Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

gwidongwidon

New member
Bez reklam
chodzi o model w829 ,pomylilem watki , podlaczylem dysk zewnetrzny do niego i on caly czas chodzi gdy tv wjst wlaczony a nic nie nagrywam,podejrzewam ze ze chodzi o time shift, jak to mozna wylaczyc? funkcje o ktorych piszesz sa wylaczone
 

kuti73

New member
Witam,
Mam takie szybkie pytanie. Chciałem kopić tego Sony ale odkąd żona zobaczyła na nim w sklepie programy z telewizji (telewizja naziemna cyfrowa) to bardzo się zniechęciła. Do tej pory używaliśmy starej plazmy HD Ready. W domu mamy Tv kablową z Gawex (Toya). Czy w tym sklepie tv cyfrowa ma jakiś słaby sygnał (kabel podłączony do dekodera od telewizji cyfrowej)? Czy może tv cyfrowa naziemna w Polsce jest tak kiepska? Czy ten Sony u mnie w domu na dekoderze HD z kablówki będzie grał dużo lepiej? W sklepie np.: TVP1 HD wyglądała źle a reszta jeszcze gorzej.
Proszę o pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to nie tak.
W domu masz obraz dedykowany a w sklepach podzielony.
Możesz spokojnie kupić W829 bo z Twojego sygnału zagra ten telewizor suuuuper !
Jak będziesz niebieski, masz jeszcze kalibrację gratis i dostawę gratis
oraz extra warunki na przedłużenie gwarancji przez Sony !
 

kuti73

New member
Dzięki za odpowiedź. Myślałem, że jak jest sygnał cyfrowy to nie może mieć strat. W sklepie jest jeszcze Sony KDL-55W905A i tego chcę kupić. Jest też plazma Panasonica TX-P50VT60E.. moja stara plazma bardzo ładnie grała. Plazma jest o 1400 zł tańsza. Ale boję się wchodzić w stare technologie.
Kiki, testowałeś te tv... co z tych dwóch byś wybrał? :)
 
Ostatnia edycja:

promil

New member
Witam
Mam mały problem do doborem przełącznika HDMI do tego telewizora.
Posiadam w domu przełacznik media-techa MT5200 (3 wejścia, 1 wyjście) i z tym telewizorem nie działa (TV nie wykrywa sygnału). Przełącznik na 100% jest sprawny bo działa bezproblemowo z KDL-40W4000.
Tu pojawia się moje pytanie jakich (najlepiej niedrogich) przełączników HDMI używacie, które działają z tym TV?

Ps. Kuti73 ja ma ten tv i działa z dekoderem TOYA (hd PVR), obraz jest ok, ale nie nastawiaj się na zbyt wiele bo jakość obrazu HD (sd również) w TOYA jest słabej jakości.
 
Ostatnia edycja:

ataman76

New member
Witam,
Jak to jest z ta zielenia w tym modelu, w testach wyglada strasznie, prawie zółta po skalibrowaniu tv. Niebieski podobno tez nie za bardzo.
Może ktoś ocenic na podstawie dłuższego użytkowania ?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wpierw może zapoznaj się z treścią zawartą w tym konstruktywnym wątku , a na pewno
:neutral: znajdziesz odpowiedź na swoje zapytanie .


Pozdrawiam,:)
accu
 

sepi

New member
Witam
Jakoś przetrawiłem te 80str bełkotu niezadowolonych heh

Jestem przed zakupem LCD,a ten Tv pojawił się w mojej głowie gdy sprzedawca zapytał czy zamiast 50w829 w zbliżonej cenie,
nie skuszę sie na eskopozycję sklepową 55w905a ?

więc czekam na dostawę do sklepu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
@sepi

Zaprzeczam Twojemu stwierdzeniu , ja jestem zadowolony z tego telewizora firmy Sony .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nowa wersja oprogramowania - PGK4.491EUA . Zaktualizowałem dziś .

BTW, oglądając dziś na YouTube koncert Sheryl Crow wystąpił "błąd sieciowy".
Zainteresowałem się więc siecią i dowiedziałem się , że należy zaktualizować
oprogramowanie telewizora , aby móc ponownie cieszyć się aplikacjami.
Ja aktualizacje automatyczne oprogramowania wyłączyłem .
Poprawki to:

1 . Enables TLS1.0 to ensure the security of internet applications and improves
the already existing SSL3.0 .
2 . Improves the video and audio playback.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Bllu-Man

New member
Czy naprawdę leciwy już KDL-55W905A, jest o tyle lepszy od KDL-55W829B ?

Warto szukać takiego 905 ? skoro technologia teoretycznie powinna pójść do przodu.

różnicą jest Wyświetlacz Triluminos , robi naprawdę taką różnicę ? no i cena też jest inna o 2k zł .
 

WuMike

New member
Bez reklam
W905A jest ciut lepszy pod względem odzwierciedlenia kolorów (triluminous) oraz ma wygaszanie strefowe i można w nim wyłączyć górny i dolny pas podczas oglądania filmów w formacie kinowym 21:9. Za to kąty boczne mogą być ciut lepsze w W829b.
 

Bllu-Man

New member
W905A jest ciut lepszy pod względem odzwierciedlenia kolorów (triluminous) oraz ma wygaszanie strefowe i można w nim wyłączyć górny i dolny pas podczas oglądania filmów w formacie kinowym 21:9. Za to kąty boczne mogą być ciut lepsze w W829b.

akurat kąty boczne nie są u mnie problemem.

Muszę poszukać gdzieś takiej sztuki :)

I sprawdzić jeszcze raz inputlag, bo to dla mnie najważniejsze zaraz obok jakości obrazu 2D i 3D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Mam plazmę, więc jestem czuły na tym punkcie, jak nie wiem co. Niestety, dostrzegam różnice w kontraście już po przekroczeniu 20 stopni, oprócz modeli IPS. Te ostatnie z kolei nie grzeszą czernią natywną.

Nie widziałem jeszcze modelu na matrycy VA - oprócz może Sony X9005B - który mógłbym pod względem kątów śmiało zaakceptować.

Cóż, dla mnie to tylko OLED chyba...
 

Przemoo18

New member
Hej. Orientuje się ktoś moze czy w modelu w905 mozna zmienic jakość obrazu oglądając np youtube bądz z aplikacji tvn player? CHodzi mi by ustawić jakość HD ogladajac seriale i programy tvn player
 

SDman

Banned
Hej. Orientuje się ktoś moze czy w modelu w905 mozna zmienic jakość obrazu oglądając np youtube bądz z aplikacji tvn player? CHodzi mi by ustawić jakość HD ogladajac seriale i programy tvn player

Witam,
można, a jak nie można to TV wyrzucić przez okno, a firmę Sony podpalić :).
Walczyłem przez prawie 1,5r aby blu S490 mógł dawać logowanie do Ipli nic z tego głupawe
odpowiedzi, zrzucanie na Iplę. Ciekawi mnie czy w dzisiejszych modelach w końcu to dali ?

Pozdrawiam
 
Do góry