TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

tom500

Member
Wgrałem Oreo z wątku pliki aktualizacji z postu #79 (rosyjska strona TCL).
Należy wybrać: Серия - X2US, Модель - L65X2US.

Czas wgrywania do TV ok 5 minut. Dużo więcej czasu zajmuje ponowna konfiguracja wszystkiego. Jednak warto, bo TV dostał nowe życie i działa znacznie szybciej w porównaniu do 7.0.

Fajnie działa przeskakiwanie między dwoma ostatnio oglądanymi kanałami (w poprzednim 7.0 też było) - strzałka w lewo wyjdź/cofnij.

Głosowa zmiana kanałów. (Też w 7.0 była). Trzeba znać dokładną nazwę kanału. Jeżeli w TV jest zapisana np.: Discovery Channel HD to trzeba dokładnie tak wypowiedzieć. Wyjściem z tego jest edycja nazwy kanału na krótszą np.: Discovery (edycja OK, przycisk trzy poziome kreski, OK). Krócej i mniej do gadania. Ale działa.

W Oreo wskaźnik myszy mało widoczny. Na białym tle ok, ale na czarnym ledwo widać. Powinien być np. biały z czarną obwódką lub odwrotnie. Drobiazg.

Wyłączanie głosowe "turn off" w 7.0 działało. W 8.0 po wypowiedzeniu turn off włącza się tłumacz google i wypisuje, że turn off to po polsku wyłączyć. Do końca roku podobno ma być język polski google assistant, więc "pogadać" z TV będzie można wiele więcej.

EPG - wczytywanie działa znacznie szybciej. Po ustawieniu przypomnienia do obejrzenia jak klikniesz na inny program do przypomnienia to odrzuca, harmonogram w tym czasie już jest. Nie ma zapytania czy zmienić bieżący harmonogram. Twardo na nie. Trzeba wykasować przypomnienie zaprogramowane i właczyć nowe. Zbyt marudne. Samsungi mają lepiej przemyślane.

Ogólnie jest szybciej. Nie wiem czy to efekt placebo, ale obraz jakiś lepszy ;-P.
 
Ostatnia edycja:

malock

New member
U mnie dalej kupa - próbowałem wrzucić ten updete z rosyjskiej strony TCL (V8-T658T01-LF1V495) i efekt ten sam co ostatnim razem, wiszące logo TCL przez godzinę po czym się poddałem. Wrzuciłem poprzednią wersje i wstaje.
 

DLUGI321

New member
Skoro to nie jest to samo oprogramowanie to co wy macie jak całe oprogramowanie od TCL jest teoretycznie wspólne do wszystkich ich modeli z androidem a to od ruskich jest do ściągnięcia z oficjalnej strony TCL. wygląda że TCL sam nie wie co udostępnia i ślę jak mu pasuje jakieś bety Alfy i inne niedopracowane oprogramowanie

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

PawelTBU

New member
Czy macie na x2 problem z apka cda? Nie moge wlaczac filmow bo wywala i daje komunikat blad sprobuj pozniej. Krotkie filmiki dzialaja chodzi o dlugie filmy pelnometrazowe.

Wysłane z mojego SM-J320F przy użyciu Tapatalka
 

tom500

Member
TV działał kilka dni na androidzie 8. Wszystko było OK. Dziś włączyłem i ... pojawił się czarny ekran z napisami w lewym dolnym rogu:

P
MV: V8-T658T01-LF1V495
SV:
MEMC: 33
ID: 064
PanelID:N/A
WIFI: 0
MID: MAC & DID & HDCP & WIDI & CI & WideVine

Na nic nie reaguje. Myślałem, że zejdę na zawał.


Nacisnąłem wyłacznik. Włączyłem ponownie i to samo. Napisy i zero reakcji. Po kliknięciu wyłacznikiem w dół pojawiło się okno menu ze skanowaniem kanałów. Menu w języku angielskiem. Przeskanowałem, wszyukał i dodał kanały. Później reset do ustawień fabrycznych i od początku cała procedurka jak przy pierwszym uruchomieniu.



Działa! Uffffffffff
 
Ostatnia edycja:

grzesiek616

New member
Kiki...wielkie dzięki za wiadomość na pv..Działacie naprawdę super..Urania-Marek super gościu ,zadzwoniłem,pomógł rozwiązać problem.I niech się gonią goście ,którzy uważają.że Wy jesteście naciągaczami.Sam się przekonałem jak bardzo pomagacie....Trole!!!! wstydzcie się i stąd sp....lajcie,nie umiecie pomóc to nie przeszkadzajcie i nie narzekajcie...Żałuję tylko,że mieszkam za daleko od Olsztyna i nie mogłem swojego tv kupić u Was.Teraz tv działa super ,tylko pełnej kalibracji mi brakuje co by poprawiło jeszcze bardziej działanie tv.I pamiętajcie,z jakich innych.***skich stron nie ściągajcie softów.Właśnie ja po wgraniu 495 z ruskiej strony miałem cyrki.player tv nawet nie chciał dobrze działać.Marek pomógł...Jesteś wielki Urania-Marek..
 

zeno 127

New member
Kiki,,, też wielkie dzięki za kontakt z Markiem, wszystko wyjaśnione , teraz czekam tylko na aktualizację.Robicie dobrą robotę i chwała Wam za to.
 

PawelTBU

New member
Pytanie do posiadaczy x2, czy u Was też przy niektórych scenach w trakcie ruchu kontur postaci ma wokół siebie pionowe paski? nie wiem czy to wina 60HZ czy niedziałającej funkcji poprawiającej wyrazistosc ruchu?? bo słabo to wygląda zarówno na netflix jak i na hdmi
 
Do góry