TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

AndKu

New member
Rozmawiałem z konsultantem na infolinii TCL i powiedziano mi że nie mają w planach aktualizacji seri P60 do Androida 7.
Mam pytanie do posiadaczy tego tv którzy robili ręczną aktualizację oprogramowania. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ( gdzieś czytałem że niektórzy mają ..143) gdzie to znaleźć?

Skoro nie będzie aktualizacji do Androida 7 to czy warto robić ręczną aktualizację- czy ona więcej poprawia czy psuje ?? Mój P6055'' chodzi dobrze, jedynie przydała by się kalibracja.
A i gdzie znaleźć oprogramowanie do aktualizacji bo sam TV nic nie wyszukuje.
 

Fabus

New member
Rozmawiałem z konsultantem na infolinii TCL i powiedziano mi że nie mają w planach aktualizacji seri P60 do Androida 7.
Mam pytanie do posiadaczy tego tv którzy robili ręczną aktualizację oprogramowania. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ( gdzieś czytałem że niektórzy mają ..143) gdzie to znaleźć?

Skoro nie będzie aktualizacji do Androida 7 to czy warto robić ręczną aktualizację- czy ona więcej poprawia czy psuje ?? Mój P6055'' chodzi dobrze, jedynie przydała by się kalibracja.
A i gdzie znaleźć oprogramowanie do aktualizacji bo sam TV nic nie wyszukuje.

A to dziwne, ja otrzymalem informacje na FB ze bedzie aktualizacja do Androida 7.

Co do Najnowszego FW, to znajdziesz to na stronie TCL: Buying TV sets and TV buyer i tam "Software"

Na polskiej wersji niestety jest zla nazwa dla przycisku, ktory w wersji angielskiej nazywa sie "Software" i nazywa sie "Głośniki Harman/Kardon" :)
Stronka niestety ma duzo bledow w tlumaczeniu na polski, wiec warto korzystac z wersji angielskiej.
 

AndKu

New member
Tak mi powiedzieli ale faktycznie infolinia jest fatalna, musiałem kilka razy do nich dzwonić bo konsultant na żadne pytanie nie znał odpowiedzi i dopiero sam się z kimś kontaktował a mi kazał dzwonić jeszcze raz.
 

pepka

Member
Bez reklam
Prawda, że informacje z infolinii można rozbić o kant tyłka. Najlepiej być dobrej myśli... tyle, że nie jeden już producent obiecywał, a potem rzeczywistość okazywała się inna niestety ;-).
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Rozmawiałem z konsultantem na infolinii TCL i powiedziano mi że nie mają w planach aktualizacji seri P60 do Androida 7.
Mam pytanie do posiadaczy tego tv którzy robili ręczną aktualizację oprogramowania. Jak sprawdzić jaką mam wersję softu ( gdzieś czytałem że niektórzy mają ..143) gdzie to znaleźć?

Skoro nie będzie aktualizacji do Androida 7 to czy warto robić ręczną aktualizację- czy ona więcej poprawia czy psuje ?? Mój P6055'' chodzi dobrze, jedynie przydała by się kalibracja.
A i gdzie znaleźć oprogramowanie do aktualizacji bo sam TV nic nie wyszukuje.

Jak chcesz kalibrację to pisz do kikiego. A co do aktualizacji to kilkanascie stron wcześniej chłopaki podawali plik do ściągnięcia i info jak wgrać. Informavje o wersji oprogramowania też kilka stron wcześniej jest opisane jak szukać. Podałbym ci ale aktualnie nie jestem w domu a nie pamiętam dokładnie jak w to wejść. A co do aktualizacji androida to myślę że tv jest świeży i do 7 powinni go zaktualizować.
 

Fabus

New member
Jak chcesz kalibrację to pisz do kikiego. A co do aktualizacji to kilkanascie stron wcześniej chłopaki podawali plik do ściągnięcia i info jak wgrać. Informavje o wersji oprogramowania też kilka stron wcześniej jest opisane jak szukać. Podałbym ci ale aktualnie nie jestem w domu a nie pamiętam dokładnie jak w to wejść. A co do aktualizacji androida to myślę że tv jest świeży i do 7 powinni go zaktualizować.

Na stronce TCL tez masz najnowszy FW. Nie trzeba szukac po forum.
 

Fabus

New member
Ale rozumiem, że nie da się go zainstalować z menu z pen drive tylko trzeba tym sposobem z włączaniem TV do gniazka z wciśniętym przyciskiem co skutkuje całkowitym przywróćeniem TV do ustawień fabrycznych?

Nie, dlaczego? Instalujesz z pena i z menu TV.
Ten drugi sposob to jakis awaryjny sposob.

W zip`ie ze stronki tez masz instrukcje, tylko po angielsku.
 

Fabus

New member
Ooo widzisz, dzięki za info. Rozumiem, że w takim przypadku tak jak w w aktualizacji sieciowej nic się na resetuje?

Podejrzewam ze nie, ale nie dam sobie nic uciac, jeszcze nie aktualizowalem, dostalem TV z najnowsza wersja.

Nie wiem czy to w pelni potwierdzone, ale podobno najnowsza wersja (V143), wprowadza problemy z dzwiekiem przez ARC/SPDIF.
Wiec moze lepiej poczekac na nastepny apdejt ? :)
 

Buzol

New member
Podejrzewam ze nie, ale nie dam sobie nic uciac, jeszcze nie aktualizowalem, dostalem TV z najnowsza wersja.

Nie wiem czy to w pelni potwierdzone, ale podobno najnowsza wersja (V143), wprowadza problemy z dzwiekiem przez ARC/SPDIF.
Wiec moze lepiej poczekac na nastepny apdejt ? :)
Ja narazie nie posiadam zewnętrznego źródła dźwięku pod TV więc, jeżeli nikt nie dostrzegł innych istotnych wad to zaryzykuje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry