Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

accu

New member
Bez reklam
Kolego Accu mógłbym prosić o podanie jaki rodzaj matrycy zastosowano w Sony 55W829.
Z góry dziękuję.

Witam uprzejmie,

Zastosowano matrycę typu VA która charakteryzuje się wyższym kontrastem i mniejszym smużeniem
niż matryce typu IPS:| . Natomiast matryca ta , czyli typu VA ma słabsze kąty widzenia ( więc najlepiej oglądać
obraz na wprost) niż matryca typu IPS , która cechuje się lepszymi kątami widzenia .

BTW ,prawdopodobnie masz zamontowaną w swoim telewizorze Sony 55W829B matrycę firmy AUO z Tajwanu nazwa : T550HVF04-0 . (100/120Hz) z rodziny VA -->(AMVA5)
Możesz to sprawdzić w menu serwisowym : PNL : xxxxxxxxx-x


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

tdrk14

New member
Witam, telewizor 55W829B przyszedł dzisiaj, brak jest folii na panelu i krawędziach TV jest tylko na logo SONY, był zapakowany w worku foliowym, data produkcji to kwiecień 2015 r. zrobiony w Japonii, menu serwisowe pokazało : 00000-00001-00000, czyli totalna nówka, obraz bajka, teraz pobawię ustawieniami. Jestem mega zadowolony, oczywiście były też dołączone okulary.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam, telewizor 55W829B przyszedł dzisiaj, brak jest folii na panelu i krawędziach TV jest tylko na logo SONY, był zapakowany w worku foliowym, data produkcji to kwiecień 2015 r. zrobiony w Japonii, menu serwisowe pokazało : 00000-00001-00000, czyli totalna nówka, obraz bajka, teraz pobawię ustawieniami. Jestem mega zadowolony, oczywiście były też dołączone okulary.

Witam uprzejmie,

Fajnie , że jesteś zadowolony .;) Życzę bezawaryjnego użytkowania i spędzania miło czasu podczas
oglądania wszelkiego rodzaju programów .

BTW , no ale z tą "Japan" to jednak lekko "przesadziłeś ". Lubisz widzę czasem zażartować , to się chwali .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Byłoby pięknie ale to mało realne ze względu na koszty.. ale najważniejsze że Kolega zadowolony jest z tv..
 

tdrk14

New member
Zasłoniłem okno roletom i stwierdzam,że przy ciemnych scenach nie widać claudigu a czerń jest jak smoła.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

dommino6 .

Może być również zamontowana w Twoim telewizorze matryca firmy AUO o nazwie : T550HVF05-0 ,

o podobnych właściwościach co matryca : T550HVF04-0 . W menu serwisowym , w środkowej części
strony SELF CHECK na samym dole w pozycji : PNL : xxxxxxxxx-x
O innych nie słyszałem .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Zgadza się kolego mam tą którą podałeś w powyższym poście T550HVF05-0.
Co możesz o niej powiedzieć?

Witam uprzejmie,

Firma tajwańska AUO jest czołowym producentem matryc .
Myślę , że do 30000 godzin powinna przepracować .

BTW , matryca firmy AUO o nazwie : T500HVF04-0 najczęściej stosowana jest do telewizorów firmy Sony , model
Sony KDL-50W829B .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie i najlepiej widać to na tv Philipsach które to gro modeli mają problem z softem..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam.
Co sądzicie o funkcji Eco, wydaje mi się że w moim przypadku jest ona zbędna obraz przy wyłączonym czujniku światła oraz oszczędzaniu energii wydaje mi się wyraźniejszy,żywszy?

Witam uprzejmie ,
Masz rację .:neutral:

Ja pierwsze , co zrobiłem w swoim telewizorze firmy Sony , gdy ustawiałem poszczególne parametry
obrazu i dźwięku to wyłączyłem czujnik światła , który na ustawieniach fabrycznych jest włączony .
Od razu po wyłączeniu czujnika światła zwiększyła się jasność wyświetlanego obrazu .
Moim skromnym zdaniem należy wyłączyć czujnik światła oraz oszczędzanie energii .
O tym szeroko pisałem w założonym przeze mnie wątku przeznaczonym serii telewizorów firmy Sony W905A .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
 

accu

New member
Bez reklam
Witam matryca jest bardzo ważna !!! To jest "serce" TV.Druga ważna rzecz to procesor "mózg" + elektronika.Matryca nie ma nic wspólnego z softem !

Witam uprzejmie,

W pełni się zgadzam . :neutral:
Producenci niestety oszczędzają na podzespołach elektronicznych i stąd bierze się coraz większa
awaryjność telewizorów , nawet tych z "najwyższych"(najlepszych) serii .

Pozdrawiam,:)
accu
 

Yan00sh

New member
Witam uprzejmie ,
Masz rację .:neutral:

Ja pierwsze , co zrobiłem w swoim telewizorze firmy Sony , gdy ustawiałem poszczególne parametry
obrazu i dźwięku to wyłączyłem czujnik światła , który na ustawieniach fabrycznych jest włączony .
Od razu po wyłączeniu czujnika światła zwiększyła się jasność wyświetlanego obrazu .
Moim skromnym zdaniem należy wyłączyć czujnik światła oraz oszczędzanie energii .
O tym szeroko pisałem w założonym przeze mnie wątku przeznaczonym serii telewizorów firmy Sony W905A .:-|

I z A++ zrobiłeś A+ :D
Nie mówiąc o skróceniu żywota matrycy...


Wytalkowane z GT-I9100
 

marekjw2523

New member
I z A++ zrobiłeś A+ :D
Nie mówiąc o skróceniu żywota matrycy...


Wytalkowane z GT-I9100

Czyli buląc za tv 3500 zł ma się cały czas męczyć obrazem który mu nie pasuję by zaoszczędzić dwa grosze ? Jakbym słyszał kolegę który kupił tv za 5500 zł i ogląda na eco bo szkoda kasy na prąd :cool:
 

accu

New member
Bez reklam
I z A++ zrobiłeś A+ :D
Nie mówiąc o skróceniu żywota matrycy...


Wytalkowane z GT-I9100

Witam uprzejmie ,

Proszę się nie martwić o żywot matrycy w moim telewizorze firmy Sony W905A
Te 30000 godzin powinna śmiało przepracować .
Jak ma "paść" to żadne jej oszczędzanie nie pomoże , powinieneś to wiedzieć
jak zabierasz głos w temacie żywotności matrycy. Swoim stwierdzeniem
wprawiłeś mnie w wyśmienity humor .;)

BTW , abyś mógł trochę więcej dowiedzieć się na temat roli czujnika światła
gdy jest wyłączony lub włączony w telewizorach firmy Sony w serii W905A ,
proponuję abyś zapoznał się z dyskusją na forum specjalistycznym AVforums :

https://www.avforums.com/threads/sony-w90-kdl-40w905a-3d-led-lcd-tv-review.1786407/

Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

wielic

New member
Potwierdzam nowa wersje oprogramowani PKG2.303EUA . Wlasnie sie pobrala ale jeszcze nie znalazlem co wniosla.
 

BBR90

New member
I ja chętnie bym się dowiedział co wniosła ta aktualizacja bo już byly chyba ze 3 od kąd mam tv i za każdym razem mam problem żeby znaleźć co zostało ulepszone.
 
Do góry