myślełem, że plazmy robią w Polsce.
 

lm648

Banned
.........- skąd ona "idzie" z Koreii...

.... mało tego :) .... prawdopodobnie tranzytem przez ....... Koreę Północną :)
.... a dziś na "bramce" zmianę ma Kim Dzong Un :)
.... mam takie dziwne wrażenie, że ta część to raczej ma wartość "wirtualną" z tytułu "niemocy serwisowej" :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
gdzie to wyłączyć? szukam w menu i niegdzie nie znalazłem tego?

Szanowny Kolego, czy czasami z lekka nie przesadzasz? ... plazma charakteryzuje się tym, że właśnie nie ma "efektu teatru" ... aby wyłączyć ten domniemany efekt, który ty widzisz wykonaj następujące kroki:
Settings /na pilocie/ ➾ Obraz➙ Tryb obrazu ➙ Opcja obrazu ➙realne kino ➙wyłącz
i to by było na tyle .... innych nie znam :)


Wylacz trumotion....

.. czy aby to jest w tym modelu? ... jeżeli tak to gdzie?
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Byłem ciekaw właśnie gdzie ta funkcja skoro jej nie widze.
Znalazłem rozwiązanie wyjścia optycznego na przejście na rca
to konwerter........
w chinach można już kupić za 20$

Aby pewne funkcje zobaczyć należy przede wszystkim zapoznać się z instrukcją obsługi TV (tą bardziej szczegółową), czyli czytamy instrukcje :-D
Ameryki nie odkryłeś :-D
tu masz kolejny i nie trzeba jechać do Chin :-D
FiiO D3 TAISHAN KONWERTER CYFROWO-ANALOGOWY w 24h! (3872471408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

teiwaz

New member
O to próbka ustawień obrazu [wskazany sygnał HD, może być nawet do sportu]

Oszczędzanie energii: Wył [może być też minimum]

Tryb obrazu: Expert1 lub 2 [do wyboru :) ]
Kontrast: 77
Jasność: 47
Ostrość H.: 43
Ostrość V.: 43
Kolor: 47
Odcień: R10
Sterowanie zaawansowane:
Kontrast dynamiczny: Wył [wskazane wyłączenie gdyż przy włączonym podbija kontrast]
Redukcja szumów: Wył [wskazane wyłączenie gdyż przy włączonym "maskuje" np. zarost na twarzy i ogólnie rozmydla]
Gamma: Średnia
Tryb filmu: Wł. [czy wł lub wył różnicy nie widzę :) ]
Gama kol: Szeroka
Popr. Kraw.: Wł. [można wyłączyć różnicy nie widzę]
Temperatura barwowa: Ciepła
Metoda: 20-punkt IRE
Wzór: Zewnętrzny
0 ire r=-5 g=0 b=0
5 ire r=0 g=0 b=0
10 ire r=-16 g=0 b=-36
15 ire r=0 g=0 b=0
20 ire r=-17 g=-13 b=-34
25 ire r=-9 g=0 b=-37
30 ire r=-6 g=9 b=-29
35 ire r=0 g=0 b=-13
40 ire r=9 g=17 b=-25
45 ire r=0 g=0 b=0
50 ire r=-10 g=0 b=-42
55 ire r=-18 g=0 b=-10
60 ire r=15 g=20 b=-37
65 ire r=-18 g=0 b=0
70 ire r=5 g=30 b=-31
75 ire r=-9 g=9 b=-29
80 ire r=-6 g=19 b=-50
85 ire r=0 g=0 b=0
90 ire r=-8 g=16 b=-9
95 ire r=0 g=0 b=0
100ire r=-5 g=0 b=-24
Zarządzanie kolorami:
czerwony: 0, -1, 0,
zielony: -6, 0 , 0,
niebieski: -8, 0, 0,
żółty: -5, 11, 0,
nieb. zielony: -2, -2, 0,
purpurowy: -3, -10, 0,

O jakości koloru i nie tylko decyduje przede wszystkim ustawienie tzw. "balansu bieli" w IRE, jakby ktoś miał inne/może lepsze niech podrzuci swoje propozycje. Natomiast pozostałe ustawienia to raczej "ustawienia kosmetyczne" w stosunku do balansu bieli i zarządzaniu kolorami :)


Poniżej to co mi wyszło po kalibracji CalMAN-en przy uzyciu DTP94(słabo oświetlony pokój):

j.panela: 98
kontrast: 77
jasnosc 47
ostr 9;9

kolor:50
odcien:0

kontrast dyn: Wył
gama kolorów: szeroka
popr. kraw.: Wł
gamma: 2.2

temp. barw: Ciepła1
metoda 20 pkt IRE
wzór: zewnetrzny


0:-50;-50;-50
5:-50;-50;-50
10:-46;-38;-50
15:-31;-26;-50
20:-20;-13;-20
25:-6;-1;-16
30:2;6;-11
35:6;12;-7
40:-2;4;-10
45:7;18;-6
50:-6;2;-18
55:-2;9;-18
60:-5;2;-19
65:-8;3;-26
70:-11;-9;-23
75:-20;-6;-29
80:-11;2;-13
85:0;0;-20
90:-12;0;-26
95:-7;-3;-9
100:-7;0;-8

r:-2;2;9
g:-6;-5;0
b-5;5;-3
c:6;3;-10
m:-7;-3;16
y:-15;-8;-15

Pewnie można by jeszcze nad tym popracować ale na razie nie mam czasu ;)
 

lm648

Banned
teiwaz
Przede wszystkim dzięki za to, że ci się chciało w to bawić :)
W pykałem Twoje wartości ustawień obrazu w Expert2 (na Exp.1 mam swoje już nie wiem które),
nooooo .......... i można powiedzieć (po tak krótkim okresie), że .... bardzo dobre, .... ciekawe, .... obraz ładnie wygląda:eek:k:
... jest to dowód na to, że na budżetowej plazmie można też mieć obraz na "wypasie" :)
............ będziemy testowali :-D

Wprowadziłem modyfikację:
ostrość pion i poziom na 25
w opcjach obrazu (w swoich nie podawałeś tych wartości):
redukcje - wyłączone

Jak napisałeś "Pewnie można by jeszcze nad tym popracować", ... będziemy się bawić aby uzyskać jeszcze lepsze efekty :)
Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

teiwaz

New member
Ostrość mam na 9/ 9 ale to mocno indywidualna sprawa. Ustawienia na moim działają znacznie lepiej niż te firmowe i zakładając że wasze tv mają podobne odchyłki kolorów to też powinno być lepiej. Jak ktoś ogląda w nocy to sugerowałbym jeszcze zmniejszyć jasność panela tak do 70 lub mniej. Przy tych ustawieniach realna gama wychodzi bliżej 2 niż docelowe 2.2 ale wystarczy zmniejszyć jasność i jasność panela i powinno być docelowe 2.2 ale dla mnie to trochę za ciemno wyglądało (może przez to że nosze fotochrony ;))
 
Do góry