telewizja 3D już za chwilę w każdym domu ?

deka87

New member
Zależy w jakiej technologii, ale jeśli w tej w której obrazy są wyświetlane raz dla jednego raz dla drugiego oka to na chłopski rozum tak, bo będzie ich 2 razy więcej.
Ale to tak sobie tylko głośno myślę, jeszcze nigdzie o tym nie czytałem.
 

deka87

New member
... a mógłbyś jakoś krótko i łopatologicznie napisać o co chodzi z tym laser TV, bo nie chce mi się googlować

Edit: już doczytałem, według mnie to jeśli ta technologia jest taka niezawodna, zarazem tania w produkcji, a jakość obrazu przewyższa wszystko co jest obecnie dostępne to nie widzę żadnych przeszkód, żeby takie TV weszły do produkcji, chyba że producenci stwierdzą że nie warto sprzedawać czegoś co się nie popsuje.

Orientuje się ktoś czy jakaś firma planuje zbudowanie TV 3D na bazie laserowych wyświetlaczy ? To by było dopiero coś :D
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
z tego co zrozumialem, to jest tv z projekcją wiązkami laseru RGB , zamiast np. lampy tak jak w tv tylnoprojekcyjnych.\
Ta technologia niby bije jakościowo plazmy i lcd jesli chodzi o kolory, nasycenie itd...
Mało info jest w sieci , ale mi osobiscie podoba sie ten pomysl.
No i tv o wielkosci 100 cali rowniez:) jakościowo obraz o wiele lepszy od projektora i nie trzeba miec ciemnicy w pokoju:)

Jakby co to Mitsubishi pracuje nad tym tv, albo juz wypuscilo .... do konca nie wiem bo w sieci sprzeczne info wystepuje.
No i 3d z okularami polaryzacyjnymi w tym przypadku....

Jak ktos cos wiecej wie to bylbym wdzieczny.
 

deka87

New member
Heniek bedzie wracał z pola i bedzie zakladał okurary trzy De żeby pooglądać Fakty w TVN....podurnieli
Dlaczego podurnieli ?
Jeśli ktoś będzie chciał sobie kupić taki TV to niech kupuje, przecież jak je wprowadzą to Heniek nie będzie musiał oglądać w 3D, bo jak narazie (do 2013 roku) mamy analogową telewizję, którą Heniek może oglądać na starym Rubinie, albo innym wynalazku.

Co do okularów to zgodze się że pomysł niezbyt dobry, ale są technologie nie wymagające okularów.

Poza tym zawsze to jakiś postęp i może "zwykłe" TV stanieją ;)
 

sofronov

New member
Zastanawia mnie czy będę miał dyskomfort oglądając film w takim telewizorze. W IMAXie po 20 minutach po prostu się męczę, coś chyba dzieje się z błędnikiem bo czasem robi mi się niedobrze.
 

deka87

New member
Może to tak jak z samochodami - podobno na początku ludziom tez robiło się niedobrze, ale teraz jakoś każdy jeździ i nie ma problemu (no prawie każdy). Pożyjemy zobaczymy ;)
 

wombat193

Member
A ja nie rozumiem tego szaleństwa na punkcie TV 3D, i tego wyścigu producentów aby po raz kolejny drenować kieszenie naiwnych klientów czyli nas. Jakiś czas temu (kilka ładnych lat) w jednej z lokalnych ale dużych i znanych gazet był dołączony film 3D na płycie DVD wraz z okularami kartonowymi...film o dinozaurach.
No i jak myślicie jak to oglądałem....płytę wsadziłem do mojej poczciwej DVD Yamahy, obraz na 100 Hz CRT Philipsa (nadal go mam) i co...oczywiści oglądałem obraz 3D z jego efektami o których teraz jest głośno.....z tą różnicą, że teraz wszyscy trąbią o nowych, specjalnych TV, odtwarzaczach....no i super wypasionych okularach! Co Wy forumowicze na to? Może ja czegoś nie rozumiem, ale film był 3D, odtwarzacz DVD zwykły a TV, poczciwy CRT i widziałem 3D jak w morde :)))
pzdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mówisz jedynie o symulacji 3D.
Widziałeś 3 D w JVC 46" ? To jest zupełnie inny wymiar rzeczywistości.
To ta jakby porównać produkt czekoladopodobny z czekoladą.
Niby to samo a smak zdecydowanie inny.
 

wombat193

Member
Może i inny wymiar ale zawsze to 3D...a nie 5D :) Efekt generalnie ten sam. Wiec nie rozumiem tego szaleństwa producentów, albo rozumiem...kasa misiu kasa :)....a jak mam rozumieć 2 standarty telewizorów 3D...z aktywnymi okularami i 2-gi jakims filtrem w telewizorze i okularami zwykłymi. Możesz mi to wytłumaczyć, nie lepiej aby obowiązywał jeden standard?
 

wombat193

Member
Kiedy te 3D JVC będą w sprzedaży? Zamiawiam sobie taką prezentację w domu...może będę pierwszym w Polsce posiadaczem 3D JVC? :) Jeśli cena TV nie niesie za sobą konieczności sprzedania samochodu :)
 

z3

New member
Bez reklam
Nie pisz postu pod postem, różnica jest taka, że w starym 3d były sztuczne plany, w teraźniejszym niby wszystko ma być płynni, jednak nie wszystkim to wychodzi. Osobiście mam mieszane uczucia. Kolejny sposób na wyciągnięcie kasy....
 

baracusdragon

New member
Witam. Napiszę kilka rzeczy na temat telewizji 3D, o których być może nie wszyscy wiedzą.
Jaka jest idea widzenia obrazu trójwymiarowego? Chodzi przede wszystkim o to by obraz widziany przez lewe oko był inny od obrazu widzianego przez prawe oko. Odpowiednio nakręcony film z użyciem kamery stereowizyjnej lub obrobiony komputerowo zawiera obrazy przeznaczone dla lewego i prawego oka. Teraz trzeba to odpowiednio wyświetlić. Można za pomocą okularów zsynchronizowanych z wyświetlaczem lub też okularów polaryzacyjnych (z polaryzacji korzysta się głównie kinach 3D, wyświetlany jest jednocześnie obraz dla jednego i drugiego oka (odpowiednio spolaryzowane), następnie filtry w okularach przepuszczają jedynie światło o konkretnej polaryzacji dzięki temu lewe oko widzi co innego niż prawe).
Opisany powyżej schemat nosi nazwę stereowizji (mamy tylko 2 różne obrazy). Natomiast prawdziwie trójwymiarowym rozwiązaniem jest sprawienie by widziany obraz różnił się w zależności od położenia odbiorcy względem wyświetlacza. Aby zapewnić dobrej jakości prawdziwie trójwymiarowy obraz potrzebne jest jednoczesne wyświetlenie kilkudziesięciu obrazów. Obecnie taki materiał jest ciężko dostępny. Oczywiście wyświetlacze też (nie będę się zagłębiał w idee budowy takich ekranów, ewentualnie na prośbę mogę co nieco napisać). Nadzieja jest w grach, konsolach nowej generacji (w obecnych czasach łatwiej wygenerować taką grafikę niż ją zapisywać i przesyłać). W temacie dotyczącym telewizorów 3d widziałem dyskusje na temat HDMI 1.4. Z przesyłaniem sygnału stereowizyjnego wystarczą obecne wersje HDMI. Jednak do przesyłania kilkudziesięciu obrazów jednocześnie potrzebna jest zdecydowanie większa przepływność.
Mam nadzieję, że te informacje komuś się przydadzą.
 

deka87

New member
Według mnie rozwiązanie z wyświetlaniem wielu obrazów tworzących rzeczywisty obraz 3D raczej nie spotka się ze zbyt dużym zainteresowaniem producentów, poza tym jest już technologia, która pozwala oglądać 3D bez okularów (WOWvx), ale ostatnio coś o niej ucichło.

Obraz tworzony poprzez wyświetlanie kilkudziesięciu obrazów byłby bardziej rzeczywisty, ale cena takiego TV byłaby raczej zaporowa.

Pewnie za kilkanaście/kilkadziesiąt/kilkaset lat wymyślą urządzenie które będzie bezpośrednio do mózgu przekazywało impulsy elektryczne, a mózg będzie je interpretował jako obraz, dzięki czemu będziemy mieli złudzenie przebywania w obrazie, bo nie będziemy potrafili odróżnić rzeczywistości od filmu ;)

Wracając do rzeczywistości mam nadzieję że TV 3D się rozpowszechnią a "zwykłe" stanieją do tego stopnia że będzie można kupić dobry ok. 50" TV za za ok. 2000 zł :)
 

RHJG

New member
Bez reklam
Wracając do rzeczywistości mam nadzieję że TV 3D się rozpowszechnią a "zwykłe" stanieją do tego stopnia że będzie można kupić dobry ok. 50" TV za za ok. 2000 zł :)[/QUOTE]

Witam,a to juz chyba nie za zlotowki w Polsce,predzej w euro(mysle ,ze bedzie to taki przedzial czasowy)i 3D bez okularow jednak,fizycznie nie kazdy nosi szkla kontaktowe a nakladanie jednych okularow na drugie nie wchodzi w gre.Musi efekt 3D byc na poziomie Tv.pozdr.
 
Do góry