Technics i Jamo S718

Rafal7

Banned
WItam koledzy przymierzam się do kupna wzmacniacz stereo Technics SU 7600 do kolumn jak w temacie i mam pytanie
czy warto dokupić ten wzmacniacz patrząc pod kątem wyciągnięcia więcej z kolumn
a może lepiej sprzedać stary amplituner i dozbierać do denona 3311
 

Rafal7

Banned
Dzieki przemko77 za odpowiedz,z tym onkyo trafiles bo również go miałem na celowniku nawet by pasował do reszty sprzętu tylko nie bylem pewien czy da rade,a jak wyglądała by sprawa z denonem PMA 510 AE dal by rade czy trzeba by już celować w serie 7xx? Nie ukrywam ze denon najbardziej by pasował do wszystkiego co teraz posiadam ale generalnie chodzi mi o wyciągnięcie jak najwięcej z kolumn.
Co sadzisz o tym wzmacniacz CAMBRIDGE AUDIO A5

Na marginesie,fajnie ze podałeś wzmacniacze w podobnym przedziale cenowym co ten Technics
 

Rafal7

Banned
Jeszcze jedno,jak się ma ten wzmacniacz Onkyo stereo do samego stereo,z tego co czytam w waszych wypowiedziach na temat amplitunerów Onkyo to cienizna z stereo.
 

mors111

Active member
Bez reklam
w amplitunerach "kinowych" Onkyo zależy komu w stereo wypada deko słabiej w porównaniu do konkurencji w tej samej cenie ( jak odpowiednio skalibrujesz to potrafi zadziwić )

z wzmacniaczami bywało już lepiej , znacznie lepiej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
Wiadomo ze amplituner jest do kina a wzmacniacz stereo do stereo,
jeszcze mnie martwi ta moc tego onkyo 65 watt na kanał przy 4 ohm a przecież im większa impedancja tym wzmacniacz odda mniej mocy,nie za slaby ten wzmacniacz będzie? :(
 

mors111

Active member
Bez reklam
nie będzie , koledzy na forum mają wzmacniacze 2x40W i twierdzą , ze gra to zdecydowanie lepiej niż amplituner "kinowy" 7x110-170W

ja swoją drogą lubię mieć zapas mocy i wolał bym 2x100W przy "tańszej" konstrukcji niż 2x40W droższej , lubię głośno słuchać , a wtedy dobry zasilacz się przyda
 

mors111

Active member
Bez reklam
ten Denon gra całkiem fajnie , nawet sam go kiedyś miałem na oku , ale zasilacz 160W i moc 2x70W ( 4ohm ) przy głośniejszym słuchaniu po prostu nie wyrabia
 

Rafal7

Banned
A co powiecie o wzmacniaczu Pioneer A-616 MKII,Pioneer A-209R,czy po prostu się wstrzymać i kupić pma 710ae do kompletu?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lepiej się wstrzymaj i kup Denona - po pierwsze jest lepszy ,a po drugie zachowasz pewną spójność brzmienia
 

Rafal7

Banned
Witam, przyszedł już czas na zakup wzmacniacza.Jedno pytanie kupując pma 510/520 zamiast 710/720 dużo stracę na mocy i dynamice?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
720 to minimum jak na wzmacniacz, na konkretnych kolumnach moze sie wylozyc ale jak nie przesadzisz z ambicja kolumn to bedzie bajka.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To nie jest wzmacniacz do jakis bardzo wymagajacych kolumn, srednia klasa wzmacniacza i takie same kolumny do niego :) Wiesz jak podlaczysz jakies 4ohm to przy glosnym odsluchu moze nie wyrabiac.
 
Do góry