TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

sulko

Member
Sprawdzał ktoś może czy w tym nowym sofcie v364 są dalej problemy z dźwiękiem 5.1 passthrought w Kodi ?
Kiki czy soft v364 z pda*** to ten sam co sprawdzacie od świąt, czy jest jeszcze jakiś inny?
 

sulko

Member
bylo juz to pytanie na tym watku, ale nie sadze ze jest odpowiedz - czy wie ktos w jakim pliku jest konfiguracja kalibracji? mam roota na v353 i chcialbym zrobic kopie
Rozumiem że kolega zrobił roota w/g przepisu z pda***, interesuje mnie czy klucze DRM zostały nienaruszone i jak zachowuje się Netflix po tej operacji czy dalej jest w 4k?
 

DLUGI321

New member
Może się ktoś z osób które zainstalowały najnowszą wersję oprogramowania wypowiedzieć co zostało poprawione jeżeli wogóle coś poprawili a co popsute ? Jak na razie wypowiedziała się jedna lub dwie osoby i jedyne co wychodzi że zostało zmienione to przywrócenie opcji balansu bieli i chyba tyle. Trochę szkoda instalować to oprogramowanie tylko dla tej mimo wszystko istotnej opcji a potem wszystko ustawiać od nowa bo pozostałe błędy zostały. Jeszcze jedna sprawa czy ktoś korzysta z TV w połączeniu z JBL BAR 5.1 i podłączonego przez HDMI ARC że gra raz ciszej raz głośniej mimo że soundbar jest sprawny i na innych źródłach jest wszystko ok tylko występuje to na TV czasami pomaga włączenie i wyłączenie obsługi ARC HDMI ale tylko czasowo. Myślałem że w takim połączeniu dźwięk jest puszczany bezpośrednio do JBL ale po wyłączaniu obsługi HDMI ARC widać że dźwięk w TV jest ustawiony na max tak jak by dźwięk był regulowany na JBL i TV jednocześnie. Wcześniej jak miałem podłączony amplituner Denona tak właśnie było że dźwięk regulował całkowicie amplituner a dźwięk w TV pozostawał tak jak go ustawiłem przed włączeniem Denona.
 

wookash0

New member
Witam. mam teraz soft 354 z rootem. Ostatnio udalo mi sie ustawic obraz tak, zeby nie bylo tych artefaktow na czarnym tle. Teraz znow mam z tym problem. Nie chce ustawiac poziomu czerni na 57. Czy ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic?
 

sulko

Member
Witam. mam teraz soft 354 z rootem. Ostatnio udalo mi sie ustawic obraz tak, zeby nie bylo tych artefaktow na czarnym tle. Teraz znow mam z tym problem. Nie chce ustawiac poziomu czerni na 57. Czy ktos ma jakis pomysl co z tym zrobic?
Telewizor ma niestety problem w materiałach o niskim bitrate, wyświetla artefakty w ciemnych scenach. Ja mam ustawiony poziom czerni na 53(co niestety skutkuje częściową utratą kontrastu) i kontrast dynamiczny na włączony(podbija trochę kontrast). Na włoskim forum wyczytałem że obniżenie poziomu czerni do ok 40-44 skutkuje zamaskowaniem tych artefaktów ale ja tego nie zauważyłem. TCL nie naprawił tego problemu w dotychczasowych softach, a z tego co piszesz w v364 problem nasilił się. Czy ktoś inny może potwierdzić ten problem w v364?
 

shuten

New member
Thomson 43UC6406

Zaktualizowano do 354. Poziomy ruch w filmach w kodi, vlc lub mxplayer nie jest zbyt płynny, od kiedy uaktualniłem system do Android 7.

Brakuje mi składnika DocumentsUI Android, aby uzyskać dostęp do plików z zewnętrznych aplikacji.

Funkcja "tworzenia kopii zapasowej" google drive bardzo dobrze by odzyskiwanie aplikacji i plików po każdej aktualizacji.

Aplikacja com.movistarplus.androidtv niezgodna z urządzeniem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry