TCL Seria C70

Chrascher

New member
Bierz C70.
Mnie tam stać na znacznie droższy tv. ale doszedłem do wniosku że nie ma sensu wydawać kasy po to żeby mieć lepszy obraz, który na "oko" jest praktycznie nie do rozróżnienia, tylko w testach można wykazać że ten czy tamten ma tam o kilka lepszy kontrast, czerń lub inne parametry.
Niedawno byłem u znajomego który kupił sobie Oleda C7. No obraz fajny, ale po powrocie do domu moja żona stwierdziła że na naszym 2,5 raza tańszym tv. wcale to gorzej nie wygląda.
C 70 na pewno nie jest szczytem technologii , ale do codziennego oglądania tv nadaje się świetnie.Również do sportu, co potwierdza każdy , kto u mnie oglądał ten tv.
Niedawno u mnie domu był instalator internetu ( zmieniałem dostawcę). Zobaczył ten tv i od razu się nim zainteresował. Pobawił się trochę i nie mógł wyjść z podziwu jak może funkcjonować tv za 3 tyś.
Zapisał sobie jaki to model i poleciał do Media ex.
Kiki tu nie pozwala wkleić linka do testu tego tv na sąsiednim forum, a szkoda, bo sądzę że wielu po przeczytaniu tego testu, mogło by zdecydować się na zakup właśnie tego tv.

Matryca taka czy siaka, co za różnica, obie są świetne

I totally agree. I get a superb Samsung panel with excellent colour and contrast for about half what other manufacturers would be asking for the same thing.
The difference between a good $1000 TV and a great $2000 TV is so small these days that you really have to wonder if it is worth paying twice as much for an incremental improvement of maybe just 1% in picture quality.

Let's face it, for 90% of the time what the C70/C2US delivers is more than adequate.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55C70 za 2999 zł :
- kalibracja gratis
- Pilot głosowy gratis
- Dostawa gratis
Sprawdzany jest przy kalibracji.
Jeśli pasuje napisz na PW.
 

janusz

New member
Bez reklam
Co Ci po tym?
Jak oni nie potrafią każdego oprogramowania ogarnąć.

Widać, że kolego nie bawił się wiele z softami. Każdy kto przeszedł troszkę z tymi tematami ma trochę inne zdanie. Troszkę poczytałem i korzystałem z softów w różnych playerach (tematy o odtwarzaczach sieciowych) w różnych systemach (nawet softy robione przez użytkowników), oraz softy do tunerów satelitarnych np. ferdka. (emu). Dzisiaj już dziwi mnie urządzenie RTV bez systematycznych aktualizacji.
Ja uważam, że to rewelacja, iz jest dopracowany android 6, aktualnie dopracowywany 7, a już czeka 8-ka. Nie liczę na cuda, ale mimo wszystko z każdym nowym android TV jest szansa na większą ilośc aplikacji. Rozumiem, że nie każdemu są potrzebne ale dobrze mieć wybór.
 

DLUGI321

New member
Skoro został zadeklarowany poprzedni termin wydania Androida 7 i okazało się że nie wydadzą go w terminie bo potrzeba czasu by go dopracować a kiedy jest już teoretycznie dostępny to okazuje się że przesuwanie terminu wydania ze względu na konieczność poprawek nic nie daje bo poprzednia wersja androida jest bardziej stabilna i nie posiada tylu błędów niż ten ich zabugowany android 7 a teraz jeszcze chwalą się kolejnym androidem kiedy jeszcze poprzedniego oficjalnie na stronie nie ma a OTA działa tak wybiórczo że nie wiadomo dlaczego jednym się aktualizuje a drugim nie więc można uznać że tej aktualizacji nie ma. Tak jak ktoś już napisał i zgadzam się z tą osobą w 100% że polegną na kolejnej wersji Android 8 skoro do tej pory nie wydali poprawnie działającego Android 6 i 7.
 

janusz

New member
Bez reklam
Czemu uważasz, że android 8 ma być trudniejszy do zrobienia softu? Przeważnie tak jest, że im nowszy system tym jest łatwiejszy, problemy z androidem 7 (nie tylko TCL-a), mogą wskazywać, że to nie soft jest zły a sam android 7 ma błędy, których np. 8-ka nie będzie miała. Czas pokaże, osobiście nie mam zbyt wielkich oczekiwań od nowszych androidów, ale też nie mam żadnych obaw.
 

sulko

Member
Ja uważam, że to rewelacja, iz jest dopracowany android 6, aktualnie dopracowywany 7, a już czeka 8-ka.
Z tym "dopracowaniem" to bym nie przesadzał, skoro u mnie nie działa jednocześnie wifi i power instant, a to to są elementarne funkcje, nie wspominając o DTS passthrough z innych aplikacji niż wbudowany player, mimo że na kartonie bije po oczach duże logo DTS. Słuchając radia nie mogę wyłączyć ekranu a to jest dodatkowe 100 wat, bije po kieszeni i środowisku. To są takie błędy które niestety działają jak przysłowiowa łyżka dziegciu na całościową ocenę, tego niewątpliwie bardzo dobrego hardwarowom w swojej klasie cenowej, telewizora. Mam nadzieję że że to dopracują bo nie są to problemy nie do przeskoczenia wystarczy tylko chcieć.
 

DLUGI321

New member
Patrząc na to jak działa każdy z do tej pory wydany (nieoficjalnie) android od TCL to z pewnością każdy nowy do tej pory android przynosił więcej problemów niż korzyści i nie można zwalać winy na androida bo skoro jeden producent potrafi to zrobić i nie ma problemu a TCL nie to chyba nie problem androida. Mnie cały czas irytuje komunikat o podłączeniu CI oraz brak dostępu do opcji balansu bieli (android 7) i śmiem twierdzić że nie jest to jakiś wielki problem by programiści TCL nie mogli go naprawić skoro u innych nie występuje a tu android 6 i 7 ma ten problem i nie zanosi się by go rozwiązali. A wydanie kolejnego androida tylko po to by zmienić numerek lub dodać jakieś kilka bajerów z których nikt nie korzysta mija się z celem
 

DLUGI321

New member
Kupa to może nie ale ma dużo błędów. Są osoby które twierdzą że wszystko działa tak jak należy tylko pozostali mają jakieś dziwne problemy jeśli można tak nazwać nie do końca działający moduł CI gubienie ustawień brak dostępu do ustawień balansu bieli problemy z dźwiękiem i wiele innych

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 
Do góry