TCL przedstawia nowy flagowy telewizor X2 w technologii kropek kwantowych (QD). Lepszy od Oleda ?

Wieczorem :). Jednak już teraz mogę napisać, że żółty zafarb spowodowany jest wybraniem temperatury kolorów na ciepłe. Wybór normalny, zimny, własny powoduje, że białe jest białe. Na ciepłym białe jest żółte. Zdjęcia Kikiego musiały być na ciepłym.

Nie widzę nigdzie wersji oprogramowania. Czy mam 173...Aida 64 pokazuje, że wersja zabezpieczeń jest z 01.02.2017r. Czy to jest najnowsza wersja randka 6.0.1?
 
Ostatnia edycja:

raf2007

Member
A ja mam pytanko do użytkowników modelu X2 czy po podłączeniu np. soundbaru czy też kina domowego kablem optycznym. Można ustawić dźwięk w TV tak żeby był odbierany tylko przez soundbar, czy za każdym razem trzeba TV ściszyć do "0" żeby dźwięk się nie nakładał. Będę wdzięczny za info :)
 

grande

New member
Witam. Mam podłączone kino domowe kablem optycznym i za każdym razem głos trzeba ściszać do zera myślę ,że nie ma możliwości sterowania głośnością w telewizorze przez amplituner lub wzmacniacz. Identycznie było u mnie w plażmie Panasonic.
 
Po 4 godzinach gapienia się w ekran.

Plusy :
1. Podświetlenie jest .... meeega równe, jestem w szoku, Sony XE8505 może uczyć się od TCLa jak podświetlać matryce ! Czerń NIE jest jak smoła na pustym ekranie, jednak robi wrażenie i jest to mocne 8/10. Pomimo krawędziowego podświetlenia nie widzę "wykwitów światła" wokół ramki jak ja to nazywam. Oglądam w całkowitym zaciemnieniu i jest naprawdę dobrze, pasy są czarne. Strefy wygaszania przypominają mi trochę te z XE9005 (direct led), fragmenty ekranu rozjaśniają się/ściemniają kiedy wyświetlany jest obraz, jednak fajnie to wygląda i nie psuje odbioru.
2. Android - fruwa. Serio miałem kilka sztuk Sony i tutaj to odlatuje. Mega szybko i płynnie działa. W Sonym było 1,5 GB RAM do użytku, tutaj jest prawie 1.9 GB.
3. Pilot głosowy działa na tak samo wysokim poziomie jak w Sony - z jednym wyjątkiem. Obydwa piloty są lepiej wykonane niż w Sony - nic nie klika !
4. Wykonanie, klasa premium. Nic nie odstaje, matryca siedzi w obudowie i nie odchodzi przecierając szmatką, w Sony bywało, że uginała się tak dziwnie wycierając kurz.
5. Głośniki - widziałem śmiechy na forum, jednak serio te głośniki robią robotę. Nie potrzebuję soundbara, w każdym telewizorze taka moc powinna być. Teledyski na YouTube na połowę skali odpalałem i było mega głośno i czysto, z fajnym basikiem.
6. Filmy w 4K HDR- mam ściągnięty jeden film - Assassin's Creed . Powiem szczerze, dla mnie to jest mega jakość na XE9005 i na X2 i wygląda to też mega.

Mieszane uczucia:

1. Matryca 60 Hz z upłynniaczem. Widzę, że nie jest to 100 Hz.... ale, widzę, bo miałem wcześniej same 100 Hz telewizory. Jednak regulacja płynności suwakami pozwala znaleźć sensowne rozwiązanie i naprawdę przyjemnie to wygląda. Mi odpowiada upłynnienie ustawione od 3 do 5 - max jest 10, bez przesadyzmu, ale widać poprawę jak przy samych 60 Hz i wygląda to dobrze. Żeby było śmiesznie, mecz odpaliłem i XE9005 wcale nie był jakiś lepszy jeżeli chodzi o sport, nie wiem dlaczego nie widzę jakiegoś spadku jakości, ale nie widzę.

Negatyw ! :

1. Działanie Moduł Cl - po każdorazowym włączeniu telewizora, wyświetla się jakaś posrana ramka z napisem - Conax Conditional Access i za nią szare tło i napis kanał kodowany. Po chwili wyskakuje obraz zamiast szarego tła i muszę nacisnąć exit, żeby zamknąć ramkę i zacząć oglądanie tv. To trzeba poprawić.
2. Karton (opakowanie) bez klipsów na dole - dla wygody rozpakowywania, powinny być klipsy, które po odpięciu pozwalają zdjąć górę kartonu i tv zostaje w styropianie. Niby można to zrobić, ale chyba trzeba pruć karton od dołu - niewygodne.

Myślę, że to może być naprawdę niezły telewizor. Kolejne spostrzeżenia za kilka dni. Chińczyki serio nadganiają :). Pytać, jak będę potrafił to odpowiem ;)...


Aha i dajcie spokój z tą bielą, bo jak napisałem wcześniej, to jest tylko kwestia ustawienia temperatury kolorów z ciepłych na : normalny, zimny, własny, co powoduje, że białe jest białe i skończcie ten temat, bo już się wyjaśniło :). Telewizor ma tyle opcji ustawienia obrazu, że sam tego do końca nie rozgryzę. Muszę czekać, na jakiś test z kalibracją, bo jest mnogość ustawień....

Ostatnia kwestia, żeby "usprawiedliwić" cenę telewizora z 60 Hz matrycą, za te głośniki odliczcie od telewizora z 800 zł i wyjdzie wam inna kwota. Bo to jest tak, jakbyście kupili dwie rzeczy, telewizor i soundbar z prawdziwego zdarzenia, tylko w promocji ;). Sony, które miałem trzeba było koniecznie doposażyć w głośniki, co windowało ich cenę o kolejnego tysiaka w górę....



Szafka dopiero jedzie ;)....
 
Ostatnia edycja:

Desverger

New member
@pablo_pawlo: kurde blaszka, i to jest mini recka! A nie jakieś pitu pitu typu jest fajnie, jest mega. Ładnie wypisane za i przeciw. Testuj dalej szczególnie pod katem przesiadki ze 100Hz na 60Hz. Sam się bije z myślami czy kupić czy dołożyć do droższego 100Hz. Kusi 65”. :)
 

raf2007

Member
"grande" dzięki za informacje. Ja ma LG 47 570S i tam jest możliwość przełączenia dźwięku na "głośniki zewnętrzne" i wtedy nie ma konieczności ciągłej regulacji w TV. Myślałem, że w tym modelu będzie coś podobnego.
 
Ostatnia edycja:
Czerń i biel - mój tv jest bez kalibracji itp. Pierwsze lepsze ustawienie, a jest ich mnóstwo. Potrzebna porządna kalibracja. Odpaliłem na laptopie i tv biel i czerń na you tube ;). Laptop nie ma włączonego oszczędzania energii i tak świeci podpięty pod zasilacz i na baterii na 100%. Heheh można do Oleda można i do MSI porównać ;).... nie wiem co bardziej wartościowe ;)....zdjęcia robione Honorem 8.... Czerń jest naprawdę czarna, zależy pod jakim kątem zdjęcie zrobię, nie wygląda na zdjęciu, ale jest :). Laptop niezłe podświetlonko ma hhihihi.




 
Ostatnia edycja:

witia24

New member
No to fajnie że z bielą jest ok nie można było tak od razu.
Mam jeszcze tylko jeden dylemat czy c70 65 czy x2 55 pomieszczenie mam 6x6m odległość od tv 4-5 metra i pod kontami patrzenie na ekran.

Pablo a nie mogłeś dla mnie zamówić tego tv w takiej cenie.
Widziałem tą cenę ale gdy się ocknąłem następnego dnia już był inna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena była pomyłką . Obecna cena w klasie Qleda jest bardzo dobra tym bardziej, że w komplecie z całym pakietem.
 
Osobiście uważam, że w cenie do 4000 zł chyba jest mega wyborem. To byłby szał sprzedażowy :). Dla promocji marki i stosunek cena /jakość / możliwości byłyby zachowane w 100%. Upłynnianie przy 60 Hz się przydaje i wolałbym X2.
 
Ostatnia edycja:

Bluncik85

New member
Pablo a co myślisz o jakości kanałów SD, jak je oceniasz? Moja żona lubi seriale w TV i dla niej bedzie to istotne, ja TV SD nie oglądam ale musze liczyć sie też z jej.zdaniem by uniknąć zbednego marudzenia :)
 
Kicha w SD. Ja mam sporo kanałów w HD i tylko te oglądam, czyli 1, 2, Polsat, TVN, a TVN Turbo i Discovery w HD cały czas. Do tego piłka nożna jak nasi grają ;) i inne sporty od czasu do czasu. Do tego Kodi i ten TV się do tego nadaje. Seriale oglądam w Kodi w HD więc nie jest to dla mnie problem. W SD na Sony też było źle, więc nie widzę potrzeby przepłacania :). Nie wiem ale przy takich wielkościach matryc w jakości SD jest jakiś telewizor, który podoła? W Sony było jak w TCL, wolałem wyłączyć tv hehe.
 
Ostatnia edycja:

Bluncik85

New member
Chcialem dla siebie tv 65 x2 do ogladania materialow full hd i 4k, ale żona swoje seriale ma w SD, a odległość do ogladania to okolo 2.5 m i bylem ciekaw czy nie dostanie żona później pikselozy na oczach.
 

Desverger

New member
Pablo a jak z kątami widzenia? Nie zawsze oglądam Tv w salonie siedząc na wprost niego. Mam salon z aneksem i czasami człowiek ogląda siedząc przy stole. Na moim obecnym TV nie mam z tym problemu ale jak widziałem C70 w akcji to przy kącie gdzie mój TV dalej trzyma kolor C70 miał już wypłowiałe. Ponoć na X2 też rewelki nie ma.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak zwiększysz nasycenie kolory są z każdego kąta.
Wystarczy obrócić telewizor w swoją stronę ( ja tak robię ) i zawsze centrum jest tam gdzie jestem ja.
Lepsze kąty zabezpiecza OLed i IPS.
 

Desverger

New member
Jak zwiększysz nasycenie kolory są z każdego kąta.
Wystarczy obrócić telewizor w swoją stronę ( ja tak robię ) i zawsze centrum jest tam gdzie jestem ja.
Lepsze kąty zabezpiecza OLed i IPS.

Obecnie TV mam na ścianie (preferuję uchwyty pozwalająca na jak najbliższe montowanie do ściany) więc nie wyobrażam sobie, żebym kupił TV postawił go i co chwilę nim kręcił. :x
 
Do góry