Technics i Jamo S718

Rafal7

Banned
O ile ja mozna zgrac z CD to Ci moge wyslac.

Jeżeli by nie było problemu to super.
Chyba ze do Horna byś napisał, oni podobno chcą nr seryjny wtedy sprawdzają czy sprzęt z ich dystrybucji i wysyłają instrukcje.


Jeszcze jedno, wraz ze wzmacniaczem przyjedzie przejściówka zakupili mi ja na miejscu, także chłopaki spokojnie, obejdzie się bez przeróbek :)
 

Rafal7

Banned
Witam Panowie, wzmacniacz już mam, rozwiązanie z wtyczka było banalne, wystarczyło wyjąc wtyk z przejściówki na gniazdka Angielskie.
Co do samego brzmienia wzmacniacza to jest super, myślałem że amplituner gra nie źle w stereo, myliłem się i to mocno, teraz po kilku godzinach odsłuchu mogę śmiało stwierdzić że amplituner nie grał w stereo, grał tylko lepiej i mocniej od zwykłej wieży HiFi.
Średnie tony wraz z wysokimi stały się jaśniejsze i bardziej przejrzyste, nawet wysokie stały się łagodniejsze i przyjemniejsze dla ucha, wokale to są takie jakby ktoś głowę przed kolumnę wystawił.
Moc tego wzmacniacza jest chyba dość duża, maks na ile podkręciłem to godzina 11 i więcej się nie da :D
Jedyne do czego można się przyczepić to pilot, ten błyszczący plastik to tragedia.
Pokrętło od Volume mogło by być trochę mniej czułe, wzwyrzka mocy mogła by być nieco mniejsza po pod głoszeniu.Mozliwe ze jestem przyzwyczajony do amplirunera i dlatego takie odczucia.
 

Attachments

  • 20140728_144031.jpg
    20140728_144031.jpg
    22,8 KB · Wyś: 57
  • 20140728_144152.jpg
    20140728_144152.jpg
    37 KB · Wyś: 49
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Gratulacje miło jest odkrywać coś na nowo :) wypakowywać z pudełka eh sam muszę coś zmienić
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje (teraz zauwazyłem wątek).
Jako ciekawostkę dodam, że PL wtyczki pasują do angielskich gniazd ;)
 

Rafal7

Banned
Gratulacje miło jest odkrywać coś na nowo :) wypakowywać z pudełka eh sam muszę coś zmienić


Powiem Ci że to jest najlepsze w tym wszystkim , tego się nie da opisać :)


Gratuluje (teraz zauwazyłem wątek).
Jako ciekawostkę dodam, że PL wtyczki pasują do angielskich gniazd :wink:

Dzięki, myślę że małymi kroczkami może człowiek dojdzie do czegoś lepszego.


Wzmacniacz to jest to,amplituner zamulał kolumny.
Instrukcja w Pl jest, zarówno drukowana jak i na cd.
Jeszcze pokrętło od Volume mogło by mieć jaki bardziej widoczny znaczek, bo tak przez to delikatne wcięcie nie widać w jakiej pozycji się znajduje.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No widzisz nie da sie porownac brzmienia ampli do wzmaka. Nawet jak Ty miales wysoki model Ampli to wzmak za 1200zl go zjada. Wzmacniacze maja taka czulosc volume, przezwyczailes sie do ampli ze tam sie kreci i kreci i nic nie ma ;P A brzmienie sam widzisz, z ampli jest takie bez wyrazu a tu masz sciane dzwieku.
 

Rafal7

Banned
No jest jest różnica i to kolosalna, zawsze z dystansem podchodziłem to wypowiedzi na temat ze amplituner słabo gra w stereo.
Teraz wiem ze kolumną brakowało prądu.
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Też potwierdzam, ostatnio w galerii wrzuciłem małą aktualkę po zmianie mojego 2809 na x4000+720 i wzmak ma większą moc, lepszy, potężniejszy, lepiej kontrolowany bas i z mojej opinii nie ma problemu z regulacją głośności a wejście main in wydaje się zbędne, polecam połączenie ampli ze wzmakiem nawet stosunkowo niskiej klasy
 

Rafal7

Banned
Ja tez nie mam problemu z regulacją głośności, tylko ze w ampli się kręci i kreci żeby zagrał głośno, a w wzmacniaczu jest przyrost mocy od razu,
Ja mam amplituner podłączony pod wzmacniacz prze PreOut pod Aux .
 

Brazylia123

New member
Sorry Panowie że zadam laickie pytanie , ale piszecie o ustawieniu na godz 11 /12 jak to się przekłada na skalę potencjometru siły głosu w tym wzmacniaczu , innymi słowy ile to jest % / godz 11 .

Pozdrawiam
 

Rafal7

Banned
Pokrętło od wzmocnienia dźwięku (głośności) ma zakres od godz. 7 do 17 (spójrz na zegarek tarczowy),jak ustawisz na godzinę 11 to będzie to jakieś 30%.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hehehe no tak dobrze to nie ma. We wzmacniaczach godzina 12 to zazwyczaj 3/4 mocy. Ja dojechalem w Pure Direct do 14tej i jeszcze gralo czysto ale to jest poziom glosnosci nie do sluchania w domu. Coz z tego ze mozna odkrecic volume na 17 jak wtedy wzmacniacz bedzie generowal gigantyczne znieksztalcenia i za chwile z gwizdkow w kolumnach pojdzie dym :D

Moje JBL maja 85dB skutecznosci wiec tak srednio na jeza i w przypadku CD volume mam na 9 - 9 30 a w przypadku DVD/BD gdzie sygnal jest troszke slabszy max na 10ta. Na codzien slucham z zalaczonym loudnesem a tone control mam na 0
 

Whiplash

New member
Bez reklam
O rany.. :D Filtr loudness o wiele lepiej radzi sobie z podbiciem skrajow pasma niz te regulatory. Dla mnie sam loudnes wystarcza. Same kolumny graja czasem takim basem jak kiedys z subwooferem
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ja generalnie staram sie aby brzmienie bylo ok bez wiekszych ingerencji. O ile w direct nie zawsze mi pasuje, szczegolnie przy plytach DVD/BD to z zalaczonym loudness'em brzmienie jest bardzo fajne. Testowalem tez same regulatory i nawet jak wezme bass/treble na full czyli +12db (loudnes ma +6dB) brzmienie nie jest tak dynamiczne jak przy zalaczonym loudness wiec regulatory mam na 0 a korzystam z samego loudness'u. Ale z tego co wiem to Ty lubisz mega lomot i na amplitunerze tez pisales ze masz wszystko na max podkrecone.
 

Rafal7

Banned
Dobrze pamietasz w amplitunerze bylo wszystko na maxa, lubie lomot i bass.Mi ciezko bylo by doradzic kolumny z tego wzgledu ze bas wole ponad gusta wszystkich i moglbym potem miec pretensje ze zle mi doradzono.
Marzą mi sie Jbl-e z 20 centymetrowymi głośnikami basowymi.
 
Do góry