TCL Seria C70

bastekpew

New member
C7006 ma głośniki JBL a 7026 oznaczone DTS. Czy jest jakaś różnica w odbiorze, nie wiem ale podejrzewam ze żadna. Mam również swoją teorię ,iż producentem głośników jest ta sama firma.

Oglądałem ten model wczoraj w media expert i znaczek JBL był na głośniku, chyba jednak się na niego skuszę lecz postaram się trochę cenę znegocjować.


//edit

jednak racja nie ma znaczka JBL, lecz DTS, jakoś na dźwięk nie zwracałem większej uwagi.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taniej jak dla niebieskich nie dostaniesz.
A za pilota jak zapłacisz i kalibrację - to różnica może być 1000 zł
 

Ketosz

New member
A jak to w końcu jest z tą różnicą modeli 7006 i 7026 - faktycznie mają różne matryce?
Ktoś to może faktycznie potwierdzić (kiki?), czy to tylko są przypuszczenia na podstawie info ze strony DisplaySpecifications?
 

cancel

New member
szybkie pytanie bo nie mogę tego nigdzie znaleźć mianowicie :

Jak sprawdzieć jaką mam wersje oprogramowania w C70 ?

w aida64 tez nic sensownego nie znalazłem.

Z góry dzięki za szybka odpowiedź.
 

bastekpew

New member
Byłem dzisiaj w media i kupiłem ten TV TLC 55c7026 za 3399 + pilot głosowy. Jeśli chodzi o nagłośnienie to jest to jak najbardziej JBL przynajmniej taki znaczek jest przyczepiony na głośniku, z tego co widziałem to DTS jest w wersji 49c7026, o samym TV wypowiem się dopiero za jakiś czas jak potestuję ale jak na razie wygląda spoko. Co do samego sakupu muszę niestety z przykrością stwierdzić, że sprzedawcy często traktują takie marki jak TCL po macoszemu chyba że ja na takiego gościa trafiłem który cały czas próbował mi wcisnąć Panasonica TX-58EX700E argumentując to tym że ma super czerń, kontrast i kolory. Które rzeczywiście miał super (telewizory na półce były koło siebie) jednak TCL dla mnie jest znacznie bardziej użyteczny bo ma androida a nie mulasty FirefoxOS :) Co nie znaczy że kolory i czerń na TCL'u są słabe .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model 55C70006 kosztuje 3099 zł z pilotem gratis, kalibracją i dostawą gratis.
Ale ważne, że niesie radość .
Pamiętaj tylko o kalibracji.
 

bastekpew

New member
Właśnie pogrzebałem trochę w ustawieniach i w informacjach w zakładce "Skontaktuj się z nami" numer modelu widnieje 55c7006 zaś na naklejce z tyłu jest 55c7026 z czego by wynikami że oprogramowanie na tych tv jest takie samo...
 

aaaddd

New member
Przeczytałem wszystkie posty, spędziłem 4h w sklepie porównując z Sonym (Media Markt Katowice) i dalej nic nie wiem. Mam pytania i prośby do posiadaczy zwłaszcza 49C7006:

1. Czy ktoś mógłby w 4k na Netflixie włączyć 1 odc. Stranger Things? W 16 minucie ręka szeryfa wędruje najpier przez żaluzje, potem sięga po pączka, a następnie przestawia karty. Zwłaszcza przy kartach tak cięło, że masakra. Sprzedawca zwalał na moje LTE, ale odtwarzałem dwa razy, więc nie chce mi się wierzyć. Sony bez problemu. Domowy Sharp też, choć on ma problemy z płynnością w innych scenach, ale nie ma aż takiego spadku wydajności.

2. Czy ktoś mógłby puścić 4k z youtube od 5:05 Incredible Turkey in 4K (Ultra HD) Around the World Travel Film 2017 - Episode 2, /watch?v=52zmpRT5RFg
Przy poziomym ruchu kamery część obrazu nie nadążała z wyświetlaniem.

Ponawiam prośbę - ciągle się waham, nie chce być rozczarowany. Ktoś zauważył podobne przypadłości w 4K na Netlixie czy YT?
 

jamez

New member
1) Czy ktoś może sprawdzić czy czyta, z dysku lub pendraka, pliki MTS - .m2t (filmy z niektórych kamer cyfrowych) ?
2) Czy ktoś się wypowie, obiektywnie, nt. "słynnego" smużenia w piłce nożnej?

Te dwa elementy powstrzymują mnie przed zakupem TCL C70 55 cali.
 

ligeza

Member
Posiadam aparat Sony HX100V i filmy z niego .m2ts i .mts działają bez problemu. Jak dla minie w tej kategorii cenowej piłka nożna działa przyzwoicie.
 

bluejeans71

New member
1) Czy ktoś może sprawdzić czy czyta, z dysku lub pendraka, pliki MTS - .m2t (filmy z niektórych kamer cyfrowych) ?
2) Czy ktoś się wypowie, obiektywnie, nt. "słynnego" smużenia w piłce nożnej?

Te dwa elementy powstrzymują mnie przed zakupem TCL C70 55 cali.
Cześć. Jestem posiadaczem tego TV oraz fanem futbolu i zwracam uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Na początku drażni mnie to i owo ale obecnie oglądam mecze z przyjemnością. Po włączeniu trybu sport i wyłączeniu Micro dimmingu oraz przyciemniania mieszanego jest OK. Mecze ogląda się z przyjemnością. A transmisja 4k w NC+ to "truskawka na torcie" :)

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Fulcrum29

New member
Słynne smużenie w kopanej to wymysł ludzi, którzy za 3 tyś. zł oczekują parametrów jak za TV w cenie 5 tyś zł. Nie ma cudów, mniej płacicie = idziecie na kompromis. Obejrzałem kilka spotkań na tym telewizorze i płynność jest w porządku, komfortowo oglądam mecze. Owszem, meczyk w 100 Hz czy tam 500 Hz jak dany producent nazywa wygląda naturalniej bez dwóch zdań, ALE ludzie bez przesady. Poza tym kończąc temat porównań indywidualnych - znajomi mają ~55/60' samsungi FHD, kanapa 2 metry dalej i oglądają normalne programy w TV w 480p czy tam 570p i sobie chwalą jakie to żywe kolory i wyraźny obraz. Co dla jednego jest podłogą dla innego jest sufitem.
 
Do góry