TCL Seria C70

Crocodil

New member
Po aktualizacji sieciowej za każdym razem tv startuje od początku. Dramat. Aktualizacje powinny zapewnić najlepsze funkcjonowanie, a jest katastrofa.

Niestety u mnie również bez pytania wgrała się aktualizacja sieciowa do wersji 511 i mam ten sam problem. Mam zaznaczoną opcję "Natychmiastowe włączenie" a i tak za każdym razem telewizor uruchamia się od zera (z logiem TCL, animowanymi "kółkami" i logiem Androida), co trwa nieakceptowalnie długo. Zauważyłem, że jeśli włączę telewizor z powrotem w ciągu kilku sekund po wyłączeniu, to szybki start z uśpienia działa tak jak powinien. Jeśli zaczekam 15-20 sekund, to start jest już powolny.

Próbowałem resetu na 3 sposoby (jeden po drugim) - NVM Reset, Reset Shop i Reset do ustawień fabrycznych (w opcjach Androida) - nic to nie dało. Być może da się zrobić jakiś głębszy reset, bo np. dodatkowy pilot bluetooth nadal był sparowany, więc jakaś pamięć pozostała nie wyczyszczona?

Próbowałem też innej sugestii z forum - wyłączyłem WiFi, pozostawiając tylko połączenie sieciowe po kablu. Nic to nie dało.

Jeszcze jedno co zauważyłem, to że po wyłączeniu i włączeniu telewizora resetują się wybrane opcje, tzn. tryb obrazu powraca do "Standardowy" zamiast wybranego wcześniej "Film". Na szczęście przynajmniej zmiany wprowadzone w profilu "Film" nie kasują się jak miałem w poprzedniej wersji firmware.

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem z szybkim uruchamianiem, czy pozostaje tylko downgrade do Androida 7?
 

rafejo

Member
@Crocodil spróbuj zrobić tak
1.Wyłacz natychmiastowe właczanie i wyjdź z menu, przytrzymaj dłużej przycisk power na pilocie i uruchom ponownie
2. Zrób to samo tylko teraz załacz natychmiastowe włączanie i uruchom ponownie
Daj znać czy pomogło
 

Crocodil

New member
@rafejo: Niestety, nic to nie dało jeśli chodzi o szybkie uruchamianie... Przynajmniej zaczęło pamiętać o ustawieniu obrazu na "Film".

Chyba trzeba będzie zrobić downgrade do v369 a potem aktualizację do v373 albo v379 (ten nie pamiętał mi ustawień obrazu).
 

rafejo

Member
Szkoda bo u mnie po takim triku działa prawidłowo, ogólnie po próbie jakiś zmian zawsze uruchamiam ponownie i nie mam większych kłopotów z tym tv
Używam wersji v519 bo o v511 nie mogłem się doprosić, a nie będe co trochę robił się niebieski na forum
 
Ostatnia edycja:

Crocodil

New member
@rafejo: Może faktycznie przed downgrade do Androida 7, spróbuję v519.

A jaki masz w ogóle model telewizora? Czy ktoś może potwierdzić że działa mu poprawnie szybkie uruchamianie w modelu 55C70 z wersją v511 lub v519?
 

Wojtek84

New member
Hej
Dziś aktualizowałem swój tv i mam problem ponieważ nie chce się uruchomić... zostaje na ekranie startowym tuż przed pojawieniem sie napisu "android" i tak mieli cały czas.
mój tv... TCL u49c7006
Co zrobić?
 

Crocodil

New member
@ligeza, @rafejo: Ja też mam 55C7006 (kupiony od kiki) i trudno mi uwierzyć że TCL wypuściłoby soft z aż takim babolem.Najpewniej więc to problem mojego konkretnego egzemplarza - coś poszło nie tak przy aktualizacji. Jutro spróbuję czy będzie poprawa w v519.

Czy znacie jakiś "mocniejszy" reset od "NVM Reset" i "Reset Shop"?
 

Crocodil

New member
@rafejo: Dzięki - spróbuję ale to już jutro :) Nie byłem nigdy w tym menu serwisowym, zawsze tylko w tym wywoływanym przez 9735, a tam są tylko 2 opcje resetowania o których wspomniałem wcześniej :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hej
Dziś aktualizowałem swój tv i mam problem ponieważ nie chce się uruchomić... zostaje na ekranie startowym tuż przed pojawieniem sie napisu "android" i tak mieli cały czas.
mój tv... TCL u49c7006
Co zrobić?

jeszcze raz procedura aktualizacji.
Nie napisałeś jak aktualizowałeś i tylko tyle moja kula-zgadula podpowiada...
 

Wojtek84

New member
jeszcze raz procedura aktualizacji.
Nie napisałeś jak aktualizowałeś i tylko tyle moja kula-zgadula podpowiada...


Ściągnąłem plik z TCLa v373 i wgrałem na pendrive. uruchomiłem aktualizację i niby poszło bo mrygała dioda i był komunikat że aktualizuje się... po chwili uruchamia się ponownie i staje na wczytywaniu androida

uruchamiałem już kilka razy i wciąż tak samo...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ściągnąłem plik z TCLa v373 i wgrałem na pendrive. uruchomiłem aktualizację i niby poszło bo mrygała dioda i był komunikat że aktualizuje się... po chwili uruchamia się ponownie i staje na wczytywaniu androida

uruchamiałem już kilka razy i wciąż tak samo...

nie masz uruchamiać wielokrotnie tylko wgrać aktualizację jeszcze raz.
Jeśli miałeś android 8 to downgrade do 369 i dopiero potem 373

Nie wiem co jest na stronie TCL, teraz tylko aktualizacje z plikiem Update.pkg
 
Ostatnia edycja:

skayron

New member
Mam pytanko zastanawiam.sie nad kupnem 75 c70 proszę o opinie użytkowników jak wygląda clouding HDR oraz odświeżanie czy nie ma smug
Zastanawiam się również nad Sony xf9005 65 cali który byście wybrali siedzę od telewizora 3.8 metra
 
Do góry