TCL Seria C70

janusz

New member
Bez reklam
Dla mnie sprawa androida jest zamknięta bo Xiaomi Mi Box załatwia sprawę , nie potrzebuję androida w telewizorze ale wypowiadam się za siebie.Każdy szuka czegoś innego.Dalej cytujesz ten test zamiast posłuchać tego co sprawdzał te telewizory...nie ma telewizora idealnego...no chyba że Panasonic OLED za 23 tysiące.Wolałbym aby tester opisał SWOJE WRAŻENIA z oglądania sportu zamiast pisać co widzi na wahadle Finzela bo możemy się tak obrzucać testami a ten jest z rtvmaniak "Płynny ruch to poza doskonałą jakością obrazu kolejny plus tego telewizora. Pomimo tego, że model pracuje na 50hz matrycy, to „ulepszacze” płynności na ekranie wykonują swoje zadanie znakomicie. Przypominamy także, że współczynnik w technologii tzw. odświeżania w Backlight Motion Rate 4K 1600 Hz IFC nie jest tak bardzo istotny. W Panasonicu nie występuje zjawisko smużenia, a przy dynamicznych scenach nie powinniśmy mieć zastrzeżeń. Pojawia się pytanie czy warto w tym przypadku kupować telewizor 100hz do sportu, skoro reprezentant serii 7 „daje radę”.Do tego testowali budżetowego panasonic-a z serii 6 i tu już takich super recenzji nie było.Ja zdania nie zmienię i DALEJ Polecam Panasonic-a ale to nie oznacza że ma go kupić...a na kłótnie nie mam czasu...POLECAMY PANASA I TCL więc niech jedzie do sklepu i wybierze i sprawa zamknięta.Nikt nie pisze że P60 czy C70 są złe ale mają problemy z panningiem i sam autor tv test o tym pisał czyli ruch kamerą w bok , wiem jakie ma recenzje tutaj na forum bo czytam wszystkie działy
No proszę, z taką opinią się zgadzam, po kilku postach sprawa się wyjaśniła.
Posiadając Xiaomi Mi Box nie będę się upierał, sam nie szukałbym TV z androidem. Trzeba jednak wyraźnie dodać, że android w P60 działa na porównywalnym poziomie. Zanim kupiłem TCL-a myślałem, że raczej lepiej mieć oddzielne urządzenia, w chwili obecnej postawiłbym na androida w TV, ale nie będę marudził, jedno i drugie OK. Nie widzę natomiast opcji bez żadnego androida, więc jednak TCL ma dużego plusa wartego wydania około 300 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla ludzi sprawa Androida jest otwarta . Badania wszystkie pokazują że 99% ludzi nie chce mieć dokładki, doczepki czy dostawki.
Ludzie chcą mieć wszystko w telewizorze.
Dlatego SOny, Philips i TCL to marki które rosną mimo spadającego glabalnego rynku.
 

aaaddd

New member
Przeczytałem wszystkie posty, spędziłem 4h w sklepie porównując z Sonym (Media Markt Katowice) i dalej nic nie wiem. Mam pytania i prośby do posiadaczy zwłaszcza 49C7006:

1. Czy ktoś mógłby w 4k na Netflixie włączyć 1 odc. Stranger Things? W 16 minucie ręka szeryfa wędruje najpier przez żaluzje, potem sięga po pączka, a następnie przestawia karty. Zwłaszcza przy kartach tak cięło, że masakra. Sprzedawca zwalał na moje LTE, ale odtwarzałem dwa razy, więc nie chce mi się wierzyć. Sony bez problemu. Domowy Sharp też, choć on ma problemy z płynnością w innych scenach, ale nie ma aż takiego spadku wydajności.

2. Czy ktoś mógłby puścić 4k z youtube od 5:05 Incredible Turkey in 4K (Ultra HD) Around the World Travel Film 2017 - Episode 2, /watch?v=52zmpRT5RFg
Przy poziomym ruchu kamery część obrazu nie nadążała z wyświetlaniem.

3. Czy dobrze pamiętam, że ustawienia obrazu w menu działają również z automatu na Netflixa, youtuba (czyli i inne streamy)? Bo tv ustawiam w menu, filmy z pena też, a przy streamach wychodził chyba z aplikacji, ale działały aktualne ustawienia. Prawda to?

4. A czy tv zapamiętuje oddzielne ustawienia w zależności od sygnału (antena, hdmi, usb)?

5. Czy jeśli mam dźwięk przez minijacka, to pilotem reguluję głośność? (Może dziwne pytanie, ale w Sharpie trzeba wejść do menu dźwięku).

Bardzo proszę o pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz się męczyć z ręką szeryfa w 16 minucie - to odpuść sobie.
Dozbieraj do Philipsa 49PUS6561 za 2850 zł - czyli dopłata 51 zł.
Kalibracja też gratis.
 

aaaddd

New member
Powiem, że nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Szerzej wrażenia z testów opiszę w swoim wątku - http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/135738-jaki-tv-43-cale-uhd-maks-2800-zl.html

Chcę wiedzieć, czy to ten wymęczony sklepowy egzemplarz tak ma (swoją drogą musiał się bardzo zmęczyć, bo tv jest dostepny od 2 tygodni), czy ta seria nie radzi sobie z 4K. Tym bardziej jestem ciekaw, bo ten model przedstawiany jest tutaj jako Mesjasz, gdyby istniało niebo telewizorów, to z miejsca zostałby wniebowzięty. To co widziałem, powoduje, że zaczynam wątpić w ten dogmat.
Philipsa nie chcę, był lansowany w 2014, w 2015 tutaj na forum, a potem pojawił się wysyp żali i smutku. Straciłem zaufanie do tej marki.
 

Kraczykruk

New member
Przeczytałem wszystkie posty, spędziłem 4h w sklepie porównując z Sonym (Media Markt Katowice) i dalej nic nie wiem. Mam pytania i prośby do posiadaczy zwłaszcza 49C7006:

1. Czy ktoś mógłby w 4k na Netflixie włączyć 1 odc. Stranger Things? W 16 minucie ręka szeryfa wędruje najpier przez żaluzje, potem sięga po pączka, a następnie przestawia karty. Zwłaszcza przy kartach tak cięło, że masakra. Sprzedawca zwalał na moje LTE, ale odtwarzałem dwa razy, więc nie chce mi się wierzyć. Sony bez problemu. Domowy Sharp też, choć on ma problemy z płynnością w innych scenach, ale nie ma aż takiego spadku wydajności.

2. Czy ktoś mógłby puścić 4k z youtube od 5:05 /watch?v=52zmpRT5RFg
Przy poziomym ruchu kamery część obrazu nie nadążała z wyświetlaniem.

3. Czy dobrze pamiętam, że ustawienia obrazu w menu działają również z automatu na Netflixa, youtuba (czyli i inne streamy)? Bo tv ustawiam w menu, filmy z pena też, a przy streamach wychodził chyba z aplikacji, ale działały aktualne ustawienia. Prawda to?

4. A czy tv zapamiętuje oddzielne ustawienia w zależności od sygnału (antena, hdmi, usb)?

5. Czy jeśli mam dźwięk przez minijacka, to pilotem reguluję głośność? (Może dziwne pytanie, ale w Sharpie trzeba wejść do menu dźwięku).

Bardzo proszę o pomoc :)

Podziwiam wytrwałość! Powiem Ci, że też się wahałem między Sony KD-49XD7005 i Sony KD-49XD8099, a TCL C70. No i na forum mnie przekonali do tego ostatniego. Nie żałuję. Poprzednio miałem Philips 43pus6401/12 i różnica na korzyść TCL jest drastyczna!
Po pierwsze chciałem telewizor z Androidem. Philips przez rok wypuścił 5-6 aktualizacji i pomimo znacznej poprawy system wciąż działał wolnej niż ten w C70!
Kąty widzenia szczególnie te z boku są znacznie gorsze w TCL. Czerń natomiast znacznie lepsza. Nie sądziłem, że czerń może być aż tak dobra, a w Philipsie przecież nie była taka zła.
Jasność dużo większa i kolory bardziej nasycone w TCL.

Nie bardzo odpowiem na Twoje pytania, bo:
Ad 1 nie mam netflixa w 4k.
Ad 2 nowa wersja aplikacji YT nie pozwala ręcznie wybierać jakości obrazu, a nie chce mi się jej odinstalowywać by wrócić do poprzedniej ponieważ... liczę że w końcu dodadzą tą funkcjonalność :)
Natomiast odpowiem Ci na pozostałe pytania:
Ad 3 tak ustawienia działają z automatu
Ad 4 zapamiętuje
Ad 5 mam nadzieje, że będzie można regulować pilotem, bo na chwilę obecną nie działa dźwięk przez minijack.

Na koniec przy wyborze TV pamiętaj o jednej rzeczy: choć to dla Ciebie (i dla mnie też) to kupa kasy, to jednak te telewizory zamykają stawkę. Średni segment w TV to cena ~5000 zł! więc trzeba się pogodzić z pewnymi ustępstwami.
 
Ostatnia edycja:

ligeza

Member
Ad 5 mam nadzieje, że będzie można regulować pilotem, bo na chwilę obecną nie działa dźwięk przez minijack.


U mnie działa minijack pod warunkiem że telewizor uruchamia się z wpiętą wtyczką (jeśli ktoś ma szybkie włączanie uruchomione to trzeba dłużej przytrzymać klawisz Power i wyłączyć TV, a następnie włączyć ponownie). Regulacja jest wtedy pilotem normalnie jak dźwiękiem z telewizora. Mam nadzieję że poprawią to wraz z androidem 7, bo używam głośników podpiętych właśnie pod minijacka.
 

aaaddd

New member
@Kraczykruk, @ligeza - dziękuję!
Opisałem już wszystko w moim wątku, gdyby ktoś był ciekaw moich przemyśleń.

Ad.2 jakości na yt nie zmieniałem, włączyłem po prostu film 4k (wpisałem "filmy 4k" i ten wyskoczył jako pierwszy - Incredible Turkey in 4K (Ultra HD) Around the World Travel Film 2017 - Episode 2), po ilości szczegółów oceniłem, że poszedł w 4k, ale czy tak było naprawdę, to nie wiem, a że to nowy telewizor, to aplikacja prawdopodobnie jest w tej samej wersji, co u Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
U mnie działa minijack pod warunkiem że telewizor uruchamia się z wpiętą wtyczką (jeśli ktoś ma szybkie włączanie uruchomione to trzeba dłużej przytrzymać klawisz Power i wyłączyć TV, a następnie włączyć ponownie). Regulacja jest wtedy pilotem normalnie jak dźwiękiem z telewizora. Mam nadzieję że poprawią to wraz z androidem 7, bo używam głośników podpiętych właśnie pod minijacka.

Dobrze wiedzieć. Mam jednak nadzieję, że już po aktualizacji zrobią z tym porządek.


@aaaddd
Nowa aplikacja You Tube ciężko osiąga 4k, zwłaszcza jeśli idzie po Wi-fi.
 

xian1234

New member
Co nie zmienia faktu ,że model 7026 jest na innej matrycy, nawet Kiki tak twierdzi. Z drugiej strony chciałbym również potwierdzenia tej informacji z innych żrodeł. Z innej beczki. W Rosji jest sprzedawany model X2 który zamiast oznaczenia JBL ma w opisie Аудио (Harman/Kardon + DTS), a na frontowym panelu dumny napis Harman/Kardon. Pytam się dlaczego nie widnieje logo JBL? Inne parametry są identyczne z modelem sprzedawanym w Polsce. Podejrzewam , że producentem głośników jest ta sama firma a oznaczenie jakie ma być na telewizorze zależy od lokalnego rynku i preferencji kupujących.


Witam serdecznie
Mam pytanie i prośbę czy może ktoś jeszcze się wypowiedzieć co do tych matryc i różnic między oznaczeniami 7006 vs. 7026

Poniżej podaje specyfikacja obydwu modeli TCL 55c7006 vs 55C7026

https://www.displayspecifications.com/en/model/5877cde

https://www.displayspecifications.com/en/model/431fe8b
 

bastekpew

New member
Jestem zainteresowany kupnem 55c7026 jednak czy jest możliwość (i gdzie) sprawdzenia ile godzin ma przepracowana matryca? Bo w sklepie w mojej okolicy jest tylko sztuka z wystawy gdzie sprzedawca mówi że przyjechał do nich tydzień temu, ale sam chciałbym to sprawdzić.
 

grande

New member
Jestem zainteresowany kupnem 55c7026 jednak czy jest możliwość (i gdzie) sprawdzenia ile godzin ma przepracowana matryca? Bo w sklepie w mojej okolicy jest tylko sztuka z wystawy gdzie sprzedawca mówi że przyjechał do nich tydzień temu, ale sam chciałbym to sprawdzić.
Witam. Jest to nowy telewizor więc na pewno godzin ma przepracowanych niewiele zakładając, że sprzedawca mówi prawdę ,ale z drugiej strony ,czemu mu nie wierzyć. Na twoim miejscu bardziej bym się sugerował jakością obrazu oraz wyglądem zewnętrznym a przede wszystkim ceną ,może uda ci się wynegocjować fajny rabat twierdząc iż kupujesz telewizor z wystawy.
 

bastekpew

New member
Witam. Jest to nowy telewizor więc na pewno godzin ma przepracowanych niewiele zakładając, że sprzedawca mówi prawdę ,ale z drugiej strony ,czemu mu nie wierzyć. Na twoim miejscu bardziej bym się sugerował jakością obrazu oraz wyglądem zewnętrznym a przede wszystkim ceną ,może uda ci się wynegocjować fajny rabat twierdząc iż kupujesz telewizor z wystawy.


No właśnie z wyglądu mi się podoba, co do wykonania nie mam większych zastrzeżeń oraz jakość obrazu jest w porządku, wczoraj nagraniami testowymi znalezionymi w sieci sprawdzałem 3 samsungi, 1 sony i właśnie ten tcl, wszystkie w podobnym przedziale cenowym i tylko ten tcl przeszedł motion test. Sklep to media expert gdzie za 3499 dodają gratis pilot do sterowania głosowego, nie wiem ile udało by mi się jeszcze urwać z ceny ale ogólnie patrząc to model 55 calowy tej serii c7026 jest słabo dostępny.
 

grande

New member
No właśnie z wyglądu mi się podoba, co do wykonania nie mam większych zastrzeżeń oraz jakość obrazu jest w porządku, wczoraj nagraniami testowymi znalezionymi w sieci sprawdzałem 3 samsungi, 1 sony i właśnie ten tcl, wszystkie w podobnym przedziale cenowym i tylko ten tcl przeszedł motion test. Sklep to media expert gdzie za 3499 dodają gratis pilot do sterowania głosowego, nie wiem ile udało by mi się jeszcze urwać z ceny ale ogólnie patrząc to model 55 calowy tej serii c7026 jest słabo dostępny.
No właśnie, i to jest jego zaleta. Nie każdy będzie miał C7026 w przeciwieństwie do dużo bardziej dostępnego C7006. Ja mam X9006 ale intryguje mnie model X9026 którego u nas jeszcze nie ma ale na innych rynkach jest dostępny.
 

bastekpew

New member
Panowie a jaka jest główna różnica między 7006 a 7026 poza inną matrycą? (która wg. informacji na displayspecifications ma lepszy kontrast)

PS. jest gdzieś rozpiska cen telewizorów na forum i jak je zamówić?
 
Ostatnia edycja:

grande

New member
Panowie a jaka jest główna różnica między 7006 a 7026 poza inną matrycą? (która wg. informacji na displayspecifications ma lepszy kontrast)
C7006 ma głośniki JBL a 7026 oznaczone DTS. Czy jest jakaś różnica w odbiorze, nie wiem ale podejrzewam ze żadna. Mam również swoją teorię ,iż producentem głośników jest ta sama firma.
 
Do góry