TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

No miałem obydwa 55". 2 sztuki xe8505 - jeden miał clouding, a drugi linię pikseli. Była to jakaś seria pechowa z saturna. Trochę czasu minęło, więc możesz zaryzykować. Matryca 120 Hz bez dwóch zdań była po prostu lepsza pod względem "płynności obrazu" i moduł CL działał. Dźwięk, szybkość działania, równomierność podświetlenia na plus dla TCL. Wykonanie obydwa tv premium. Wybór należy do Ciebie. Cena identyczna właściwie. U mnie nie przeszło 50 Hz w TCL, odsyłam w przyszłym tygodniu. Zamówiony XE9305.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z danych wygrywa TCL
- jasność
- kontrast
- czerń
- dźwięk - głośniki trójdrożne
- podświetlenie matrycy
- Obsługa z pilota głosowego
- jasność
 

profeta

New member
Kiki a gdybyś miał porównać X2 do xe9005.?
Pablo_pawlo ja myślałem mocno nad xe9005... Czy warto dopłacić do 93? Wcześniej cenowo to był kosmos teraz robią się lepsze ceny nawet za 65 cali...
 

witia24

New member
A jak byście porównali laptopa y700 50hz matryca do tcl x2 55 cali.
W laptopie nie widzę smużeń jestem ciekaw czy to można porównywać do tak dużego 55 cli tv.
 

witia24

New member
Model matrycy to samsung LTN156HL09401 standardowy monitor PnP Niby to gorsza matryca montowana w tych laptopach bo była jeszcze LG.
Czy ta matryca samsunga to IPS czy............ może ktoś wie bo obraz jest ok trochę ciemna i rogi świecą na złoto.

Wiem że odbiegam od tematu ale jestem ciekawy czy można porównywać tak duży tv z ta matrycą i jaka to matryca.
 

profeta

New member
Sorry ale trochę chyba za bardzo odeszlismy od tematu... Ja też bym chciał mieć taki obraz w tv 65cali jak mam w moim macbooku z ekranem retina...
 
Kiki a gdybyś miał porównać X2 do xe9005.?
Pablo_pawlo ja myślałem mocno nad xe9005... Czy warto dopłacić do 93? Wcześniej cenowo to był kosmos teraz robią się lepsze ceny nawet za 65 cali...

Nie wiem czy warto dokładać kasę, przekonam się, bo kupiłem nówkę xe9305 55" w mediaexpert za 5999 zł, czyli w cenie xe9005 którego zwróciłem, więc tak jakbym nie dołożył ;). Był może jedną godzinę na stronie, już jest niedostępny online, ale cena jest jeszcze widoczna. Możliwe, że będę mógł ustawić TCLa X2 i Sony xe9305 obok siebie. Muszę wyrobić się w 14 dniach na zwrot TCla.
 
Ostatnia edycja:
Zgadzam się, inna klasa i kasa :). Kupiłem xe9305 bo był w cenie xe9005. Cieszę się, że sam sprawdziłem TCLa, polecam sprawdzić samemu, bo na testy i opinie ludzi, którzy go nawet nie widzieli szkoda czasu.
TCL - podświetlenie, szybkość, czerń, jakość wykonania, dźwięk - są ekstra.
Matryca 50 Hz - jednak nie dla mnie, niektóre filmy pływają i jest efekt teatru, inne z kolei wyglądają w miarę. Zależy od źródła obrazu/kopii filmu. Jeżeli ktoś nie użytkował 100 Hz matrycy to jest super telewizor dla niego. Moduł Cl - do poprawy, największa wada. Tyle ode mnie o TCL.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moduł do NC+ już poprawiony - inne , pracują.
W klasie cena do jakości jeden z lepszych.
Wystarczy podobnie jak ja - tuner zewnętrzny i nigdy się nie oglądam na CI w żadnej firmie.
 

profeta

New member
Panowie byłem dziś w sony center... Promocja jest na tv z 2017 roku... 65xe9005 kosztuje 7600 zł... Mocno mnie kusi jego cena i wydaje się być mega dobra? Jak myślicie czy poczekać jeszcze trochę i coś spadnie na na przykład czarny piątek? Bo ja jestem w stanie poczekać... :)
 

profeta

New member
Tyle niby sprzedane a kilka opini tylko było... Brakuje tego tv w sklepach żeby go samemu porównać... :) ale cena już nie jest taka mega atrakcyjna bo inne firmy i ciekawe modele idą w dół i robią promocje..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena na Qled jest najlepsza w Europie.
Codziennie sprzedajemy, ale dużo osob jest analogowych więc wpisy ich wogóle nie interesują .
 
Do góry