Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
A ccu zgodnie z obietnica wklejam ci linka zebys mogl zobaczyc zdjecia z mojego kina domowego link nr 1503. Pozdrawiam
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-215.html

Witam uprzejmie,

Dziękuję bardzo .:)

"Pełen szacun" :|

Kino domowe "w pełnym słowa znaczeniu" i w pięknie , stylowo urządzonym salonie do spędzania
miło czasu w gronie Najbliższych , przy oglądaniu i słuchaniu koncertów muzycznych oraz filmów .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Prosze Cie bardzo, zawsze cie lubilem i lubie bo jestes normalny gosc a nie fanatayk tego co masz w domu, a ja to bardzo cenie... ze czlowiek np posiadajacy w domu tv philipsa potrafi pisac o jego wadach w innych modelach tej firmy i nie zachwala po niebiosa tylko dlatego wlasnie ze cos ma w domu... Pozdro.
 

accu

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...5wa900a-lcd-led-sony-tylko-trzy-gwiazdki.html
U mnie działa.
Samsunga F8000 właśnie dziś rozpakowałem.
Pięknie wykonany telewizor. Tył ma najładniejszy jaki kiedykolwiek widziałem.
Ma bardzo dobry dźwięk, ma bardzo równe podświetlenie matrycy.
Sprawdziłem w zasadzie wszystko.

Witam uprzejmie,

Dziękuję za wiadomość .:) Czyli brawo dla firmy Samsung , a testy tego telewizora firmy Samsung
nie były "podkoloryzowane" .
A czy otrzymałeś może wiadomość z firmy Sony o dostarczeniu Tobie telewizora firmy Sony z serii W905A , aby móc wykonać równoległy test telewizorów firmy Samsung F8000 i firmy Sony W905A ?
Byłoby miło zapoznać się z tak wykonanym testem .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ryba22

New member

dedusdd

New member
Witam dzisiaj ogladalem ten model i z wygladu lepiej wyglada jak seria 8 ale i tak monolit mi bardziej odpowiada ( choc to zapewne kwestia co kto woli ) i tak jedno co na szybkiego zauwazylem to ze przy tych samych ustawieniach i tym samym materiale obraz na 46 calowym tv jest o jakies 20% lepszy jak to ma miejsce na egz w rozmiarze 55 calowym.... i nie wiem czy to kwestia kabla czy jakis trefny tv sie trafil im ale fakt faktem jest to ze jest to bardzo widoczne, chyba ze jeszce moze jakis jeden parametr jednak sie roznil i stad ta zmiana ale niby bylo wszystko to samo a obraz naprawde sie roznil i to na korzysc wlasnie 46 calowego tv... dla tych co w nocy ogladaja na pewno bedzie wkurzalo logo poniewaz ono nie swieci jednostajnie tak jak to mialo miejsce w modelach z tamtego roku tylko ewaluuje i to nie w jednostajnym odcieniu .... na szczescie mozna to wylaczyc tak gosc powiedzial ... jak ktos bedzie mial mozliwosc w innym sklepie zobaczyc w dwoch rozmiarch to moze tutaj napisac czy tez ma takie samo odczucie jak ja mam - zreszta naprawde to nawet byloby widoczne dla laika ktoremu az tak nie zalezy na jakosci tv... cena byla 12 tys za 55 cali z gwarancja 5 letnia- takze na poczatek kosmos... i troszke dalej stala 955 i jak dla mnie i nie tylko na tym tv lepiej sie obraz prezentuje.. nie mowiac juz o tym ze jak ktos kupil lub chocby zrobil przedplate w okresie promocji to taniej go wyniosl jak obecny model serii W9... i w porownaniu do philipsa serii 8 z tego roku mi jednak soniak bardziej z wygladu podchodzi choc i philips niczego sobie jest jelsi chodzi o wyglad .... ten z kolei stoi w euro agd w Wawie.. w 46 calach ma sie rozumiec...
Zdecydowanie potwierdzam spostrzeżenie kolegi.
Obraz na W9 46' jest zdecydowanie ładniejszy niż na W9 55'
Czym to jest spowodowane nie wiem ale chcąc wybrać rozmiar 55' lepiej zdecydować się na W8 bo jest on ładniejszy jak i tańszy.
ps. moje spostrzeżenia dotyczą oglądania tego samego materiału równocześnie na 3 tv na raz
 

dune2

New member
Bez reklam
Ja ogladalem W9 w SC w Gdyni.
Szczerze mowiac nie widze wielkiej roznicy miedzy W9 a W8.
Katy sa dobre w obu i nie widze by W8 mialo lepsze.
Po dluzszej analizie mozna stwierdzic ze obraz na W9 ma wiecej szczegolow glownie w ciemnych scenach ale jak sie nie ma ich obok razem to problem bylby niewidoczny.
Ciekawa rzecz powiedzial mi sprzedawca w SC.
Mianowicie W9 55 cali ma inna matryce niz W9 46.
Twierdzil tez ze W9 55 ma np. lepsze katy niz 46.
Jednak czy to prawda to nie wiem a na oko ciezko mi ocenic.
 

dedusdd

New member
A w jakim miescie ogladales tv W 900 czy to nie Warszawa i np ktorys z SC?
Tv oglądałem w Warszawie w Saturnie
Chcąc wykonać mały teścik w sklepowych warunkach poprosiłem o podłączenie filmu nagranego na pendrive.
Obraz ładniej wyglądał w na Samsungu poza tym nie wiem dlaczego większość tematów forum porusza jakość obrazów w rozmiarze 46' a to moim zdaniem nie do końca jest miarodajne bo tv Sony 55' ma inną matryce i całkowicie inaczej "świeci"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja gdzie indziej ogladalem, ale matryca to chyba jest ta sama zarowno w 46 jak i 55 calowym...dopiero rozne sa w modelach W 8 i wlasnie w W 9. Mi jednak bardziej odpowiada obraz w sonym ale to wszystko kwestia kto co woli...
 

dedusdd

New member
Panowie
Czy wam naprawdę pasują te przejaskrawione kolory w W9?
Co gorsze regulacja przez pracownika na stoisku Sony w MM niestety nic nie dała. Czerwony kolor jest wściekły a zielony totalnie nie naturalny o co chodzi ?
Gdzie ładne nasycone kolory Sony typowe dla tej marki-może w Samsungu F8000?
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
Za dużo cukru w cukrze i się zrobiło za słodko.

805 zdecydowanie ładniejsze kolory, bo naturalne.

A z drugiej strony, jak ktoś ma kupić 905, bo truluminos, a później zmniejszyć nasycenie/jaskrawość kolorów do poziomu 805 (czy innego norlamalnie wyświetlającego kolory telewizora), to po co przepłacać?
No chyba że ktoś lubi.
 

bac

New member
SONY TV + Xperia Z

Witam uprzejmie,


Skoro ktoś kupił telewizor firmy Sony objęty promocją i go zarejestrował na oficjalnej stronie
internetowej firmy Sony to ten fakt już powinien powodować , że nabywca telewizora powinien
być objęty promocją z "automatu" , chyba , że nie wyraża zgody na udział w promocji .
Wysyłanie listu z dokumentami do Francji tak jak pisze Storm36 wiąże się z możliwością , że
list może nie dojść w terminie lub po prostu "zaginąć" i cały trud w skompletowaniu dokumentów
pójdzie w jednej chwili na marne.:x

:kom:

Witam

Forum przeglądam już od dłuższego czasu, min dzięki postom i opiniom tu zamieszczonym stałem się zadowolonym posiadaczem 55HX850. Poszukuję teraz telefonu a konkretnie interesuje mnie Xperia Z. W związku z ostatnią ofertą SONY czyli TV + telefon, pomyślałem że może jest tu ktoś kto skorzystał lub planuje skorzystać z promocji a nie potrzebuje telefonu - chętnie odkupię telefon.
Zalezy mi na telefonie z pewnego źródła bez ew. problemów z gwarancją więc byłoby jak znalazł, jeśli ktoś jest zainteresowany, prosze o info. Jestem z Warszawy.
pozdrawiam
Michal
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Panowie
Czy wam naprawdę pasują te przejaskrawione kolory w W9?
Co gorsze regulacja przez pracownika na stoisku Sony w MM niestety nic nie dała. Czerwony kolor jest wściekły a zielony totalnie nie naturalny o co chodzi ?
Gdzie ładne nasycone kolory Sony typowe dla tej marki-może w Samsungu F8000?

Witam ja mysle ze to kwestia ustawien i materialu bo ja ogaldalem w SC i tam na tym materiale bylo ok , poza tym ze na 46 calowym obraz jest ladniejszy jak na 55 calowym...
 

dune2

New member
Bez reklam
Czyli w W9 faktycznie 46 cali ma inna matryce niz 55 ?
Wychodzi na to ze lepiej kupic 55 cali W8 niz W9 bo taniej a obraz podobnej jakosci.
 

BLACK_KNIGHT

New member
To nie do końca prawda.Fakt że triluminos jest trochę przereklamowany bo trzeba filmów nagranych
z szerszą paleta barw aby go w pełni wykorzystać.Natomiast jest jak zwykle czyli jak tv potrafi
wyświetlać szerszą paletę barw to oczywiście zaraz się okazuje że niektórzy sprzedawcy nie mogą się
oprzeć podkręcaniu parametrów na max żeby waliły po oczach.Tv ma natomiast local dimming który to sony ma najlepszy na rynku a w805 local dimingu nie posiada.w905 jest też na matrycy va która ma lepszy poziom czerni i kontrastu z natury a w805 jest na ips od lg z realnym kontrastem ok 1000:1 tak że różnica w poziomie czerni i kontraście jest całkiem spora na niekorzyść w805 i tu żadne regulacje nic nie pomogą
 

accu

New member
Bez reklam
Za dużo cukru w cukrze i się zrobiło za słodko.

805 zdecydowanie ładniejsze kolory, bo naturalne.

A z drugiej strony, jak ktoś ma kupić 905, bo truluminos, a później zmniejszyć nasycenie/jaskrawość kolorów do poziomu 805 (czy innego norlamalnie wyświetlającego kolory telewizora), to po co przepłacać?
No chyba że ktoś lubi.

Witam uprzejmie,

Jak znajdziesz chwilę cennego swojego wolnego czasu to jak masz ochotę znaleźć odpowiedź na
nurtujące Ciebie zapytania polecam zapoznać się z tym oto tekstem zawartym na stronie:

www.Cine4Home.de (Test: Sony KDL 55 / 46 - W905 Triluminos TV Preis Sony KDL 55-W 905 Fernseher 3D Flat TV LCD)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To nie do końca prawda.Fakt że triluminos jest trochę przereklamowany bo trzeba filmów nagranych
z szerszą paleta barw aby go w pełni wykorzystać.Natomiast jest jak zwykle czyli jak tv potrafi
wyświetlać szerszą paletę barw to oczywiście zaraz się okazuje że niektórzy sprzedawcy nie mogą się
oprzeć podkręcaniu parametrów na max żeby waliły po oczach.Tv ma natomiast local dimming który to sony ma najlepszy na rynku a w805 local dimingu nie posiada.w905 jest też na matrycy va która ma lepszy poziom czerni i kontrastu z natury a w805 jest na ips od lg z realnym kontrastem ok 1000:1 tak że różnica w poziomie czerni i kontraście jest całkiem spora na niekorzyść w805 i tu żadne regulacje nic nie pomogą

I tu mozna sie zgodzic z kolega co napisal...
 
Do góry