TCL Seria C70

Chrascher

New member
It is a RGB horizontal stripe panel and interestingly according to PanelLook it has a native contrast of 6000:1. I can believe that because when I am watching a good source like blu-ray the darkest parts of the film are never anywhere near as dark as the black bars at the top and bottom.
 

janusz

New member
Bez reklam
a nie lepiej zamiast tego c70 albo x2 to wziąć oleda 55 lg za 4900zł i czarne jest czarne tylko jak z tym wypalaniem bo ja załączam tv na 8 godzin dzienie i leci co leci

Każdy ma inne zdanie. ja bym nie zapłacił prawie 2 razy więcej za Oleda. Nie przeczę, że obraz jest rewelacyjne, ale w c70 jest i tak obraz na bardzo dobrym poziomie. Jakby różnica była 20 % to brałbym Oleda.
 

mikecheck

Member
Każdy ma inne zdanie. ja bym nie zapłacił prawie 2 razy więcej za Oleda. Nie przeczę, że obraz jest rewelacyjne, ale w c70 jest i tak obraz na bardzo dobrym poziomie. Jakby różnica była 20 % to brałbym Oleda.

OLED czy LCD, kwestia indywidualna. Jak na razie nie ma telewizorów bez wad, zawsze jest kompromis, jednak są konsumenci mniej wrażliwi na niedociągnięcia i to już tylko kwestia portfela. Wszystko zależy co dla danego konsumenta będzie ważne, czy warto dodać kilka stówek więcej czy nie lepiej wydać na inne przyjemności. To podobnie jak z zakupem samochodu, mamy rożne konfiguracje, wyposażenia, silników, zabezpieczeń itp. a mimo wszystko można kupić najdroższą wersję i nie być do końca zadowolonym.

OLED to przyszłość, zobaczymy jak się rozwinie technologicznie oraz jak się uplasuje cenowo za kilka lat, kiedy LCD przestanie być już alternatywą.
 

not2pun

New member
ja tam wolałem teraz brać coś taniego
i przeczekać na tym 2-3 lata aż oledy się ostoją i dopracują
na oledach sie naczytałem to nie dość że drogie to nie tylko wypalenia, ale jeszcze jakieś plamy.
 

lakatus

New member
PVR nie ma.
TCL 55C70 jest teraz w specjalnej promocji olimpijskiej dla niebieskich członków forum.
dla wszysykich kupujacych dodaj prosze informacje z jakimi panelami LCD sa te konkretne modele 55C7006 zeby nie bylo rozczarowania ze mial byc inny.Rzetelne informowaniento podstawa.
 
Ostatnia edycja:

i1111

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój Tv dzisiaj się zaktualizował samoczynnie,według mnie brak widocznych zmian, oprócz braku dostępu do ustawień zaawansowanych obrazu
 

Attachments

  • IMG_20180125_222653.jpg
    IMG_20180125_222653.jpg
    34,6 KB · Wyś: 52
  • IMG_20180125_222813.jpg
    IMG_20180125_222813.jpg
    38,9 KB · Wyś: 78

witia24

New member
1 wersja ----za 5000zł ----a jak rozważyć pomiędzy x2 a oledem lg ta sama cena co byście brali
2 wersja --- czy warto dopłacać do x2 może po prostu kupić wziąć c70
3 wersja --- a jak kupić c70 to w końcu z jaka matrycą lepiej samsunga czy made in china
Proszę niech ktoś napisze dokładnie jaki kod ma samsunga a jaki made in china

No i czy warto brać u kikiego czy w jakim sklepie w Opolu kupię bo muszę na dniach zamówić, jak to jest ze zwrotami jeśli dostrzegł bym jakieś wady, bo obecnie mam laptopa lenowo za 6tysi ina matrycy świeca rogi jak cz a jak ścisnę obudowę to światło się rozlewa, nie chce tego w tv, bo laptopa do tej pory nie zareklamowałem bo jest mi cały czas potrzebny a z reszta całe dane itd musiał bym zgrywać. ( ale to juz odbiegając od tematu)
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
1 wersja ----za 5000zł ----a jak rozważyć pomiędzy x2 a oledem lg ta sama cena co byście brali
2 wersja --- czy warto dopłacać do x2 może po prostu kupić wziąć c70
3 wersja --- a jak kupić c70 to w końcu z jaka matrycą lepiej samsunga czy made in china
Proszę niech ktoś napisze dokładnie jaki kod ma samsunga a jaki made in china

No i czy warto brać u kikiego czy w jakim sklepie w Opolu kupię bo muszę na dniach zamówić, jak to jest ze zwrotami jeśli dostrzegł bym jakieś wady, bo obecnie mam laptopa lenowo za 6tysi ina matrycy świeca rogi jak cz a jak ścisnę obudowę to światło się rozlewa, nie chce tego w tv, bo laptopa do tej pory nie zareklamowałem bo jest mi cały czas potrzebny a z reszta całe dane itd musiał bym zgrywać. ( ale to juz odbiegając od tematu)


Bierz C70.
Mnie tam stać na znacznie droższy tv. ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu wydawać kasy po to żeby mieć lepszy obraz, który na "oko" jest praktycznie nie do rozróżnienia, tylko w testach można wykazać że ten czy tamten ma tam o kilka lepszy kontrast, czerń lub inne parametry.
Niedawno byłem u znajomego który kupił sobie Oleda C7. No obraz fajny, ale po powrocie do domu moja żona stwierdziła że na naszym 2,5 raza tańszym tv. wcale to gorzej nie wygląda.
C 70 na pewno nie jest szczytem technologii , ale do codziennego oglądania tv nadaje się świetnie.Również do sportu, co potwierdza każdy , kto u mnie oglądał ten tv.
Niedawno u mnie domu był instalator internetu ( zmieniałem dostawcę). Zobaczył ten tv i od razu się nim zainteresował. Pobawił się trochę i nie mógł wyjść z podziwu jak może funkcjonować tv za 3 tyś.
Zapisał sobie jaki to model i poleciał do Media ex.
Kiki tu nie pozwala wkleić linka do testu tego tv na sąsiednim forum, a szkoda, bo sądzę że wielu po przeczytaniu tego testu, mogło by zdecydować się na zakup właśnie tego tv.

Matryca taka czy siaka, co za różnica, obie są świetne
 
Ostatnia edycja:
Do góry