TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Micz84

New member
A coś więcej na temat p70? czy warto wtrzymać się z zakupem zanim się pojawi, bo mi tak bardzo się nie spieszy z zakupem, więc mogę poczekać :)
 

Ajothe

New member
Proszę posiadaczy tego Tcla o wrażenia z filmów HDR.
Czy widać jakąś różnicę do SDR ?
Ciekaw jestem opinii jako ten tv ma jasność 280nit.
 

Pneumat2

New member
Kiki robił test tego TV więc najlepiej by było gdyby przetestował HDR sprzętem i pokazał ile urządzenie pokazuje max nitów. Widziałem testy różnych Tv i często wypada inaczej niż deklaruje producent. Nie piszę że będzie więcej ale było by bardziej obiektywnie. Mi osobiście HDR się podoba i widzę tą różnicę tylko ja oglądam filmy w ciemnicy. Ostatnio ogladałem na tym tv demo samsunga Uhd 4k i muszę powiedzieć, że zrobiło na mnie duże wrażenie, ponieważ obraz był zajeb.. szkoda że to tylko pokazówka i rzadko takie fajne efekty i takie piękny obraz jest prezentowany nawet w filmach 4k. Widać to materiał stworzony żeby obraz telewizora robił jak najlepsze wrażenie i powiem wam że seria P60 ma naprawdę duży potencjał. Najbardziej w tym Tv podoba mi się, że nie widać żadnych wycieków światła jak w typowych krawędziakach, czarne jest czarne. Nie chodzi o to żeby cukrować bo sam go kupowałem z lekkim dystansem ale sprawdził się i jestem zadowolony. Może jasnością faktycznie nie poraża ale dla moich warunków sprawdza się idealnie. W jasnym, nasłonecznionym pomieszczeniu trochę brakuje mocy w podświetleniu ale każdy to musi ocenić sam, najlepiej zamówić przetestować w domu i jak nie pasuje to odesłać. Zastanawiam się jak to jest jak po oczach wali taki Tv który ma jasność na poziome 1000-1500 nitów bo ja jak na swoim Tv ogladam bądź gram wieczorem to czasami muszę mrużyć oczy i nawet mam niekiedy ochotę zmniejszyć podświetlenie także przy takim mocarzu to chyba trzeba siedzieć w okularach przeciwsłonecznych.. chyba że tam jest zamontowany jakiś czujnik oświetlenia i reguluje podświetlenie oceniając jasność w pomieszczeniu..
 

mcosh

New member
@kiki rozumiem, że jeśli będę chciał odebrać tv osobiście to umówimy się na dogodny termin i zrobisz kalibrację przy mnie?

Pozdrawiam
 

ae28402dk

New member
Zamierzam kupić ten tv, jednak potrzebuję informację czy działają z nim klawiatury bluetooth z gładzikiem takie jak np Logitech K400 plus?
 

maciejczapla

New member
@kiki rozumiem, że jeśli będę chciał odebrać tv osobiście to umówimy się na dogodny termin i zrobisz kalibrację przy mnie?

Pozdrawiam

Mało tego powinien zrobić kalibrację w Twoim salonie/pokoju aby była to profesjonalna jak to określa kalibracja. Oczywiście lepsze ustawienie u kikiego w sklepie gdzie warunki różnią się niż w ogóle, bo jednak obraz poprawi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zawsze odebrać osobiście.
Telewizor kalibruje na firma zewnętrzna, więc nie zawsze się da zgrać terminy.
Kalibracja jest robiona w ciemni do ciemnych warunków w domu.
 

marcisz87

New member
Hej.
Telewizor dojechał do mnie około dwóch godzin temu. Oto moje pierwsze spostrzeżenia.
Jak na 55 cali jest lżejszy niż mój 42 calowy Panasonic.
Android działa szybko i płynie, muszę się przyzwyczaić do tego, że włącza się dłużej niż mój stary Panas. Dźwięk z wbudowanych głośników jest przyzwoity i do oglądania tv wystarczy. Obraz, po odpaleniu treści 4K na Netflix wdeptał mnie w panele. Nie wiem co robią TV za 7k złotych ale dla użytkownika takiego jak ja który ma średnie pojecię o tych wszystkich IPS-ach HDR-ach etc. jest fantastycznie.
Kiki dołączył mi protokół z kalibracji za co plus dla niego.

Teraz moje pytanie do użytkowników. Mam soundbar i wcześniej miałem go podłączonego pod wyjście optyczne w tv ten takiego nie ma o czym nie wiedziałem. Jak mam podłączyć ten głośnik aby wszystko działało ?
Jeśli podłącze go pod inne wyjście HDMI to telewizor wykrywa go i nawet pozwala sterować siłą jego dźwięku, ale ten niestety z niego nie płynie.
 
Ostatnia edycja:

jacyx

New member
Witam serdecznie.
Długo się zastanawiałem nad wyborem nowego telewizora, na kasie nie spie wiec ciężko zarobiony grosz chciałem wydać jak najlepiej.Kilka wypadów do marketów typu nie dla idiotów chyba jeszcze bardziej mnie ogłupiało niż pomagało w wborze:). Przypadkiem trafiłem na post o nowych modelach tej marki, po przeczytaniu testu przeprowadziłem krótka rozmowa z autorem :),i dziękuje telewizor zamówiony. Dzięki kiki!
Telewizor jeszcze ciepły, smiało mogę napisac że to był jeden z moich najlepszych wyborów jezeli chodzi o sprzęt.
Android super sprawa na dzien dobry zainstalowany Kodi
Materiały 4k wbijają w fotel, mam Smerfy 2 4k HDR, plik waży 50giga Mkv smiga jak należy.
Wszystko na plus, jeszcze kalibracja gratis z certyfikatem.
Mega zadowolony użytkownik TCL P60 55".
Napisze coś więcej po paru dniach użytkowania.
Dzięki kiki.
 

vanishHD

New member
Póki co nie ma profesjonalnych testów pokazujących odchylenia kolorów od normy więc ciężko to zweryfikować. Może na zachodnich portalach przekonają się do europejskich wersji TCLa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kontrast natywny jest 7900:1 - więc rewelacyjny. Masz w teście.
Kolory po kalibracji są dobre.
Po kilku dniach spływają oceny osób które kupiły.
Nie będę ich cytował w całości bo tego jest za dużo ale kilka nie zaszkodzi:

"Dzięki wielkie za informacje i pomoc w zakupie.
Jestem mega zadowolony z telewizora."
=================================

"Do TCLa podchodziłem chyba jak inni z ogromną rezerwą. I gdyby nie test to nawet bym nie spojrzał w jego stronę.
A tu - ho, ho.
Dzięki i szacunek."
=================================

"Rodzicom podłączyłem i za Waszą namową zarejestrowałem Netflixa.
Nigdy nie wiedziałem, że za takie pieniądze powiem - wow.
Nie wiedziałem, że będę teraz orędownikiem TCLa.
A to się narobiło ..."

=================================

Czekamy na kolejne oceny.
Mogą być tez na PW.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Za taki post reklamowy, nic nie wnoszący do dyskusji użytkownik kiki powinien dostać bana na kilka dni, albo na stałe zostać uciszony( wiem że nie realne bo jest tu "guru")
Osoba która handluje sprzętem i pisze takie zmyślone (nigdzie nie potwierdzone )opinie to skandal! ( Swoją drogą kiedyś już sam w internecie pisal opinie pozytywne na temat swojej osoby i sklepu z różnych kont na forach i mam nadzieję że nie zaprzeczy...sam sobie odpowiadał itd. Kto chce to znajdzie o tym w google.
Kończąc wiadomość do kiki : użytkownik sansei wytknął w twoim słabym teście sprzętu nieścisłości i zadał konkretne pytanie. Rozumiem że masz problem ze zrozumieniem postu, bo odpowiedziałeś nic nie wnosząca reklama. Tak wiemy że 7900:1 ale nie o tym był post użytkownika wyżej wymienionego.


Co się tak burzysz , kiki handluje każda marka o każdej pisze tak samo sugestie jak ktoś pyta. Pozatym jakby chciał to by polecał same drogie tv żeby zarobić jak najwięcej , a on jak widać doradza ,ze nie zawsze jest sens przepłacać patrząc tylko na markę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sansei

1. Kolory przed kalibracją !
2. Ustawienia są tak jak w certyfikacie.
Ja się nie zajmuję kalibracją, nie znam się na kalibracji - robi nam to firma zewnętrzna.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzięki za info kiki. Ocena 6/10 za kolory budżetowego telewizora prosto ze sklepu to fatalna sprawa. Teraz jest dla mnie w pełni zrozumiałe dlaczego przy każdej rekomendacji tego tv dopisujesz że kalibracja jest wymagana.

Jeszcze raz obejżałem zdjęcia z recenzji P60. Teraz zauważyłem że:
- rogi ekranu przy jasnych ujęciach są wyraźnie zaciemnione
- przy jednolitych jasnych tłach widać nierównomierność podświetlania, zwłaszcza z lewej strony są plamy
- ze zdjęć pokazujących kąty widzenia widać jak zanika kolor, ale na innych zdjęciach zrobionych pod kątem widać jak mocno znika jasność (lewe pół ekranu jasne, a prawe pół prawie czarne) czyli kąty widzenia ekranu są nadzwyczaj wąskie.

Przyznam że napaliłem się na ten telewizor - głównie ze względu na jego cenę, ale mając zamiar wydać prawie 3000pln ciężko mi przełknąć powyższe kompromisy. Tym bardziej że w domu mam 7 letnią budźetową plazmę panasonica i jak otworzyłem recenzję jaką dawno temu zrobił kiki to mi kopara opadła że przez te 7 lat budżetowe lcd wciąż nie dogoniły jakością obrazu plazmy (chociaż posiadają mnóstwo bajerów które wtedy nie istniały: 4k, hdr, android itp).

Czy ktoś znalazł inne recenzje któregoś z modeli P60? Jeśli nie można tu linkować obcych serwisów to proszę o info na priv.

Najlepiej byłoby ten tv obejżeć na żywo w sklepie - i porównać do innych budżetowych modeli. Czy nie wiecie może czy w Warszawie jakieś sklepy go posiadają na ekspozycji?


Zawsze możesz zamówić przez neta do sklepu, obejrzeć i kupić lub nie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry