TCL Seria C70

Jar76

New member
W kodi wtyczka youtuba filmy 4k idą max ful hd, nie można też w opcjach zmienić na wyżej niż ful hd. Zastanawia mnie również dlaczego programy diagnostyczne również podają że wyświetlacz to max ful hd, a nie 4k.
 

firefl

Active member
Bez reklam
W kodi wtyczka youtuba filmy 4k idą max ful hd, nie można też w opcjach zmienić na wyżej niż ful hd. Zastanawia mnie również dlaczego programy diagnostyczne również podają że wyświetlacz to max ful hd, a nie 4k.

Nie zrozumiałem jak rozpoznajesz, że filmy idą 4k.
- nie widzi filmów
- zauważalne pogorszenie w stosunku do 4k
- inne?

Na netflix jak naciśniesz i na długim pilocie to pokazuje szczegóły i widzę jak przełącza full hd/4k

programy diagnostyczne nie wszystko rozpoznają.

Przyczyna jest chyba po trochu po każdej stronie
- producent programu diagnostycznego
- producent chipset
- producent tv
- developerzy kodi
- google jako developer android tv
 

Jar76

New member
Jakość zdecydowanie gorsza niż na aplikacji youtube, albo netflix. Tylko te dwa programy odtwarzają 4k poprawnie i to nie do końca, bo youtube nie odtwarza w hdr, a po włączeniu głośników bluetooth w netflix nie odtwarza ani hdr, ani 4k, max ful hd. I widać to zdecydowanie gołym okiem, jak i wg. wyświetlanych parametrów.
 

MICWOL

New member
Cześć,
Czy znacie sposób na taką dziwną przypadłość... zainstalowałem 499 później 509... netflix, youtube nie działa w 4k... mi box po hdmi wykrywa automatycznie jako 1080 (wymuszanie rozdzielczości trochę słabo), xbox wykrywa OK. Czy tylko u mnie taka przypadłość?
M.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Cześć,
Czy znacie sposób na taką dziwną przypadłość... zainstalowałem 499 później 509... netflix, youtube nie działa w 4k... mi box po hdmi wykrywa automatycznie jako 1080 (wymuszanie rozdzielczości trochę słabo), xbox wykrywa OK. Czy tylko u mnie taka przypadłość?
M.

A czy robiłeś reset shop? I chyba warto też wyczyścić NVRAM (oba przez service menu)
 

syma753dfx

Member
Na moim TCL, jestem we Włoszech, "TimVision", "Amazon Prime" i "PremumPlay" nie działają, musisz zainstalować DRM "Widevine". Nazwałem usługę TCL i zainstalowałem DRM, ale jeśli spróbujesz użyć tych aplikacji, telewizor przechodzi w "crash". Inżynierowie działu oprogramowania nie jestem na poziomie tych w dziale sprzętu.
 

MICWOL

New member
Ustawienia>Ustawienia zaawansowane>9735

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;)

A wracając do tematu, po resetach z menu serwisowego wykrywa 4K więc jest sukces.
Ale żeby nie było za dobrze nie mogę się zalogować do konta google... wyświetla błąd sieci choć tv podłączony i dajmy na to youtube działa... jakaś kolejna sztuczka na tą przypadłość?
M.
 

spoko2

New member
Na stronie TCL po tłumaczeniu translatorem:

Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-T658T01-LF1V373_PKG_USB_GMC"
Zapisz plik update.pkg w katalogu głównym dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32 (nie zapisuj pliku
w dowolnym folderze)
Przełącz telewizor w tryb gotowości
Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać.
Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o tym
ciągła aktualizacja.
Aktualizacja zajmie trochę czasu.
Nie wyłączaj, nie odłączaj ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji.
Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien zostać automatycznie uruchomiony ponownie po ~ 5-7 minutach.
Wyjmij napęd USB z portu USB.
Usuń plik "update.pkg" z dysku USB, aby uniknąć niechcianego pobierania oprogramowania.



Naciśnij przycisk opcji na pilocie:
Naciśnij OK na ikonie: zdjęcie.
Przewiń w dół do linii: kontrast.
Za pomocą pilota wykonaj sekwencję klawiszy: 6 4 2 5
Pojawi się specjalne menu.
Przejdź do linii "resetuj wszystko" i naciśnij OK.
Przejdź do linii "resetowanie sklepu" i naciśnij OK.


Gdzie jest przycisk zasilania klawiatury. Wykonałem aktualizację robiąc reset kablem. Pozostałe czynności jak w opisie.
 

spoko2

New member
Z tej instrukcji nie wynika, że telewizor trzeba wyłączyć z zasilania tylko startujemy z trybu gotowości. Powonno być - wyłącz telewizor z sieci i dalej jak uczą na forum. Według instrukcji nie da się aktualizować :( ale niektóre informacje w niej są bardzo przydatne.
 

Ult1mateer

New member
Hejo, mój C70 już do mnie jedzie :) Kupiłem przy okazji Chromecasta 4K Ultra którego dzisiaj odebrałem, podłączyłem pod stary telewizor i zonk, nie można go używać jako ekran bezprzewodowy przy laptopie (jedynie casting kart na Chrome, jakieś Netflixy czy Jutuby z telefonów czyli coś co mnie nie zadowala) więc go po prostu zwrócę bo jest mi zbędny - ale tak się zacząłem zastanawiać, czy ten TV nie ma opcji pracować jako ekran bezprzewodowy? W sensie, przykładowo, jak chcę sobie rozszerzyć/duplikować ekran na lapku, to wyskakuje mi w opcjach do wyboru TV rodziców z salonu obok (chyba jakaś Bravia) i tu moje pytanko, czy C70 też może pracować w takim trybie? A jeśli nie, to jest jakieś rozwiązanie w stylu "bezprzewodowego HDMI w 4k"? :)
 

jakub_a

New member
Masz w aplikacji.

Czy masz na myśli aplikację o nazwie "TV Control with Amazon Alexa"? Przypadkiem ją znalazłem na tej gigantycznej liście wszystkich aplikacji (razem z systemowymi). Nie działa. Dostaję cały czas błąd o braku połączenia z internetem. Jestem na kablu i internet działa poprawnie.
Jakieś pomysły?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy masz na myśli aplikację o nazwie "TV Control with Amazon Alexa"? Przypadkiem ją znalazłem na tej gigantycznej liście wszystkich aplikacji (razem z systemowymi). Nie działa. Dostaję cały czas błąd o braku połączenia z internetem. Jestem na kablu i internet działa poprawnie.
Jakieś pomysły?

U mnie ta aplikacja wygenerowała kod, który wpisałem we TCL skill w alexa.
Kod został zaakceptowany, alexa po wymuszonym wyszukaniu powinna znaleźć tv, niestety nie znajduje.
 

bumar

New member
Hejo, mój C70 już do mnie jedzie :) Kupiłem przy okazji Chromecasta 4K Ultra którego dzisiaj odebrałem, podłączyłem pod stary telewizor i zonk, nie można go używać jako ekran bezprzewodowy przy laptopie (jedynie casting kart na Chrome, jakieś Netflixy czy Jutuby z telefonów czyli coś co mnie nie zadowala) więc go po prostu zwrócę bo jest mi zbędny - ale tak się zacząłem zastanawiać, czy ten TV nie ma opcji pracować jako ekran bezprzewodowy? W sensie, przykładowo, jak chcę sobie rozszerzyć/duplikować ekran na lapku, to wyskakuje mi w opcjach do wyboru TV rodziców z salonu obok (chyba jakaś Bravia) i tu moje pytanko, czy C70 też może pracować w takim trybie? A jeśli nie, to jest jakieś rozwiązanie w stylu "bezprzewodowego HDMI w 4k"? :)
TCL nie ma miracasta/widi więc nie jesteś w stanie użyć go jako pełnoprawny drugi ekran. Można natomiast castować cały pulpit wykorzystując Google Chrome (nie tylko karty), aczkolwiek działa to mało płynnie i jest duże opóźnienie, do zdjęć się nadaję ale nie do filmów itp..
 
Do góry