TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Ajothe

New member
Tym bardziej że w domu mam 7 letnią budźetową plazmę panasonica i jak otworzyłem recenzję jaką dawno temu zrobił kiki to mi kopara opadła że przez te 7 lat budżetowe lcd wciąż nie dogoniły jakością obrazu plazmy (chociaż posiadają mnóstwo bajerów które wtedy nie istniały: 4k, hdr, android itp).

Ja też chciałem zmienić ostatnio TV po ok. 7 latach, ale oprócz 4k i HDR poznałem takie nowości jak clouding, banding, dse i kilka innych. Ludzie i tak to kupują, więc producenci sobie pozwalają na produkowanie ***************u.

Poczekaj pare lat, może plazma nie padnie, a OLED'y potanieją :grin:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sansei - sprawa kolorów została zgłoszona do fabryki oficjalnie i w nowych dostawach już podkręcono algorytmy. Na szczęście kalibracja dała sobie z tym radę.
I Ci którzy kupili są super zadowoleni.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1380810-post7.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1380310-post275.html
Na PW mam już kilkanaście podziękowań - bo nikt się nie spodziewał, że dla nich marka mało znana
może spełnić oczekiwania.
Kontrast 7900:1 - to sprawdź nawet Qledy 4 x droższe.
Wygląd VIP, skala szarości genialna. Android 6,0 z zapasem pamięci.

Ajothe - masz trochę racji bo plastyczność obrazu ma inne wymagania.
Ale też wiele innych spraw jest na wyższym poziomie.
Masz rację, że bezpośrednim następcą jest OLED, ale jeszcze kilka dobrych lat nim ceny spadną.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...zy-czy-ekrany-z-ips-wkrotce-zabija-rynek.html
Ale konkurencja nie śpi.

W klasie cenowej czerni plazmy sprawdź :
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/13...go-jeszcze-nie-bylo-w-tej-klasie-cenowej.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1380310-post275.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1380810-post7.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1380445-post277.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1374934-post43.html
 

ae28402dk

New member
Zakupiłem ten model. Jestem ogólnie zadowolony, jednak mam problem z materiałami hdr w aplikacji Netflix. Mianowicie kolory są wyblakłe, zażółkłe. Nie działa to niestety wcale. Czego to możbyć kwestia i jak to "naprawić"?
 

Pikus1977

New member
A ja mam już dość ciągłego powrotu ustawień (o których pisałem wcześniej) do fabrycznych. Nawet nie trzeba wyjmować wtyczki z gniazda wystarczy wyłaczyć TV. Co to ma być... Ktoś z użytkowników ma podobny problem?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Da się naprawić.
Pisałem o tym w teście.
Trzeba zrobić kalibrację. A w jakim trybie podświetlenia oglądasz ?
 

ae28402dk

New member
Da się naprawić.
Pisałem o tym w teście.
Trzeba zrobić kalibrację. A w jakim trybie podświetlenia oglądasz ?


To chyba nie zależy od podświetlenia.
Próbowałem przy każdym. Wyczytałem, że to najpewniej wina oprogramowania telewizora. Użytkownicy Sony z androidem mieli ten sam problem. Sony zrobiło aktualizację i problem zniknął.

Co do powracających ustawień to miałem to samo i bez wyjmowania wtyczki. Czasami inadal się zdarza.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
A ja mam już dość ciągłego powrotu ustawień (o których pisałem wcześniej) do fabrycznych. Nawet nie trzeba wyjmować wtyczki z gniazda wystarczy wyłaczyć TV. Co to ma być... Ktoś z użytkowników ma podobny problem?


Podobno ma być jakaś aktualizacja zaniedlugo.. a co do tego to mi zapisuje to co ustawiłem. Kurde dziwny problem. Masz wpięte do listwy czy prosto do gniazdka ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdjęcia z Netflixa w HDR są w teście i są super , więc nie są wyblakłe.
 

ae28402dk

New member
Zdjęcia z Netflixa w HDR są w teście i są super , więc nie są wyblakłe.

Tak tak oczywiście, kalibracja, kalibracja. Ale nawet ona nie pomogła. Kolory są wyblakłe, wyprane. Co ciekawe w zwiastunach seriali, które obsługują hdr kolory są takie jakie być powinny, więc to albo wina aplikacji Netflix, która dopiero od niedawna wspiera hdr10, albo wina samego telewizora, który w hdr nie obsługuje plików o dużych formatach.
 

Pneumat2

New member
Tak tak oczywiście, kalibracja, kalibracja. Ale nawet ona nie pomogła. Kolory są wyblakłe, wyprane. Co ciekawe w zwiastunach seriali, które obsługują hdr kolory są takie jakie być powinny, więc to albo wina aplikacji Netflix, która dopiero od niedawna wspiera hdr10, albo wina samego telewizora, który w hdr nie obsługuje plików o dużych formatach.

Mój kolega miał podobny problem w Tv. Jemu pomógło przywrócenie telewizora do ustawień fabrycznych. Po tym wszystko już było Ok. Także warto spróbować .
 

witia24

New member
JAK to jest że mój lenovo y700 z i7 i dyskiem m2 i ramów 16 progrm VLC media player.
Tak obciąż laptopa że załączają się wentylatory chłodzące lapka a to wszystko przy bajce

Smerfy 2 / The Smurfs 2 (2013) MULTi.2160p.REMUX.UHD.BluRay.HEVC.TrueHD-ATMOS 7.1-KRT / DUBBiNG Napisy PL hdr

A taki tv tcl ma tylko 2 ramy i jakiś procek i procek graficzny który raczej jsest słabszy niż i7 i nv 960 gt 4 ramy a daje rady i zero przycinek.

Może ktoś porówna na przykład i7 z tym co siedzi w tv i nvidie 960 gt z ta grafa co siedzi w tv
 

Pneumat2

New member
JAK to jest że mój lenovo y700 z i7 i dyskiem m2 i ramów 16 progrm VLC media player.
Tak obciąż laptopa że załączają się wentylatory chłodzące lapka a to wszystko przy bajce

Smerfy 2 / The Smurfs 2 (2013) MULTi.2160p.REMUX.UHD.BluRay.HEVC.TrueHD-ATMOS 7.1-KRT / DUBBiNG Napisy PL hdr

A taki tv tcl ma tylko 2 ramy i jakiś procek i procek graficzny który raczej jsest słabszy niż i7 i nv 960 gt 4 ramy a daje rady i zero przycinek.

Może ktoś porówna na przykład i7 z tym co siedzi w tv i nvidie 960 gt z ta grafa co siedzi w tv

Pewnie ten procesor w telewizorze sprzętowo wspiera dekodowanie plików h265 a tam musi mielić.
 

WSE

New member
jezeli w TV siedzi np jakas pochodna Cella ktore sa produkowane od 2001 a jedna z wersji byla sercem PS3 (notabene sam procek silniejszy od jaguara z podstawowej wersji PS4 - wiecej mocy obliczeniwej ) . Sam cell lub jakis jego nastepca badz zupelnie inny koln ktory był montowany w piekarnikach lodowkach czy pralkach moze byc bardziej wydajny od i7 jezeli jest wyspecjalizowany tylko do konkretnych zadan w TV .
Prosciej piszac i7 musi robic wszystko bo jest sercem komputera do gier zawansowanych progamow czy poteznych obliczen a zwykly tani procek za kilka dolarow z TV jest wyspecjalizowany tylko do małej czesci zadan ktore musi wykonywac w TV dzieki temu jezeli jest dobrze zoptymalizowany programowo - moze byc bardziej wydajny w TV niz procek w lapku do ogladania wymagajacych filmow.


Zreszta w TV moze siedziec jakis "komorkowy" procek tez za groszowe sprawy - a przeciez komorki juz bardzo szybko pod wzgledem mocy obliczeniwych wyprzedzily obecne konsole - gdzie wymiary czy brak chlodzenia jakie sa kazdy widzi - a w TV jednak mozna wsadzic cos wiekszego za niewielkie pieniadze
 
Ostatnia edycja:

limarus

New member
Zakupiłem ten model. Jestem ogólnie zadowolony, jednak mam problem z materiałami hdr w aplikacji Netflix. Mianowicie kolory są wyblakłe, zażółkłe. Nie działa to niestety wcale. Czego to możbyć kwestia i jak to "naprawić"?

A sprawdzałeś ustawienia kolorów przy oglądaniu materiału HDR?
Ja zauważyłem, że TV po kalibracji od Kikiego miał ją przeprowadzoną na wejście HDMI, nawet jeśli włączyłem w ustawieniach opcję "zastosuj dla wszystkich wejść" to podczas włączenia z pendrive materiału 4k HDR, w ustawieniach miałem zupełnie coś innego (standardowe podświetlenie 100 itd). Widać to też po tym, ze nazwy profili są w języku angielskim.

Ja podczas takiego materiału ustawiłem sobie prawie wszystko według kalibracji z kartki (prawie bo nie ma możliwości wyboru przestrzeni kolorów, tak powinno być?). Kolory są świetnie zarówno z pendrive jak i z Netflixa. Może spróbuj odpalić jakiś materiał demo z pendrive i zobacz jak tam kolory wyglądają. Będziesz mógł wykluczyć netflix wtedy.
 

witia24

New member
Są też tv box i tam wiadomo co siedzi czy te maszynki za 400-500 zł maja lepsze procki itd nie wierze, a laptop 6000zł
 

Micz84

New member
Mam pytanie do posiadaczy TCL P6046. Czy ma ktoś z was UPC i korzysta z modułu CI+, bo na stronie UPC nie ma TCL i Thomsona wsród potwierdzonych modeli, a w sumie to dla mnie to dość ważna kwestia. Telewizor będzie wisiał w takim miesjscu, że ograniczenie ilośći kabli jest wskazane.
 

tysszek

Member
Sprawdzał ktoś z Was gniazdo słuchawkowe?
W moim modelu który kupiłem parę dni temu nie działa. Wpinam słuchawki dzwięk ginie w tv ale na słuchawkach cisza. Jak podepnę do wzmacniacza to słychać delikatnie ale dopiero jak zrobię głośno na 100% na obu urządzeniach. Przez co nie mam jak podłączyć mojego starego wzmacniacza.
Ogólnie TV chodzi dość szybko. Pomijam fakt że CEC w moim tunerze nie zabardzo chcę współpracować z tym w TV ale mój tuner ma już swoje lata ... Czasem go włączy ale wyłączyć już nigdy mu się nie udało.
Mam wersję 55 cali skalibrowaną przez kolegę z forum.
Ogólnie muszę się przyzwyczaić, bo czasem mnie zaskakuje ten telewizor :)

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry