TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

profeta

New member
Kiki czy dobrze rozumiem będzie jakiś TCL 100hz w 65 celach dostępny w PL?
mnie osobiście aż tak się nie spieszy i chętnie poczekam jak coś...
 

Desverger

New member
Nie widziałem - nie wiem .

Wszyscy z zakupu bez wyjątku są zadowoleni .
Chcesz 100 Hz kupujesz dwa razy droższe Qledy Samsunga.
Flagowiec dopiero będzie i będzie 100 Hz.
Model 75c 70 jest 100Hz.

Piszesz, że flagowiec dopiero będzie. A... jaki jest temat tego wątku? Czyż nie : "TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2...." No przecież nie powiesz teraz jak poseł "No tak ale to chodziło o to że jest flagowy tylko, że nie jest" :) Dlatego napisałem, że we flagowcu nie wypada 50Hz. A co do QLEDA Samsunga to ja go nie chcę i po to mam tańszą, u nas na razie niszową markę, żebym mógł kupić coś tańszego (bo są niszowi) ale nie znaczy gorszego. I bez zasłaniania się zdaniem wytrychem "w swojej klasie". A to że mniej płacę nie powinno oznaczać, że dostaję 50Hz bo "bycie w swojej klasie (czytaj niższej) to wymusza". Wcale nie wymusza (i tu piję bezpośrednio do TCL-a za jego politykę) bo jakoś w USA dostają P60/C70 i niedługo X2 z lepszymi parametrami za te same pieniądze. I ostatnie, gdybym miał techniczną możliwość powieszenia rozmiaru 75'' w moim mieszkaniu w miejscu przeznaczonym na TV to bym wziął C70. Btw, skoro piszesz, że flagowiec ze 100Hz będzie to uchyl rąbka tajemnicy o nim lub termin. Może warto poczekać. Domniemywam, że będzie na bazie X6 (tego soundabrem, subem i satelitami) pokazanego na targach. Jak ma być QD, 100Hz soudbar i taki design to warto czekać. Tylko cena raczej już będzie taka jak znanych marek bo już sam panel kosztuje. :-(
 
Ostatnia edycja:

marioking

Member
W każdej marce jest tak samo.
Najbardziej niezadowoleni są Ci ... którzy ich nie mają!
Ostatnio zakupiły panie i są zachwycone i wyglądem i jakością obrazu. I nic nie nie możesz zrobić. Są zadowolone i tyle ...

Jakos w TV sprzed 4 latach w ktorym mam CI i tunery DVB-s/c one działają!!!!! Znaczy da się korzystac bez wku****nia.

Więc skoro TV to ma i producent to uwzglednia w specyfikacji, a nie da się używać, po opisanych przypadkach to jest blaga godna NO-NAME marki! To nie jest kuchenny tv za kilka setek czy low budget za 1000 tylko tv z przedziału 4000-7000!!!! I zbaczanie na temat obrazu i zadowolenia to marna sztuczka. Może jako ten oficjalny dystrybutor i praktycznie pionier sprzedaży, z tymi co rusz wspominanymi konotatkami w fabryce czy tam dziale produkcji może wypadałoby komuś uświadomić że sprzęt nie spełnia oczekiwań!!! A nie trywializować jakby nie było problemu i ktoś kto chce wykorzystać CI, chce gruszki na wierzbie bo sobie dolutował interfejs CI!!! On jest fabryczną funkcja!!! I mogliby być nim zainteresowani też użytkownicy świadomi, którzy chcą używać funkcji które zostały wbudowane w TV!! Albo niech przestaną oszukiwać ze TV ma DVB-s2 skoro by go wykorzystywać trzeba mieć działające CI!!!!! A to działa gorzej niż w TV sprzed 7 lat który uzywa moja matka z karta CI! i który kosztował 1/3 tego!
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
W każdej marce jest tak samo.
Najbardziej niezadowoleni są Ci ... którzy ich nie mają!
Ostatnio zakupiły panie i są zachwycone i wyglądem i jakością obrazu. I nic nie nie możesz zrobić. Są zadowolone i tyle ...

No aż nas tu wszystkich "złorzeczących" X2-ce skręca, że nie możemy nic tym paniom zrobić... I jeszcze cholery zadowolone, że im CI słabo hula. A one dalej zadowolone. I jak im całkiem zgaśnie... też będą zadowolone. A my dalej nic im nie będziemy mogli zrobić...:x:D To może od razu taką swego rodzaju kontrlistę zadowolonych podać: "Mirek z Opola - zemdlał z wrażenia (Android), Kasia z Ozorkowa - oszalała ze szczęścia (fazowane aluminium) itd." ;) No to żeś argument w postaci tych pań wytrzepał z rękawa. No powiem oldskulowo: niech Cię gęś kopnie :p
 

klonxxx

Banned
Takie stwierdzenie że jakieś Panie są zadowolone (może i są, niech wybaczą nieufność:) ),jest dla mnie 100% mniej wiarygodne niż opinie na ceneo (czasami trafi się rzeczowa i merytoryczna 1 na 10).
Zostało jasno napisane że CI działa nieprawidłowo czyli problem jest ,nieważne czy to model za 1000 czy 10000 powinien działać prawidłowo bo w specyfikacji TV ma taką funkcję i kropka....
 

SoFresh

Klub HDTV.com.pl
VIP
A ja mam inny problem. Zmieniłem na X2 65 cali... prawdopodobnie zmienię na dniach na 55" bo dla mojej Pani za duży pomimo 3,5m od TV. Ale nie do tego zmierzam. Mam psiaka i jak zostaje sam w domu na czas pracy zawsze zostawiałem mu włączony TV. W poprzednim LCD Sonego nie było problemu była opcja aby się nie wyłączał jak wracałem po 8h do domu ciągle grał, w przypadku TCL już tydzień się męcze i nie mogę znaleźć opcji aby TV się nie wyłączał, co wracam do domu po pracy zawsze wyłączony... Ktoś może pomóc ?
 
My tu gadu-gadu, a moduł Cl dalej u mnie nie działa jak trzeba... TCL Polska też cisza.... kiki wiadomo coś już ? marek_urania poruszył temat z kim trzeba? Jak koledzy piszą skoro można było to zrobić w tv sprzed kilku lat, to w TV, który ma być twarzą marki w 2017r. jest to bardzo słabe. Ja to nazwę nawet testem sprawności marki i na ile programiści są w stanie reagować na takie mega błędy w sofcie zgłaszane przez użytkowników. Mało tego, liczę, że "łatka" będzie dostępna przez aktualizację sieciową ! Nie żadne napisz do Marka, on wie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - dam Ci kontakt do Marka - bo nie sprawdzałem timera.
Ale jesteś zadowolony z jakości, dźwięku, wyglądu , możliwości ??
Ja nie mam karty CI, mam tuner zewnętrzny i nie jestem uzależniony nigdy od współpracy z CI.
I śmiga wszystko aż miło.
Problem zgłoszony do TCLa - pracują nad nim.
Na jakim etapie nie wiem, ale się dowiem jak człowiek odpowiedzialny wróci z chorobowego.
Ale maila napiszę - może odpowie wcześniej o CI.
Na szczęście mnie nie dotyczy.
 
Ostatnia edycja:
Tak jak pisałem wcześniej, plusy i minusy. Ci którzy mieli 100 Hz zostają przy 100 Hz, jeżeli mieli 50 Hz kupują X2 i są mega szczęśliwi, o ile naprawią Cl ! Dźwięk, podświetlenie, szybkość działania, wykonanie wielki szacun. Jeżeli TCL wypuści 100 Hz matrycę w podobnej cenie za rok, ma w kieszeni pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce. Tylko nie można wypuszczać telewizora z takim błędem w sofcie. Bo za to się płaci....jeżeli będzie 100 Hz w podobnej cenie za +- 5.000 zł 55" to kupuję na stałe TCLa - to będzie idealny telewizor.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale z matrycą 100Hz będzie kosztować tak jak Samsung czy Philips z QD - czyli 55" na poziomie 6999 zł
A tak kosztuje 4599 zł .
I zwrotne informacje od kupujących są na razie bardzo dobre.
CI- korzysta nie wiele osób- więc większości kupujących problem nie dotyczy.
Ale jest zgłoszone.
A Ty jaką masz platformę podłączoną na CI ?
 
Kablówka Multimedia - jakość sygnału 100 %

Taki moduł:
https://www.deschotelshop.nl/image/...smit-ci-plus-module-400x400-0-1-3-800x800.jpg

Sony XE8505 i XE9005 śmigały z nim elegancko. Odnośnie ceny i możliwości - to pomimo, że sony jest wolniejsze, obecnie wybrałbym XE8505 - za około 4500 zł idzie wypatrzeć ...

Myślę, że większość ludzi nadal korzysta z zewnętrznego dekodera... dlatego masz pozytywne opinie. Na forum widać jest trochę ludzi, którzy podobnie jak ja, oczekują, że Cl będzie działał, a nie tylko był. Ciężko się wypowiadać, jak się czegoś nie używa, ja mam i piszę jak jest. Jak się zmieni, to też napiszę.
 
Ostatnia edycja:

profeta

New member
Kablówka Multimedia - jakość sygnału 100 %

Taki moduł:
https://www.deschotelshop.nl/image/...smit-ci-plus-module-400x400-0-1-3-800x800.jpg

Sony XE8505 i XE9005 śmigały z nim elegancko. Odnośnie ceny i możliwości - to pomimo, że sony jest wolniejsze, obecnie wybrałbym XE8505 - za około 4500 zł idzie wypatrzeć ...

Myślę, że większość ludzi nadal korzysta z zewnętrznego dekodera... dlatego masz pozytywne opinie. Na forum widać jest trochę ludzi, którzy podobnie jak ja, oczekują, że Cl będzie działał, a nie tylko był. Ciężko się wypowiadać, jak się czegoś nie używa, ja mam i piszę jak jest. Jak się zmieni, to też napiszę.

pablo_pawlo czekaj bo ja już się trochę pogubiłem ... czy Ty z tych telewizorów teraz byś wybrał xe8505? Ja ciągle szukam swego faworyta i dlatego piszę ...
 

profeta

New member
To TCLa możesz śmiało brać pod uwagę.

Oczywiście że go biorę (TCL) ciągle pod uwagę ze względu na fakt iż moim zdaniem w kategorii stosunek jakości do ceny wypada całkiem fajnie. Martwi mnie tylko to natywne 50hz ponieważ mam dwa telewizory w domu i oba są 100hz. Obawiam się że przy matrycy 65 cali będzie mi to przeszkadzać. Lubię oglądać mecze i wyścigi samochodowe. Dlatego pomimo ciekawej ceny jestem chyba bliżej sony 65xe9005 który też ma swoje wady o których można poczytać w necie.
Zdecydowanie łatwiej byłoby podjąć decyzję gdybym mógł gdzieś zobaczyć na żywo tego TCLa w akcji, a najlepiej jak stoją obok siebie z sony 65xe9005.
Czy TCL szykuje coś 65-70 cali w 100hz na polski rynek?
 

marioking

Member
Czy TCL szykuje coś 65-70 cali w 100hz na polski rynek?

Raczej bym się nie nastawiał, i na zdrowy rosadek oraz w zwiazku z tym co powiedział kiki, gdyby były 100hz to w cenie samsungów!

TCL po pierwsze wie ze tylko oferujac budzetowe rozwiazania może wejść na rynek, i z czasem kto wie może porwie sie na konkurowanie z topowymi rozwiazaniami. Ale poki matryce Quantum dot kupuje od tych potentatów(samsung) nie bedzie miał swobody by zaoferowac konkurencyjnej ceny., A kto kupi TCL drozszego od samsunga?? Niewielu, wiec poki co nieprędko bedą 100hz rozwiazania premium. Szczególnie gdy flagowce maja takie niedociągnięcia....
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
Raczej bym się nie nastawiał, i na zdrowy rosadek oraz w zwiazku z tym co powiedział kiki, gdyby były 100hz to w cenie samsungów!

TCL po pierwsze wie ze tylko oferujac budzetowe rozwiazania może wejść na rynek, i z czasem kto wie może porwie sie na konkurowanie z topowymi rozwiazaniami. Ale poki matryce Quantum dot kupuje od tych potentatów(samsung) nie bedzie miał swobody by zaoferowac konkurencyjnej ceny., A kto kupi TCL drozszego od samsunga?? Niewielu, wiec poki co nieprędko bedą 100hz rozwiazania premium. Szczególnie gdy flagowce maja takie niedociągnięcia....

Dokładnie, dobrze to ująłeś. Właśnie miałem w ten deseń odpisać ale mnie wyprzedziłeś :smile:
 

dkr

New member
Posiadam X2 65 i konsole PS4 PRO. W grze wyświetla mi się monit, że będzie obraz wyświetlany w 2K. Google podpowiada, że trzeba zmienić w ustawieniach telewizora w Wejściach > HDMI > HDMI rozszerzone. Ale telewizor od TCL nie ma tego w ustawieniach. Można jedynie zmienić tam nazwę. Pomoże ktoś?
 
pablo_pawlo czekaj bo ja już się trochę pogubiłem ... czy Ty z tych telewizorów teraz byś wybrał xe8505? Ja ciągle szukam swego faworyta i dlatego piszę ...


Tak bez dwóch zdań xe8505. W saturnie za 4499 zł promocja jest. PHILIPS 55PUS7502/12 też 4499 zł tylko, że z matrycą IPS. Może tego sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry