TCL Seria C70

krisjax

New member
tcl C715 55 problem

witam mam mianowicie mały problem z telewizorem. przez usb zaktualizowałem telewizor do najnowszego oprogramowania,że strony tcl i znikły mi ustawienia Dźwięku - brak wyboru standard, film itp oraz ustalenia obrazu - standard, HDR itp.
Jak poradzić sobie z tym problemem. wcześniej miałem wersję softu v 398 da się zaktualizować do tej lub jakoś przywrócić
 

firefl

Active member
Bez reklam
dawanie tego samego pytania w różnych wątkach jest naruszeniem netykiety.
poczytaj regulamin forum

Dodatkowo to chyba nie o tym tv wątek, nieprawdaż?
po każdej aktualizacji należy wykonać reset shop i reset all w menu serwisowym, szczególnie jak coś nie działa. Nie pytaj jak - poszukaj. Jest opisane wielokrotnie na forum.

Można wgrać starszą wersję jeśli jest przygotowana w formacie do boot upgrade upgrade
 

grid3

New member
Witam , mam problem z moim TV U55C7026 polega on na bardzo długim przełączaniu z jednej funkcji na drugą czy np same przełączanie kanałów czy zwiększenie głośności . Po prostu tv jest "zamulony" Hard reset nie przynosi oczekiwanych rezultatów dlatego szukałem nowego systemu do wgrania . Ale po przestudiowaniu tego topiku chyba się pogubiłem . Lubię ten tv nawet z jego małymi wadami ale to co się dzieje od dłuższego czasu to już mały koszmar . Wstawiam załącznik z danymi jego obecnego oprogramowania i liczę że ktoś z społeczności tu zgromadzonej pochyli się nad moim postem i mi pomoże za co z góry serdecznie dziękuję :)
 

Attachments

  • IMG_3022.jpg
    IMG_3022.jpg
    29 KB · Wyś: 65

firefl

Active member
Bez reklam
Pełny reset tylko w menu serwisowym. Reset all i reset shop. Poszukaj na forum jak to zrobić

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

grid3

New member
Pełny reset tylko w menu serwisowym. Reset all i reset shop. Poszukaj na forum jak to zrobić
Pełny reset który podałeś nic nie zmienia robiłem to już kilku krotnie . Po zachowaniu TV widać ewidentnie że to wina softu . ( jak w rocznym telefonie. androidem :D )
 

marcin0815

New member
prawidłowy odnośnik do tej v575

Niestety, wygląda na to, że link już nie działa, szukałem, ale podobnie - nic niestety nie znalazłem.
Na moim TV używam testowej wersji R820 (która swoją drogą jest oczywiście nowsza od v575), ale niezbyt polecam, niestety spotkałem się z tym, że ustawienia nie zapisują się i często występują problemy z płynnością.
Gdyby ktoś miał v575 to również poproszę, ewentualnie pozostaje czekać na coś nowszego, o ile jeszcze wyjdzie cokolwiek.
 

damianosr3

New member
Niestety, wygląda na to, że link już nie działa, szukałem, ale podobnie - nic niestety nie znalazłem.

Na moim TV używam testowej wersji R820 (która swoją drogą jest oczywiście nowsza od v575), ale niezbyt polecam, niestety spotkałem się z tym, że ustawienia nie zapisują się i często występują problemy z płynnością.

Gdyby ktoś miał v575 to również poproszę, ewentualnie pozostaje czekać na coś nowszego, o ile jeszcze wyjdzie cokolwiek.
Jaki to system, czy nadal to android Oreo bo jeśli tak to nie opłaca się aktualizować moim zdaniem z tego co piszesz [emoji848]

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

marcin0815

New member
czy nadal to android Oreo

Oczywiście, zmiany systemu raczej nie ma co się spodziewać, to były chyba tylko bajki, bo ktoś o tym kiedyś wspominał.
Moim zdaniem nie opłaca się aktualizować do tej wersji, ale spróbować można. Być może to problem z moim modelem, instalowałem system oczywiście z późniejszym resetowaniem wszystkiego w serwisowym menu (zawsze tak robię, nigdy problemów nie miałem). Na tej wersji spotykam się z tym, że po uruchomieniu TV (po pełnym wyłączeniu systemu) głośność czasami ustawiana jest na 0, ustawienia nie zapisują się, występują problemy z reakcją na pilota, wszystko się zacina.
 

Fulcrum29

New member
Czy istnieje taka możliwość wgrania czegoś na wzór ustawień konfiguracyjnych telewizora z pliku? TV kupiłem dawno temu przez KiKiego, po drodze był update androida i kalibracja, którą mi przed wysyłką zrobiono wyparowała. Niby wprowadziłem ustawienia z wydruku jaki dostałem, ale wygląda to gorzej niż było i chciałbym coś z tym zrobić.
 

damianosr3

New member
Siema, czy to jest temat tylko o aktualizacjach?

Chciałbym zamontować swoi TCL U49C7026 na ścianie. Jednak nie widzę nigdzie śrub, ani dziur w telewizorze na montaż wieszaka. Dlaczego?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

kajapa

Member
Może ktoś z Was wie jaki standard zastosowano w wejściu AV mini jack?
Mam problem z podłączeniem PS2, bo tv nie ma wejść RCA(cinch) tylko AV mini jack.

Dokupiłem przejściówkę:
attachment.php



Ale nie działa bo się okazało, że jest kurrr...wa kilka standartów::fool::fool::fool:


attachment.php



attachment.php



I teraz pytanie za 100 punktów, który jest ku.wa dobry do tych TCL-ów C70??????:niewiem::niewiem::niewiem:
 

Attachments

  • Bez tytuł.jpg
    Bez tytuł.jpg
    23,3 KB · Wyś: 426
  • 184.jpg
    184.jpg
    14,3 KB · Wyś: 429
  • Overmax-HomeBox-MiniCinchAnalogOUT.jpg
    Overmax-HomeBox-MiniCinchAnalogOUT.jpg
    17,1 KB · Wyś: 421

kajapa

Member
Tak, i do niego w menu wyboru źródła sygnału jest "AV"
Sprawdź jeszcze raz to zobaczysz nad wejściem słuchawkowym żółty mini jck AV
 

Attachments

  • IMG_20211217_140010_969.jpg
    IMG_20211217_140010_969.jpg
    36,4 KB · Wyś: 423
  • IMG_20211217_135949_383.jpg
    IMG_20211217_135949_383.jpg
    103,1 KB · Wyś: 424

kajapa

Member
Też byłem zdziwiony, ale rozkminiłem instrukcje jeszcze raz.
Wracając do tematu wiesz który to standard?
 

Attachments

  • tytuł.jpg
    tytuł.jpg
    50,3 KB · Wyś: 431
Do góry