TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

Antoniusz W

New member
Ile kosztuje wersja 65 calowa i czy jest dostępna w polsce?
Na displayspecifications.com/en/write-user-review/af30df6 piszą o 120 Hz matrycy, jest to błąd chyba?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Display zbiera dane z całego świata.
W Europie wersja jest z matrycą 50 Hz.
Są dostępne od ręki.
Jak będziesz zalogowany w Klubie HDTV to cena 6599 zł z kalibracja gratis.
 

Desverger

New member
Możemy zamontować uchwyt elektryczny z pilota. Tylko kwestia ceny.

To już by był przerost formy nad treścią :) Dla mnie TV ma przylegać jak najbardziej do ściany - LG W7 byłby ideałem :-D Poczekamy na kolejne opinie użytkowników. Btw, ciekawe kiedy X2 trafi do MM/Saturn. Dziś pytałem: w jednym MM goście zrobili oczy jakbym o UFO pytał a w Saturnie małolat mentorskim tonem pouczył mnie, że "tu sprzedajemy poważne, solidne marki sprzętu RTV" - zemdlałem z wrażenia :lol:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chciałby....
Pomarzyć dobra rzecz.
W kolejce muszą się zapisać, w kolejce .
Dostępne tylko w dobrych firmach.
 

arturroz

New member
Dzisiaj miałem okazję "pobawić" się X2 i mogę nareszcie co nieco wypowiedzieć się na ten temat.

- o kolory nie ma co się martwić. Być może na zdjęciach są one zafałszowane ale na żywo jest bardzo dobrze. Polecam Kanał z YT "The HDR Channel". Filmy z tego kanału na tym TV wyglądają obłędnie. Generalnie mało jest materiałów, które pozwoliłyby wycisnąć z tego TV wszystko co najlepsze i pokazać jego możliwości. Materiały poniżej 4k i 60fps wyglądają słabo i na nich nie można się opierać przy ocenach.

- Android ma mały wybór aplikacji ale to chyba dotyczy wsystkich urządzeń wyposażonych w Android TV. Słabe przeglądarki internetowe dostępne w sklepie google dla Android TV (brak najpopularniejszych takich jak Firefox czy Chrome)

- odswieżanie... materiały 60fps z YT wyglądają bardzo dobrze. Natomiast przy mniejszej ilości klatek szarpie. Nawet przy ustawieniu upłynniacza na 10. Nie wiem czy to jest normalne zachowanie bo nie mam zbyt dużego doświadczenia z innymi TV. Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Widać za to robotę upłynniacza przy filmach 60fps podczas dynamicznych ujęć.

- głośniki dobre jak na TV ale kino domowe to nie jest. Jeśli ktoś oczekuje dobrego dzwięku to i tak będzie musiał zainwestować w dodatkowy sprzęt audio

- znalazłem jeden minus - TV nie działa prawidłowo na WiFi 5Ghz. Używałem go na światłowodzie 300Mb/s i na sieci 5Ghz uzyskałem zaledwie 6Mb/s co powodowało że filmy 4K strasznie się zacinały. Dopiero przełączenie go na sieć 2,4Ghz zwiększyło przepustowość do ok 50Mb/s.

Podsumowanie: gdyby wszystkie materiały zarówno w sieci jak i w TV były jakości 4K 60fps z HDR to byłoby idealnie. No ale to już nie wina samego TV. Można powiedzieć, że wyprzedza on swoją epokę ;)
 

arturroz

New member
Dzisiaj miałem okazję "pobawić" się X2 i mogę nareszcie co nieco wypowiedzieć się na ten temat.

- o kolory nie ma co się martwić. Być może na zdjęciach są one zafałszowane ale na żywo jest bardzo dobrze. Polecam Kanał z YT "The HDR Channel". Filmy z tego kanału na tym TV wyglądają obłędnie. Generalnie mało jest materiałów, które pozwoliłyby wycisnąć z tego TV wszystko co najlepsze i pokazać jego możliwości. Materiały poniżej 4k i 60fps wyglądają słabo i na nich nie można się opierać przy ocenach.

- Android ma mały wybór aplikacji ale to chyba dotyczy wsystkich urządzeń wyposażonych w Android TV. Słabe przeglądarki internetowe dostępne w sklepie google dla Android TV (brak najpopularniejszych takich jak Firefox czy Chrome)

- odswieżanie... materiały 60fps z YT wyglądają bardzo dobrze. Natomiast przy mniejszej ilości klatek szarpie. Nawet przy ustawieniu upłynniacza na 10. Nie wiem czy to jest normalne zachowanie bo nie mam zbyt dużego doświadczenia z innymi TV. Może wypowie się ktoś bardziej kompetentny ode mnie. Widać za to robotę upłynniacza przy filmach 60fps podczas dynamicznych ujęć.

- głośniki dobre jak na TV ale kino domowe to nie jest. Jeśli ktoś oczekuje dobrego dzwięku to i tak będzie musiał zainwestować w dodatkowy sprzęt audio

- znalazłem jeden minus - TV nie działa prawidłowo na WiFi 5Ghz. Używałem go na światłowodzie 300Mb/s i na sieci 5Ghz uzyskałem zaledwie 6Mb/s co powodowało że filmy 4K strasznie się zacinały. Dopiero przełączenie go na sieć 2,4Ghz zwiększyło przepustowość do ok 50Mb/s.

Podsumowanie: gdyby wszystkie materiały zarówno w sieci jak i w TV były jakości 4K 60fps z HDR to byłoby idealnie. No ale to już nie wina samego TV. Można powiedzieć, że wyprzedza on swoją epokę ;)


Sprawdziłem w instrukcji obsługi i okazuje się że X2 nie obsługuje sieci 5Ghz: "Zakres częstotliwości nadajnika Wi-Fi 2,4 GHz: 2412-2472 MHz". Wadą fabryczną nie można więc tego nazwać.

Czy orientuje się ktoś czy napięcie z USB "uciągnie" dysk HDD 2,5'' bez podłączania zewnętrznego zasilania?
 
Dysk 2,5" ADATA podpinałem pod usb bez dodatkowego zasilania i śmiga bez problemu. Bardzo szybko odczytuje dane z dysku, Sony XE9005 nie potrafił tego zrobić, nawet po kilku minutach wczytywał podgląd zdjęć. Przy zakresie częstotliwości nadajnika Wi-Fi przy pasmo 5Ghz w programie Aida widnieje - niewspierany. Kolory pod kątem blakną, to nie jest IPS i na każdej VA jest podobnie.

Coraz bardziej denerwujący jest moduł Cl. Przy przełączaniu kanałów też wywala ramkę i kanał kodowany, po kilku sekundach jakby znajdował kartę Cl. Kiki możesz to zgłosić ?

Najpierw to ....




Pózniej wywala szary ekran z tabelką po włączeniu telewizora, albo po przełączeniu kanału ....


Następnie pojawia się obraz i tabelka zostaje i trzeba wziąć exit, żeby oglądać tv. Tragedia.





To jest bardzo niefajne i karta Cl działa przez to tragicznie.....na wszystkich kanałach jest to samo....i tak coraz częściej. Nic nie pomaga. Odłączenie tv od prądu, wyjęcie karty Cl, nic....
 
Ostatnia edycja:

aqu

Member
Podsumowanie po dziesięciu dniach uzywania 65X2 (Przesiadka z plazmy Panasonica)
Kolory idealne, w tym czerń i biel. TV po kalibracji jednak trzeba było z obrazem testowym powalczyć kilka dobrych godzin na dopieszczenie kolorów.
Odległość od TV 3,5m. Sygnał tylko z tunera sat Ultimo 4K, naziemna również z tego tunera!
Kąt patrzenia nie wpływa na nasycenie kolorów
Kanały SD idealne, jednak niektóre programy przy bardzo niskim bitrate to nieporozumienie!
Płynność na kanałach sportowych normalna.
Co do dźwięku to jestem jeszcze pod wrażeniem. Jakość dźwięku to mistrzostwo świata.
Do plazmy odpalałem Pioneera NC-50DAB z kolumnami TAGA HARMONY Coral F-120,
przy TCL-u nie muszę :)
Menu tv działa bardzo płynnie,ale w tunerze mam lepsze ;)
Pozdrawiam
 

arturroz

New member
Podsumowanie po dziesięciu dniach uzywania 65X2 (Przesiadka z plazmy Panasonica)
Kolory idealne, w tym czerń i biel. TV po kalibracji jednak trzeba było z obrazem testowym powalczyć kilka dobrych godzin na dopieszczenie kolorów.
Odległość od TV 3,5m. Sygnał tylko z tunera sat Ultimo 4K, naziemna również z tego tunera!
Kąt patrzenia nie wpływa na nasycenie kolorów
Kanały SD idealne, jednak niektóre programy przy bardzo niskim bitrate to nieporozumienie!
Płynność na kanałach sportowych normalna.
Co do dźwięku to jestem jeszcze pod wrażeniem. Jakość dźwięku to mistrzostwo świata.
Do plazmy odpalałem Pioneera NC-50DAB z kolumnami TAGA HARMONY Coral F-120,
przy TCL-u nie muszę :)
Menu tv działa bardzo płynnie,ale w tunerze mam lepsze ;)
Pozdrawiam

Co masz na myśli że kanały SD są idealne? Na 65'' sygnał SD musi dawać olbrzymie piksele... Nie jest tak?
 

Waldorff

Member
Z tym SD to jest różnie i zależy od stacji. Pamiętam "n"-ke na starym dekoderze z dyskiem i niektóre stacje SD z bardzo dobrym jakościowo sygnałem. Trudno było pomylić z HD, ale w porównaniu do SD Tele5 czy innych Polonii1 z rozmyciem i pixelozą, gdzie lepiej od razu było to wyłączyć, można było się zdziwić. Druga sprawa to przekątna. W porównaniu do 60" obraz na 40" maskuje gorszą jakość i na 60" trudno się już to samo ogląda.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Liczy się skalowanie , a X2 radzi sobie bardzo dobrze.
Dziś kilka osób oglądało X2 i wszystkie zamknięte transakcją . Więc sugeruję sprawdzać na żywo .
 

witia24

New member
O takie porównanie warto by było zobaczyć bo androida za 500 zł z 4 ram i usb 3 można kupić na china, a moim zdaniem liczy się tylko obraz, resztę można w box android zakupić i gdy bedzie potrzeba zwiększyć moc to wyświetlacz zostaje a zmieniamy skrzynkę sterującą wyświetlaczem.

Takie podejście ma xaomi osobno matryca a osobno sondbar w raz potrzeby zmieniamy osprzęt czyli sondbar a wyswietlacz zostaje, myślę że to jest najlepszy kierunek.

Wieszamy na scianie centymetrowy LCD a resztę osprzętu siedzi albo leży na stoliku pod stolikiem albo wbudowane w ścianę regipsową
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to już było w wielu firmach. A 90% ludzi nie chce mieć a kawałkach , tylko w całości. Dlatego firmy tak produkują jak chcą ludzie.
 
Do góry