Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

kratosik

New member
Witam,
czy miał ktoś problem z zarejestrowaniem okólarów 3d w tym modelu? W piątek kupiłem w Neonecie model 46 calowy, wszystko chodzi super tylko nie mogę sparować tych okularów 4szt. oraz dodatkowego poliota też nie mogę zarejestrować, bo wyskakuje od razu błąd rejestracji. Wszystko robię dobrze zgodnie z instrukcją, ustawienia fabryczne nie pomogły. Po zakupie tv ściągnąl od razu nową wersję oprogramowania. Nie wiem czy to soft jakiś wadliwy czy tv. Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o odpowiedź.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Wyłącz może na kilka minut telewizor całkowicie z sieci zasilającej. Następnie włóż z powrotem wtyczkę przewodu zasilającego do sieci zasilającej . Włącz telewizor pilotem .

Proszę dalej wybrać w menu telewizora opcję Ustawienia , następnie : Ustawienia systemowe i wybrać
następnie : Automatyczna inicjalizacja . W trakcie tego procesu zarejestrować "małego" pilota NFC .(nie pomijać tej operacji)

Jest też w opcji Ustawienia systemowe , opcja : Zdalne sterowanie jednym dotknięciem.
Można wybrać : Zarejestruj lub Skasuj .(Wyczyść)Na małym pilocie (NFC) równocześnie
naciśnij przyciski Colour Key oraz Home .
Sprawdź baterie w pilocie .

Może bateria w okularach jest wyczerpana ?
Wskaźnik LED na aktywnych okularach zapala się na 3 sekundy to oznacza włączenie okularów .
Jak miga co 2 sekundy , oznacza że zasilanie okularów jest włączone.
Miga trzykrotnie , wskazuje że zasilanie zostało wyłączone.
Miga na przemian na żółto i zielono , wskazuje , że proces rejestracji się rozpoczął .
Miga trzykrotnie co 2 sekundy wskazuje to , że bateria jest prawie rozładowana .
Procedura jest taka : W opcji menu telewizora : Ustawienia wybierz opcję : Ekran , a dalej w niej :
Ustawienia 3D i w niej wybierz : Powiadomienie o sygnale 3D i wybierz : Włącz.
wyciągnij folię ochronną baterii , przytrzymaj okulary w odległości 50 cm od telewizora .(na wysokości diody sygnalizacyjnej na dole telewizora)
Włącz telewizor i przytrzymaj przycisk zasilania na górze okularów przez 2 sekundy . Okulary
włączą się i rozpocznie się rejestracja , wskaźnik będzie migać na zielono i źółto . Po jej zakończeniu wyświetli się w prawym dolnym
rogu przez 5 sekund komunikat , a wskaźnik zaświeci się na zielono przez 3 sekundy.
Jeżeli rejestracja się nie uda , należy ją powtórzyć .

BTW, no pomału trzeba się sposobić na podłączenie do mojego telewizora firmy Sony nowego
dysku do nagrywania WD My Passport AV-TV 1TB , który "zawita" do mnie w środę .:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kratosik

New member
W trakcie tego procesu zarejestrować "małego" pilota NFC .(nie pomijać tej operacji) - u mnie wogóle nie pojawia się ta opcja do zarejestrowania małego pilota NFC. Natomiast przy próbie zarejestrowania w ustawieniach systemowych , opcja : Zdalne sterowanie jednym dotknięciem od razu wyskakuje błąd rejestracji i tak za każdym razem. Telewizor odłączałem od gniazdka na kilka minut, ustawienia fabryczne przywracałem i nic nie pomaga, dalej nie mogę ani zarejestrować okularów i pilota NFC. Chyba jakiś błąd softwarowy jest w tv bo innych pomysłów nie mam. Zgłosiłem w sklepie tą wadę-usterkę i mają mi w piątek wymienić na drugi tv chyba, że jakoś uda mi się sparować te okulary z pilotem. Nie mam pojęcia co może być nie tak, może po aktualizacji coś jest nie tak bo przed aktualizacją nie konfigurowałem całego tv tylko po. Myślałem że może bluetooth jest uszkodzony ale z małego pilota włączać i wyłączać tv mogę więc to raczej jest dobre.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Po aktualizacji oprogramowania jaką masz wersję oprogramowania ? Zobacz , czy telewizor wykrywa
nową wersję oprogramowania w Ustawienia >Wsparcie dla produktu>wybierz opcję Aktualizacja oprogramowania i "czy chcesz rozpocząć pobieranie oprogramowania" - kliknij Tak .



Połączenie z siecią internetową ustanowiłeś bezprzewodowe ,
czy przewodowe ? Aplikacje takie jak np .YouTube , Ipla , TVN , TVP pl działają poprawnie ?
Może telewizor jest "felerny". Trudno mnie na odległość to osądzić . A ile godzin ma telewizor przepracowane? Sprawdź może ilość godzin pracy telewizora w menu serwisowym .

Zasadniczo model ten jest już trudno dostępny , a jak już to "z ekspozycji".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Trudno będzie o nowy ... a nawet bym powiedział prawie niemożliwe .... ale cuda się zdarzają.. Może tv był walnięty, a oni go dali do sprzedaży...
 
Ostatnia edycja:

kratosik

New member
Przywieźli drugi tv na wymianę i okazało się że ma porysowaną matrycę. Takiego rabanu narobiłem, że oddali mi pieniądze i poszedłem kupić w innym sklepie SONY 50W829B. Tamten co miałem prawdopodobnie miał bluetooth uszkodzony. Jeżeli chodzi o obraz to 829b ma lepsze kolory, bardziej naturalne ale czerń to 2 klasy niżej. W dzień jest super ale wieczorem już widać niedoskonałości. Za to obraz z PS4 masakruje, aż chce się grać :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wszystkim użytkownikom forum życzę

ZDROWYCH , RODZINNYCH , SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

accu


BTW , nie usłyszymy już "na żywo" --Z niewielką pomocą Przyjaciół-- głosu legendarnego , brytyjskiego
piosenkarza rockowego i blusowego Joe Cocker'a . Odszedł niestety od Nas w wieku 70 lat .
Pozostanie na zawsze w mojej pamięci i nie tylko .
 
Ostatnia edycja:

wolbek

New member
Ja z tym modelem nie miałem problemów oprócz jednego który mam do tej pory. Przy wyświetlaniu stron w necie wyskakuje mi jakiś błąd:

Strona jest zbyt duża żeby ją wyświetlić!!!!!
 

wolbek

New member
Zapomniałem o jeszcze jednym problemie :

Podczas odpalania stron internetowych znaczy podczas ich ładowania po prostu telewizor się wiesza i odpala ponownie.
 

Przemoo18

New member
Witam. Chcialem zapytać czy jest w ogóle taka możliwość techniczna by w tym TV (badz czy są w wogole takie tv) podzielić na pół ekran ale zeby na 1 polowie ekranu był widoczny ekran ze zrodla hdmi 1 (np konsola) a na drugiej polowie ekranu , ekran ze zrodla hdmi 2 (np tuner satelitarny).
Będe wdzięczny za odpowiedz:)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Co zauważyłem nowego ?
Ponieważ bardzo lubię poszukiwać i słuchać oraz oglądać koncerty rockowe:neutral: na aplikacji YouTube ,
pozycja : SEARCH , zauważyłem od kilku dni zmianę klawiatury ekranowej , która dotąd była jedną poziomą linią .
Teraz jej wygląd się zmienił i według mojego skromnego zdania , jest teraz bardziej czytelna i wygodna dla wszystkich użytkowników. Jej wygląd :
A B C D E F G x(w białej strzałce w lewo)
H I J K L M N CLEAR
O P Q R S T U &123
V W X Y Z - '
|_______|

BTW , w odtwarzaczu Blu-ray firmy Oppo BDP-103EU Darbee , który użytkuję , jest teraz od kilku dni podobnie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Dzięki. A jakie zmiany są w tym oprogramowaniu?

Witam uprzejmie,

Poprawia stabilność pracy telewizora .:neutral:
Improves the stability of your TV .

BTW , od 20 kwietnia 2015 r. aplikacja YouTube w telewizorach firmy Sony z roku 2012 i starszych
nie będzie już niestety wspierana .

Jestem ciekawy jak zachowa się w tym temacie firma TP Vision z logo Philips , czy postąpi podobnie jak firma Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj w nocy odwiedzając aplikację YouTube zauważyłem jej modyfikację , np . Wybrane dla Ciebie w opcji : Co obejrzeć
Mam teraz kilka linijek pozycji koncertowych zespołów rockowych , które najczęściej już wcześniej oglądałem i
propozycje dla mnie . Oczywiście opcja : Search (Szukaj) również została .
Jest teraz zapytanie : czy na pewno chcesz wyjść z YouTube ? Są oczywiście dwie opcje : Cancel
oraz Exit . Właśnie sobie oglądam koncert zespołu Pearl Jam z Leeds z dnia 08.07.2014 trwający
3:13:42 . Jest OK .:neutral: Prawie na sam koniec koncertu znakomicie wykonany cover : All Along
The Watchtower (Bob Dylan-1967). Pearl Jam bardzo rzadko ten cover wykonuje .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Aby mój telewizor firmy Sony nie "płatał" mnie niespodzianek to , gdy chcę oglądać aplikacje
typu YouTube , czy nagrywać program cyfrowy używając przycisku REC na pilocie , po prostu odświeżam zawartość
internetową . Jeżeli telewizor gra krótko to od razu pobiera zawartość internetową , jak dłużej ,
to łączy się z usługą pobierania wideo i pojawia się wówczas informacja , że znalazł zarejestrowany
HDD i pobiera zawartość internetową . Nie ma wówczas żadnych restartów (resterów).
U mnie ta procedura dobrze funkcjonuje . Wczoraj w nocy sobie obejrzałem koncert zespołu Pearl Jam
z Cincinnati (w stanie Ohio) z dnia 1 października 2014 r. trwający 3:08:01 . Dla mnie znakomity .
Świetnie wykonane kompozycje jak m.in. Sirens ,Love boat captain ,Waiting on a Friend(cover the Rolling Stones) ,Porch ,Black ,The real me(cover the Who) , Alive , Keep'in rock'in in the free World(cover Neil Young) czy Yellow Ledbetter .;-)

BTW, no przy okazji zobaczyłem również koncert piosenkarki amerykańskiej Norah Jones z 2007 r.,
z Amsterdamu , krótki bo zaledwie trwający 49:22 . Mimo wszystko polecam , a głos ślicznej piosenkarki
dla mnie "niebiański".;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Właśnie dzisiaj wieczorem pobrałem nową wersję do swojego telewizora firmy Sony z serii W905A . Wersja
PGK4.540EUA . I gitara .;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
także na tej wersji jak i poprzedniej aplikacja YouTube wywala się jakoś po 3 filmiku :-|

Witam uprzejmie,

Tak zgadza się , ale różnie występuje ta niedogodność . Jak oglądam jeden koncert to jak on się kończy przechodzi do następnego płynnie (propozycja nowego koncertu
trwa to do 10 sekund) . Na poprzedniej wersji oprogramowania aplikacja YouTube w moim W905A chodziła dobrze i zdarzało się to , ale rzadko .

Dzisiaj , gdy jeden krótki koncert przerwałem odtwarzać i zacząłem sam szukać następnego
koncertu , ale z innym wykonawcą , owszem zaproponował koncerty tego wykonawcy ,
ale zaraz "wyszedł" sam z aplikacji YouTube . Nie wiem , czym jest spowodowana teraz niestabilna
praca aplikacji YouTube . Będę musiał sprawdzić po tej nowej aktualizacji oprogramowania , jak działają polskie
aplikacje . Nie mniej na szczęście telewizor działa stabilnie .

A tak na marginesie , to myślę , że działanie aplikacji YouTube nie zależy od firmy Sony tylko od
właściciela YouTube .
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry