Telewizor do 3500zł

Gronet

New member
Witam zamierzam kupić telewizor myślę nad ex720 i hx720 czy warto dopłacać 1000zł do hx720? myślałem też o jakimś lg bardzo mi się spodobało to że wprowadzili okulary polaryzacyjne
do oglądania 3d.nie mam pojęcia co kupić proszę o pomoc.
1. Odległość od ekranu: 3,5-4,0m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor:nie mam telewizora
10. Matryca błyszcząca czy matowa: wolał bym matową
12. Preferowana marka: nie mam 15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70/30
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi : ważne
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: niekonieczne
27. Ile programów HD: planuje 22
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor:eek:koło 5godzin
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
33. Jaka klasa cenowa: do 3500zł
34. Rozmiar: od37do42cali
ważne jest też żeby była dobra jakość dźwięku nie moge podłączyć do niego oddzielnych głośników
 
Ostatnia edycja:

GORB

New member
Dla tej odległości 37, czy 42 cale to zecydowanie za mały ekran. Raczej celuj w coś w okolicy 50 cali, no minimum 46-47.
Nie napisałeś jak jest ze światłem w pokoju i czy zależy Ci na tym 3D, czy traktujesz to jako ciekawostkę. W tej klasie cenowej ja proponowałbym plazmę Panasonica 50G30, ale ona trochę rozmija się z Twoimi oczekiwaniami, bo ma błyszczącą matrycę, nie ma przeglądarki internetowej i co do jakości dźwieku opinie są różne (ja się nie wypowiadam, bo mnie w stosunku do poprzedniego TV jakość dźwięku zaskoczyłan na+).
 

Gronet

New member
Dla tej odległości 37, czy 42 cale to zecydowanie za mały ekran. Raczej celuj w coś w okolicy 50 cali, no minimum 46-47.
Nie napisałeś jak jest ze światłem w pokoju i czy zależy Ci na tym 3D, czy traktujesz to jako ciekawostkę. W tej klasie cenowej ja proponowałbym plazmę Panasonica 50G30, ale ona trochę rozmija się z Twoimi oczekiwaniami, bo ma błyszczącą matrycę, nie ma przeglądarki internetowej i co do jakości dźwieku opinie są różne (ja się nie wypowiadam, bo mnie w stosunku do poprzedniego TV jakość dźwięku zaskoczyłan na+).

Słyszałem ze idealna odległość do oglądania telewizji to w przybliżeniu pięciokrotność jego przekątnej.
dla mnie 50 cali oglądać z 3,5 metra było by przytłaczające.
Pokój nie jest jakoś bardzo nasłoneczniony 3d wolał bym mieć raz na jakiś czas obejrzeć film w 3d czy zagrać w jakąś grę. 50 cali to dla mnie zdecydowanie za dużo
 
Ostatnia edycja:

GORB

New member
Słyszałem ze idealna odległość do oglądania telewizji to w przybliżeniu pięciokrotność jego przekątnej.
dla mnie 50 cali oglądać z 3,5 metra było by przytłaczające.
Pokój nie jest jakoś bardzo nasłoneczniony 3d wolał bym mieć raz na jakiś czas obejrzeć film w 3d czy zagrać w jakąś grę. 50 cali to dla mnie zdecydowanie za dużo

Ja mam 50 cali i z najbliższego miejsca poniżej 3,5 m. Uwierz mi człowiek szybko się przyzwyczaja i te 50 cali szybko się kurczy. Niestety w tym wypadku rozmiar ma znaczenie. Ja już chętnie przsiadłbym się na 60".
 

Gronet

New member
Panasonica raczej nie kupie średnio się nadaje do powieszenia
a ta toshiba ma kilka dużych wad jak dla mnie np to że nie czyta filmów 3d z usb albo
brak konwersji 2D > 3D. czyli nie mógł bym ściągać z internetu filmów 3d i ich oglądać.
ani konwertować filmów które lecą tv. to troche mnie zniechęca do zakupu tego telewizora bo za dużo 3d bym sobie na nim nie pooglądał. ale jak nic innego nie znajdę to kupie chyba tą toshibę myślicie ze to będzie najlepszy wybór w tej cenie ? a i jeszcze jedo dlaczego wszyscy mówią ze min 46 cali dla 4 metrów przy 42 czy 40 będzie sie jakoś zle oglądało ?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Będzie po prostu za mały, pamiętaj, że jeżeli zależy ci naprawdę hd i 3d to ekran musi być duży. Przy 4 metrach to nawet przy 50" szału nie będzie.
 

woland357

New member
jak cie stać żeby dopłacić to bierz hx720.tutaj też się zgodzę z kolegami wyżej odnośnie wielkości cali.powyżej 3 metrów to coś już by pasowało powyżej 40 cali.Np 46EX720.Teraz jest promocja producencka Sonego nie pamietam czy na ten model też że rejestrujesz sie u nich na stronie i dostajesz adapter wifi w prezencie.Pamiętaj że do 3d musisz sobie dokupić jeszcze okulary :)
 

Gronet

New member
Zrezygnowałem z 3d bo i tak obejrzę najwyżej kilka filmów 3d a nie warto jak dla mnie dopłacać za to prawie 1000zł teraz właśnie próbuje przekonać domowników na 46 cali , planuje kupić sharpa le630e waszym zdaniem to dobry wybór ?
 

Gronet

New member
jak cie stać żeby dopłacić to bierz hx720.tutaj też się zgodzę z kolegami wyżej odnośnie wielkości cali.powyżej 3 metrów to coś już by pasowało powyżej 40 cali.Np 46EX720.Teraz jest promocja producencka Sonego nie pamietam czy na ten model też że rejestrujesz sie u nich na stronie i dostajesz adapter wifi w prezencie.Pamiętaj że do 3d musisz sobie dokupić jeszcze okulary :)

na 46hx720 mnie nie stać prędzej na 46ex720 .polecali mi w Saturnie sharpa 46Le630e jest o 500zł tańszy od 46ex720 nie wiem czy warto dopłacać tyle do tego sonego co o tym myślicie ? może lepiej kupić 40hx zamiast 46ex ?
 
Ostatnia edycja:

woland357

New member
Gronet.To że potrzebujesz czegoś większego niż 40 cali to już chyba wyjaśniliśmy.Możesz się jeszcze zdecydować na sony 46 ex520.Ale to już nie 100 Hz.Klient ostatnio ode mnie wziął i jest zadowolony.Ten sharp też jest spoko.Z tego zestawienia jakbym miał maks 3500 zł .to bym chapnął tego sharpa 46 le630E. na ledach,100 Hz,Internet.Adapter do wifi będziesz musiał sobie dokupić.Ten telewizor ma wszystko czego potrzebujesz.Możesz dostakowo rodzicom powiedzieć że jest bardzo energooszczędny.Bo Sharp tak ma że szczyci się tym że robi energooszczędne rzeczy :p
 

GORB

New member
ten sharp le630e dobrze by sie grało na nim na konsoli ? zastanawiam się jeszcze nad tym scharpem Telewizor 46" LCD Sharp LC46LU820E (Quattron LED) - 3637 zł &#8226 Lucas24.pl
bo jest tylko 300zł droższy warto dopłacić ?
trochę podejrzanie niska cena tego sharpa 46lu820e

820 to chyba starszy model, a teraz jest 830
Na wszelkii wypadek poczytaj jeszcze tu o jakości obrazu na tym Sharpie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/76685-sharp-lc-46le830e-dziwny-obraz.html
 
Do góry