TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
The decisive advantage is on the side of TCla
- kontrast
- speakers 2x20 w JBL
- Android 8,0
- MxPlayer
- Google Assistant
- power consumption
- PPI
- HDR
- Panel bit
 

demurov

New member
The decisive advantage is on the side of TCla
...
I don't consider smart function for samsung, in case of buying samsung I will use minix tvbox.
Mostly interesting in good black/white, detailed picture and angles. Don't like samsung sd upscaling, it is very aggressive and I see blurred contours in dynamic scenes, but tcl'c picture seems not so crips/detailed in 4k movies.
Also the white seems yellowish if you change the angle of view on tcl.
I think x3 is the same as x2 but curved one, but I'm not sure. Also does the soft for other tcl models fit to x3, I mean this new beta Android 8?
What about auto frame rate on tcl? In case of use mx/vimy player or kodi, is there a support of modern afr?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Unfortunately, I do not know the X3 model


UWAGA !!!
Jak będzie nowa , poprawiona wersja Androida 8,0 - podamy oficjalnie na forum i dopiero proszę podawać kontakt do siebie do wysyłki na maila.
Ja korzystam z obecnej wersji i dla mnie extra.
 

tom500

Member
TCL na fb odpisał mi na temat Oreo tak: "Pierwsze aktualizacje do systemu Oreo powinny pojawiać się już u właścicieli telewizorów TCL z systemem Android TV. Z przyczyn technicznych aktualizacje wysyłane są w pakietach, dlatego nie wszyscy otrzymają ją jednocześnie. Ostatnie pakiety powinny pojawić się u właścicieli najpóźniej na początku października"

oraz

"Jeśli nie pojawi się autoaktualizacja do października, będziemy interweniować, choć wierzymy, że nie będzie to potrzebne".
 

Desverger

New member
Nie Ty jeden się smiejesz. Cóż taka polityka firmy. Jak pokazał czas była błędna. Rynku nie zawojował a mógł nawet gdyby był nieco droższy. Myśleli, że w Europie klient biedniejszy i 100Hz nie potrzebuje. A tak nie jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten się śmieje co się śmieje ostatni.
Sharp nie ma modeli 100Hz, Toshiba nie ma, Samsung w tej klasie nie ma, Sony w tej klasie nie ma, Panasonic w tej klasie nie ma.
Ma tylko Philips.
Ale nie widziałem aby ktoś się zanosił śmiechem.

A słupki im rosną cały czas.
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Pozyjemy zobaczymy. Jak na razie X2 nic nie zawojował. Zobaczymy jak nowe sobie poradzą. Słupki są tylko na prezentacjach. W sklepach jest co innego. Nie mam nic przeciwko firmie. Im więcej fajnych TV na rynku tym lepiej. Ale Polski jak na razie nie podbili i nic się na to nie zanosi. Do ładnych ładnej obudowy niech dołożą jakość matrycy i Androida takiego, żeby się to forum nie grzało od wpisów „napisz do Marka” bo TV ma działać bez Marka a jak na razie jest odwrotnie co nie jest fajne.
 

masterpolo

New member
8 jest jak na razie najlepszą wersją pod TCL. Kiki kontaktowałem się z TCL w sprawie co należy zrobić jak np update będzie się wydłużał. Otóż, napisano mi że:
1. update może trwać nawet 2 h
2. jeśli tv stoi dłuższy czas po update na logo TCL i nic się nie dzieje należy wyłączyć go pilotem
3. jeśli dalej nie da się wyłączyć pilotem należy wyłączyć z sieci i rozpocząć ponownie proces aktualizacji

Ósemka dla mnie jest ok, ponieważ w końcu jest przyjazna aplikacjom pod Nasz rynek. Jak zawsze namieszane z ustawieniami pod obraz, ale nic nie zostało zabrane tylko trzeba było szukać.
Ciekawe rozwiązanie dla PIP, bo można go sobie ustawić na głównym menu. Ale kiedy wybieramy główny ekran to sygnał z HDMi jest odcinany.
Chromecast dla mnie też jest już poprawiony, bo z poziomu linuxa i chrome można sterować multimediami.
Na 8 TV szybciej się uruchamia i szybciej wyłącza.
W zasadzie mam TCL o 6 miesięcy i teraz dla mnie jest dobrze. TCL ma wady matrycy bo dla jaj nikt nie pisze że ma efekt cloudingu czy jak u mnie brudnego ekranu. Mam wrażenie że TCL tymi wszystkimi ustawieniami ekranu stara się pewne wady matryc po prostu ukryć. Wniosek dla przyszłych kupujących jest jeden. Kupujący musi widzieć swój model i ten który oglądał prosić o spakowanie do siebie. Mi w miarę udało się zrobić kalibrację pod swoją matrycę i sumując jestem zadowolony z zakupu.
Nie wiem jak jest teraz z modułem CI+ po ostatnich zmianach w NC+. Swój moduł sprzedałem.
 

PawelTBU

New member
8 jest jak na razie najlepszą wersją pod TCL. Kiki kontaktowałem się z TCL w sprawie co należy zrobić jak np update będzie się wydłużał. Otóż, napisano mi że:
1. update może trwać nawet 2 h
2. jeśli tv stoi dłuższy czas po update na logo TCL i nic się nie dzieje należy wyłączyć go pilotem
3. jeśli dalej nie da się wyłączyć pilotem należy wyłączyć z sieci i rozpocząć ponownie proces aktualizacji

Ósemka dla mnie jest ok, ponieważ w końcu jest przyjazna aplikacjom pod Nasz rynek. Jak zawsze namieszane z ustawieniami pod obraz, ale nic nie zostało zabrane tylko trzeba było szukać.
Ciekawe rozwiązanie dla PIP, bo można go sobie ustawić na głównym menu. Ale kiedy wybieramy główny ekran to sygnał z HDMi jest odcinany.
Chromecast dla mnie też jest już poprawiony, bo z poziomu linuxa i chrome można sterować multimediami.
Na 8 TV szybciej się uruchamia i szybciej wyłącza.
W zasadzie mam TCL o 6 miesięcy i teraz dla mnie jest dobrze. TCL ma wady matrycy bo dla jaj nikt nie pisze że ma efekt cloudingu czy jak u mnie brudnego ekranu. Mam wrażenie że TCL tymi wszystkimi ustawieniami ekranu stara się pewne wady matryc po prostu ukryć. Wniosek dla przyszłych kupujących jest jeden. Kupujący musi widzieć swój model i ten który oglądał prosić o spakowanie do siebie. Mi w miarę udało się zrobić kalibrację pod swoją matrycę i sumując jestem zadowolony z zakupu.
Nie wiem jak jest teraz z modułem CI+ po ostatnich zmianach w NC+. Swój moduł sprzedałem.
Który masz model TCL? X2 ma clouding?? :x
 
Do góry