TCL Seria C70

tofek

New member
Panie i Panowie, rzucam temat pod dyskusję, dotyczy samoczynnego włączania się TV. Dziś podczas odkurzania (włącz-wyłącz odkurzacz) uruchomił się samoczynnie telewizor. Nie wiem czy to przypadek (aplikacja), czy słabo zabezpieczony zasilacz w TCL.
 

Woyu

New member
Też mam z tym problem W X2 potrafi się w środku nocy sam włączyć, i to jeszcze na starym sofcie się działo ale tylko jak został wyłączony w trybie szybkiego uruchamiania, jak został wyłączony przez wyłączenie całego androida to ok ale za to długo się włącza ponad minutę. Na tym sofcie 509 póki co ok zje zobaczymy
 

pako_umrzyj

New member
Wszystkie softy z instrukcją można dorwać tutaj
https://drive.google.com/drive/folders/1vXfF1A3WtxTTU3CDRWraWyA7xd_dTGgr

Od zawsze dziwiłem się dlaczego takiego downloadu nie ma na forum. Ktoś za administratora odwalił kawał dobrej roboty. Wszystko w jednym miejacu i ładnie poukładane. Te wysyłanie na emaila softu to jakaś porażka, śmiech na sali :)

Ja mam HBO GO na v509 i działa dobrze.
Samoczynne włączanie TV to problem znany od dawna.
TCL nie lubi połączenia opcji instant power + wifi.
Podłącz tv po kablu albo wyłącz szybkie uruchamianie.
Być może jest błąd w karcie wifi która budzi tv, tak zwana opcja wake on lan
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Od zawsze dziwiłem się dlaczego takiego downloadu nie ma na forum. Ktoś za administratora odwalił kawał dobrej roboty. Wszystko w jednym miejacu i ładnie poukładane. Te wysyłanie na emaila softu to jakaś porażka, śmiech na sali :)

Podejrzewam, że Kiki ma zgodę producenta na wysyłkę zainteresowanym na maila a nie na publiczne udostępnienie na serwerze.
Różnica może drobna ale istotna.
I chyba to nie obowiązek administratora, nie wiem dlaczego udostępnienie miałoby być zrobieniem ZA kogoś. No chyba, że za producenta - ale producent jak widać ma dość specyficzne podejście do aktualizacji.
 

pako_umrzyj

New member
soft jest w wersji beta więc oficjalnie nie ma dosępnego.
zamiast prosić się o wysyłkę softu, łatwiej byłoby wrzucać wszystko na stronę... Kiki nigdy nie napisał, że nie ma. zgidy na publikowanie, więc to tylko twoje przypuszczenia.
 

hipciu

New member
Czy jest jakiś powód dla którego niektóre telewizory nie dostały jeszcze aktualizacji do Androida 7? Nadal mam 6.0.1, aktualizacja systemu przez sieci pokazuje, że aktualizacji nie ma...
Próbuję wrzucić 8 przez pendriva, próbowałem już 4 różnych i na żadnym nie działa... Czekałem maksymalnie 15 minut z włączonym guzikiem i nic. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Po próbie aktualizacja z poziomu ustawień (aktualizacja lokalna) dostaję komunikat, że nie ma żadnego pendriva ani karty SD z softem. Gdy wpinam pendriva do włączonego telewizora to bez problemu się wykrywa.

edit. Próbowałem też wrzucić 7kę, taki sam efekt.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Czy jest jakiś powód dla którego niektóre telewizory nie dostały jeszcze aktualizacji do Androida 7? Nadal mam 6.0.1, aktualizacja systemu przez sieci pokazuje, że aktualizacji nie ma...
Próbuję wrzucić 8 przez pendriva, próbowałem już 4 różnych i na żadnym nie działa... Czekałem maksymalnie 15 minut z włączonym guzikiem i nic. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Po próbie aktualizacja z poziomu ustawień (aktualizacja lokalna) dostaję komunikat, że nie ma żadnego pendriva ani karty SD z softem. Gdy wpinam pendriva do włączonego telewizora to bez problemu się wykrywa.

edit. Próbowałem też wrzucić 7kę, taki sam efekt.

Jaki plik wrzucasz na pena (pełna nazwa)?
Co naciskasz przy włączaniu tv/próbie aktualizacji?

Opisz jak najdokładniej co robisz, bo czarodziejska kula słabo działa.
 

hipciu

New member
Robię zgodnie z instrukcją sprzed paru postów.

Plik nazywa się Update.pkg i trzymam wciśnięty środkowy przycisk (ten z narysowanym kółkiem i pionową kreską w nim) na josyticku z tyłu telewizora.
Najpierw wyłączam listwę z telewizorem, następnie wpinam pendriva (próbowałem oba porty USB, 2.1 z napisem service port oraz 3.0 - ten niebieski), naciskam przycisk power i trzymając go cały czas włączam listwę. Telewizor uruchamia się normalnie. Po podpięciu pendriva do komputera pojawiają się nowe foldery. Screen pod linkiem - https://ibb.co/swYZnFn.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Robię zgodnie z instrukcją sprzed paru postów.

Plik nazywa się Update.pkg i trzymam wciśnięty środkowy przycisk (ten z narysowanym kółkiem i pionową kreską w nim) na josyticku z tyłu telewizora.
Najpierw wyłączam listwę z telewizorem, następnie wpinam pendriva (próbowałem oba porty USB, 2.1 z napisem service port oraz 3.0 - ten niebieski), naciskam przycisk power i trzymając go cały czas włączam listwę. Telewizor uruchamia się normalnie. Po podpięciu pendriva do komputera pojawiają się nowe foldery. Screen pod linkiem - https://ibb.co/swYZnFn.

Screen sugeruje, że pendrive jest użyty jako powiększenie pamięci tv, nie wiem czy to ma znaczenie.
Wygląda, że próbujesz uruchomić aktualizację poprawnie... Po włączeniu zasilania telewizor nie powinien uruchomić się w zwykłym trybie tylko aktualizować. Powinno zacząć się góra po kilkudziesięciu sekundach.

Na tym samym forum w wątku "Pliki aktualizacji" android 8, v500 jest plik V8-658 i coś tam dalej. Skopiuj ten plik na pena i spróbuj wyszukać jako aktualizację lokalną z menu telewizora.
Powinno zaktualizować system i zachować ustawienia.
Prawdopodobnie lepiej wyzerować ustawienia, ale jeśli tv działa to decyduje właścieciel.

Powodzenia.
 

adambe

Member
Czy jest jakiś powód dla którego niektóre telewizory nie dostały jeszcze aktualizacji do Androida 7? Nadal mam 6.0.1, aktualizacja systemu przez sieci pokazuje, że aktualizacji nie ma...
Próbuję wrzucić 8 przez pendriva, próbowałem już 4 różnych i na żadnym nie działa... Czekałem maksymalnie 15 minut z włączonym guzikiem i nic. Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak? Po próbie aktualizacja z poziomu ustawień (aktualizacja lokalna) dostaję komunikat, że nie ma żadnego pendriva ani karty SD z softem. Gdy wpinam pendriva do włączonego telewizora to bez problemu się wykrywa.

edit. Próbowałem też wrzucić 7kę, taki sam efekt.


Zostań przy tej 6. To chyba najmniej kłopotliwy soft
 

pako_umrzyj

New member
Też miałem problem z aktualizacją softu jak Ty.
Najprostszy i najgłupszy pomysł wpadł mi do głowy, wrzucić aktualizację na innego pendrive i ruszyło bez problemu.
Teraz już nie pamiętam czy był to pendrive 2.0 czy 3.0 bo mam kilkanaście pendrive w plecaku :)
Pamiętam, że wpiałem go pod USB 2.0 w TV
Zobacz czy u Ciebie zmiana pendrive pomoże - oczywiście sformatowany do FAT32
 

hipciu

New member
Zostań przy tej 6. To chyba najmniej kłopotliwy soft

Zależy mi na działającym HBO Go (które zresztą na 8 i tak nie działa u mnie :D).

W każdym razie, 7 albo 8 pendrivów, próbowałem różne wersje Androida, w końcu po którejś próbie (cały czas robiłem to samo) załapało oprogramowanie które dostałem od konsultanta z infolinii, wrzuciłem 7 i potem 8.
Dzięki za pomoc, śmiga wszystko poza wspomianym wyżej HBO :p
 
Do góry