TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
Ja wiem co jest w pliku, sprawdzić trzeba obecną wersję softu w tv bo nie jestem na 100% pewien czy to realtek czy mediatek.
Soft będzie dobry jeśli obecny soft ma taki sam początek ja to co podałeś.
czyli np co jest w menu informacje o produkcie czy jakoś podobnie
 

damianosr3

New member
Ok, nie wiedziałem. TCL U49C7026 wygląda tak:
Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

646604c95a31f3b3981f8fbf07136075.jpg
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
zdjęcie potwierdza, że c70 ma chip mediateka. Soft od Piotrruk jest dla realtek - nie nadaje się.
Ja mam w moim bliźniaczym modelu v575 - taką możesz znaleźć w sieci i użyć.
Szukaj V8-T658T01-LF1V575
 
Ostatnia edycja:

tom500

Member
Tylko nie wiadomo po co do telewizorów z mediatekiem TCL wrzuca wszędzie soft z Realtekiem.
 

Attachments

  • Zrzut ekranu 2021-09-4 o 09.37.39.jpg
    Zrzut ekranu 2021-09-4 o 09.37.39.jpg
    445,3 KB · Wyś: 66
  • Zrzut ekranu 2021-09-4 o 09.47.20.jpg
    Zrzut ekranu 2021-09-4 o 09.47.20.jpg
    511 KB · Wyś: 57

kajapa

Member
Czy miał ktoś problem ze słabą jakością połączenia wifi i ethernet dla tv c7026? U mnie przy łączu 150mb/s, wifi 5ghz osiąga max 10mb/s duża utrata pakietów, po kablu 30-50mb/s natomiast gubi bardzo dużo pakietów przy połączeniu, przez co jakość jest słaba. Jedynie 2,4ghz do 60mb/s i w miarę stabilnie. Router wykluczam ponieważ inne urządzenia osiągają maksymalną przepustowość. Tv w odległości 50cm od routera. Ktoś ma jakiś pomysł? Mam oprogramowanie v574, ale to samo było na 519, 528.


Ja się z tym bujałem ale se już odpuściłem, bo zauważyłem, że u mnie wifi na 2.4ghz chodzi szybciej i stabilnie. Jeśli chodzi o 5ghz, to prędkość netu na tv zależy od ustawionego kanału na routerze. Zmieniałem kanały i sprawdzałem prędkość, chyba na 116 było najszybciej i wyciągało 140mb/s gdzie na 2.4ghz około 80mb/s a mam światłowód 250mb/s i router d-linka DIR 825 AC1200. U mnie problemem jest router, a dokładniej obecne oprogramowanie, które samo zmienia kanały na 5ghz. Ustawiam ręcznie wybrany kanał, wyłączam opcje, które mogą go zmienić a następnego dnia jest inny. Zareklamowałem router i dostałem nowy, to samo...



Odnośnie najnowszego softu w moim tv (v575) to po kilku tygodniach używania zauważyłem następujące błędy:
-czasem wyłącznik czasowy zamiast uśpić tv to go całkiem wyłącza
-nie mogę sparować pilota głosowego, ciągle błąd parowania
-pełne uruchomienie trwa ok 2min
-po pewnym czasie używania (bez reboota) tv zaczyna zamulać
Z plusów to brak problemów z szybkim uruchamianiem i brak samoistnego włączania się o każdej porze dnia i nocy.
 

damianosr3

New member
-pełne uruchomienie trwa ok 2min
-po pewnym czasie używania (bez reboota) tv zaczyna zamulać

Spróbuj przywrócić system do ustawień fabrycznych. U mnie to pomogło.

Ja dodam od siebie, że po aktualizacji:
- włącza się tryb awaryjny
- potrafi się "zamrozić".

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

kajapa

Member
Spróbuj przywrócić system do ustawień fabrycznych. U mnie to pomogło.

Ja dodam od siebie, że po aktualizacji:
- włącza się tryb awaryjny
- potrafi się "zamrozić".

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


zrobiłem zaraz po aktualizacji i resetach shop i all, zawsze robię przywracanie i resety po downgrade i aktualizacji do nowszej, żeby później nie instalować dwa razy wszystkiego od nowa
 

Tomasz76

New member
Czy na tym TV można zainstalować aplikację amazon prime video?
Można ale trzeba to zrobić poprzez pobrany, np na urządzeniu mobilnym lub laptopie, plik instalacyjny "PrimeVideo.apk".
Po prostu wysyłasz go sobie na TV i instalujesz ręcznie.

Można też przeglądarką zainstalować alternatywny sklep do Google Play ( ja np używam Aptoide ),
i z poziomu tego sklepu bez problemu można zainstalować Amazon Prime Video.
 
Ostatnia edycja:
Do góry