TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Qsay

New member
na https://www.amazon.com/gp/product/B06Y6FSV5Q?tag=rtings-tv-bs10b-20&ie=UTF8 jest za 650$ nawet biorac 1$=1E daje to ok 2800 zl...
https://www.amazon.com/gp/product/B06Y6FSV5Q?tag=rtings-tv-bs10b-20&ie=UTF8
To taki nawet trochę mercedes wśród tivikowz lekko klepaną blachą, PRAWIE jak Panasonic dx900... to ZUPEŁNIE inne telewizory.
750 "świeczuszek" vs 280! (cd/m2)
60Hz vs 60Hz (wtf?)
Kontrast: 7800:1 vs brak danych
Direct led vs Direct led
P607 ma (aż/tylko?) 70 stref wygaszania.
Input lag - 10ms!
Oba 10bit (8bit +FRC)

A propos! Ciekawe za ile ten P607?

Tu na dole namiar na jego "lśniacą, srebrną zbroję". ;)

Przy okazji w okienku wpiszcie sobie TCL P60 a dokładniej TCL P6046 bo tak brzmi imię jego choć i tak wyskakuje już po wpisaniu samej literki "P" ;)

http://www.displayspecifications.com/en/model/33acc21

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Właśnie na tv wyskoczyła mi aktualizacja oprogramowania. Tylko wersja 143 ale coś już ruszyło :). Więc za niedługo może będzie wkkoncu ta nową wyczekiwana aktualizacja :)
 

wojtot

New member
Po wielodniowej walce z telewizorem chyba opanowałem układanie listy kanałów satelitarnych i mam kilka sugestii z tym związanych, które być może mogą być ujęte w nowym oprogramowaniu. Jak już kiedyś pisałem mam TCL 43P60 podłączony do anteny satelitarnej i korzystam z usługi nc+ poprzez moduł Aston. Skanowanie kanałów satelitarnych powoduje wyszukanie ponad 5000 kanałów na kilku listach: NC+, Hot-Bird, wszystkie, dowolne, radio, dane i ulubione. Niestety programy nie zawsze znajdują się tam, gdzie można się ich spodziewać. Lista nc+ zawiera tylko niektóre kanały, nie zawsze na pozycjach które ustalił operator. Bardzo wielu kanałów na tel liście nie ma. Moją pierwszą próbą było ułożenie listy wszystkie lub dowolne. Zacząłem przestawiać kanały w organizatorze kanałów według mojego uznania i nagle szok. Przestawiam sobie np TVP2 na numer 2 , telewizor potwierdza i cacy. I nagle gdy wybieram nr 2 to telewizor pokazuje mi nazwę TVP 2 a na ekranie zawodzą coś po arabsku. Nie uwierzyłem, że dwójka tak bardzo zmieniła profil więc szukam dalej i nagle widzę w organizatorze kanałów że mam dwa kanały o numerze 2 : TVP 2 i jakiś arabski, który był tam po programowaniu satelity. Takich numerów potem było więcej, telewizor sam przestawiał już ustawione kanały z powrotem, więc się poddałem. Pomyślałem, że że może trzeba ustawiać ulubione i to troche pomogło. Udało mi się ułożyć kilkadziesiąt programów aż nagle zorientowałem się że telewizor nie widzi w organizerze kanałów bardzo wielu stacji i nie mam jak dodać ich do ulubionych i przestawić ich kolejności. Kolejny stop, ale nie chciałem się już poddawać. Doszedłem do tego ze na liście Hot-Bird znajdę wszystkie kanały. Musiałem więc znajdować dany kanał na liście Hot-Bird, zaznaczać jako ulubiony, przechodzić na listę ulubionych, przenosić na wyznaczoną przez siebie pozycję. I tak z każdym kanałem. I tu pojawia się kolejny problem. Każdorazowe wywołanie funkcji LIST na pilocie i zaznaczenie kanału ulubionego powoduje u mnie ok 40 sekundowy brak reakcji telewizora na cokolwiek. Potem znowu działa, Tak samo jak wejdę w organizator kanałów i przestawię kanał - znowu ok 40 sekund braku reakcji na cokolwiek. Potem działa. Ale dodanie i przestawienie jednego kanału zajmuje ok 5 minut z tymi wszystkimi przestojami telewizora. I tak kilkaset razy. Gdyby to był mój główny telewizor to albo ja albo on już by nie żył. Na szczęście tu mi się nie spieszyło i mogłem na to poświęcić kilka dni. I teraz w miarę mam poukładane. Kilka sugestii (używam softu 143):
- brak możliwości całkowitego usunięcia kanału (odchudzenie listy o kilka tysięcy pozycji może pomoże w szybkości reakcji telewizora)
- brak możliwości zgrania i wgrania listy programów na USB
- brak możliwości włożenia danego kanału pomiędzy już istniejące na liście
- całkowity chaos na listach kanałów po programowaniu automatycznym z satelity
- brak PVR co przy dzisiejszych standardach jest całkowicie niezrozumiałe i bardzo obniża użyteczność telewizora
 

Pneumat2

New member
Pytanie tylko jaką trzeba do tego pamięć zewnętrzną żeby dorównać prędkości wbudowanej? Miałem bardzo szybkie pamięci a dostawałem od androida informacje, że urządzenie które chcesz sformatować jako pamięć wewnętrzną jest wolna. Co kupić szybkiego i nie pójść z torbami??:)
 
Ostatnia edycja:

Buzol

New member
Pytanie tylko jaką trzeba do tego pamięć zewnętrzną żeby dorównać prędkości wbudowanej? Miałem bardzo szybkie pamięci a dostawałem od androida informacje, że urządzenie które chcesz sformatować jako pamięć wewnętrzną jest wolna. Co kupić szybkiego i nie pójść z torbami??:)
A używałeś pamięci pod USB 3.0 czy 2.0?
 

Pneumat2

New member
A używałeś pamięci pod USB 3.0 czy 2.0?

miałem 2 karty microsd i testowałem je na adapterze, jedna była 32gb sandisk ultra i druga jakaś inna 64gb z prędkością odczytu 80MB/s. typowego pendriva 3.0 nie sprawdzałem. Jednak jak bliżej się zastanowić to sprawa się komplikuje, ponieważ port usb 3.0 mam zajęty na dysk zewnętrzny gdzie mam filmy więc zostaje tylko 2.0. Mnie aż tak na transferach nie zależy po prostu wiem że jak podłączymy wolniejszy to android złapie muła. W sumie mi w zupełności wystarcza te 16gb, może ktoś mi powiedzieć do czego przydaje się większa pojemność pamięci wewnętrznej??
 
Ostatnia edycja:

andrewbwood

Klub HDTV.com.pl
vip
Musiałbyś zobaczyć prędkość odczytu dysku, ale myślę że powinno sobie poradzić. Triple Layer Bluray wg wikipedii to 128 Mbit/s co nam daje jakieś 16 MB/s. Odczyt przez USB 2.0 teoretycznie wyciąga maksymalnie 60 MB/s, ale po odjęciu zasilania itp. zostaje mniej. Myślę, że dysk na USB 2.0 spokojnie wyciągnie 30MB/s / 240Mbit/s.

Powinno być dobrze, ale warto sprawdzić. Zależy też jak sobie telewizor poradzi.
 

Pneumat2

New member
Dziękuje wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Zrobiłem mały test na Tv, podłączyłem dysk usb 2.0 i odpaliłem materiał wideo i potem podpiąłem usb 3.0 z tym samym filmem. Korzystam z programu media center czyli wbudowany odtwarzacz. Zauważalna jest na pewno szybkość przewijania materiału wideo, na usb 2.0 trzeba chwile czekać a na 3.0 przewijam film i dalej leci momentalnie bez zastanowienia. Samo odpalanie filmu także następuje błyskawicznie a na 2.0 chwile trzeba poczekać. Jeżeli chodzi o samą płynność odtwarzania materiału z dużym bitratem i rozdzielczością 4k nie zauważam tutaj różnicy. Także spokojnie mogłabym go podpiąć pod port 2.0 ale że na razie pamięć wewnętrzna większa mi w androidzie nie potrzebna hdd pozostaje tam gdzie jego miejsce:)
 
Ostatnia edycja:

wojtot

New member
Tuner.
Dlatego lepiej wykorzystać tuner operatora, który jest dodawany za darmo im wówczas działa wszystko jak należy !
A telewizor działa co do jakości


Nie lubię tunerów dedykowanych i jak jest możliwość to wolę decydować sam. Dlatego wszystkie dotychczasowe telewizory (3 samsungi) mam z tunerem sat i nie było problemów z listą kanałów. TCL musi nad tym popracować. Ogólnie nie mam żadnych zastrzeżeń co do jakości obrazu i uważam ze ten telewizor bije na głowę wszystkie pozostałe, które używamy w moim domu. Jeżeli jednak producent daje możliwość korzystania z tunera sat i złącza CI to trzeba to dopracować, żeby ustawianie własnej listy nie powodowało obłędu u użytkownika. Pozostałe funkcje na razie działaja bardzo dobrze, a obraz jak żyleta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry