TCL Seria C70

Witam
Proszę o info jak się przedstawia możliwość nagrywania obrazu z tv. Czy oprogramowanie pozwala na nagranie oglądanego programu na pendrive lub na dysku zewnętrznym ?
Czy ten materiał można później obejrzeć na komputerze bez żadnych dodatkowych programów ? czy tylko na tym TV ?
 

adambe

Member
Witam wszystkich, to mój pierwszy post.
Jestem posiadaczem C7026 od 10 dni, trzy dni temu pojawił się problem, od tego czasu telewizor włącza się rano w trybie sklepowym. Po przestawieniu na tryb dom, do końca dnia działa normalnie. Następnego dnia rano znów tryb sklepowy. W czym problem? Pomocy. Mogę go jeszcze oddać.

Zrób Reset Shop w trybie serwisowym
Tryb serwisowy tak wejdziesz Ustawienia >Zaawansowane ustawienia > 9735 > Reset Shop Klawisz w prawo
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Witam
Proszę o info jak się przedstawia możliwość nagrywania obrazu z tv. Czy oprogramowanie pozwala na nagranie oglądanego programu na pendrive lub na dysku zewnętrznym ?
Czy ten materiał można później obejrzeć na komputerze bez żadnych dodatkowych programów ? czy tylko na tym TV ?

Na razie nie ma takiej możliwości. Ma wejść z najbliższą aktualizacją softu
 

Szpura

New member
Co do niemożności wyłączenia tv mam tak samo. Spróbuj wejść w tryb myszki na pilocie i kursorem najechać na wyłącz telewizor. U mnie działa i się wyłącza. Jak normalnie chce wyłączyć klawiszem to się nie da, wyskakuje ponownie "wyłączyć telewizor" i tak w kółko.
 

ciechurka

New member
Witam serdecznie!
Koledzy czytam Wasze posty i przyznam, że chyba wiem mniej niż wiedziałem. Strasznie dużo wiedzy i nie wszystko do mnie od razu przemawia. Miałbym ogromną prośbę. Czy mógłby ktoś odpowiedzieć na moje pytania co niewątpliwie rozwiałoby moje wątpliwości. Szukałem odpowiedzi na nie ale nie znalazłem wszystkiego. Być może coś mi umknęło.
Chce kupić telewizor 55 cali. Spodobały mi się dwa:
1. LG LED 55UJ701V
2. TCL LED 55C7026

Moje pytania datyczą głównie TCL'a:
1. W sklepie (mediaexpert) w trybie sklepowym telewizor sprawiał wrażenie klatkowania obrazu w niektórych scenach. W LG tego nie zauważyłem. Być może jest to wina trybu sklepowego. Obraz nie był płynny, zwłaszcza było to widać w porównaniu z innym TV. Czy faktycznie ten telewizor tak ma czy może jest to wina tryby.
2. Jak ma się odświeżanie 60Hz TCL'a do 100Hz LG
3. Z czym muszę się liczyć wybierając TCLa? Czytałem o konieczności kalibracji, odblokowywaniu nagrywania na USB. Czy są jeszcze jakieś niezbędne zabiegi, z którymi muszę się liczyć? Ktoś pisał (chyba KIKI), że można kupić już skalibrowany TV. Gdzie można to zrobić i jaka będzie cena?

4. Który telewizor jest lepszy. Mam na myśli głównie obraz. To, że TLC ma androida jest fajne ale nie robi mi wielkiej różnicy. Zależy im głównie na obrazie.

Bardzo proszę o odpowiedzi i porady. Może udałoby się zebrać najważniejsze rzeczy dotyczących TCLa przy odppwiedzi na moje pytania...?

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość dla mnie za zadane pytania.
 

adambe

Member
Oba tv. to matryce 60hz.
LG matryca IPS, a więc słaba czerń, ale dobre kąty widzenia. TCL matryca VA , bardzo dobra czerń, ale słabe kąty widzenia.
LG matryca RGBW ( prawie 4k)
Nie wiem co Ci tam w TCL-u klatkowało, ja nigdy czegoś takiego nie zauważyłem.
Tak ogólnie parametry TCL-a są lepsze. Wykonanie też.
 

janusz

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/134087-lg-55uj701v.html

Lepiej unikać LG na tych matrycach "4K", a już na pewno nie w tej cenie. Owszem w cenie około 2 tys. i nieco powyżej może da się usprawiedliwić ale nie w porównawniu z TCL C70.
Jak chcesz kupić pewnie to procedura jest bardzo dziwaczne ale na tym forum już chyba tak jest od wielu lat. Kupujesz dostęp do klubu i jesteś niebieski (pod wszystkimi posstami Kikiego jest link niebieski z opisem). Potem piszesz na PW do Kikikiego i on przysyła Ci ofertę z ceną przeważnie lepszą niż na ceneo. Dodatkowo daje kalibrację i do TCL-a pilot głosowy z żyroskopem.
 

n3q

New member
Najtaniej jest w media expert aktualnie. Czytałeś cały temat więc pewnie wiesz ze kalibracja kikiego to jedno ustawienie które wysyłane jest do wszystkich osób które wpacily mu kasę. Także nie ma ona żadnej wartości. Pilot w media expert dodawany jest gratis.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

adambe

Member
Raczej u kikiego na dzień dzisiejszy taniej. Nawet jak się zasili to forum kwotą kilku złotych to i tak jego oferta ( na dzień dzisiejszy ) jest najlepsza.
 

Chrascher

New member
Firework videos are great for testing backlight bleed black-level etc: youtube. com /watch?v=GnU7VrgaXyI&t

once you get the settings sorted out correctly anyone should be delighted with the results on this TV.

I find it amazing that competing brands ask twice as much for the same thing and I am convinced they are no better.
 

urania-marek

New member
najtaniej jest w media expert aktualnie. Czytałeś cały temat więc pewnie wiesz ze kalibracja kikiego to jedno ustawienie które wysyłane jest do wszystkich osób które wpacily mu kasę. Także nie ma ona żadnej wartości. Pilot w media expert dodawany jest gratis.

Wysłane z mojego sm-g920f przy użyciu tapatalka
słuchaj kolego a wsparcie i pomoc z naszej strony dla użytkowników też nie ma żadnej wartości jeżeli tak myślicie to od dzisiaj będzie wsparcie tylko dla naszych klientów i niebieskich.
 

k@li111

New member
słuchaj kolego a wsparcie i pomoc z naszej strony dla użytkowników też nie ma żadnej wartości jeżeli tak myślicie to od dzisiaj będzie wsparcie tylko dla naszych klientów i niebieskich.
No to nieźle pojechałeś.
W takim wypadku pie....e te forum.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

sulko

Member
nie ma takiego tv w każdym są błędy.jeśli wam nie zależy na wsparciu to będzie mój ostatni wpis na tym forum.pozdrawiam wszystkich.
Panie Marku, zdecydowanej większości posiadaczy TCL na pewno zależy na wsparciu, tym bardziej że to wsparcie jest potrzebne. Sugeruje trochę ochłonąć i nie brać tego tak osobiście.
 

ligeza

Member
nie ma takiego tv w każdym są błędy.jeśli wam nie zależy na wsparciu to będzie mój ostatni wpis na tym forum.pozdrawiam wszystkich.


Kolego nie przejmuj się innymi. Jak komuś nie pasuje to może sprzedać TV i forum unikać. To właśnie dzięki wsparciu ten telewizor może zamieszać na rynku. Bo wsparcie dla produktu to nie tylko poprawki ale również nowe funkcjonalności. W tym roku ma wejść w Polsce google assistant, więc nie mogę się już doczekać androida 8. Wiem że na początku będzie na pewno jakieś błędy zawierał, ale przecież jak ktoś nie chce to nie musi wgrywać. Z androidem 7 mimo że jeszcze zawiera różne błędy ale widać, że TCL przynajmniej pracuje nad ich naprawą, a dzięki tobie mamy z nimi dobry kontakt i możemy sugerować co dodać i informować co nie działa.
 

ciechurka

New member
Koledzy ja myślę, żeby się nie sprzeczać bo to nic nie daje. Wsparcie jest potrzebne i jak ktoś nim służy to trzeba być mu wdzięcznym a nie krytykować.

Czy jeszcze ktoś pomoże w mojej kwestii? Co z nagrywaniem na USB w TCLu?
 

Crocodil

New member
Koledzy ja myślę, żeby się nie sprzeczać bo to nic nie daje. Wsparcie jest potrzebne i jak ktoś nim służy to trzeba być mu wdzięcznym a nie krytykować.

Czy jeszcze ktoś pomoże w mojej kwestii? Co z nagrywaniem na USB w TCLu?

Nagrywania w tej chwili nie ma i żaden zewnętrzny program nie pomoże. Być może PVR będzie dodane w kolejnych aktualizacjach...
 
Do góry